EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1132833
Ja już nawet się nie wypowiadam. Niech się dzieje wola trawnikowa. Szkoda tylko, że zawsze musi trafić się choć jedna osoba, która z krótkiego i zwięzłego topicu zrobi burdel.
Awatar użytkownika
By daras25
#1132841
BlackDeViil pisze:Ja już nawet się nie wypowiadam. Niech się dzieje wola trawnikowa. Szkoda tylko, że zawsze musi trafić się choć jedna osoba, która z krótkiego i zwięzłego topicu zrobi burdel.


BlackDeViil na prawdę nie brałeś pod uwagę że zagubieni użytkownicy egonów odwiedzą Twój temat i będą zadawali " dziwne " pytania ? :)
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1132844
Szczerze? Nie :wink: Poza tym to już nie chodzi o mnie. Trochę szkoda, że "nowi" zamiast odnaleźć tu trochę cennych informacji od razu się zniechęcą widząc te posty.
Awatar użytkownika
By seiken
#1132845
BlackDeViil pisze:Ja już nawet się nie wypowiadam. Niech się dzieje wola trawnikowa. Szkoda tylko, że zawsze musi trafić się choć jedna osoba, która z krótkiego i zwięzłego topicu zrobi burdel.

Hm masz może na myśli mnie :mrgreen:
ja sie nie wypowiadam od 3 strony teraz tylko tak aby bardziej naświetlić pewne różnice koledze miłosnikowi palonej gumy
hm w sumie mysle ,ze z moja opinia sie zgadzasz bo "wyłuszczyłem" o co w tym chodzi no chyba ze nie czytałes poprzedniej strony
:lol:
By Mastertext
#1132847
pawel_aa pisze:A to był taki fajny temat...

Czy któryś z produkujących się w temacie pseudoekspertów miał w gębie coś lepszego niż P1 Blister lub Mild z Żabki? Założę się że żaden. O czym więc piszecie?


Twoje pytanie wskazuje, że przeżywasz dysonans poznawczy - "fajny temat" się skończył z chwilą gdy się okazało, że nie będzie wojny o to dlaczego mechanik jest lepszy od elektronika.

Nie jestem wielkim waperem za którym ciągną się kable do elektrowni, nie posiadam huty produkującej dla mnie tuningowany drut na grzałki i ... nie widzę nic złego w P1 z Żabki jeśli działa. To wcale nie znaczy, że uważam go za wybitną konstrukcję wśród ep. Żeby było ciekawiej na co dzień korzystam z wyśmiewanego tu eVica wraz z ECA bo uważam, że ta konfiguracja w codziennej eksploatacji sprawdza się u mnie lepiej niż np. zestaw złożony z Semowara z Kayfunem. (Dzięki RVW parę dostaję szybko i wystarczającej ilości, grzałki działają długo, nie ma bobra, nic się nie wylewa, alarmy pilnują bym zbyt intensywnie nie wapował, ładuję toto raz dziennie i od czasu do czasu mogę się przyjrzeć swoim waperskim praktykom. A ,że ma ograniczenie do 10W - a po co mi więcej, skoro grzałka C1 jest zoptymalizowana na 3.3V i 5.2W. To najmniej uwagi wymagający ep z jakim do tej pory miałem do czynienia. Jedynie co, to mógłby być mniejszy, ale co tam - prawie akurat). Jak się przekonam, że warto, to może sobie jeszcze eMode sprawię.

Czy to znaczy, że nie ulegam marketingowi i że nie spróbuję kiedyś np. 4Nine z Kickiem? - nie wiem, ale nie będzie to mój codzienny sprzęt. Podobnie jak EVO, które smakuje mi najlepiej, czy Evic Supreme z Deltą, itd.

