EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By SqrK
#1604806
Witam, wiem że to forum jest o innej tematyce, lecz jest tu dużo użytkowników, wujek google za bardzo mi nie pomógł, a może ktoś z was ma taki internet i napisze mi co nie co od siebie. Wziąłem dziś na próbę(7dni) Lte w pakiecie 49zł(40GB) <- tak się okazało później, ponieważ ja głupi(na szczęście wziąłem na próbę) nie doczytałem, a wypytałem konsultanta w stacjonarnym salonie, owy "kierwonik" zarzekał się że to bez limitu prędkości, bez limitu danych i tak dalej, no i faktycznie, niby ten pakiet ma tylko 40GB, ale potem zwalnia ale dalej korzystać można(czyli w sumie bez limitu :roll: ). Moje pytanie czy ma ktoś taki internet, i zdarzyło mu się wykorzystać cały pakiet i jak to potem wygląda. Czy po wykorzystaniu danych faktycznie da się z owego internetu korzystać, czy łącze zwalnia do masakrycznych 500kb/s tak jak niektórzy piszą na internecie(oczywiście konsultant powtarza do, do 5MB, ale OD, od ilu kb/s(bo w Mb/s to nie wierzę) minimalnie będzie to już nie powie).
Awatar użytkownika
By SqrK
#1604811
tinOFbeer pisze:Najlepiej przeczytać dokładnie regulamin usługi. Ale "od" to Ci chyba nikt nie powie.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Dla tego też wziąłem na próbę, a umowę czytam na spokojnie w domku, i tak własnie wywnioskowałem, i wolę się dowiedzieć co i jak, ale w internecie ogólnie mało szczegółów napisane, a opinie wyglądają jedynie tak "Gów*** nie brać" "Chodzi jak żółw" i tak dalej ujmując to delikatnie.
By dawca90
#1604842
Internet do xx mega. Pracowałem chwilę w netii wiem jak to wyglada. Łącze internetowe pokazywalo 40 A my dawalismy 80.... Całe szczęście po tygodniu zrezygnowałem. Poszukaj czegoś i lokalnych dostawców usług internetowych. Ja płacę 35zł za 15mb na początku było 50 gdyż byłem 1 osobą w bloku która miała od niego Internet i nie miał tu założonych jakiś urządzeń które ograniczają tej net. Szło tyle ile modem puszczal. Co największe w każdym momencie mogę zrezygnować lub zawiesić umowę. Internet do xx mb to chwyt marketingowy powiedzą ci wszystko żebyś tylko był zadowolony.

tap tap
Awatar użytkownika
By voltman
#1604851
http://www.telepolis.pl/forum/

Tam powinieneś znaleźć odpowiedz fachową...

Rodzice maja internet w plusie tylko że 30gb... I działa dobrze ale nie testowałem raczej jak to jest po zużyciu...

Masz 7 dni to proponuje przez 6 dni do bólu pobierać filmy i oglądać filmiki.

Nie ma w umowie czegoś takiego że w zasięgu LTE bez limitu?

Do przeglądania internetu i sporadycznego oglądania filmów spokojnie wystarczy...
Ostatnio zmieniony 04 mar 2016, 23:35 przez voltman, łącznie zmieniany 1 raz.
By dawca90
#1604854
tinOFbeer pisze:Pomyśl, że nie każdy mieszka w bloku i ma taką możliwość ;)

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Zawsze pozostaje radiowka. Wszystko co ma limity trzeba omijać no chyba że faktycznie nam te xx gg starczy.

tap tap
Awatar użytkownika
By voltman
#1604867
http://samcik.blox.pl/2015/04/Czy-LTE-b ... w-Tak.html

tutaj masz wszystko opisane na temat LTE plusa
Awatar użytkownika
By svcius
#1604946
Ja mam internet w CP tyle że płacę 59.90. Mam tak jak Ty pakiet 40Gb + No limit LTE. Internet mam podłączony wraz z Żoną do telefonów + tablet + laptop + tv. Głównie oglądam filmy, sporty w streamingu live, youtube czasami coś ściągnę itd. Filmy oglądam głównie HD, a 40gb wykorzystam mniej więcej w tydzień. Nigdy nie odczułem jakichkolwiek spadków transferu po wykorzystaniu pakietu i jestem zadowolony z internetu. Jedyny minus to to, że czasami na chwilę rozłącza. Jeśli nie chcesz grać w gry sieciowe i ściągać terabajty danych to taki internet Ci wystarczy... Pamiętaj tylko, że pakiet no limit dotyczy tylko LTE dlatego upewnij sie, że jesteś non stop w zasięgu, a masz na to czas testując ;)

