EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Adam2K
#111316
Wygląda tak :
Obrazek
Obrazek

A więc prosty jak budowa cepa.
I bardzo dobrze :)
Styki srebrzone. Ruchomy styk jest podnoszony przez silikonową membranę.
W dokładnie wykonanej baterii nic nie ma prawa popłynąć na elektronikę i ogniwo.
By ljbungee
#111333
A jak wyeliminowac takie cos, ze bateria sama sie wlacza w klubie. Uderzenia basu powoduja, ze caly czas sie grzeje.
Za 1 razem, to myslalem ze mi kieszen sie zapali. Nie w kazdym klubie tak jest (nie kazdy ma takie same naglosnienie).
Nie jest to przyjemne i bezpieczne. Natomiast bardzo uciazliwe, bo zmusza mnie do siegniecia po analoga ;/
Mialem mild 401 i nie bylo takiego problemu
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#111335
Kolega zapodał fotki baterii podciśnieniowej, a Ty masz przecież M201 i baterię akustyczną, a ta reaguje na dźwięk.
Jeśli chcesz mieć sprawnego papierosa, to w takich okolicznościach musisz go rozkręcać.
A w ogóle to dzień dobry, na forum wypada przywitać się :wink:
By ljbungee
#111337
Wybaczcie mi te bledy. Nie studiowalem dokladnie budowy efajek. Dziala, to sie ciesze :) Oszczedzam i nie smierdze - jeszcze lepiej :)
Akustyczna czy jak dziala? Macie jakies opisy techniczne albo cosik w ten desen?




Oj przepraszam :) Czasem czlowiek sie zagalopuje i zapomni o dobrym wychowaniu :)
Juz sie wpisalem gdzie trzeba :)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2010, 17:11 przez ljbungee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#111340
ljbungee pisze:...Akustyczna czy jak dziala?...
Akustyczna, czyli reagująca na dźwięk. W baterii jest coś jak mikrofon. Świst przepływającego przez e-papierosa powietrza przekłada się na jego reakcję i zamknięcie obwodu elektrycznego.
Na forum pisano wielokrotnie jak rozpoznać taką baterię - wystarczy delikatnie dmuchnąć w tę imitację "popiołku" na końcu baterii - jeśli akustyczna to zaświeci dioda, jeśli podciśnieniowa to światełka nie będzie. Aha, są jeszcze baterie manualne. Zamiast tych czujników jest taki mały ręczny przycisk.
Abyś nie musiał zadawać prostych pytań przeczytaj LEKSYKON, a jeszcze lepiej cały dział dla początkujących - zapewniam, że warto.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2010, 17:14 przez Mareckimt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#111352
ljbungee pisze:Cacy, tego jeszcze nie grali. Zeby to papieros mi mowil do jakich klubow mam chodzic :D:D
On podpowiada Tobie tylko jak masz trzymać go w kieszeni... :D
By ljbungee
#111361
Nie myslalem w nocy trzezwo :) Odkrecalem, ale juz bylo za pozno... Plyn sam sie wypalil...
Jest to jakies rozwiazanie nie zagladajace do portwela :) Jak atom odkrece to sama dioda, bateri mi nie wyladuje.
By Wolter
#111989
Adam2K pisze:A więc prosty jak budowa cepa.


z jakiego ep jest ten czujnik ??
Widziałem kilka innych typów podciśnieniowych czujników które nie były tak proste w budowie ;D
Awatar użytkownika
By Makaveli
#156964
Odświerzę troszkę "przykurzony" temat, ponieważ właśnie dziś moja PIERWSZA batka (od BFREE) zaczęła robić sobie dyskotekę. Po otwarciu tejże stwierdziłem, że nie uchroniłem jej przed zalaniem liquidem. Teraz moje pytanie: czy czujnik podciśnieniowy można jakoś uratować (w sensie umyć) :?:
Tak on wygląda:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 maja 2010, 00:00 przez Makaveli, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By DELL
#156965
To co widzę na zdjęciu to jest mikrofon czyli bateria akustyczna
Proponuję odlutować baterię i umyć w spirytusie lub denaturacie po wysuszeniu przylutować baterię następnie dmuchając w mikrofon powinna zadziałać
Ostatnio zmieniony 19 maja 2010, 00:36 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Makaveli
#156967
DELL@WFP pisze:
Makaveli pisze:Odświerzę troszkę "przykurzony" temat, ponieważ właśnie dziś moja PIERWSZA batka (od BFREE) zaczęła robić sobie dyskotekę. Po otwarciu tejże stwierdziłem, że nie uchroniłem jej przed zalaniem liquidem. Teraz moje pytanie: czy czujnik podciśnieniowy można jakoś uratować (w sensie umyć) :?:
Tak on wygląda:
Obrazek


