EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By pin1906
#1385538
W czerwcu jadę do Wiednia z Polskim Busem i z czystej ciekawości napisałam do nich wiadomość oto korespondencja:

Komentarz: Witam, mam kupione bilety na kurs warszawa Wiedeń i mam pytanie dotyczące palenia e-papierosów czy można ich używać w autobusach?

odp:
Witam,

Palenie e-papierosów jest zabronione w autobusach.


Cóż z tego co wiem jest zakaz palenia w komunikacji miejskiej w Warszawie i Krakowie ale całkowity zakaz e-palenia wydaje mi się trochę ograniczający nas waperów. Co o tym sądzicie? Jakiś pomysł?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 09:36 przez pin1906, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1385542
Sądzę że sam bym ci zwrócił uwagę gdybyś zaczęła wapować w tak ograniczonej przestrzeni, sama przecież nie podróżujesz?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1385543
Skoro jest zakaz to będziesz wapowała tylko na postojach.
Awatar użytkownika
By piehot
#1385553
Będą postoje co 2-4h. Dasz radę.
W autokarze będzie przypał łapać bucha, w wc są czujniki i będzie afera.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1385557
Pamoko pisze:Źle zadałeś pytanie. Co to jest "palenie e-papierosów" ? Na tak zadane pytanie zawsze odpowiedzą że jest zabronione.
(...)

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że "palenie" i "dym" wypierają tradycyjne określenia takie jak "wapowanie" i "chmura". Pytanie faktycznie zadane zupełnie bez sensu. Według mnie samo zadanie takiego pytania jest bez sensu bo odpowiedź wydaje się oczywista.

Jeśli nie ma tłoku można zalać parownik mocniejszym płynem i "wapnąć" sobie raz na jakiś czas na "podwójnym buchu" czyli bez wydychania chmury. Metodę tę stosuje czasami w pracy i nawet osoba stojąca obok mnie nie jest w stanie się kapnąć, że ktoś obok właśnie wapuje.
Wszystko zależy od miejsca, ludzi i sytuacji, czasami po prostu nie wypada wyciągać sprzętu.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 09:58 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1385563
Przecież to jest logiczne, że nie można, więc nawet nie ma o co pytać. Zwykłych fajek nikt nie jarał w tramwaju, czy autobusie, więc ja problemu nie widzę, że jest zakaz. A zakaz jest dlatego, że niektórym się zdawało, że im wszystko wolno, bo nawet czterech przystanków jeden, z drugim nie mogli wytrzymać bez chmurzenia :palm

Wychodzę z założenia, że nie wapuje się tam, gdzie się zwykle nie jarało szlugów. To taka prosta zasada.
Awatar użytkownika
By piehot
#1385565
Pamoko pisze:
piehot pisze:w wc są czujniki


Czujniki pary wodnej?:)

Nie, dymu ;) i działają ... :mrgreen:
Kiedyś sprawdzałem ;)
Awatar użytkownika
By snoopher
#1385571
Pozamiatane :) a czujkę ( nie wiem jakiego rodzaju ) testowałem dmuchając na nią bezpośrednio, normalne wapowanie się rozejdzie i czujka nie pomoże.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1385572
Pamoko pisze:
piehot pisze:w wc są czujniki


Czujniki pary wodnej?:)



Jakiej pary wodnej? Taki stary waper a taki niedouczony???

Poza tym temat powinien się nazywać "nie mam kultury osobistej i chce poburaczyć- dyskusja" . Jest zakaz to się go powinno respektować, za nie zadawać debilne pytania. Jak paliłaś zwykłe fajki to jak wytrzymywałaś długie podróże?
By pin1906
#1385585
Nie paliłam zwykłych fajek :P
To było tylko pytanie i nie widzę celu naskakiwania na mnie.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1385594
A czemu nie wstrzykujesz sobie insuliny w brzuch? To lepsza zabawa niż te przereklamowane e-papierosy...
Awatar użytkownika
By Pamoko
#1385599
Kszywho pisze:Jakiej pary wodnej? Taki stary waper a taki niedouczony???


Jak słusznie, aczkolwiek niezbyt uprzejmie :wink: zauważyłeś, jako stary waper ja wydycham tylko parę wodną :D Co wy młodzi wydychacie to już nie moja sprawa :lol:
By pin1906
#1385609
Kszywho pisze:A czemu nie wstrzykujesz sobie insuliny w brzuch? To lepsza zabawa niż te przereklamowane e-papierosy...



Bo to nie modne....

e-pale już od 2 lat po prostu to lubię dymek i nie widzę sensu ładować się w analogi. Pewnie zaraz usłyszę, że mam12 lat i robię głupoty.
Awatar użytkownika
By MGK
#1385611
Kultura wymaga żeby w takich miejscach nie używać e-papierosów. Tobie np. to nie przeszkadza, a pomyśl, jakby tak się koło Ciebie dosiadł chlorek, wyciągnął flaszkę i zaczął pić ? Mu bo to pewnie, nie przeszkadzało, a tobie ?
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.