EPF
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1550696
Wykresy dla odpowiednich materiałów. Na GDrive w Krzywych TCR wrzuciłem już jakiś czas temu poprawiony dla ni200. Poza tym jest Ti01, SS316L i SS317L (od przedwczoraj mój ulubiony drut do TC).

Poza tym, musisz poświęcić kilka godzin i zrobić Case Analyzer i do tego Battery Analyzer.
To drugie najlepiej gruby drut np. 20ga w dualu po 18cm na stronę do jakiegoś RDA. Wyjdzie Ci 0,25 Oma i takim setup'em możesz zadziałać.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2015, 16:31 przez LuziQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By cimon
#1550697
LICHU pisze:Właśnie batka mnie przekonuje a nie ze wiecznie muszę chodzić z ogniwem w kieszeni. No TC w mini to jakaś kpina. Dla tego też przestałem używać TC.


Case analyser i ustawienia batki - wszystko powinienes znalesc w [plikowni]. Mozesz tak naprawde to wszystko recznie wpisac - tez bedzie dopsz ;)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2015, 16:31 przez cimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1550699
Oczywiście nie ujmuje to w żaden sposób VW DNA200 na tle konkurencji. Po prostu iJoy swoimi małymi chińskimi rączkami wprowadził coś nowego(do końca nawet nie wiem na jakiej zasadzie działającego).

Prosty przykład 1 parownik Herakles Plus:) Póki co mam 2 grzałki KatD / SS316L(Ni200 leżą w urzędzie celnym). Na SS DNA200 nie do przebicia(zachwalanie VTC na tym trybie mija się z calem...), ale na KatD już sobie rady nie daje(65W za gorąca chmura po 1,5sec... więc mamy tak na prawdę 1,5sec wapowania). Co robimy na iJoyu. Pokazujemy mu, że najlepszy smak oddawany jest do 1,5-2sec na danej mocy. Potem przechodzimy do trybu kontroli smaku i ogarniamy jak sobie tą naukę* przyswoił. Jeżeli dalej będzie za gorąco po 1,5sec... schodzimy z %C/F niżej. Jeżeli ogarnął ok zostawiamy na 100%(ew podwyższamy %). I teraz tak. Skubaniec nie wiem jakim sposobem, ale wyłapuje, że nagrzany drut nie będzie w stanie oddać tego najlepszego smaku(po prostu nie poda napęcia/ komunikat oczekiwania na schłodzenie). A przy bardzo dobrych nastawach czyli podbiciu % w górę(rozpoczynając od mniejszej mocy nigdy nie otrzymamy sytuacji w której zagrzejemy na tyle drut, żeby mod sam zapodawał odcinki)...

...Jeżeli Evolv wprowadziłby coś przynajmniej minimalnie podobnego dla KatD to byłby bezkonkurencyjny:)

*wiem, że dziwnie brzmi słowo nauka, ale cytuję dosłownie instr obsługi(nie wiem jak inaczej nazwać ten tryb... w dziedzinie automatyki zwie się go adaptacją).
Awatar użytkownika
By cimon
#1550707
TooCruel pisze:Oczywiście nie ujmuje to w żaden sposób VW DNA200 na tle konkurencji. Po prostu iJoy swoimi małymi chińskimi rączkami wprowadził coś nowego(do końca nawet nie wiem na jakiej zasadzie działającego).

Prosty przykład 1 parownik Herakles Plus:) Póki co mam 2 grzałki KatD / SS316L(Ni200 leżą w urzędzie celnym). Na SS DNA200 nie do przebicia(zachwalanie VTC na tym trybie mija się z calem...), ale na KatD już sobie rady nie daje(65W za gorąca chmura po 1,5sec... więc mamy tak na prawdę 1,5sec wapowania). Co robimy na iJoyu. Pokazujemy mu, że najlepszy smak oddawany jest do 1,5-2sec na danej mocy. Potem przechodzimy do trybu kontroli smaku i ogarniamy jak sobie tą naukę* przyswoił. Jeżeli dalej będzie za gorąco po 1,5sec... schodzimy z %C/F niżej. Jeżeli ogarnął ok zostawiamy na 100%(ew podwyższamy %). I teraz tak. Skubaniec nie wiem jakim sposobem, ale wyłapuje, że nagrzany drut nie będzie w stanie oddać tego najlepszego smaku(po prostu nie poda napęcia/ komunikat oczekiwania na schłodzenie). A przy bardzo dobrych nastawach czyli podbiciu % w górę(rozpoczynając od mniejszej mocy nigdy nie otrzymamy sytuacji w której zagrzejemy na tyle drut, żeby mod sam zapodawał odcinki)...