Pagani Zonda słabo się nadaje do przewożenia szafy, a Kamaz nie pasuje do Buckingham Palace.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2014, 23:32 przez Mastertext, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1132850
Przywiódł mnie tu , w bezkresnej pogoni za wiedzą temat :
Różnice między mechanikami i elektronikami
Ale widzę że źle trafiłem, pewnie jestem zmęczony...bo widzę że :
...chodziło mi o te fury , kawior i rodzącą żonę :wink:

Czyli czyjaś żona ( Gratulacje) rodzi, potrzebna jest fura kawioru?
Nie mam kawioru, kot zjadł, żona nie chce rodzić, a fura w serwisie.
Czyli temat nie dla mnie!
:wink: :-P
PS
W temacie jadnakowoż też mam coś :
Zaczynałem od jakichś mildów i volishów. Potem mody elektroniczne. Od czasu pierwszego mechanika, Caravelli ,
nie używam już żadnych elektroników. Nie wiem czemu?
Czasem złapię na chwilę VTR , pochmurzę kilka minut i ...przesiadka na coś mechanicznego, co leży najbliżej...
Nie mogę zrozumieć czemu tak się dzieje.... :wink:
Awatar użytkownika
By mokwas
#1132857
Mastertext pisze:(...) "fajny temat" się skończył z chwilą gdy się okazało, że nie będzie wojny o to dlaczego mechanik jest lepszy od elektronika.

Przypominam, że temat brzmi: Różnice między mechanikami i elektronikami
a nie Dlaczego mechanik jest lepszy od elektronika albo odwrotnie.
Skończ wreszcie zaśmiecać wątek.
Poza tym robisz przykrość koledze @BlackDeViil który pisząc ten temat zrobił kawał dobrej roboty.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2014, 23:38 przez mokwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1132859
seiken pisze:
BlackDeViil pisze:Ja już nawet się nie wypowiadam. Niech się dzieje wola trawnikowa. Szkoda tylko, że zawsze musi trafić się choć jedna osoba, która z krótkiego i zwięzłego topicu zrobi burdel.

Hm masz może na myśli mnie :mrgreen:
ja sie nie wypowiadam od 3 strony teraz tylko tak aby bardziej naświetlić pewne różnice koledze miłosnikowi palonej gumy
hm w sumie mysle ,ze z moja opinia sie zgadzasz bo "wyłuszczyłem" o co w tym chodzi no chyba ze nie czytałes poprzedniej strony
:lol:


Nie :wink: Nie chodziło mi o Ciebie *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1132863
Elektroniki są fajniejsze. Może średnio się nadają do osiągania rekordowo wielkich chmur ale za to ma się nad wszystkim kontrolę. No chyba, że to chińskie badziewie jest to wtedy można sobie kontrolować co najwyżej poziom piwa w kuflu.
Kopcę sobie aktualnie na mocy 10.5W, napięciu 3.5V i natężeniu 2.9A (plus hotstart 150% mocy w pierwszej półsekundzie).
Żaden mechanik nie poda mi tych danych abym je mógł ponownie ustawić na nowej grzałce.
Żaden mechanik nie poda mi takiego prądu powtarzalnie przez cały żywot baterii.
Jednym słowem wolę elektronika.

By było na temat: Szampana nie lubię. ;)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1132865
Mastertext pisze:
pawel_aa pisze:A to był taki fajny temat...

Czy któryś z produkujących się w temacie pseudoekspertów miał w gębie coś lepszego niż P1 Blister lub Mild z Żabki? Założę się że żaden. O czym więc piszecie?


Twoje pytanie wskazuje, że przeżywasz dysonans poznawczy - "fajny temat" się skończył z chwilą gdy się okazało, że nie będzie wojny o to dlaczego mechanik jest lepszy od elektronika.

Fajny temat skończył się w momencie kiedy opanowali go trolle nie znający regulaminu, czyli gdzieś tak na trzeciej stronie.
By Mastertext
#1132869
mokwas pisze:
Mastertext pisze:(...) "fajny temat" się skończył z chwilą gdy się okazało, że nie będzie wojny o to dlaczego mechanik jest lepszy od elektronika.

