EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By cdakk200
#1360793
Mianowicie najpierw zakupiłem akumulator z e-dyma taki: https://www.e-dym.pl/MODY/Akumulatory_i ... 18650.html ale po jakims czasie uzytkowania zmieniłem na efesta i ta bateryjka lezała z miesiąc bez używania, ostatnio chcialem na niej popalic i okazalo sie ze nie działa. Gdy podpinam pod ładowarke pokazuje ze jest 100% a bateria nie działa, na niej nie widac zadnych sladow przypalenia czy czegoś, wygląda jak nowa. Co moge z tym zrobić?
Awatar użytkownika
By lud3ik
#1360800
Miałem to samo z AW IMR Pewnie napięcie baterii jest zbyt niskie. Producent zaleca przechowywać w 40% naładowane akusy. Jak masz zasilacz 5V to + do + a - do - i tak na 30 sek. zrób przerwę i znowu, aż podbijesz napięcie do minimum 3V. Następnie wsadź akusa do ładowarki i powinno być ok. Jak nie to włącz i wyłącz kilka razy ładowarkę z wsadzonym akusem. Nie martw się że coś się stanie. bo w taki sposób podbijam około 3-8 baterii z telefonów na serwisie GSM w tygodniu. Mimo wszystko wolę to napisać. ROBISZ to na własną odpowiedzialność - gdybyś zauważył że akus robi się ciepły lub syczy, to przerwij ładowanie. Okulary i rękawice też załóż.

Z AMPERAŻEM zasilacza nie przesadź ! Nie więcej niż 2A.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1361427
lud3ik pisze:...Jak masz zasilacz 5V to + do + a - do - i tak na 30 sek. zrób przerwę i znowu, aż podbijesz napięcie do minimum 3V. Następnie wsadź akusa do ładowarki i powinno być ok. Jak nie to włącz i wyłącz kilka razy ładowarkę z wsadzonym akusem. Nie martw się że coś się stanie. bo w taki sposób podbijam około 3-8 baterii z telefonów na serwisie GSM w tygodniu. Mimo wszystko wolę to napisać. ROBISZ to na własną odpowiedzialność - gdybyś zauważył że akus robi się ciepły lub syczy, to przerwij ładowanie. Okulary i rękawice też załóż.

Z AMPERAŻEM zasilacza nie przesadź ! Nie więcej niż 2A.

Nie robi się tak z akumulatorami Li-Ion :palm2 20 lat temu taką metodą "kopało" się ogniwa NiCd. Gdy leżały długo rozładowane dostawały wewnętrznego zwarcia i dawało się to "przepalić". Później przyszły czasy Ni-MH a ludzie dalej próbowali "przepalać" (bez rezultatów). I tak już zostało, taka miejska legenda... Li-Ion to zupełnie coś innego, zupełnie nie ta bajka, nawet napięcia na ogniwo inne, nie te prądy, pojemności....
Jest dokładnie odwrotnie, producenci zalecają ratowanie ogniwa które zeszło poniżej 3V
zupełne inaczej. Ładuje się stałym prądem (tak jak normalnie w pierwszej fazie ładowania) o wartości 0.1C do czasu, aż ogniwo osiągnie napięcie 3V. Może trwać to wiele godzin. A po tym ładowanie w normalnym trybie CC/CV

@cdakk200 - jakie napięcie ma ten akumulator? Możesz zmierzyć? Jeśli ma pow. 3V to ładuj na razie normalnie, aż ładowarka zakończy cykl ładowania. Zmierz napięcie, powinno być ok 4.1-4.2V. W czym go używasz? To mechanik?
By Naimadz
#1361433
Jezeli masz intelicharger lub coś w tym stylu, to ładuj tak jak kolega wyżej napisał tj. Wkładasz baterie i ładujesz początkową fazą do momentu aż pokaże, że jest naładowana. Wyciągasz, wkładasz znowu i tak do skutku.
By cdakk200
#1361550
Niestety nie mam czym zmierzyć napięcia, ładuje ją taką ładowarką https://www.e-dym.pl/MODY/Akumulatory_i ... 14500.html ale gdy ja tam wkladam to swieci sie ciagle zielona, czyli że jest naładowana w 100%, używałem ją w mechaniku Nemesis no ale lezala przez kolo miesiac nieuzywana. To mam tego akumulatorka wsadzić do ładowarki i zostawić na kilka godzin czy jak?
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.