EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1526755
W USA tego błędu nie popełnili - nie przespali tego co się dzieje. Nie ma co porównywać tych 2 światów, bo tam jest całkiem inaczej, u nas wszystko związane z wapowaniem dopiero raczkuje. Tam sporo organizacji jest, same przypominają wszędzie, że epap od 18+. Inni ludzie, inna mentalność. Poczekamy na ustawę, wtedy będzie łatwiej walczyć z "gimbusami".

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1526859
Pewnie macie rację. @Sulkov. Dowód pierwsza klasa. Wydrukuję i będę nosił w portfelu :)
Z drugiej strony na dowód bez części widocznych danych, który na dodatek jest skanem można zaciągnąć na lewo kredyt, ale jak mój prawdziwy fizyczny plastikowy dowód pobrudził się kiedyś tuszem i nie było widać daty ważności,to nawet nie chcieli mi w banku przyjąć kasy do wpłaty. Powtarzam do WPŁATY na konto. Nie do wypłaty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Polan
#1526948
Myślę, że do niczego dobrego tą retoryką nie dojdziemy :)
Tak naprawdę nie mamy wpływu na działania globalne.
Jedyne co możemy robić to zwracać uwagę młodzieży.
Oczywiście jeśli mamy odwagę i chęć.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
By Beryl
#1529248
Zwracanie uwagi jest ok dopóki taki ''artysta'' nie będzie nie miły dla nas.Bo z kolegami wracał z szkoły to musi się postawić np. Ale bardziej mnie martwi fakt ze już w sumie nie raz widziadłem dzieciaki w sklepie jak kupowały liquidy,e papierosy i inne elementy związane z tym w sklepie w moim mieście.Bardziej zastanawia że nie jest to ''wysepka'' a normalny porządny sklep. Który jest doceniany nawet na tej stronie ale wiadomo widocznie ''kasa ważniejsza''
By bigos
#1541702
Na olx właśnie próbuję sprzedać parowniki, dziś po krótkiej wymianie zdań, zapytałem czy jest osobą pełnoletnią, taką odpowiedź otrzymałem:
Nie, ale osobom niepelnoletnim nie można sprzedawać tylko liquidow :)

:palm
coraz bardziej jestem za tą durną dyrektywą :evil:
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1542115
Ciekawe jak temu sprzedawcy idzie ogłaszana wszem i wobec weryfikacja wieku nabywców ich towarów, bo ci dwaj poniżej to chyba po 12 i pół mają w porywach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By E-Dym
#1542149
ArchDelux mógłbyś rozwinąć myśl o co chodzi? Zmęczony jestem po całym dniu pracy..
Ciekawe jak temu sprzedawcy idzie ogłaszana wszem i wobec weryfikacja wieku nabywców ich towarów
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1542154
No OK, postaram się łatwiej: czy opychacie zestawy nieletnim, a jeżeli tacy chwalą się zakupami - weryfikujecie np. takie wyrywkowo (pod Waszym wpisem na fb) wyłapane nazwiska?

