EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#150830
Witam wszystkich specjalistów domowej roboty e-liquidów.
Mam kilka pytań ponieważ przymierzam się do zakupu pierwszego zestawu mieszacza :)
Jestem zielony w tym temacie i chcę was eksperci spytać o radę :;


1. Co kupić na początek ? Oczywiście że bazę to wiem tylko którą ? 24 czy 36 ? docelowo potrzebuje liquidy o mocy 18 .

2. Jak uzyskać liquid w jak największym stopniu oparty na glicerynie ( tz VG ) a jak najmniej na PG , ale aby nie miał słodkiego smaku. Gdzie zakupić glicerynę która nie będzie słodka ? czy jest taka ?

3. Co jest lepsze aromaty czy olejki naturalne ? jak przekłada się to na smak ?

mysle o zakupie tu http://twojliquid.pl/ ale może gdzie indziej ?

Proszę was o radę ponieważ sprzedawca z tego sklepu , który jest też forumowiczem nie podjął ze mną dyskusji na temat co i jak mieszać i ile czego zakupić.

Liczę że podzielicie się doświadczeniem ze mną . Przejżałem forum i nie ma wątku od a do z co kupić i gdzie, jak mieszać i z czym. Liczę że nie wywalicie do kosza tego tematu.

Liczę na waszą pomoc i wasze doswiadczenie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By ax1
#150853
1. 36 chyba wychodzi taniej. jak docelowo 18 to łatwo będzie z 36 zrobić - 36/2 = 18.
2. Dodać więcej gliceryny i będzie wtedy w większym stopniu oparty o glicerynę. Glicerynę kupić np. na http://twojliquid.pl/index.php?page=sho ... Itemid=101
3. Lepsze aromaty np. z http://www.inawera.com/index.php
Są gdzieś kalkulatory do mieszania ale nawet ręcznie łatwo się liczy. Jak z 36 ma być 18 to trzeba podzielić na 2 np:
5 ml roztworu nikotynowego "36"
1 ml glikolu
4 ml gliceryny
5-10 kropel aromatu.
Powstanie 10 ml liquidu o stężeniu 18.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#150871
ax1 pisze:1. 36 chyba wychodzi taniej. jak docelowo 18 to łatwo będzie z 36 zrobić - 36/2 = 18.


Z tym się zgodzę.

2. Dodać więcej gliceryny i będzie wtedy w większym stopniu oparty o glicerynę.

Tak, ale... gliceryna daje słodycz, a on tej słodyczy nie chce. Niestety, nie ma mniej słodkiej gliceryny. Nic darmo :)
Awatar użytkownika
By gastolek
#151554
Ja jako początkujący stwierdziłem szybko że kupowanie firmowych liqidów nie da mi praktycznie żadnych oszczędności w porównaniu do palenia papierosów,a jeszcze wydatki na sprzęt:(
Więc po 3 buteleczkach 15 ml od Colinsa po 33 zł zacząłem szukać.
No i : twojliquid.pl
Baza 100 ml o mocy 36 mg
PG 140 mg
Gliceryna 1 buteleczka
5 różnych zapachów (różyczki,brzoskwinki i czekoladki okazały się porażką jak dla mnie)
10 buteleczek 10 mg
Spirytus z monopolowego

Zrobiłem na razie 100 ml bazy 18 mg bo taka moc mi pasuje
50 ml Bazy 36 mg,30ml PG,15 ml VG,5 ml spirtu.Biore po 5 ml i zakraplam doświadczalnie zapachami
Awatar użytkownika
By bigbaster
#151568
Po pierwsze gliceryna z TL jest świetna ale nie więcej jak 20% ponieważ to gęsta czysta 99% VG. I raz, że wyjdzie bardzo słodka a dwa bardzo gęsta baza.
Druga sprawa to spirytus. Na pewno nie 5% jak już to około 0,5% objętości mieszanki a poza tym jest wiele aromatów, które w swoim składzie nie mają alkoholu a co za tym idzie często dodanie alkoholu niszczy smak i powoduje rozwarstwianie takich aromatów.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#151581
gastolek zacznij czytać. Alkoholu się nie zaleca dawać. Wiele aromatów nie jest na bazie alkoholu a co za tym idzie znaczy to, że alkohol może lub jest dla nich niezdrowy. Później czytamy, że ktoś daje 10kr na 1ml i nie wyczuwa smaku.
By user
#151590
Proszę o czytanie istniejących tematów.
Powielanie w nieskończoność tych samych pytań i odpowiedzi utrudnia wyszukiwanie.
Kolejne takie powielane tematy będę nagradzał ostrzeżeniami.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.