EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Haze
#1478582
ZjadaczGłów pisze:Czytnik e-book Amazon Kindle PAPERWHITE 2 (bez reklam) to chyba dobry wybór ?

Bardzo dobry. Nie ma co kombinować...
Awatar użytkownika
By STR
#1478649
Dla miłośników Kindla mam dobrą wiadomość na stronie logując się przy użyciu własnego maila i logina możemy pobrać niewielką aplikację, która PDF-y znajdując się na naszym komputerze przekształci na format AZW3 i umieści na naszej chmurze gdzie będziemy mieć dostęp z naszego czytnika lub innego urządzenia z zainstalowanym programem Kindle.

Program działa znakomicie dużo lepiej od Calibre i dużo lepiej formatuje tekst.
By Akam
#1478758
Kindle keyboard 3G mam od 6 lat. Nadal działa świetnie. Czytam dużo i bateria trzyma już tylko tydzień. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą na nowszy model. Kupiłem mojej mamie Kindle Paperwhite 3 i to co powstrzymuje mnie przed kupnem tego modelu to brak przycisków zmiany stron. Dotykowe ekrany przeszkadzają mi ale możliwe że to kwestia przyzwyczajenia. Podświetlenie ekranu - dobra sprawa chociaż jego brak w modelu którego używam mi nie przeszkadza. Obecnie najchętniej kupiłbym ponownie model który posiadam ale WIFI. Bardzo rzadko używałem 3G. Przeglądanie internetu przy pomocy tego czytnika to nieporozumienie. Nowsze czytniki z 3G mają blokadę i można przeglądać tylko wikipedię oraz witrynę amazona + coś chyba jeszcze.
Awatar użytkownika
By Haze
#1478765
Akam pisze:Kindle keyboard 3G mam od 6 lat. Nadal działa świetnie. Czytam dużo i bateria trzyma już tylko tydzień. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą na nowszy model. Kupiłem mojej mamie Kindle Paperwhite 3 i to co powstrzymuje mnie przed kupnem tego modelu to brak przycisków zmiany stron. Dotykowe ekrany przeszkadzają mi ale możliwe że to kwestia przyzwyczajenia.

Miałem to samo - długo używałem Keyboarda i wzbraniałem się przed Paperwhitem głównie w przeświadczeniu "non-stop będę miał upaćkany ekran od tego dotykowego przewijania". W końcu jednak podświetlenie mnie skusiło i nie żałuję bo w warunkach, w których zdarza mi się czytać jest dla mnie NIEOCENIONE! A i ekran jakimś dziwnym trafem prawie wcale nie brudzi się od paluchów (ale i tak uważam, że mechaniczne przyciski do przewijania były lepsze). Do tego PW jest mniejszy i lżejszy.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1479855
PW3 kusi rozdzielczością. Nie widziałem co prawda go na żywo, ale telefon mam z ~300ppi i potrafię sobie taką ostrość czcionek wyobrazić na czytniku.

Nie miałem żadnych problemów z przejściem z keyboarda na PW2.
Oświetlenie ekranu jest lepsze niż najlepsza czytnikowa lampka. Nawet w całkowitej ciemności wzrok się nie męczy. Obsługa dotykiem również bezproblemowa.

Co do Calibre to używam go głównie jako biblioteki i ew. drobnej obróbki pliku. Czasem skład jest po prostu niechlujny. Po co komu konwersja gdy wszystkie księgarnie sprzedają książki w mobi/epub. Rzadko się przydaje, choć parę razy pociągnąłem coś z gryzonia co mnie interesowało a nijak nie dało się kupić, nawet na papierze. :oops: Niestety taki rynek. Brakuje polskiego Amazona z milionem e-książek do wyboru.
Jeśli chodzi o 3G to na dzień dzisiejszy to strata pieniędzy. Chyba, że ktoś czyta głównie po angielsku czy niemiecku i chce mieć dostęp do pożądanej książki natychmiast, w każdych warunkach.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1479867
Niech Ci służy. *SMOKEKING* :beer:

Dobry czytnik charakteryzuje się tym, że gdy czytasz to zapominasz o jego istnieniu. PW2 do takich należy.
Awatar użytkownika
By Fyrrea
#1481684
Ja mogę polecić Inkbooka w abonamencie z Legimi - fajna sprawa, bo raz że nie trzeba wywalać jednorazowo kasy na czytnik, a dwa że jest dużo książek w ofercie (coś ponad 10 tysięcy). Czytnik bezproblemowo mi działa już drugi miesiąc, fajna sprawa to przyciski z boku obudowy do przewijania stron (Kundle chyba nie mają) - nie cierpię przewracać palcem kartek. No i Androidek - mogłam mojego ukochanego MoonReadera wrzucić :) PDFy też da się czytać, nie trzeba kombinować z konwertowaniem. Tylko niestety nie zmienia czcionki po dmuchnięciu (próbowałam :D)
Awatar użytkownika
By Morb1us
#1481726
Ja mam Onyx-a C65 Afterglow już ponad rok i mogę z czystym sumieniem polecić. Dlaczego nie wybrałem Kindle ? Bo uważam że na rynku istnieje o wiele więcej czytnikow wartych uwagi oraz o wiekszych możliwościach niz w/w. Kindle jest bardzo dobrym czytnikiem ale nie lubie ograniczeń jakie niesie ze sobą. Coś jak Apple i ich iOS.
Onyx ma androida więc można zainstalować różne aplikacje. Ja osobiście korzystam z AlReadera.. Mnogość możliwości dostosowania tekstu, ekranu itp po prostu miażdży system :-) oraz wspomniane Legimi.
Awatar użytkownika
By Fyrrea
#1481756
ZjadaczGłów pisze:Kojarzę Cię chyba z "lubimyczytać" ale nie jestem na 100% pewny :)


Całkiem możliwe :D Chociaż bardziej aktywna jestem na Goodreads. Lepszy system polecania książek + można dodawać do biblioteczki książki, które nie wyszły w Polsce.

Aaa, przypomniał mi sie jeszcze minus Inkbooka - podświetlenie. Na dwójeczce słabe, na trójce nieco za mocne, a wyższe wartości to chyba jako latarka mogą służyć, ale do czytania to raczej nie bardzo. Mają coś z tym zrobić podobno przy kolejnym update.
By ZjadaczGłów
#1487684
Przed chwilą zakończyłem pierwszą książkę na moim pw2 i powiem, że czytało się super :-) Zabrałem się za "TO" Stephena Kinga. Mroczny świat lecz możliwość regulacji oświetlenia zrobiło dobrą robotę. Strzał w dziesiątke :-)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.