P.S. Na szczęście reszta z nas nie pracuje, tylko leży i pachnie ;)
Awatar użytkownika
By E-Dym
#1542171
Nie musisz być złośliwy.
Stanowisko naszej firmy w tej sprawie jasne jest i było od początku. Absolutnie jesteśmy przeciwni sprzedaży e-papierosów nieletnim. Mało tego, sprzedawca z edym, który to uczyni, musi liczyć się z utratą pracy.
Jasnym jest, że nie ma w 100% szczelnego systemu weryfikacji przy zakupach internetowych. Również nie raz i nie dwa widziałem grupki młodzieży przed wysepkami i jednego ''dorosłego'' mlodzieńca podczas robienia zakupów dla nieletnich kolegów.
Nie wiem, czy jest sens powtarzania tego co wcześniej wielokrotnie było już napisane...
Awatar użytkownika
By Gurami
#1542180
Sklep interenowy musiał by mieć weryfikacje z dowodu, a kto z kupujących sie na to zgodzi. Sam byłem świadkiem ze 2x raz w warszawie na współnej pytali od dowód i odprawiali z kwitkiem. Po odmowie gość wyszedł z kwitkiem, a na zewnątrz czekali koledzy którzy śmiali się z niego, że nic nie kupił po czym jeden z nich chyba był pełnoletni bo stwierdził, że idzie kupić. Jestem zdania ze osoby poniżej 18 lat powinny być objęte takimi normami i postępowaniem jak w przypadku alkoholu.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1542196
@e-dym.pl
To chociaż usuwajcie tego typu wpisy ze swojego profilu. To woda na młyn dla ustawodawców.
Niestety obawiam się, że pewnie musielibyście usunąć 90% komentarzy z profilu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Peter007
#1542202
ArchDelux pisze:Ciekawe jak temu sprzedawcy idzie ogłaszana wszem i wobec weryfikacja wieku nabywców ich towarów, bo ci dwaj poniżej to chyba po 12 i pół mają w porywach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To może podaj sposób na to i od razu wytrącisz z rąk jeden z argumentów ludziom chcącym wprowadzić obostrznia dla waperów.
Awatar użytkownika
By E-Dym
#1542221
Pude!lek pisze:@e-dym.pl
To chociaż usuwajcie tego typu wpisy ze swojego profilu. To woda na młyn dla ustawodawców.
Niestety obawiam się, że pewnie musielibyście usunąć 90% komentarzy z profilu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz rację. Przekazałem info. Ja nie mam dostępu do FB. Moderujemy z ''doskoku'', ale od przyszłego roku to się zmieni i będzie Moderator z prawdziwego zdarzenia :)
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1542312
@Pude!ek ma rację, zostawianie takiego poklasku od 13-latków właśnie dość nieprofesjonalnie wygląda, jeżeli tak mocno realizujecie, nawet wewnętrznie, politykę zakazu sprzedaży osobom poniżej 18 r.ż.

e-dym.pl pisze:Nie musisz być złośliwy.
Stanowisko naszej firmy w tej sprawie jasne jest i było od początku. Absolutnie jesteśmy przeciwni sprzedaży e-papierosów nieletnim. Mało tego, sprzedawca z edym, który to uczyni, musi liczyć się z utratą pracy.
Jasnym jest, że nie ma w 100% szczelnego systemu weryfikacji przy zakupach internetowych. Również nie raz i nie dwa widziałem grupki młodzieży przed wysepkami i jednego ''dorosłego'' mlodzieńca podczas robienia zakupów dla nieletnich kolegów.
Nie wiem, czy jest sens powtarzania tego co wcześniej wielokrotnie było już napisane...


Nie jestem złośliwy, reaguję na wzmiankę o zmęczeniu. Przecież nikt nikogo na siłę przed monitorem nie trzyma (chyba), więc do tej pory jej nie rozumiem.

Co do grupek pod wysepkami, to już coś takiego widziałem też pod drzwiami e-dymu w Sosnowcu. No ale żeby takie towarzystwo rozgonić to by chyba każdy sklep musiał zatrudnić stróża z podręcznikiem do matematyki w ręce, by pouciekali. Z drugiej strony ciekawe dlaczego nie przesiadują w knajpach z alkoholem czy sklepach typu "tabak".

Peter007 pisze:To może podaj sposób na to i od razu wytrącisz z rąk jeden z argumentów ludziom chcącym wprowadzić obostrznia dla waperów.


Ban na dostęp do profilu FB + usuwanie takich wpisów. Zostawianie tego by żyło własnym życiem dziwnie wygląda. Zwłaszcza po takich zapewnieniach sklepu jak powyżej. Profil ktoś chyba moderuje, a przynajmniej powinien (bo skąd biorą się akcje, promocje i wydarzenia?). Jeżeli nie, to sklep swojej polityki nie realizuje wcale.
Awatar użytkownika
By Dawidson
#1543522
Stronę na fb można ustawić żeby była widoczna 18+. E-dymie, zajmijcie się tym.

