EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Paveletz
#1135781
W ramach cięcia kosztów związanych z zakupami koszyków na akumulatory li-ion wykonałem sobie właśnie bardzo prostą i jednocześnie dość uniwersalną "samoróbkę". Do jej konstrukcji użyłem materiałów które akurat miałem pod ręką tj. dwóch potrójnych odcinków listwy zaciskowej 12x4 (CS040 Bemko – dostępna w każdym markecie budowlanym), dwóch metalowych prętów pozyskanych kiedyś ze starego napędu CD (prowadnice mechanizmu głowicy laserowej), dwóch zalegających w szufladzie styków sprężynowych prod. Keystone (chyba KEYS5201 ok.50gr/szt) oraz kilku kropli nieocenionego kleju epoksydowego Poxipol 10minut.

Obrazek

Konstrukcja jak i jej sposób regulacji w zależności od używanych ogniw chyba nie wymaga specjalnego komentarza. Drobnej modyfikacji poddałem tylko same styki sprężynowe – ułamałem wystające po za obręb ich podstawy metalowe uszka i zamiast nich przylutowałem prostopadle krótkie odcinki grubego drutu służące do ich pewnego mocowania w listwach stykowych. Dodatkowo w jednym ze styków ("plusowym") usunąłem sprężynę.

Obrazek

Obrazek

Ze względu na spore luzy mosiężnych styków w miękkim plastiku listwy, napięta na akumulatorze sprężyna może trochę odkształcać całą konstrukcję. Żeby tego uniknąć, wystarczy przed włożeniem prowadnic dobrze wkleić mosiężne elementy w otwory plastikowych listw.

Oczywiście, znając docelowy rozmiar akumulatorów można zrezygnować całkowicie z możliwości regulacji długości koszyka i wkleić także w listwy prowadnice:

Obrazek
(button-top bez PCB)
Obrazek
(flat-top bez PCB)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, 23:00 przez Paveletz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.