...Jeżeli Evolv wprowadziłby coś przynajmniej minimalnie podobnego dla KatD to byłby bezkonkurencyjny:)

*wiem, że dziwnie brzmi słowo nauka, ale cytuję dosłownie instr obsługi(nie wiem jak inaczej nazwać ten tryb... w dziedzinie automatyki zwie się go adaptacją).


Czyli co.. z tego co rozumiem jest opcja obnizenia mocy po oplywie danego ''czasu''. np. 2 sekundy 60W i dalej 40W? Brzmi to jak ''paszczowa kontrola'' temperatury w trybie Power Mode (Kanthal). PODOBA MNIE SIE TO! (zaraz nam nap***la ze nie bazgramy o VT).
Odpowiedz jest prosta: maly update escribe i voila! Tak naprawde juz by bylo to mozliwe. Wystarczy ze odblokowali by Preheat w Powermode (Kanthal). ;)
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1550726
Ja bym bardziej optował w Kanthalu za czymś takim jak ma SXi-Q, czyli wykres mocy od czasu:




Ale jak teraz na to patrzę, to jest to chyba wykonalne. Trzeba by uruchomić Kanthala w trybie TC, czyli ustawić zadaną temperaturę, oraz wgrać krzywą dla Kanthala A1/D. Co prawda jest ona płaska jak deska, ale odpowiednio ją modelując teoretycznie moglibyśmy uzyskać efekt jak w iJoy'u. Czysto teoretycznie.
Awatar użytkownika
By cimon
#1550738
LuziQ pisze:Ja bym bardziej optował w Kanthalu za czymś takim jak ma SXi-Q, czyli wykres mocy od czasu:




Ale jak teraz na to patrzę, to jest to chyba wykonalne. Trzeba by uruchomić Kanthala w trybie TC, czyli ustawić zadaną temperaturę, oraz wgrać krzywą dla Kanthala A1/D. Co prawda jest ona płaska jak deska, ale odpowiednio ją modelując teoretycznie moglibyśmy uzyskać efekt jak w iJoy'u. Czysto teoretycznie.


..lub ''cykac'' Watami jak na wykresie - true!

Sluchajcie - jesli EVOLV czegos nie zrobi, to zaraz ktos rozpracuje na czesci EScribe i dopiero beda ''cuda na kiju''. ;)
Sam EVOLV ma hopla na punkcie bezpieczenstwa i kontoli. To tak jak Apple z AppStore (choc po Jailbrake - glowa peka od mozliwosci). I chociaz nie jestem zwolennikiem ''niekontorolowanych experymentow'', to staram sie miec ''otwarta glowe'' na nowe pomysly/mozliwosci. Zobaczymy - mozliwosci sa praktycznie nieograniczone.

Pssst: Slyszalem, ze po cichu pracuja nad nowym ukladem/upgradem - chca tam dolozyc BT. Po co? Bezprzewodowy EScirbe ;)
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1550998
Najpierw instalujesz najnowszą wersję EScribe ze strony, którą podałeś (jest u góry)
Obrazek
Następnie ściągasz plik do VT200
Podłączasz VT200 do PC
Odpalasz EScribe, klikasz File i Open...
Obrazek
Wskazujesz miejsce gdzie zapisałeś plik do VT200 i otwierasz.
Jak załadujesz plik do EScribe, to oczywiście musisz przesłać wszystko do VT200 klikając
Obrazek
Tyle...

Możesz sobie sprawdzić co się zmienia po wczytaniu pliku do samego EScribe, bez wrzucania tego do Boxa.

Co wnosi, nie wiem. Używam profili (krzywych) TRC w Trawnikowego archiwum X ;)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2015, 22:09 przez jacekgothic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1551001
No ok ale jest napisane (ATTENTION, if your S/N is less then 7109 please change the Battery Capacity to 11,87) a ja mam model 16454

A gdzie znaleźć soft najnowszy do vt200 ? Nic więcej nie trzeba robić ? Reszta automat?

Case analizer i batery analizer trzeba robić przed wgraniem softu ?