Przypominam, że temat brzmi: Różnice między mechanikami i elektronikami
a nie Dlaczego mechanik jest lepszy od elektronika albo odwrotnie.
Skończ wreszcie zaśmiecać wątek.
Poza tym robisz przykrość koledze @BlackDeViil który pisząc ten temat zrobił kawał dobrej roboty.

Zapewne zostałem niewłaściwie zrozumiany więc wyjaśniam:
1) Kolega @BlackDeViil zainicjował w słuszny wątek "Różnice między mechanikami i elektronikami" i chwała mu za to - ja tylko staram się zawartą w nim wiedzę uzupełnić wskazując, że spotykane tylko w modach elektronicznych, z pozoru niepotrzebne funkcje, z punktu widzenia wapera mogą być przydatne
2) Odnosząc się do problemu wpływu wybranego rodzaju zasilania na wapowanie potwierdzam co napisał kolega realq w felietonie http://www.e-papierosy-forum.pl/czy-potrzebuje-zasilania-30wat-lub-wiecej-felieton-t67937.html uzupełniając, że w mojej ocenie niektóre mniej wydajne mody elektroniczne, takie jak np. eVic niczym nie zasłużyły sobie na oceny w stylu
reed pisze:
W ogóle porównywanie evacka z modami mija się z celem.

gdyż, choć oferują funkcje nieistotne z punktu widzenia "zwolenników wielkiej mocy", mogą być niektórym waperom bardziej przydatne niż inne.
3) Odnoszę się, choć nie wprost, do kwestii niezawodności i jej wpływu na satysfakcję z wapowania w kontekście wyrażonego tu poglądu, że mechaniki są mniej zawodne od elektroników bo nie mają elektroniki.

Poza tym jak mnie cytujesz bądź łaskaw nie wycinać poszczególnych części zdania z kontekstu, gdyż zmieniasz w ten sposób sens moich wypowiedzi.
Awatar użytkownika
By adamson
#1132933
Po paru latach wapowania dla mnie porównanie modów mechanicznych z elektronicznymi jest zdecydowanie uproszczone:
-chcesz tylko naładować aku i wapować, wybierz mechanika lub (stare poczciwe ego.)
-lubisz "grzebać" i podglądać parametry pracy swojego sprzęta wybierz elektronika.
Po użytkowaniu różnych elektroników ponad rok temu przesiadłem się na mechanika i raczej tego nie zmienię.

Wysłane z mojego Coolpad 7320
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1132950
SzamanDM pisze:No chyba, że to chińskie badziewie jest to wtedy można sobie kontrolować co najwyżej poziom piwa w kuflu.


Nie to żebym się jakoś na Ciebie szczególnie "uparł" (naprawdę, no offence :wink: ) ale wszelkie takie hura uogólnienia są zazwyczaj słabo trafione.

Jak nie chce Ci się całości oglądać to proponuję tak od 35 minuty :wink: -> https://www.youtube.com/watch?v=ARcoviGKT5A#t=2374