Wysłano z Sony Xperia Z2
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1543536
Również myślę, że strona dostępna powyżej 18 r.ż. byłaby dobrym pomysłem. Ale też trzeba mieć na uwadze, że problemu to nie rozwiąże, a jedynie usunie gryzące w oczy posty(co według mnie już byłoby dużym plusem). Problem też jest taki, że nielaty koczują na grupach na Facebooku, jedna im zniknie - powstanie 5 innych. Nielaty nie widzą problemu, pewnie 98% z nich nawet nie wie, że szykuje się jakaś dyrektywa, a jeszcze pewnie z 97% nawet nie wie co to jest dyrektywa. Mówiłem raz - powiem drugi, według mnie na reakcje już jest za późno. Poszła jakaś dziwna reakcja łańcuchowa. Jeden z drugim nielatem kupili sobie na allegrze e-peta, za nimi dwóch kolegów z klasy, potem jeszcze następni dopatrzyli, a kolejnemu to nawet rodzice kupili, bo kto to widział, że koledzy mają a mój syn nie? To sie nie godzi! Porównałbym waperów do zdrowego organizmu, a nielatów do ospy wietrznej, którą złapał ten zdrowy organizm. Możemy mieć tylko nadzieję, że sama przejdzie, bo dodatkowe drapanie krost nic nie pomoże. Uf.
Awatar użytkownika
By lucjanowski
#1544634
Co ja własnie widziałem na YT...
Z racji tego, że nie wolno udostępniać filmów z YT. Wpiszcie sobie: "Właśnie pokaże wam jak kopci mild wave" od Adriana Kędziora.

Boże ratuj..
Awatar użytkownika
By Gaju
#1544642
Właśnie obejrzałem filmik z wyżej wymienionego linku.
Głupota dzieciaka z filmiku jednak jest dla mnie niczym w porównaniu do głupoty komentujących.

Awatar użytkownika
By Gaju
#1544648
Freso pisze:Nie wiem czy to marne prowo, czy ktoś to pisał naprawdę, ale trzęsę się ze śmiechu.

Może Ty też za mocno zaciągnąłeś się tą nieszkodliwą efajką skoro aż się trzęsiesz? :D
Awatar użytkownika
By lucjanowski
#1544664
BadBoy pisze:A dlaczego nie wolno :)

Rodzice pewnie dumni z synka :palm
Pozdrawiam

Bo już parę razy dostałem upomnienie na PW, a ostatnio zdjęli mi reklamę bloga i wydaje mi się właśnie, że to przez ten link do YT :D

film jest tragedią..


edit:

Obrazek
Awatar użytkownika
By lelek6
#1544666
lucjanowski pisze:ostatnio zdjęli mi reklamę bloga i wydaje mi się właśnie, że to przez ten link do YT

Trzeba było regulamin przeczytać ;)
I.5.: Zabrania się wykorzystywania forum do reklamowania czegokolwiek. Kwestię reklam rozstrzyga administracja forum. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania reklam bez podania przyczyny.
Awatar użytkownika
By lucjanowski
#1544672
lelek6 pisze:
lucjanowski pisze:ostatnio zdjęli mi reklamę bloga i wydaje mi się właśnie, że to przez ten link do YT

Trzeba było regulamin przeczytać ;)
I.5.: Zabrania się wykorzystywania forum do reklamowania czegokolwiek. Kwestię reklam rozstrzyga administracja forum. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania reklam bez podania przyczyny.