P.S. Zrobiłem tak jak pisałeś ale jak go zapisać na urządzeniu ?
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1551015
LICHU pisze:No ok ale jest napisane (ATTENTION, if your S/N is less then 7109 please change the Battery Capacity to 11,87) a ja mam model 16454

A gdzie znaleźć soft najnowszy do vt200 ? Nic więcej nie trzeba robić ? Reszta automat?

Case analizer i batery analizer trzeba robić przed wgraniem softu ?


P.S. Zrobiłem tak jak pisałeś ale jak go zapisać na urządzeniu ?


:O :O :O
Awatar użytkownika
By Haze
#1551016
Nałóg Totalny pisze:Mnie chodzi o porównanie DNA 40 vs 200.

Oczywiście w trybie VW nie wyczujesz różnicy (do 40W :mrgreen:). Przy TC jest tak jak napisał @cimon :beer: Zrobiłem mały eksperyment:

Niklowy dual, wypadkowo 0,07 ohma, zapięty w Aromamizerze:
* RX200 | 240*C | 50W - fajnie...
* DNA40 | 240*C | 40W (wiadomo, więcej się nie da) - całkowicie porównywalnie do RX-a ustawionego o 10W wyżej,
* DNA200 | 240*C | 50W | Preheat 100W/1s - lekki opad skarpet, czad okrutny, może nie 2x większy ale WYRAŹNIE wyczuwalny,
* DNA200 | 240*C | 40W | Preheat 100W/1s - według mnie trochę lepiej niż dna40, ale na granicy rozpoznawalności, nie wiem czy bym odróżnił w ciemno.

"Problem" polega na tym, że dla wszelakich duali (o quadach nie wspominając) 40W to z reguły trochę za mało, przydaje się tutaj to 10-20W więcej (albo i lepiej).
Dla mnie istotna jest też kultura pracy DNA (zarówno 40 jak i 200) - grzałki zachowują się "spokojniej" niż na RX, "skwierczenie" liquidu nie jest tak intensywne. No ale też pamiętajmy żeby nie porównywać DNA z modem 3 razy tańszym...
Awatar użytkownika
By LICHU
#1551038
Dobra wgrałem tylko jak zmienić orientacje wyświetlacza ?

PL już wgrane :D Jakie to proste :D

Tylko ta orientacja ekrany :twisted:

Obcykane :D
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1551131
Miło mi, że się podoba.
Obrót ekranu masz w zakładce Screen, poniżej Display, Orientation.
Tylko pamiętaj aby odwrócić działanie przycisków +/-
Zakładka Mod, otwierasz Manufacturer Settings, następnie niżej masz Mechanical i Up/Down Buttons.
Normal zostawiasz przy orientacji Left.
Swapped dajesz przy Right.
To tak żebyś się nie denerwował, że wciskasz przycisk niby + a Ci obniża wartość.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1551172
Super sprawa już to obcykalem, teraz tylko szukam jak zrobić przy starcie swój nick z forum...
Ładuje się go ładowarka zwykła z np telefonu?
Teraz do szczęścia przydałby się silikon... Może ktoś ma odsprzedać sztukę..?
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1551208
DNA200 i tak ma wbudowaną ładowarkę 1A, więc więcej nie pociągnie.
Ja swojego VT'ka ładuję zasilaczem od Samsunga (szmartfona). Akurat 1A, podczas ładowania DNA200 ciągnie zazwyczaj w okolicach 0,95A.
Możesz również podłączyć pod mocniejszy zasilacz, np. 1,5-2A. Nic mu się nie stanie.
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1551209
Może mnie ktoś oświecić, bo dziś rano zgłupiałem.
Wczoraj było wszystko OK, w nocy podłączyłem boxa do ładowana.
Wstaję rano, chcę wapować i czuję, że coś jest nie tak...
Podłączyłem go do EScribe i własnym oczom nie wierzę *BOJE SIE*
Obrazek
:(
Mam setup na SS317L (profil 8 ), na szybko zmieniłem "profil 7" na SS316L, który był już w VT200 i wszystko jest OK, wykresy i odczucia z wapowania normalne, ale jak na profil 8 wrzucę krzywą TCR z np. 316L, to jest kaszana a ta sama krzywa TCR na profilu 7 działa normalnie...