Wysłane z mojego Microsoft Lumia 950 XL przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SqrK
#1605011
svcius pisze:Ja mam internet w CP tyle że płacę 59.90. Mam tak jak Ty pakiet 40Gb + No limit LTE. Internet mam podłączony wraz z Żoną do telefonów + tablet + laptop + tv. Głównie oglądam filmy, sporty w streamingu live, youtube czasami coś ściągnę itd. Filmy oglądam głównie HD, a 40gb wykorzystam mniej więcej w tydzień. Nigdy nie odczułem jakichkolwiek spadków transferu po wykorzystaniu pakietu i jestem zadowolony z internetu. Jedyny minus to to, że czasami na chwilę rozłącza. Jeśli nie chcesz grać w gry sieciowe i ściągać terabajty danych to taki internet Ci wystarczy... Pamiętaj tylko, że pakiet no limit dotyczy tylko LTE dlatego upewnij sie, że jesteś non stop w zasięgu, a masz na to czas testując ;)

Wysłane z mojego Microsoft Lumia 950 XL przy użyciu Tapatalka

Niestety to działa jedynie w LTE, potem jest bez limitu po wykorzystaniu danych ale zwalnia transfer.

Cyfrowy polsat i Plus to to samo.

Przeprowadzam się dziś na wioskę niedaleko szczecina, a tam żadna netia/UPC nie sięga, jedynie lokalni dostawcy, których internet jest słabej jakości, a mi głównie chodzi o internet do gier i ściągania plików.
No trudno dzięki za odpowiedzi Cyfrowy Polsat leci na zwrot.
Awatar użytkownika
By Mayzel
#1605016
Nie polecam jeśli chcesz grac w gry sieciowe... mam porownanie. Pingi od mojego lokalnego radiowego dostawcy sa o okolo 40% mniejsze niz w LTE plus.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SqrK
#1605018
Wczoraj troche na tym internecie pograłem, transfer 22-25Mb/s LTE, 50-120ms w mieście! jeszcze sprawdzę dziś jak to będzie na wiosce.
Awatar użytkownika
By svcius
#1605062
SqrK pisze:
svcius pisze:Ja mam internet w CP tyle że płacę 59.90. Mam tak jak Ty pakiet 40Gb + No limit LTE. Internet mam podłączony wraz z Żoną do telefonów + tablet + laptop + tv. Głównie oglądam filmy, sporty w streamingu live, youtube czasami coś ściągnę itd. Filmy oglądam głównie HD, a 40gb wykorzystam mniej więcej w tydzień. Nigdy nie odczułem jakichkolwiek spadków transferu po wykorzystaniu pakietu i jestem zadowolony z internetu. Jedyny minus to to, że czasami na chwilę rozłącza. Jeśli nie chcesz grać w gry sieciowe i ściągać terabajty danych to taki internet Ci wystarczy... Pamiętaj tylko, że pakiet no limit dotyczy tylko LTE dlatego upewnij sie, że jesteś non stop w zasięgu, a masz na to czas testując ;)

Wysłane z mojego Microsoft Lumia 950 XL przy użyciu Tapatalka

Niestety to działa jedynie w LTE, potem jest bez limitu po wykorzystaniu danych ale zwalnia transfer.

Cyfrowy polsat i Plus to to samo.

Przeprowadzam się dziś na wioskę niedaleko szczecina, a tam żadna netia/UPC nie sięga, jedynie lokalni dostawcy, których internet jest słabej jakości, a mi głównie chodzi o internet do gier i ściągania plików.
No trudno dzięki za odpowiedzi Cyfrowy Polsat leci na zwrot.


