EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By hejter
#1361548
Witam. Chciałbym zapytać jak długo powinien mi trzymać akumulatorek na moim sprzęcie oraz jak długo wam wytrzymują takie akumulatorki.

Mam dwa akusy jeden EFEST 2250mAh 35A, a drugi cgr18650ce również 2250 mAh.

Zarówno jeden akumulatorek jak i drugi ładowarka ładuje do około 4,2V (czyli jest okej).
Niestety nie wiem czy tak powinno być ale przy ciągłym paleniu prawie, że bez przerwy (no może niewielkie na pol godziny/15 min)
akumulatorki wytrzymują mi około 1 dnia. Czyli wsadzam do pełna naładowany rano i własnie jest 22:50 jak chmura coraz bardziej słabnie.
Mierzę napięcie w efescie i jest 3,3V a rano było 4,19V. Akumulatorek raczej zużyty nie jest bo ma jakiś miesiąc. Nie wiem czy akurat tyle czasu powinny mi trzymać te akumulatorki czy nie. Proszę o rady.

Mój sprzęt to nemesis + Nautilus z grzałką 1,8ohma (zmodyfikowana gwozdziem i mlotkiem zeby lepiej liquid sie dostawal bo nemesis dawal za duzo prądu i nienadążał liquid napływac przez membrane).
Awatar użytkownika
By Grunej
#1361555
Mam tak samo. używam ipv mini 12-15w, 1.2 Ohm. Palę również bardzo dużo około 10ml dziennie. akusy te same , także dla mnie normalka
Awatar użytkownika
By hejter
#1361558
To zapytam przy okazji też czy mogę podładowywać te akusy? Czy musze czekać aż przestanie mi calkowicie dymić? Bo wygodniej byłoby podładowywac jednego a palic ma drugim.
By geOrge89
#1361575
Przy moich AWT 2500mAh 35A i odparowywaniu ok 8ml dziennie wytrzymują mi na przynajmniej dwa dni. W tej chwili (ogniwo rano wyjęte z ładowarki) miernik pokazuje mi 3,78V. Nie wiem jak bardzo można rozładować te akusy. Z tego co pamiętam po prawie trzech dniach (17:00-18:00) miernik wskazał mi 3,12V. To co napisałem może będzie dla Ciebie jakimś punktem odniesienia.
By HanysPL
#1361581
Mnie przy grzałce 1.2 akusy wytrzymują 1,5-2dni(efest 2100, sonyo 2200), wapuję ok. 8ml. Przy grzałce 1.8 byłoby z 3 dni.
Awatar użytkownika
By Lovcik69
#1361586
Wszystko jest w najlepszym porządku, tak częste wapowanie daje takie skutki :)

Co do podładowywania to nw jak z tym jest, ja bynajmniej ładuje jak chce zazwyczaj wtedy jak mi padne czyli na wieczór ale czasem w połowie dnia gdy batka jest w połowie rozładowana i wiem że będzę mi potrzeby i będę wapował więcej i że bateria by było wytrzymała wtedy doładowywuje ją - często tak już było i spadku wydajności ani nic desejn nie zauważyłem :)
Awatar użytkownika
By hejter
#1361598
Ale ja nie uzywam drippera czy też atomizera ale nautilusa (clearomizera/glassomizera). Nie wiem wydaje mi sie ze krótko trzymają ale z drugiej strony non stop vapowac to tez sie nie da w nieskończoność :D. Skoro egonowa baterie ładowałem czasem nawet 2x dziennie to chyba jednak jest OK :D.

A o co chodzi ze spadkami napięcia w nemesisie? Może to ma jakiś związek, bo nie wiem na czym to dokladnie polega :)
Awatar użytkownika
By SqrK
#1361606
lepiej nie rozładowywać aku niżej niż 3.2V ja osobiście zaczynam ładować jak mają 3.5V
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1361631
Możesz doładowywać bez problemu. Te ogniwa nie mają efektu pamięci. Poniżej 3V (nawet 3,2V) nie rozładowuj bo mogą się psuć (tracić pojemność).
By geOrge89
#1363199
A o co chodzi ze spadkami napięcia w nemesisie? Może to ma jakiś związek, bo nie wiem na czym to dokladnie polega :)

Kwestia spadków napięcia była już poruszana. Generalnie rozchodzi się o ilość "łączeń" (gwinty itp) w Twoim "body" od moda. Iw jest ich więcej tym powstają większe spadki napięcia. Nie wiem czy ma to wpływ na żywotność baterii. Więcej info: *SZUKAJ2*
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.