Coś mi VT200 przy głupiał na tym jednym "Profil 8" :(
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1551219
LuziQ pisze:Niczym więcej ustawienia profili się nie różnią?
Taki wygląd krzywej u mnie świadczył o luźnym połączeniu w którymś miejscu.


Nie i to jest dziwne.
Wrzuciłem w ten "profil 8" krzywą TCR dla Ni200, przykręciłem Koronę (setup na Ni) i wszystko jest OK.
Czyli to coś nie tak z parownikiem na którym mam SS... Ale w takim razie dlaczego ten parownik na "Profilu 7" i TCR dla SS już działa normalnie...
Zgłupiałem :(

-- [scalono] 31 gru 2015, 10:15 --

Już jest wszystko OK, uff... puf...
Sprawdziłem setup skręciłem wszystko i śmiga :)
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1551232
Albo połączenie, albo grzałka robiła spięcie dotykając się z jednym z "słupków" Steam Crave.
Mam tam dual o średnicy grzałek 3mm a żeby wszystko pomieścić muszę układać grzałki bardzo blisko słupków. Tak czy siak, poprawiłem wszystko i działa jak powinno:)

Luźny, dzięki za naprowadzenie na potencjalną przyczynę problemu.

BTW
Zauważyłem, że SS317L zarasta "nagarem" wolniej niż Ni200.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2015, 09:35 przez jacekgothic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1551248
Jest sporo osób które zaczynają z DNA200 i nie do końca wiedzą co i jak (włączając w to moją osobę z uwagi na ograniczony dostęp do komputera z systemem Windows, nie mam jak eksperymentować)

Może osoby bardziej doświadczone porwą się na temat wyjaśniający co jak czytać, co się przydaje czy jak interpretować wykresy - Kompendium DNA200.
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1551276
Już dawno o tym myślałem, nawet pisałem o tym Cimonowi, bo temat o DNA200, to niestety w 95% SPAM...
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1551278
Ja mogę pomóc w kwestii organizacji, poziom wiedzy, jak wspomniałem wcześniej jest niski.
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1551354
LuziQ pisze:Taki wygląd krzywej u mnie świadczył o luźnym połączeniu w którymś miejscu.


Już wiem co to było, bo pomimo idealnego ustawienia grzałek i dokręcenia wszystkiego wykres znów zaczął szaleć...

Włączało się "temp protection", elektronika zbijała temperaturę poprzez ograniczenia mocy.
Dziwi mnie tylko, że na wyświetlaczu boxa nie było żadnego komunikatu, co przy niklu wyskakuje bez problemu.

Dlaczego myślę, że to "temp protectio", ponieważ na zimnej grzałce wykres jest idealny, ale już kolejny szybki sztach na ciepłej grzałce i wykres jest poszarpany, gdy ją znów ostudzę, to jest wszystko OK.
Gdy podniosę max temperaturę, to również jest OK przez cały czas, nawet podczas szybkiego wapowania. Czyli na 100% to jest to.

Tylko czemu box nie wyświetla "temp protectio" przy SS? Oto jest pytanie.

-- [scalono] 31 gru 2015, 13:40 --

Edyta//

Czyżby chodziło o to, że w EScribe przy Coil Material mam ustawione "Custom" i wgraną krzywą TCR dla SS a nie Material "Ni200", więc box nie pokazuje "temp protectio", bo to jest pokazywane tylko przy ustawieniu Material "Ni200"?

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :zakrecony
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1551363
@Cimon, @Haze - dzięki za rozjaśnienie. Konfigurowalny preheat mnie przekonuje wystarczajaco, żeby spróbować.
Ściągnąłem na kompa Escribe i ustawienia dla VT200 dla treningu "na sucho" i łokrutnie mi się to podoba :)
LuziQ i Trawnik Crew - szacunek za dobrą robotę *ISH*

@dodo21x - wyjąłeś mi z ust, cyt "Jest sporo osób które zaczynają z DNA200 i nie do końca wiedzą co i jak..." - popieram, bo sam podchodziłem do tego jak pies do jeża. Ściągnięcie Escribe wiele wyjaśnia (nawet nie posiadając boxa).

@LICHU - pokrowce z cigreen zamówione, nie szukaj już ;-) Cierpliwości.

Życzę Kolegom wszystkiego dobrego w Nowym Roku i udanej zabawy :drinkb *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By cimon
#1551378
Zrobimy fajne tutoriale z linkami do [plikowni] ale to już w nowym roku.