Do gier internet z Cyfrowego Polsatu sie nie nada... Chociażby przez to ze czasami rozlacza, a ping to masakra

Wysłane z mojego Microsoft Lumia 950 XL przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By toska
#1605073
Moje dzieciaki grają na GTA z innymi przez neta LTE z plusa i nie narzekają :-)
Awatar użytkownika
By SAS
#1605075
Jak nie mają wyjścia to grają i nie narzekają. W grach akcji ping w granicach 100ms to masakra. Nie mam Polsatu ale już to przerabiałem na innym.

Wysłane z Sony Z 3
Awatar użytkownika
By camel77
#1605096
Ja mam internet z plusa juz 3 lata. Jestem normalnym użytkownikiem i nawet po wyczerpaniu limitu nie odczuwam spadku prędkości. Czytałem gdzieś na forach że jesli się dużo pobiera itd to potrafią przykręcić prędkość do ilu? to jest napisane w regulaminie w zależności od abonamentu. Jeżeli człowiek nie ma innej możliwości to bardzo dobra opcja. Ja miałem do wyboru albo plus albo orange 512kB :)
Awatar użytkownika
By SqrK
#1605103
camel77 pisze:Ja mam internet z plusa juz 3 lata. Jestem normalnym użytkownikiem i nawet po wyczerpaniu limitu nie odczuwam spadku prędkości. Czytałem gdzieś na forach że jesli się dużo pobiera itd to potrafią przykręcić prędkość do ilu? to jest napisane w regulaminie w zależności od abonamentu. Jeżeli człowiek nie ma innej możliwości to bardzo dobra opcja. Ja miałem do wyboru albo plus albo orange 512kB :)

A możesz napisać jaki masz pakiet, i po wyczerpaniu jaka prędkość jest mniej więcej? o ile się tym interesujesz, to chyba powinieneś wiedzieć.
Awatar użytkownika
By camel77
#1605111
Jak pisałem mam już plusa od kilku lat i mam limit 20 +2 za to że zakupiłem przez internet. Modem mam lte ale router juz nie.
W domu laptop, 4 telefony, normalne użytkowanie. Limit już mi się wyczerpał, a mimo to mam dostęp do sieci. Test zrobiony teraz.
Obrazek
Awatar użytkownika
By SqrK
#1605116
camel77 pisze:Jak pisałem mam już plusa od kilku lat i mam limit 20 +2 za to że zakupiłem przez internet. Modem mam lte ale router juz nie.
W domu laptop, 4 telefony, normalne użytkowanie. Limit już mi się wyczerpał, a mimo to mam dostęp do sieci. Test zrobiony teraz.
Obrazek

No to jak widać lipa straszna, prędkośc internetu jest mi obojętne, ale to 119ms porażka.
Awatar użytkownika
By camel77
#1605117
To zależy na jakim speed teście się robi ;) bo na speedtest.net.pl pokazywał mi ping 90. Weź pod uwagę to że dzieciaki i żona w tym momencie korzystaja z netu na telefonach.
Awatar użytkownika
By slavo22
#1605142
Ja wziąłem abonament w play gdzie mogłem uruchomić nielimitowany lte i to działa. Kartę wrzuciłem do routera i mam neta w całym domu, odtwarzane filmy strumieniowo chodzą bez problemu. Net nie zwalnia niezależnie od pobranych danych. Jednak brałem to rok temu i nie wiem czy jeszcze ta oferta jest, jak dla mnie była dość dobra.

Wypalcowane
By jq0o
#1605154
Mam smart dom : telefon , internet za połówkę i cyfrowy polsat za złotówkę.
Nie zauważyłem wielkich spadków szybkości internetu.
Pragnę jednak przestrzec przed kupnem z pozoru korzystnego pakietu smart dom.
No ok. wszystko ładnie dopóki nie chcesz po dwóch latach odnowić umowę i dostać nowy telefon.
Okazuje się, że oczywiście można, ale telefonu w przedłużeniu oferty smart dom nie ma.Można dostać telefon, ale trzeba go spłacać w dodatkowych ratach.
Tego nie ma na ich stronie internetowej, bo nie mają się czym chwalić.
Zrezygnować z smart domu też nie jest tak łatwo, gdyż każdy pakiet kończy się w innym terminie, np. umowa na cyfrowy polsat jest na 29 miesięcy.
Awatar użytkownika
By voltman
#1605173
Wystarczy postraszyc wypowiedzeniem. A nawet jak nie sa to raty to i tak splacasz telefon.
Awatar użytkownika
By boboli
#1605278
Mam LTE od Plusa prawie rok , abonament 25+5 GB za 89 zeta miesięcznie , prędkość wygląda tak :