SX 350 po ostatnim uaktulanieniu (i broń Boże nie chodzi o ten niezdrowy kosmos w postaci 50W) jest naprawdę luks sterownikiem, oferującym rzetelne i rewelacyjne osiągi za wciąż rozsądną cenę. Mam, bardzo sobie chwalę. I to nie tylko dlatego, że już kupiłem i obstalowałem w boksie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oczywiście, do popufania na 10,5W przy 3,5 V zawsze wybiorę coś rozsądnego, czyli albo poczciwego KISa albo DNA12. Za grosze a piękne zasilania *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
By Virusek79
#1133111
Mnie się przydał ten tzw. poradnik i dobrze że BlackDevill to napisał bo właśnie zakupiłem Anyvape anymod a ciemny jestem jak tabaka w temacie modów i przynajmniej wyjaśnił najprostsze różnice między jednym a drugim tylko chciałbym się dowiedzieć jeszcze jaki mam drut oporowy kupić bo chciałbym sam grzałki kręcić a ta cała dyskusja przypomina debatę z sejmu nikt już niewie o co chodzi
Awatar użytkownika
By seiken
#1133218
Virusek79 pisze:Mnie się przydał ten tzw. poradnik i dobrze że BlackDevill to napisał bo właśnie zakupiłem Anyvape anymod a ciemny jestem jak tabaka w temacie modów i przynajmniej wyjaśnił najprostsze różnice między jednym a drugim tylko chciałbym się dowiedzieć jeszcze jaki mam drut oporowy kupić bo chciałbym sam grzałki kręcić a ta cała dyskusja przypomina debatę z sejmu nikt już niewie o co chodzi

Zalezy co chcesz tam pod niego podpiąć , ja uzywam tylko drutów 0.30 i 0.35 , grubszy drut to wiecej zwojów i dzieki temu lepsza wydajnosc cieplna , na 0.30 8 zwojów microcoils i masz opór ok 1.5ohm
Ostatnio zmieniony 16 lip 2014, 22:39 przez seiken, łącznie zmieniany 2 razy.
By Risto
#1133237
Wydaje mi się, że nikt o tym nie wspomniał, a chodzi mi o podział modów mechanicznych.
Wspomniano tu tylko o modach z dokręcanymi rurami pod rozmiar akumulatora i o teleskopowych.
Zapomniano tutaj o formie pośredniej, czyli o mechanikach z tulejami przedłużającymi (np.: GP PAPX X; Nemesis). Pomimo tego, że większość vaperów ma swoje preferencyjne wielkości modów, to szczególnie na różnego rodzaju wyjazdach, może zaistnieć potrzeba, zmiany wielkości mechanika, czyli tuby. Tuleje przedłużające zajmują mniej miejsca w bagażu niż całe tuby. Mody teleskopowe są najbardziej uniwersalne.
Awatar użytkownika
By mokwas
#1133352
Virusek79 pisze:A i chciałbym zapytać jeszcze co mi daje regulacja watów? Napięcia domyślam się że moc jaka idzie na grzałke

W niektórych modach możesz ustawić moc (W) lub napięcie(V).
Masz grzałkę, np. 2,2 Ohm. Jeżeli ustawisz(W) to mod ustawia sam odpowiednio (V) aby uzyskać zadaną moc (W).
Jeżeli ustawisz (V) to do tego otrzymasz odpowiednie waty (W).
By user
#1133357
Virusek79 pisze:Ok dziękuje za info w sprawie grzałek

-- [scalono] 16 lip 2014, 19:08 --

A i chciałbym zapytać jeszcze co mi daje regulacja watów? Napięcia domyślam się że moc jaka idzie na grzałke
Obrazek

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1133376
Gwido67 pisze:
SzamanDM pisze:No chyba, że to chińskie badziewie jest to wtedy można sobie kontrolować co najwyżej poziom piwa w kuflu.


Nie to żebym się jakoś na Ciebie szczególnie "uparł" (naprawdę, no offence :wink: ) ale wszelkie takie hura uogólnienia są zazwyczaj słabo trafione.

