EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By dalelek
#1410563
Witam. Od razu mowię, ze jestem tu świeżakiem, wiec w razie czego proszę o przeniesienie tematu. Mam mały problem ze sprzętem o którym napisałem w temacie. Moja bateria to effest 18650 2500mAh 20A/35A. No ale wracaj do tematu chodzi mi o to, ze od pewnego czasu przerwa mi sie grzałka. Robie na rożnych napieciach(chodzi o omy, po prostu nie wiem co to xd) ale za każdym razem grzałka sie przerywa od razu. Nie mam pojęcia czego to moze byc wina. Jakies porady?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1410568
Może daj trochę więcej tych "xd omów nie wiem co to"? Może w aptece kup trochę xd sapiencji?
Awatar użytkownika
By Krasny
#1410571
xd olej rozumowy się w aptekach pojawił, ale nie wiem czy wiedzę on zastąpi ( sapiencja to nazwa związku aktywnego w tym leku)

ja tez robię na różnych napięciach choć uprawnienia mam do 60V, jeszcze mi się grzałka nie przerwała, ale coś mi czasami mózg przerywa
Ostatnio zmieniony 18 cze 2015, 23:04 przez Krasny, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1410577
Awatar użytkownika
By gregbard
#1410578
:kulam spoko dzieciaczek
Obrazek
By dalelek
#1410587
Juz mam 18, ale nie zmienione. Mniejsza z tym. Jutro wstawię film o co chodzi, bo cieżko wyjaśnić. Po prostu jak mam te 2 śrubki do których przykręcam grzałkę to od razu przy jednej z nich pęka mi drut. Rożna grubość druta, rożna ilośc zwoi, no i średnice na które nawijam, ale problem nadal ten sam.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1410601
dalelek pisze:Juz mam 18, ale nie zmienione. Mniejsza z tym. Jutro wstawię film o co chodzi, bo cieżko wyjaśnić. Po prostu jak mam te 2 śrubki do których przykręcam grzałkę to od razu przy jednej z nich pęka mi drut. Rożna grubość druta, rożna ilośc zwoi, no i średnice na które nawijam, ale problem nadal ten sam.

Janusze Inżynierii tak mają? Przeczytaj tekst z obrazka który wstawiłem, zrób grzałkę z 2-4 zwojami więcej, choć jeśli drut cienki to też może nic nie dać.
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1410610
dalelek pisze:Drut 0.4mm. Nawijam 10-12 zwoi póki co.

Jesteś mistrzem w takim razie. Za jednym strzałem zasilania taki drut upalić ? A zwój ten nie styka się z czymś przypadkiem ? :wink:
Awatar użytkownika
By mordek
#1410611
PrezesArQ pisze:Jesteś mistrzem w takim razie. Za jednym strzałem zasilania taki drut upalić ? A zwój ten nie styka się z czymś przypadkiem ? :wink:

Na pewno nie z głową autora...

Singiel z 0.4mm na mechaniku się upala, no cuda się dzisiaj dzieją.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1410712
Jak poszedlby mu izolator to watpie by napiecie szlo na grzalke, obwód zamknie sie wiele wczesniej. Wyczysc dokladnie baze, zamontuj nowa grzalke, z tym ze po dokreceniu jej do bazy, wsadz trzpien w jej otwor i podciagnij do góry, pewnie drut laczy przerwe miedzy kostka + i - i na tym odcinku sie upala.
Awatar użytkownika
By Hadeusz
#1410733
Dawaj ten film. Ciekawość mnie zżera coś Ty tam namodził ;)
By dalelek
#1410780
Dobra. Zrobiłem jeszcze przed chwila i wszystko paliło tylko za długo przeciągnąłem i znow poszła. Miałem zwarcie gdzies najwyraźniej. Dzięki wszystkim za pomoc. Zaraz jeszcze ukręcę i upewnię sie czy na pewno działa. Szybko sie ukręci i jakby co temat bedzie do zamknięcia :)
Awatar użytkownika
By mordek
#1410782
lud3ik pisze:Na czym palisz i jakiego drutu używasz ? Raz tylko spaliłem grzałkę i to na sucho jak mi się przycisk w nemku zaciął i nie mogłem odblokować.

Czytałeś temat od początku? :|
By dalelek
#1410797
Nakręciłem teraz grzałkę z kanthal 0.4 na ten śrubokręcik z zestawu(nw ile mm ma) i dałem 6 zwoi. Chmurka mała, ale czuć moc.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1410812
Srubokręcik z zestawu ma niecałe 2mm , może masz za wysoko grzałke i po przykręceniu komina styka się z nim i to powoduje zwarcie. Jako nośnik liquidu masz sznurek Muji, czy watę ? Najlepsza chmura jest na wacie, lub Muji i liquid z większą zawartością gliceryny.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.