EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1435657
Nie będę straszyć tym co Was czeka, myślę że zdajecie sobie z tego sprawę. Na prośbę kilku osób przygotowany został krótki list, który (jeśli się z nim zgadzacie) należy wypełnić, opieczętować, podpisać i wysłać (najlepiej drogą mailową oraz tradycyjną).
Nie mam siły na przemówienia wiec krótko. Link do pobrania: lm/list_dost.pdf

Założenia: skupiliśmy się na dwóch najistotniejszych problemach na które ustawodawca ma wpływ. Nie dotykaliśmy kwestii które zostały Wam już zagwarantowane w TPD (na to co było pewne mieliście czas się przygotować). List sugerujemy wysłać do:

1. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych,
2. Forum Związków Zawodowych,
3. Business Centre Club,
4. Konfederacja Lewiatan,
5. Krajowa Izba Gospodarcza,
6. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej,
7. Rada Krajowej Federacji Konsumentów.

Sugerujemy jego przesłanie (wersja druga: lm/list_dost2.pdf) również do:
1. Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji
2. Komitet do Spraw Europejskich
3. Stały Komitet Rady Ministrów
4. Komisja Prawnicza
5. Rada Ministrów
By Krasnal45
#1435697
Dodałbym w tym liście jeszcze wpis o monopolu i nieuczciwej konkurencji ESW, w stosunku do mniejszych podmiotów i chyba byłoby warto skierować go jeszcze do UOKiK.
Awatar użytkownika
By Raknor
#1435754
Bez dodawania też można do UOKiK bo zakaz sprzedaży elektronicznej przy mocnych ograniczeniach w sprzedaży samoobsługowej (i tu nie rozumiem czy może być w markecie ale przy kasie jak fajki, czy w ogóle nie, jeżeli w ogóle nie to dlaczego alkohol może być sprzedawany w sklepach saoobsługowych a e-p nie) umacnia pozycję jednej firmy w stopniu znaczącym, a to powinno UOKiK zainteresować. Fakt punktów niezależnych jest sporo, pewnie nawet wielokrotnie więcej niż punktów ESW ale ile z nich zostanie na rynku po wprowadzeniu konieczności rejestracji produktów?
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1435772
Może to głupi pomysł, ale może zainteresować dziennikarzy tym problemem i do nich też wysłać?

Wśród nich są również osoby chmurzące... Ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
By Sivy604
#1435815
HamsterJack dobrze gada. Walimy do władz ustawodawczych i wykonawczych wszelkimi możliwymi sposobami (listy, maile, petycje do sejmu, senatu, samorządów, związków, komentarze do centrum legislacji) a chyba całkowicie zapomnieliśmy o czwartej władzy. Nazwijcie to naiwnością bądź desperacją ale może jednak media podjęłyby temat biednych uciśnionych e-palaczy, których wstrętne państwo chce wymordować - wielu redaktorów mogłoby w tym dostrzec chodliwy materiał. Tylko trzeba by to było w odpowiednim świetle im najpierw przedstawić.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1435831
Krasnal45 pisze:Dodałbym w tym liście jeszcze wpis o monopolu i nieuczciwej konkurencji ESW, w stosunku do mniejszych podmiotów i chyba byłoby warto skierować go jeszcze do UOKiK.

Oba problemy zostały poruszone w kontekście sprzedaży w sieci.

HamsterJack pisze:Może to głupi pomysł, ale może zainteresować dziennikarzy tym problemem i do nich też wysłać?

Dobry pomysł, zaraz wprowadzimy stosowne zmiany w liście kierowanym do instytucji biorących udział w konsultacjach i prześlemy gdzie się da w formie listu otwartego.
Awatar użytkownika
By Mesael
#1436519
Przygotowałem listę maili, jeżeli ktoś znajdzie resztę proszę o dopisek:

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych:
- slawomir.redmer@centrala.poczta-polska.pl


Forum Związków Zawodowych:

- biuro@fzz.org.pl


Business Centre Club:

- dyrektor.generalny@bcc.org.pl
- marzena.denkiewicz@bcc.org.pl (gazeta bcc)

Konfederacja Lewiatan:

- skaczmarek@konfederacjalewiatan.pl
- gbaczewski@konfederacjalewiatan.pl
- jmordasewicz@konfederacjalewiatan.pl

Krajowa Izba Gospodarcza:

- aarendarski@kig.pl
- mkloczko@kig.pl
- adurlik-khouri@kig.pl
- mkonwicki@kig.pl

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej:

- a.paczka@pracodawcyrp.pl
- a.kulak@pracodawcyrp.pl

Rada Krajowej Federacji Konsumentów:
(NIE ZAJMUJE SIĘ PRZEDSIĘBIORCAMI, TYLKO DLA KONSUMENTÓW)
- Rada Krajowa Federacji Konsumentów: sekretariat@federacja-konsumentow.org.pl

Oprócz tego link do listy z kontaktami do konkretnych województw:
http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... pomoc.html


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- bip@kprm.gov.pl


1. Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji:


- krmc@mac.gov.pl

2. Komitet do Spraw Europejskich:
- nie mogę znaleźć adresu mail
Mam do: Departament Komitetu do Spraw Europejskich (to taki sekretariat Komitetu :D)
- DKSE.Sekretariat@msz.gov.pl

3. Stały Komitet Rady Ministrów- szukać kontaktu do Jacek Cichocki ???? Nie mogę znaleźć adresu mail.
Awatar użytkownika
By 4esmokers
#1439395
Cieszy bardzo zaangażowanie społeczności Wapującej, że nie poprzestajecie jedynie na dyskusjach na forum.

Pozdrawiam i oby wszystkie zabiegi pozwoliły na zliberalizowanie zapisów PDT
By PinkFury
#1440598
Ja nie odpowiadam za kwestie takie ale postaram się skontaktować z szefem by wysłał listy jeśli sam tego jeszcze nie zrobił. Popieramy takie akcje ;) To co chcą wprowadzić w Polsce w ramach dyrektywy to gruba przesada i trzeba się postarać by nie przeszło to w obecnej formie ;)
Pozdrawiam ;)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.