EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By DEEMEED
#1360584
Kupiłem wczoraj e papieros ego one, od razu po kupnie zmieniłem grzałkę na 0.5 ohm ale coś jest nie tak. Mianowicie gdy naleje Liquidu do dziurek w grzałce, na knoty to pali bardzo dobrze ale po mniej więcej 5 zaciągnięciach się czuć spaleniznę jakby grzałka była spalona, powtarzając zalanie knotów nie czuć już spalenizny, odnoszę wrażenie jakby olejek z atomizera nie dostawał się do knotów (bardzo możliwe, że się mylę ponieważ nie jestem za bardzo obeznany w tym e papierosie) czy to moja wina czy też wada fabryczna? I czy mogę coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1360592
Weź igłę i pogmeraj delikatnie w tych dziurkach, nośnik może być zbyt ciasno nawiniety /zbity, tylko z czuciem.
By DEEMEED
#1360593
Sprawdzałem 3 grzałki zapomniałem to dodać, w każdej było to samo.

-- [scalono] 14 kwi 2015, 17:12 --

Tymon78 pisze:Weź igłę i pogmeraj delikatnie w tych dziurkach, nośnik może być zbyt ciasno nawiniety /zbity, tylko z czuciem.
Już próbuje :)
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1360594
Nie znam dr jack, ale zgaduję, że 70/30, czyli dość rzadki, nie powinno być problemów z transportem. Spróbuj przykręcić trochę regulację powietrza - będzie większe podciśnienie w baniaczku podczas zaciągania i automatycznie więcej lq na grzałce. Podejrzewam, że grzałka może być wadliwa (źle ułożona wata, czy co tam za włókna joyetech wkłada). Spróbuj na innej grzałce, jeśli masz.

Tymon78 dobrze radzi.
By DEEMEED
#1360597
Zrobiłem co radził Tymon78 chwilę popalił dobrze, odłożyłem na minute i znów czuć spaleniznę. Po puszczeniu przycisku grzałka jakby pali około dwie sekundy.
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1360601
Próbowałeś zmniejszyć dopływ powietrza? To może pomóc.

Jeśli grzałka jest nowa, może sama się "przełamie" i zacznie pracować prawidłowo. Jeśli nie, pogmeraj jeszcze trochę.

Inne rozwiązanie, to zaciąganie na sucho - od czasu do czasu zassij powietrze bez naciskania przycisku. Tylko nie za często, bo Ci grzałkę zaleje i pojawią się siorbanie i wycieki.
Awatar użytkownika
By maestromusica
#1360602
DEEMEED pisze:Zrobiłem co radził Tymon78 chwilę popalił dobrze, odłożyłem na minute i znów czuć spaleniznę. Po puszczeniu przycisku grzałka jakby pali około dwie sekundy.



Pali to znaczy lekko dymi? Grzałką się nagrzewa to i po wyłączeniu zasilania jeszcze przez chwilę będzie odparowywał liquid tworząc chmurkę...
By DEEMEED
#1360606
Pali to znaczy lekko dymi? Grzałką się nagrzewa to i po wyłączeniu zasilania jeszcze przez chwilę będzie odparowywał liquid tworząc chmurkę...

Słysze że pali po prostu, jak pisałem dopiero uczę się działania tego elektryka bo w innych nie było czegoś takiego :)

-- [scalono] 14 kwi 2015, 17:34 --

el.guitar pisze:Próbowałeś zmniejszyć dopływ powietrza? To może pomóc.

Zrobiłem to i znów to samo

Jeśli grzałka jest nowa, może sama się "przełamie" i zacznie pracować prawidłowo. Jeśli nie, pogmeraj jeszcze trochę.

Pogmerałem i nic nie dało, miałem poprzednią grzałkę dzień i było to samo.

Inne rozwiązanie, to zaciąganie na sucho - od czasu do czasu zassij powietrze bez naciskania przycisku. Tylko nie za często, bo Ci grzałkę zaleje i pojawią się siorbanie i wycieki.