Właśnie pytałem się i dostałem pozwolenie :P
By Angumon
#1544693
Przecież młodzież zawsze ciągnęło do papierosów, świerszczyków itd. Kiedyś kopciło się fajki podkradzione rodzicom i oglądało gazetki kupione przez starszych kolegów, a teraz kopci się e-papierosy, a panienki ogląda w Internecie.
Awatar użytkownika
By Arkeno
#1544764
Oczywiście że tak ale jest różnica. Kiedy ja byłem dzieciakiem czyli powiedzmy lata 80-90 to nie było żadnych ustaw antynikotynowych i unijnych rozporządzeń dotyczących papierosów analogowych, a do głowy mi nie przyszło żeby palić w sklepie czy tramwaju,autobusie,kinie. Człowiek się po krzakach chował żeby dymka złapać (bez zaciągania bo wtedy się w głowie kręciło) a nie paradował po ulicach waląc kumulusy, o chwaleniu się tym na wallu nawet nie wspomnę. Człowiek wiedział co mu grozi jeśli ktokolwiek poza zaufanymi osobami się dowie. Sąsiadka w oknie była monitoringiem osiedla skuteczniejszym od obecnych firm ochroniarskich a znieczulica ludzka praktycznie nie występowała i wystarczyło 5min żeby rodzice o wszystkim wiedzieli jeśli ktoś mnie zauważył.
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1544768
BadBoy pisze:A dlaczego nie wolno :)
(...)
Rodzice pewnie dumni z synka :palm
Pozdrawiam


Przecież on jeszcze nawet nie umie mówić. Dopiero co odstawiony od cycka. I taki wątły, że gdy tyle dymu z olejku wypuścił, to prawie się wypie*dolił. Gdzie jest MOPS?

@Angumon: hm, też się filmowałeś i upubliczniałeś nagrania gdy paliłeś za młodu fajki i oglądałeś świerszczyki? :shock:
Awatar użytkownika
By lucjanowski
#1546067
Arkeno pisze:Oczywiście że tak ale jest różnica. Kiedy ja byłem dzieciakiem czyli powiedzmy lata 80-90 to nie było żadnych ustaw antynikotynowych i unijnych rozporządzeń dotyczących papierosów analogowych, a do głowy mi nie przyszło żeby palić w sklepie czy tramwaju,autobusie,kinie. Człowiek się po krzakach chował żeby dymka złapać (bez zaciągania bo wtedy się w głowie kręciło) a nie paradował po ulicach waląc kumulusy, o chwaleniu się tym na wallu nawet nie wspomnę. Człowiek wiedział co mu grozi jeśli ktokolwiek poza zaufanymi osobami się dowie. Sąsiadka w oknie była monitoringiem osiedla skuteczniejszym od obecnych firm ochroniarskich a znieczulica ludzka praktycznie nie występowała i wystarczyło 5min żeby rodzice o wszystkim wiedzieli jeśli ktoś mnie zauważył.

Dokładnie o to chodzi. Jak paliłem to znałem chodzisz te podstawowe zasady kopcenia - o ile to tak można nazwać.
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1553334
e-dym.pl pisze:Stanowisko naszej firmy w tej sprawie jasne jest i było od początku. Absolutnie jesteśmy przeciwni sprzedaży e-papierosów nieletnim. Mało tego, sprzedawca z edym, który to uczyni, musi liczyć się z utratą pracy.


:shock:

Obrazek
Obrazek

https://www.facebook.com/groups/734875603215791/permalink/960090664027616/

Obrazek
Obrazek

http://mtbmosirdukla.cba.pl/?p=1718

Obrazek

http://w.sts-timing.pl/pliki/Krynica%20MTB_M.pdf
2015 - 1998 = 17 (dla minionego 2015 roku). Ciekawe dokąd sięga widoczny "import" ze starej bazy na ponad 1000 PLN.

Ilu sprzedawców zatem straciło pracę? ;)
Awatar użytkownika
By Vause
#1572459
Ostatnio siedząc w galerii miałam położonego ep na stole. Przechodząc, jakiś 12 latek krzyknął "OJA JAKI FAJNY BOX".
Z tego co pamiętam, to rok/dwa lata temu w moim mieście sprzedaż nieletnim była ogólnodostępna. Teraz jeżeli sprzęt kosztuje ponad 200zł, to sprzedadzą 15 latkowi, z tańszymi nie ryzykują.
By Donald91
#1574929
Ten który przed osiemnastką nigdy nie spróbował piwa fajki czy sex-u niech pierwszy rzuci kamień 8) To nie w zakazach siła, a w edukacji i wychowaniu przez rodziców zakazy są po to żeby je łamać *BOR*
Awatar użytkownika
By bofh
#1574937
Tiaaa... I powszechnymi wśród nieletnich są "zabawy" kto więcej piwa wypije, puści większego pawia oraz publikowanie filmików z zaliczonych orgietek czy innych słoneczek na FB? ;)