- step by step (jak ogarnąć BOXa z pudełka)
- Device Monitor (czyli co nam chce powiedzieć DNA)

poOzdrawiam i do usłyszenia w 2016 ;)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1551503
TooCruel pisze:Gdyby była możliwość nastawy preheat z poziomu moda to znacznie ułatwiłoby wszystkim życie.

Wczoraj też to rozkminiałem i mam wrażenie, że dlatego BlueTooth chcą do boxa upakować. Smartfon zawsze pod ręką.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1551573
Ja mam już dziś dość macie jakieś ciekawe propozycje na ni200 jakiś ciekawy setap i nastawy mniej więcej... Chyba się cofnalem w rozwoju haha
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1551588
7 zwojów na 2,5mm z 27ga (ewentualnie 28ga). Przewinięte FF#2.
Rezystancja: ~0,069Ω (zablokowana)
Moc: 23,5-36,5W (w zależności od przepływu powietrza)
Temperatura: 220-230*C
Preheat: 40W/8/3sek
Krzywa TCR: ni200.csv z GDrive

Będzie Pan zadowolony ;)


Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1551692
Po co Wam te ustawienia?
Szukacie dziury w całym?
Co tym poprawicie?
Własne ego?
Po za pre-hit nie widzę żadnej poprawy.
Dla mnie starczy ustawienie właściwej mocy i temperatury. Reszta to jest przerost formy nad treścią.

Niech ktoś napisze, czy wyczuję różnice, jeśli dostanie przypadkowe sprzęty, które mają wczytane różne, choć pod pewnym wdględem podobne ustawienia.
Czy to nie jest przypadkiem autosugestia?
Ja nie czuję żadnej różnicy pomiędzy standardowymi i modyfikowanymi ustawieniami.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1551698
A tak poza tym, co jeszcze kolega ma konstruktywnego do napisania? Nie wiem, za dużo % czy jak?
Chcemy się bawić, to daj nam się bawić. Nie obrzydzaj nam tego. Fakt, z Twojego punktu widzenia można wywnioskować: "Skoro nie widać (czyt. czuć) różnicy to po co przepłacać". Ale skoro stać nas na taką zabawę to nie odbieraj nam tego.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1551710
No właśnie @LuziQ ma racje. Bogatemu wszystko wolno :lol:
Tylko nie rozumiem zachwytów z ustawień, które mało co, albo prawie nic nie dają w czasie chmurzenia.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1551712
Niekoniecznie nie dają. Preheat ma to do siebie, że jest cholernie przydatny przy używaniu np. Duala, czy to na niklu czy nierdzewce (IMO tytan to szajs).
Normalnie jak grzejesz na czymkolwiek innym to chwilę musisz poczekać zanim się grzałka rozbuja. Preheat odpowiednio ustawiony to eliminuje. Ponadto miałem przykład jak z drutem SS317L radził sobie SXmini M Class (do tanich przecież też nie należy), a jak działa DNA200. Różnica to przede wszystkim brak modulacji, czyli czyste DC-DC. RX200 z tego co widziałem w testach kolegi @Haze, z nierdzewką i tytanem prowadzi wręcz wojnę o ogień.
A co do bogatego. Czy ja wiem, czy może. Czasami też trzeba sobie czegoś odmówić ;)
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1551715
Pisałem, że prehit jest opcją jak najbardziej porządaną, jednak dodatkowe ustawienia modylujące nagrzewanie drutu w czasie pracy nic wielkiego nie wnoszą, a przynajmniej ja tego nie wyczuwam.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1551721
amisiek1969 pisze:No właśnie @LuziQ ma racje. Bogatemu wszystko wolno :lol:
Tylko nie rozumiem zachwytów z ustawień, które mało co, albo prawie nic nie dają w czasie chmurzenia.