To niestety też nic nie dało :/
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1360630
Nie wiem czy dobrze radzę - jest problem z transportem, inna sprawa - te grzałki to verticale... mając 3 sztuki, z jednej zdjąłbym górny kapsel i od góry bym próbował. Jedną spitolisz, dwie masz, takie punktowe gmeranie to tak sobie, transport nie wyrabia - jest czop :lol:
Tu filmik -
By DEEMEED
#1360633
A może to być coś z atomizerem samym w sobie? bo miałem samo clyro wcześniej od ego one i nie było takich problemów :/
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1360637
To ten teraz - jest z zestawu czy samą baterię zanabyłeś?
Kupne grzałki często są do :dupa i to bym obstawiał.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1360647
Rozbierz tą grzałkę i odejmij trochę nośnika.
By DEEMEED
#1360649
Zakładając że to poskutkuje, będę to musiał robić co zmianę grzałki?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1360656
Nie, na logikę biorąc bo i po co...
Widzisz... ja, bym sam próbował grzałki kręcić, 14 zł przy dobrych wiatrach raz w tygodniu... nie.
A jak ujowa partia grzałek...
Będziesz chciał sam działać - daj znać. Na forum zawsze ktoś pomoże.
Ja bym wziął khantala 0.4 i na wiertle fi 2.5 nawinął 8 zwoji...
By DEEMEED
#1360657
Gdy pociągnę bardzo mocno powietrze liquid nacieka do grzałki ale to trochę męczące co chmurę ciągnąć żeby nalać oleju do grzałki :/
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1360661
Bo tej waty /nośnika napier... lili aż miło..., grzałka 0.6 przykładowo, ogniwo 3. 8V i masz jak masz z powodu chińskiej masówki...
Jesteś zdany na łaskę ryżowych a Ci kręcą w swoją stronę :lol: , goowniana grzałka - klient przyjdzie i kupi nową. Ruch w interesie jest...
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1360663
Powiedz, czy na grzałkach 1Ω jest ten sam problem? Pytam, bo zwróciłem uwagę na pewien fakt, który może być wadą konstrukcyjną tych grzałek:

* Przy grzałce 0,5 Ω masz dwa razy większą moc, niż na 1 Ω, czyli atomizer powinien być zdolny do odparowania ok 2 razy większej ilości płynu w tym samym czasie.
* Masz szerszy kanał powietrzny, więc mniejsze podciśnienie podczas zaciągania, a ono powoduje napływ świeżego liquidu.
* Jednak otwory na liquid w kubku są w obu grzałkach takie same, choć na chłopski rozum powinny być przynajmniej o 2 razy większym przekroju...

Podejrzewam, że Joyetech zaprojektował jak należy grzałki 1 Ω, a potem na szybko wprowadził 0,5, żeby nie zostać w tyle za KangerTech (subtank) i Aspire (atlantis), bo taka teraz moda na masowo produkowane subomowe klirki.
Może te grzałki po prostu nie mogą działać prawidłowo? Może zabrakło rzetelnej inżynierii i bez własnych poprawek lepiej nie będzie?

Próbowałbym wymienić otulinę grzałki na pasek waty muji i ewentualnie pomyślałbym o powiększeniu otworów w kubku. Zmierzyć ich średnicę i rozwiercić do 1,4 raza większej, to da im 2 razy taką powierzchnię.
Można jeszcze korzystać z grzałek 1 Ω, jeśli te działają prawidłowo...
By DEEMEED
#1360677
W grzałce 1 ohm te otwory są większe.
Na tej grzałce działa prawidłowo
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1360679
To wiertełko i dajesz...
Do pełnego zadowolenia z wapowania potrzebne są 4 rzeczy : Dobre zasilanie i atomizer na własne grzałki oraz zdolności manualne i chęć :wink:
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.