Jak nie chce Ci się całości oglądać to proponuję tak od 35 minuty :wink: -> https://www.youtube.com/watch?v=ARcoviGKT5A#t=2374

SX 350 po ostatnim uaktulanieniu (i broń Boże nie chodzi o ten niezdrowy kosmos w postaci 50W) jest naprawdę luks sterownikiem, oferującym rzetelne i rewelacyjne osiągi za wciąż rozsądną cenę. Mam, bardzo sobie chwalę. I to nie tylko dlatego, że już kupiłem i obstalowałem w boksie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oczywiście, do popufania na 10,5W przy 3,5 V zawsze wybiorę coś rozsądnego, czyli albo poczciwego KISa albo DNA12. Za grosze a piękne zasilania *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz


Wczoraj akurat wapowałem na takich nastawach bo zalałem Taifuna płynem, który nieźle drapał w gardło. Nie chodziło mi o konkretnego moda elektronicznego (choć i tak nie da się ukryć, którym się ostatnio fascynuję ;) )
Chodziło mi raczej o całokształt. Myślę, że nie zaprzeczysz, że tzw. mody elektroniczne made in PRC to w większości chłam, który udaje, że pracuje na zadanych nastawach (zęby na oscyloskopie to norma). Mechaniki jeszcze jakoś się bronią mimo, że to zazwyczaj klony.. Przykro patrzeć czasem jak fajne projekty Chińczyk sprzedaje za parę misek ryżu, a autor pomysłu nic z tego niema. Nawet traci, bo czasem z klonem są problemy, których nie ma w oryginale, a gawiedź myśli, że tak po prostu jest. W oryginalnym modzie również.
Wśród tego całego chłamu może i znajdzie się jakaś perełka. Może to jest właśnie SX 350. Napewno zobaczę film i sobie opinię wyrobię.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By seiken
#1133395
Virusek79 pisze:mokwas dzięki za wyjaśnienie znaczy że jak reguluje napięcie to waty same się dostosowują i nie muszę tam grzebać :-) reed trochę mnie przeceniłeś z tą tabelką ale całkiem zabawne :-)

Mniej wiecej dobry mod elektroniczny ustawiasz np waty na 15w i obojetnie jaka grzałke zastosujesz
czy 1.2 ohm czy 0.9ohm on sam dostosuje napiecie moc czyli waty bedzie zawsze 15w bo takie mu zadałeś
a napiecie moze być za kazdym razem inne i na odwrót
oczywista nie mówimy tu o yamo i o ewicku :lol:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2014, 23:07 przez seiken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1133396
Virusek79 pisze:...
reed trochę mnie przeceniłeś z tą tabelką ale całkiem zabawne :-)

hmmm.... to tabelka na poziomie 5 klasy szkoły podstawowej.
Prawo Ohma chyba nadal w programie szkolnym...
Awatar użytkownika
By mokwas
#1133542
Virusek79 pisze:..znaczy że jak reguluje napięcie to waty same się dostosowują i nie muszę tam grzebać :-)

Jeżeli ustawisz napięcie (np. 4,2 V) i masz grzałkę 2,2 Ohm to wyjdzie Ci moc:
(4,2V*4,2V)/2,2 Ohm=8,01 W (wg. wzoru U^2/R=P)
Jeżeli ustawisz moc na modzie to nic nie musisz liczyć, sprzęt sam sobie ustawi odpowiednie napięcie do zadanej mocy.
Oczywiście to wszystko jest w teorii, bo dużo zależy od sprzętu jakiego będziesz używał (mod, akumulator)
By Risto
#1133560
To może teorii pomogłaby praktyka.
Chodzi o to, który sterownik elektroniczny ma najlepszy układ, a co za tym idzie, który mod elektroniczny jest dzisiaj najlepszy?
Może pytanie jest trochę ogólne, ale tyle dzisiaj powstaje autorskich sterowników.
Bo jeśli chodzi o mechaniki, to tutaj jedynym kryterium są akumulatory, straty prądowe i chyba tylko ogólnie pojęte bezpieczeństwo.
By Virusek79
#1133588
Będę używał anvape anymod może nie taki będzie najgorszy tylko niewiem jak nakręce grzałke bo zażyczyłem sobie Anyvepa gamma Rba może masz jakiś link gdzie to jest pokazane z góry dziękuje za pomoc i wyjaśnienia
Awatar użytkownika
By gregbard
#1133596
to naprawdę nie jest trudne ani bolesne, wystarczy prawidłowo wpisać nazwę w google i : https://www.google.pl/search?q=Anyvape+ ... 8QfQ9oDQCw
np trzeci wynik?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1134170
@Gwido67:

Dopiero teraz miałem czas zapoznać się z materiałem i muszę Ci zwrócić honor. SX350 to zdecydowanie nie jest badziewie, choć chińskie. ;)
Czyli tak jak napisałem wcześniej wśród tego całego chińskiego złomu można znaleźć perełkę.
Bardzo udana elektronika to jest widzę. Osiągami przeskakuje PV, Oko i DNA30 jednocześnie trzymając się parametrów zadanej pracy.
Cena też ok. 50GBP za sztukę znalazłem.
Pozostaje wykonanie moda ew. kupienie gotowca.
Z The Eye brakuje rewelacyjnego pomysłu jakim jest hotstart (może Chińczycy wpadną na to w jakimś upgradzie ;) ) no i wykonania. The Eye to jakby nie było kompletny mod.

Jeżeli w tym kierunku pójdą chińscy producenci to będę musiał zrewidować swoją opinię o elektronicznych modach chińskich.
Póki co jednak na rynku rządzą jakieś vamo, evacki i różnej maści g..., które są tak naprawdę tylko zabawkami, udają, że pracują. :)
Światełko w tunelu jednak jest.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1134171
SzamanDM, luzik, cieszę się, że się nie "odołeś". Na pewno jeszcze mile i z pożytkiem sobie pogadamy ;-)


Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Mutango
#1134213
SzamanDM pisze:Z The Eye brakuje rewelacyjnego pomysłu jakim jest hotstart (może Chińczycy wpadną na to w jakimś upgradzie ;) )

I jeszcze żeby zaprogramowali, płynną regulację (siły i czasu trwania) hotstartu, bo różne parowniki/grzałki mogą wymagać różnych hotstartów. Takie mam sobie życzenie. A co ;)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1134266
Na teraz możesz zadowolić się dwoma hotstartami. 0.5 i 0.8 sekundy. 150% chyba, że przekraczasz limit 24W to wtedy mniej :)
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1134398
Dziękuję ;-)
To teraz tylko pozostaje odpowiedź - dlaczego hot start OKA jest uproszczonym RVW Joyetecha ? Na czym polega owe uproszczenie ?

Pozdrawiam
Grzegorz
By Mastertext
#1134405
Gwido67 pisze:RVW ??? Pytam, ponieważ wszelkie manuall i card shit, nawet na stronie Joytecha, milczą na ten temat.

Pozdrawiam
Grzegorz


A tu masz "listę przebojów" RVW do pobrania. http://www.joyetech.com/myvapors/moreInfo.php.
Możesz do niej dodać także swoje ustawienia.

U mnie np. sprawdza się takie dla 100%VG
W 7,7 6,3 5,7 5,3 4,2 4,2 4,2 4,2 4,2 4,2
T(s) 1 2,3 4 4,1 4,2 4,3 4,4 4,5 4,6 4,7

i... nawet w przebiegu jest bardzo podobne do Taifunowego Hot Startu.


PS. Było tu trochę o niezawodności mechaników, a właśnie się naczytałem o brudnych stykach, blokujących lub grzejących przyciskach i zakleszczonych pierścieniach blokady. Takie akurat usterki w przypadku elektroników prawie w ogóle nie występują.

I jeszcze jedno. W modach mechanicznych przycisk start zawsze załącza duży prąd, a w elektronikach nie. Taki np. Anymod można przestawić w tryb "mechaniczny" ale przycisk nadal będzie załączał jak w elektroniku. Ta właściwość Anymoda kojarzy mi się z czymś, o czym gdzieś wyczytałem - jakiś mod, gdy sterownik przestaje mu wyrabiać, automatycznie przełącza się w tryb "mechaniczny". Czy to aby znowu nie jest The Eye? Może ktoś potwierdzić.