Mistrzu a posiadasz coś na DNA200/ bawiłeś się nim/ miałeś okazję przetestować efekt idealnie dobranych nastaw na DNA200? Delikatnie rzecz ujmując jak wpinam jakąś nową grzałkę w VT200 to oczywiście da się jej używać... wszystko pięknie ładnie. Tyle, że po zmianie tych mało ważnych, drobnych nastaw ta sama grzałka może wyrwać z krzesła. Żywe przykłady(autopsja):
1. Stary/ dobry Crown(na żadnym modzie jaki jest mi znany nie uzyskasz nawet w połowie tak fajnie smacząych nastaw jak na DNA200 -> obojętne czy na własnym setupie czy na fabrycznych SS) -> szukanie złotego środka zajęło mi kilka godzin.
2. Z ciekawości z czeluści mojego warsztatu wydarłem 316l od Tritona. Nie wspominam jej najlepiej... ot taka średnio smaczna grzałeczka. Po godzinie zabawy z mało ważnymi nastawami... KOSMOS(przed zakupem nawet nie pomyślałbym, że głupie zmiany przebiegów mogą aż tak podrasować smak.
3. Własne / dobrze rozplanowane grzałki właśnie z myślą o preheat. Smak nie do przebicia po podrasowaniu nastaw.

PS Szczęśliwego nowego roku życzę :)
Awatar użytkownika
By LICHU
#1551724
LuziQ pisze:Czy ja wiem? Może po prostu szukał miejsca, żeby się wyładować, tylko cholera źle trafił ;)


Mnie się wyladowalo ale lipo haha.

Jak można nie czuć różnicy? To mogą kobieta co wapuje 0 od święta czuje różnice to coś w tym jest...

Prosty przykład vtc mini Dual 0,5Ohm 45w
Vt200 - Wotofo nikiel 0,09Ohm 32w 230temp

I co nie czuć różnicy? Haha leżę i kwicze. Idę się napić!

Nie będę mówił ile już zabawek miałem.

Tak dodam. Era PV i TGT1 KTO się przesiadl w tych czasach na PV to też nie czuł różnicy?

To po co zrobili dna200? Żeby kasę nabić nic więcej.
Rozdupia nie podejście ludzi co się wypowiadają nie mając nigdy w łapach sprzętu. Żal.pl

Dosiego Wasze Zdrowie (;
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1551759
Widocznie moje kubki smakowe są obojętne na takie drobnostki, bo czy używając DNA200 czy RX200 nie wyczuwam żadnej różnicy w smaku liquidu.
Może Wy jesteście bardziej wyczuleni. Ja niestety nie i mnie DNA200 nie sprawia wiekszej przyjemności.

[edit]
Zapomniałem zaznaczyć, że chmurzę prawie czystą bazę ze znikomym dodatkiem aromatu, więc całe odczucia smakowe są praktycznie pomijalne i w tym przypadku DNA niewiele daje, bo co to za różnica wciągać prawie czystą bazę z RX-a, SX-a, czy z DNA, kiedy to nie wpływa na zmianę smaku, bo go praktycznie nie ma, więc ja nie mam się czym zachwycać.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1551766
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie czujesz różnicy w TC pomiędzy SX'em i DNA? Nie uwierzę w to z prostej przyczyny: PWM vs DC-DC. Przy osiągniętej temperaturze SX (albo cokolwiek od YiHi) staje się niewapowalne.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1551819
... ja np po wymianie Muji na Fiber Freaks musiałem znacznie zejść z % aromatu(na DNA200 dotychczasowe mixy aż mdliły). Próbowałeś tej watki?
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1551855
LuziQ pisze:.....Przy osiągniętej temperaturze SX.....
I w tym miejscu rozgrywa się chyba największa różnica pomiędzy naszymi ustawieniami i może dlatego nasze odczucia są tak odmienne.
Ja po prostu ustawiam temperaturę i mocą jadę w dół do czasu, aż przestaje wyskakiwać TempProtection. Wtedy chmura jest dla mnie najbardziej odpowiednia. Jedyne co mnie zachwyciło w DNA200, to właśnie preheat, który szybko rozgrzeje dość sporą ilość metalu w moich grzałkach.

Nie piszę już dalej o moich odczuciach, bo stosujemy całkiem odmienne podejście do kontroli temperatury. W Twojej sytuacji te ustawienia mogą odgrywać ogromną rolę. Natomiast przy moich ustawieniach, niewiele to daje.
Teraz chyba zostało rozwiązane odczuwanie smaku na różnych układach.
Gdy dorwę ponownie DNA200, to popróbuję ponownie w nim pogrzebać, tylko używając innych ustawień. :D

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1551874
Da się ustawić krótszy czas podświetlania wyświetlacz bo świeci i świeci i żre prąd.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.