EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#115340
Witam
Od kilku dni cieszę (a raczej cieszyłem się) podwójnym zestawem Rm1 109d.
Do wczoraj. Wczoraj pierwsza z baterii po podłączeniu jej do ładowarki, po 8 godzinach nawet nie dychnęła. Oczywiście diody na ładowarce działały, z takim zastrzeżeniem iż trzeba było delikatne wkręcać baterię żeby nie przegapić zapalenia się czerwonej diody (w trybie czuwania świeci niebieska). Gdy wkręciło się baterię za daleko to też d... - gasła dioda.
No ale jak wyżej, pierwsza nie dała się naładować.
W tym czasie rozładowała mi się druga bateria, którą podłączyłem stwierdzając po kilku minutach iż się ładuje normalnie i ...udało mi się ją naładować.
Pierwszą z baterii uznałem za padniętą i wysłałem do reklamacji firmie Rm1 (mieszkam we Włoszech) Ale dziś o dziwo i druga bateria już nie miała ochoty się naładować. Stąd też w ogóle zwątpiłem w sens wysłanej do reklamacji baterii... pewnie wina leżała po stronie ładowarki jednak. Oprócz tego z gniazda w ładowarce wysypał się gumowy krążek, uszczelka - czort wie jak to nazwać.
Dziś za zgodą Rm 1 rozbebeszyłem ładowarkę. Któryś z kabelków wewnątrz izolacji musiał mieć przerwę bo raz dioda się zaświecała, raz nie. Jako iż nie posiadam w domu lutownicy, nie udało mi się ładowarki naprawić.
I tu powstaje największy problem ...jak mam naładować baterię bez ładowarki???
Dobrych kilka dni będę czekał na nową. Już po głowie chodzą myśli zapalenia analoga...a tak dobrze szło.

PS. Wielkie uznanie dla firmy Rm1 która bezproblemowo kazała odesłać domniemaną zepsutą baterię oraz obiecała dosłać nową ładowarkę.
Nie wiem, może te ładowarki są jakieś felerne?
Może jakąś inną ładowarkę zamówić skądkolwiek?
Pomóżcie!!! Ja to podwójnie mam przesrane bo długo muszę czekać na przesyłkę z racji miejsca zamieszkania. Ech
Będę dozgonnie wdzięczny za uwagi
Pozdrawiam
Marcin
By Pilot353
#115345
Podłącz do kompa poprzez usb. Ładowarka składa się z dwóch części które wkładasz w siebie jak usb. Rozłącz je i podłącz do komputra.
Awatar użytkownika
By lennin
#115429
Jak nie masz lutownicy ciężko poradzić. Domyślam sie że to automatyczne baterie. Skoro wyleciaal ten krązek ze srodka silikonowy bardzo mozliwe ze dostaje zwarcie ładowarka. Najprosciej jak masz zasilacz 5V podlaczyć plus do srodka i na zewnatrz baterii minus i jezeli ma ona jakaś sygnalizacje procesu ladowania powinno zadzialac. Nie wiem jak one to przeżyją jesli chodzi o żywotność i trwalosc. Druga sprawa zewrzesz przypadkiem styki i może zakończyć sie to ich śmiercią. Tak miałem w batce od DSE801.
By Awar
#115434
Może wywal tą część co się baterię wkręca i kable bezpośrednio do baterii podłącz :roll:
chyba tak można... tylko uważaj , żeby zwarcia nie zrobić :D
By kiraz
#115435
Ja to nic nie doradze.
Ale powiem na przykładzie kolinsa. Kupiłem dodatkową ładowarkę usb i nie ładowała, później wymieniłem i to samo. Pan powiedział, że jakoś ta partia przyszła lewa. Poczekałem dostałem i teraz ładuję tylko przez usb :).
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#115437
Heeh... Nie ma co fotografować bo teraz już pourywałem kabelki bo i tak trzeba by je wymienić. Dziwnie się zachowywała, jak się dotykało płytki wewnątrz to świeciła, jak się puściło palec to cisza. Więc do takiej rozbebeszonej podłączyłem eciga, i tak jak zwisało to wszystko z portu usb o dziwo świeciła się czerwona dioda. Ale tylko świeciła bo bateria się niestety nie naładowała.
Bardziej szukam jakiegoś dorywczego rozwiązania na podładowanie baterii żeby przez najbliższe dni mieć co popalać.