BTW @Donald91: Zapraszam do powitalni, miło by było :mrgreen:
Awatar użytkownika
By zarthos
#1575145
Donald91 pisze:Ten który przed osiemnastką nigdy nie spróbował piwa fajki czy sex-u niech pierwszy rzuci kamień 8) To nie w zakazach siła, a w edukacji i wychowaniu przez rodziców zakazy są po to żeby je łamać *BOR*


Do czego się odnosisz ?
Do czyjegoś posta ?
W takim razie go zacytuj, bo ciężko wertować wszystkie strony tematu żeby się dowiedzieć o co Tobie chodzi.
By Donald91
#1575519
zarthos pisze:
Donald91 pisze:Ten który przed osiemnastką nigdy nie spróbował piwa fajki czy sex-u niech pierwszy rzuci kamień 8) To nie w zakazach siła, a w edukacji i wychowaniu przez rodziców zakazy są po to żeby je łamać *BOR*


Do czego się odnosisz ?
Do czyjegoś posta ?
W takim razie go zacytuj, bo ciężko wertować wszystkie strony tematu żeby się dowiedzieć o co Tobie chodzi.


Odnoszę się do tematu " Dzieciaki z ep. E-papieros +18" i wyraziłem swoją opinie na ten temat ;p Dosyć wyraźnie chyba napisałem o co mi chodzi. Nie da się zakazami czy ustawami wychowywać młodych ludzi tak to nie działa znam to z autopsji.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1575521
@Donald91 Czyli nic nie potrzeba, bo to i tak nic nie da, wolna amerykanka, niech robią co chcą.
W niektórych przypadkach biją, zabijają, trują się lub innych, piją i gwałcą. :)
Nakazy i zakazy nic nie dadzą, znasz to z autopsji :)
By Donald91
#1575524
W niektórych przypadkach biją, zabijają, trują się lub innych, piją i gwałcą
Robiłbyś to gdyby było to legalne ? Ja nie bo wiem, że tak nie należy bo tak mnie nauczono to nie zakaz gwałcenia sprawia, że nie gwałce, to nie zakaz ćpania sprawia, że nie ćpam, tylko wiedza że robię krzywdę komuś. Napisałem tylko, że taki zakaz mało da w przypadku ep kiedy we wszystko można zaopatrzyć się w necie bądź kupi kolega parę lat starszy. Napiętnowanie nieletnich z puszką piwa czy kiepem też nic nie da po prostu młodzieniec pośmieje się ze starego pryka weźmie kolejnego bucha i kolejny łyk i tyle. Taki nieletni palacz wie że ma poklask wśród rówieśników, ale czy wie że litr nikotyny wystarczy do wytrucia małego miasteczka ? Nieletni wie że wódka jest zakazana wie też, że na mecie czy u "antymoralnego" sprzedawcy ją dostanie, ale nie wie że jest wielokrotnie bardziej podatny na uzależnienie od dorosłego że alkohol nieodwracalnie może zaburzyć jego rozwój emocjonalny. Nie w zakazach lecz w edukacji siła tylko tyle chciałem powiedzieć.
Awatar użytkownika
By Skr3cz
#1584791
darek_b pisze:Dziś na bezużytecznej pojawił się taki baner:

Obrazek

http://bezuzyteczna.pl/jesli-masz-1317-i-230864


Coś w tym jest :D
Ja paląc e fajke kilka lat, bardzo często się jej wstydziłem, a to przez to że w moim otoczeniu nie było to wgl. "fajne" na palcach jednej ręki policzę ile osób widziałem na przerwach (z e-p) podczas nauki w technikum. Także nie miałem okazji być kimś fajnym ..
:P

Teraz bym sobie w gimbie miał pewnie ijusta i kręcił filmy na grupę na fejsie jak se jaram na "pszyrce" ijusta! *ThugLife* *COOL*
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.