1. do 25 GB prędkość na maxa (u mnie to jakieś 45-47 Mb)
2. od 25-50 GB prędkość spada do 20 Mb
3. od 50-100 GB prędkość spada do 10 Mb
4. powyżej 100 GB prędkość spada do 5 Mb
5. nie wiem jakie jest następne ograniczenie
Awatar użytkownika
By camel77
#1605287
A tak wogóle to do czego potrzebny jest Tobie ten internet, jak daleko masz do nadajnika ???
Awatar użytkownika
By voltman
#1605363
jq0o pisze:Wypowiedzenie dopiero po zakończeniu ostatniego pakietu usług.
W smarcie , przy przedłużaniu umowy najtańsza oferta z telefonem to 75zł.


Czasem lepiej samemu kupić telefon... A wziąć oferte za 29 zł no limit wszystko + 5gb
By jq0o
#1605397
voltman pisze:
Czasem lepiej samemu kupić telefon... A wziąć oferte za 29 zł no limit wszystko + 5gb

Mówimy jednak o ofercie Smart DOM , gdzie przy pierwszej umowie najtańszy abonament wynosi 49zł z telefonem, internet za połówkę- 29zł, i telewizja za 1 zeta.
Jednak przedłużając umowę najtańszy abonament wynosi 49zł zł, ale już bez telefonu. Z telefonem minimum 75zł.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2016, 21:10 przez jq0o, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By voltman
#1605399
Sprytne... To poczekaj ba koniec wszystkiego i wszystki wypowiedz

Wyslane z LG G3 przy użyciu Tepatalka
By Uberas
#1605590
Mam ten internet około roku? Tylko, ze w jakiejś okrojonej wersji - dostałem sprzęt z ograniczeniem 20megabitow/s. Mój pakiet to bodajże 20gb, na lte bez limitu. Sprzęt obsługuje tylko lte wiec idąc logika nigdy nie powinienem mieć ograniczenia, ale oczywiście jest haczyk w regulaminie o hard userach. Juz abstrachujac od tego wszystkiego, internet działa bardzo przyzwoicie do 20GB, po tym jest juz magia z prędkością i stabilnością.
Awatar użytkownika
By slavo22
#1605591
Jeśli piszesz o play to sprawdzałem i nie mają tej oferty z której ja korzystam. Mam w pakiecie 25GB i aktywowałem nielimitowany lte. Działa to tak, że jak modem/telefon jest w zasięgu lte to nic nie ubywa z pakietu i możesz ciągnąć ile chcesz. Teraz to nazwali trochę inaczej i działa to tak że najpierw wyssa limit a potem jak jesteś w lte to masz neta, nie wiem z jaką prędkością. Ja mam takie 3 numery w play rodzina.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By SqrK
#1605596
Jestem na wiosce, i internet smiga przyzwioicie, tylko sprawdziłem stan swojego pakietu, po wykorzystaniu 3GB danych(2filmy obejrzane i troche pograłem + fora) na stronie polsatu wskazuje mi 22GBdancyh z 40GB(jakim cudem znikło mi 16GB? ) wałki i oszustwa masakra, musze do nich dzwonić i się poważnie zastanowić...
By Uberas
#1605621
slavo22 pisze:Jeśli piszesz o play to sprawdzałem i nie mają tej oferty z której ja korzystam. Mam w pakiecie 25GB i aktywowałem nielimitowany lte. Działa to tak, że jak modem/telefon jest w zasięgu lte to nic nie ubywa z pakietu i możesz ciągnąć ile chcesz. Teraz to nazwali trochę inaczej i działa to tak że najpierw wyssa limit a potem jak jesteś w lte to masz neta, nie wiem z jaką prędkością. Ja mam takie 3 numery w play rodzina.

Wypalcowane

Piszę o internetcie cyfrowego polsatu- jak w temacie
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.