Dzięki
Awatar użytkownika
By laki001
#115472
Zniszczysz aku,akumulator 3,6V li on ładuje się napięciem 4,1V lub 4,2V ,5V zniszczy Ci baterię, spróbuj podpiąć akumulator na krótko z tej uszkodzonej ładowarki ,bo prawdopodobnie elektronika jest ok,tylko styki do bateri w ładowarce są uszkodzone,może ktoś z twoich znajomych ma zasilacz regulowany z wyświetlaczem napięcia ,to pożycz i ustaw 4,1 V i podłącz za pomocą kabli do akumulatora.Aha ,może też być ładowarka od aparatu Sony,bo one wszystkie mają 4,2V.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#115485
Już rozgrzebałem kabel USB ale póki co nie podłączyłem. Niestety nie mam żadnego zasilacza 4,1 V :(
Co do ładowarki USB to tam już nic nie jest dobre. Pourywałem kabelki a nie mam lutownicy. Gdybym miał to byłby problem z głowy.
I kombinuje jakieś dorywcze rozwiązanie. Szukam jakiegoś nadającego się zasilacza. Mam tylko Sony Ericssona ładowarkę ale ma 4,9 i to o ile się orientuje zasilacz impulsowy.
Awatar użytkownika
By laki001
#115497
Impulsowy może być ,byle miał do 4,2V ,a jaki masz tel kom?Możesz podłączyć ładowanie przez telefon.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#115510
Spoko, znalazłem jakąś starą ładowarkę od jakiegoś LG. Napięcie 4,2 więc idealne
Czy dioda w baterii zapala się bardzo delikatne podczas ładowania? Bo taką rzecz obserwuję.
No i modlę się aby czerwony to był plus a czarny minus. Potrzymam ją tak kilka minut i zobaczymy :)
Awatar użytkownika
By laki001
#115517
Nie znam dobrze fajka ,którego masz ,ale większość akumulatorków miga kilkakrotnie po podłączeniu do ładowania, pamiętaj o prawidłowym podłaczeniu+/-,a jak ładowałeś ładowarką od twojego fajka ,to też się delikatnie zaświecała bateria?
Awatar użytkownika
By laki001
#115532
Masz w domu jakąś diodę ,led wiesz o co chodzi taka żaróweczka led .Dłuższa nóżka leda to + , inaczej nie zaswieci,jak masz to podłącz do tego zasilacza i będziesz wiedział ,który jest +.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2010, 21:42 przez laki001, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By laki001
#115547
Unexplainedforces , rozkręc tę ładowarkę ,często na płytce jest oznaczone który +/-.
By sonyac
#115675
rozkręć ładowarkę czy to wersja wkręcana czy wciskana styki od batki dochodzą do płytki ten idący do środka to + ten zawnętrzny - jeśli teraz rozizolujesz kabel od ladowarki komórki i podłączysz nawet skręcając bieguny powinno działać przy czym podejrzewam że prąd będzie słabiutki i ladować sie toto może nie porównywalnie do oryginału, nie mniej jednak na bezrybiu i rak ryba więc spróbować nie szkodzi .
Z zasady czerwony jest plusem. jeśli dioda się zapala to może świadczyć o "chęci wystartowania" tylko zbyt mały prąd:
a)nie daje rady wystartować
b)sygnalizacja startu nie działa prawidłowo ale powoli powoli może się naładować.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#115678
Potwierdza sie moja zasada, ze przy e-paleniu trzeba stosowac standardy NASA - kazdy element czy uklad z dwoma awaryjnymi mogacymi go zastapic :)))
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#115823
Dzięki za dobre chęci, już wszystko próbowałem. Ładowarka z komórki nie daje rady. Pewnie za mały amperaż więc d... blada. Nastąpił chwilowy powrót do najsłabszych analogów (odpowiednik R1) Póki co aby przeżyć do poniedziałku. W poniedziałek powinna dojść ładowarka która a przesyłką kosztowała mnie bagatela 20Euro.
Masakra
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#117183
Drodzy E-palacze!
Zamówiłem super expresem identyczną ładowarkę i tak:
Po podłączeniu baterii dioda zielona zmieniła kolor na czerwony ale bardzo krótko bo następnie wróciła do zielonego.
Sprawdziłem wkręcając atomka - zero reakcji tzn. dioda się żarzy tak jak powinna
Po wkręceniu spowrotem w ładowarkę już zielona dioda nie zmienia koloru na czerwony tylko na coś jakby czerwono zielony.
Ratunku, nowy papieros, dwie nowe baterie, druga ładowarka i dupa jaś
Chyba aż tak awaryjne te Rm1 nie może być?
Mogłem lepiej zamówić tu we włoszech e fajka to wtedy na wysyłkach bym zaoszczędził.
Wierzę w Waszą przeogromną wiedzę i proszę raz jeszcze o pomysły.
Pozdrawiam
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.