I jeszcze słowo o tym co nas czeka - już nie tylko Provec komunikuje się z komórką przez BT ale także eCom BT:) Tak więc tylko patrzeć jak będzie można włączyć geotaging i sporządzać dzięki coolphone'om mapy buchania. Tego też w mechanikach nie ma.

A może z modami jest jak z zegarkami?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1134501
Gwido67 pisze:Dziękuję ;-)
To teraz tylko pozostaje odpowiedź - dlaczego hot start OKA jest uproszczonym RVW Joyetecha ? Na czym polega owe uproszczenie ?

Pozdrawiam
Grzegorz

Pewno na losowym rezultacie.
Wiedząc co wacek robi z napięciem plus te wygibasy z RVW = random.org :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#1134562
Może czas na zasilanie w pełni sprzężone np przez BT i pełna dowolność w programowaniu z klawiatury komputera lub smartfona.
Można by zaprogramować HotStart automatycznie, bo mod rozpoznawałby typ grzałki i skład e-liquidu. Do tego mierzenie temperatury, ciśnienia i tętna i według tego dobór ilości buchów na godzinę. To było by coś....
By Mastertext
#1134592
I APD (automatic puff detection) - robisz komórką zdjęcie facetowi puszczającemu wielką chmurę, a Twój mod sam się tak nastraja byś mógł puścić podobną + oczywiście Buchosutra do doskonalenia fu.. (przepraszam) vaping skills oraz chipy zliczające w grzałkach.
By Mastertext
#1134624
daras25 pisze:
Mastertext pisze:A może z modami jest jak z zegarkami?

Nożami , latarkami , Zippo i wieloma innymi " kółkami zainteresowań " .
Dla wielu osób jest to hobby i pasja .


Mnie bardziej chodziło o to, że zegarki dzielą się obecnie na mechaniczne (bardziej prestiżowe chociaż mniej dokładne) i elektroniki, z których spora część przyprawiana jest różnymi "bajerami".

Jeśli tak jest, to warto by się zastanowić czy aby pewną ważną cechą modów mechanicznych nie jest obecnie ich powiązanie ze sztuką bądź rzemiosłem artystycznym. Temat jest o różnicach - elektroniki mogą być wykonane bardzo starannie i posiadać ciekawe wzornictwo, ale z nich nigdy nie będzie tak elegancka biżuteria jak z niektórych mechaników.
Awatar użytkownika
By daras25
#1134645
Mastertext pisze:
daras25 pisze:
Mastertext pisze:A może z modami jest jak z zegarkami?

Nożami , latarkami , Zippo i wieloma innymi " kółkami zainteresowań " .
Dla wielu osób jest to hobby i pasja .


Mnie bardziej chodziło o to, że zegarki dzielą się obecnie na mechaniczne (bardziej prestiżowe chociaż mniej dokładne) i elektroniki, z których spora część przyprawiana jest różnymi "bajerami".

A ja myślałem że zrozumiałeś jaki błąd popełniłeś na piątej stronie tematu , przyrównując modomaniaków do heroinistów z platynowymi strzykawkami :)
By Krasnal45
#1134728
pol pisze:Może czas na zasilanie w pełni sprzężone np przez BT i pełna dowolność w programowaniu z klawiatury komputera lub smartfona.
Można by zaprogramować HotStart automatycznie, bo mod rozpoznawałby typ grzałki i skład e-liquidu. Do tego mierzenie temperatury, ciśnienia i tętna i według tego dobór ilości buchów na godzinę. To było by coś....

Pol, to tylko kwestia czasu :mrgreen: Porównując: zobacz co się stało z telefonami. Przecież funkcja telefonu w tym pudełeczku które każdy z nas nosi przy sobie, to tylko nie wiele znaczący dodatek do całej reszty :mrgreen:
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.