To co widzę na zdjęciu to jest mikrofon czyli bateria akustyczna

No właśnie mnie też na to wygląda, lecz wszędzie są informacje, że BFREE ma podciśnieniówki :?
Jak to ugryźć :?:
Awatar użytkownika
By Tusia
#156969
To zaczyna być już śmieszne. Jesteśmy przekonani, że nasze baterie są takie a takie a są zupełnie inne..., to kolejny przykład.
Czy Chińczycy wciskają co chcą naszym importerom czy importerzy nie wiedzą co sprowadzają??? :shock:
Awatar użytkownika
By DELL
#156970
Musisz odlutować przewody zasilające elektronikę z mikrofonem i wykąpać w spirytusie lub denaturacie , nie moze być pod napięciem
Bateria tej konstrukcji jest cały czas w stanie czuwania
Awatar użytkownika
By Adam2K
#156973
Włączniki akustyczne są prostsze i łatwiejsze w montażu (nie wymagają takiej dokładności i szczelności jak podciśnieniowe), a więc i tańsze w produkcji.
Jak już pokazałem na przykładzie baterii ColinsS-a, dobrze zakamuflowany układ nie reaguje już na dmuchanie w końcówkę, więc trudniej rozpoznać rodzaj takiej baterii.
Najgorsze z tego to fakt, że takie baterie są właśnie bardzo wrażliwe na zalanie likłidem i w zasadzie nienaprawialne ;/
Dystrybutorzy prawdopodobnie nie mają najmniejszego pojęcia co dostają i co sprzedają.
Awatar użytkownika
By Makaveli
#156979
Droga Tusiu :D Moje zdziwienie było zapewne nie mniejsze niż Twoje, bowiem BFREE jest jednym z najpopularniejszych modeli (szczególnie dla początkujących) i wszędzie głośno i wyraźnie "mówi się", że mają podciśnieniówki.
Co do kwestii naprawiania: nie będę jej naprawiał; zostwię sobie styk baterii i spróbuje jakiegoś moda "wyrzeźbić".
Zamówienie na HG już poszło :D
THX i Pozdr.
Awatar użytkownika
By DELL
#157040
Makaveli pisze:Droga Tusiu :D Moje zdziwienie było zapewne nie mniejsze niż Twoje, bowiem BFREE jest jednym z najpopularniejszych modeli (szczególnie dla początkujących) i wszędzie głośno i wyraźnie "mówi się", że mają podciśnieniówki.
Co do kwestii naprawiania: nie będę jej naprawiał; zostwię sobie styk baterii i spróbuje jakiegoś moda "wyrzeźbić".
Zamówienie na HG już poszło :D
THX i Pozdr.


Ja bym spróbował naprawić choćby dla własnej satysfakcji i nowego doświadczenia
Awatar użytkownika
By DELL
#157050
Makaveli pisze:DELL@WFP Obawiam się, że elektronika padła razem z mikrofonem, więc chyba "nidyrydy" :wink:

Spróbuj
Mikrofon pojemnościowy który jest połączony z płytką elektroniki będąc zalany liquidem(jest lepki i mikrofon nie przenosi drgań powietrza) nie ma praktycznie czułości co nie znaczy że jest uszkodzony
Wykąp elektronikę z mikrofonem , tzn zalej spirytusem lub denaturatem zostaw na pół godziny między czasie potrząsając , następnie przedmuchaj osusz
Warto spróbować
Awatar użytkownika
By Makaveli
#157061
DELL@WFP pisze:
Makaveli pisze:DELL@WFP Obawiam się, że elektronika padła razem z mikrofonem, więc chyba "nidyrydy" :wink:

Spróbuj
Mikrofon pojemnościowy który jest połączony z płytką elektroniki będąc zalany liquidem(jest lepki i mikrofon nie przenosi drgań powietrza) nie ma praktycznie czułości co nie znaczy że jest uszkodzony
Wykąp elektronikę z mikrofonem , tzn zalej spirytusem lub denaturatem zostaw na pół godziny między czasie potrząsając , następnie przedmuchaj osusz
Warto spróbować

No w sumie masz rację, z tym, że mikrofon "żyje swoim życiem" tzn. sam się włącza i trzyma aż do odcięcia, by za chwilę wogóle nie reagować na cokolwiek.
Ale za Twoją radą spróbuję wykąpać elektronikę z mikrofonem, zbaczymy :|
By Wolter
#157422
Na początek zaproponuję wysuszenie czujnika ;)
Zostaw baterie w ciepłym miejscu na 24h zazwyczaj suszenie pomaga

Czujnik wygląda jak akustyczny jednak hmm kto wie może to podciśnieniówka nowego typu ;)
Awatar użytkownika
By Makaveli
#157432
Kadzio pisze:Na początek zaproponuję wysuszenie czujnika ;)
Zostaw baterie w ciepłym miejscu na 24h zazwyczaj suszenie pomaga

Czujnik wygląda jak akustyczny jednak hmm kto wie może to podciśnieniówka nowego typu ;)

Niestety samo wysuszenie niewiele dało. Chociaż jest poprawa, ponieważ juz sama sie nie załącza, a załączona przez dźwięk pracuje aż do odcięcia (w sumie chyba nawet lepiej :wink: ) Będzie mycie *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By Makaveli
#157436
Tusia pisze:Bo te nowe baterie to działają na akustyczne podciśnienie, nic nie wiecie :wink:
Ja tam zawsze słyszę... podciśnienie *SMOKEKING* :zakrecony

O i to się nazywa prawidłowe wyciąganie wniosków :lol: :zakrecony .....LEŻĘ :!: :lol: :lol: :lol: :wink:
Tusiu Droga, tego mi trza było po tej całej załamce z batką :D
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.