EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By boogeyman
#780779
Witam,
nie ma tematu o tym modziku (a nie chcę robić bałaganu w wątku o Smoketechach, mimo że też Zmaxy ;) ), a w mojej opinii jest to naprawdę bardzo fajne zasilanie i przyda się dedykowany temat :)

Obrazek

Dane techniczne wg producenta:
1. Ograniczenie 5Amp lub więcej (?)
2. Zabezpieczenie przed zwarciem
3. Regulacja napięcia: 3.0-6.0v
4. Regulacja mocy: 3-15W
5. Tryby Mean i RMS
6. Pomiar rezystancji parownika oraz napięcia baterii
7. Wyświetlacz OLED
8. Ograniczenie rezystancji parownika do 1,2ohm

Reklamowany jest jako flat top, lecz niestety nie jest to prawda :( Po pierwsze, średnica zewnętrzna to 23mm a fazka do ~19mm. Najgorszy jednak jest wystający o ok 0,5mm kołnierz konektora 510. Spiłowanie jego niestety nic nie da, gdyż sam konektor jest dość płytki i np. Kayfun czy StormRider nie wkręcają się do końca, zostaje szpara ok 1mm :( Tak więc bez rozebrania i konkretnej przeróbki jesteśmy skazani na tą szparę. Oczywiście niektóre atomki mają krótsze gwinty i tutaj spiłowanie kołnierza załatwi sprawę, większość niestety jednak będzie miała tą szparę. To jest w sumie jedyny minus który znalazłem po ok 2 tygodniach używania. Z tego co inni piszą na forach, niektóre egzemplarze mają lekko przekrzywiony wyświetlacz. Pojawiły też się posty o zarysowanym wyświetlaczu, lecz jest to po prostu folia zabezpieczająca ekran którą należy zdjąć :)
Na koniec plusy. Elektronika sprawuje się bardzo dobrze. Nie mierzyłem napięcia pod obciążeniem, ale porównując z Kickiem i KISem, różnic nie widzę. Sterowanie jednym przyciskiem jest bardzo intuicyjne i nie sprawi nikomu problemu :) Wykonanie na bardzo dobrym poziomie, wszystko ładnie spasowane. Dużym plusem jest też rozmiar. Po wymianie sprężynki na mniejszą (ta w zestawie jest duża i gruba), możemy używać batek 18490 w najkrótszej wersji 18350 :D A to daje nam... tylko 104mm :mrgreen:

Podsumowując, bardzo dobre zasilanie i nie żałuję jego zakupu. Tylko szpara drażni, ale można podłożyć metalową podkładkę między atomka a zmaxa i już jest ok ;)

Jak macie jakieś pytania z chęcią odpowiem, lecz nie porównam do innych chińskich zasilań VV/VW gdyż innych niż ten Zmax nigdy nie miałem.
Awatar użytkownika
By slimxx
#780822
Pytanie za 100 punktów gdzie to w Polsce można kupić? Mógłbyś podrzucić jakieś własne zdjęcia(najlepiej z parownikami (Gienek/AGA)?
Awatar użytkownika
By slimxx
#780977
To się zeźliłem - wychodzi na to, że ustrojstwo ma 23 mm. Ehh. Boogeyman jak byś miał na podorędziu AGE-T+/2 lub Gienka 22 mm był bym bardzo zobowiązany za takie zdjęcie (wujek Google niestety w tym aspekcie nie pomógł).

Pozdrawiam
By Korbamoto
#783122
ProVari tez ma 23 mm i daje sie z tym zyc :)
Jak sprzet sie spopularyzuje, to ktorys z naszych mistrzow tokarki dorobi zgrabny pierscionek redukcyjny i problem zniknie.
No ale jak mial byc flat top, to niech by byl, a nie jakas faza pod Vivi.
Ja mam Z-maxa Sigelei w stali, w wersji na 18650 i bardzo go chwale.
Ciekawe, czy elektronika jest zmieniona, bo u mnie jest napisane, ze prad max. to 4A.
Krzywy wyswietlacz w Z-maxie mojego typu to byl standard.
Jedyna wada to to, ze moj jest dluuuga lufa. Teleskop to by byla fajna sprawa.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#783214
slimxx pisze:To się zeźliłem - wychodzi na to, że ustrojstwo ma 23 mm. Ehh. Boogeyman jak byś miał na podorędziu AGE-T+/2 lub Gienka 22 mm był bym bardzo zobowiązany za takie zdjęcie (wujek Google niestety w tym aspekcie nie pomógł).

Pozdrawiam


Sorki że dopiero teraz :( BTW, też pisałem w opisie że ma 23mm ;)

ObrazekObrazek

Pod Origenem jest oring aby zniwelować tą szparę. Metalowej podkładki nie znalazłem, a nie mam zbytnio czasu latać po sklepach aby znaleźć odpowiednią. Na foto wersja na 18490 (z wymienioną sprężynką).


Korbamoto pisze:Ciekawe, czy elektronika jest zmieniona, bo u mnie jest napisane, ze prad max. to 4A.
.


PBusardo twierdzi że nie. Na ECF jednak wiara zachwala tą elektronikę i twierdzi że sprawuje się lepiej niż te poprzednie. Chyba że jest to tylko złudzenie, zasilanie wygląda fajnie to i elektronika wydaje się fajniejsza :lol:
By Korbamoto
#858486
Telescope Z-Max z pierwszego postu trafił teraz do mnie :)
Jako że to już mój trzeci z kolei Z-Max od Sigelei to mam porównanie.
Różnica polega tylko na budowie zewnętrznej. Dwa poprzednie Z-Maxy były to długaśne lufy, tylko na batki 18650. Pozbyłem sie ich tylko ze względu na tą długość i nieporęczność.
Telescope z batką 18500 jest tylko o 2 mm dłuższy od ProVari mini z przedłużką na 18500. A to bardzo dobry wynik.
Stwierdzam, że elektronika w telescope nie różni się niczym od wersji poprzedniej. Menu takie same, a i odczucia podczas wapowania również takie same. Podobno prąd maksymalny ciut większy- ale tego nie odczułem w żaden sposób. Urządzeń pomiarowych nie mam pod ręką, opieram się tylko na testach "organoleptycznych"
Ale i tak uważam, że ta elektronika zostawia daleko z tyłu inne masowe chińskie mody.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1033220
Dziś dotarł, pierwsze spostrzeżenia na razie na minus to:
-szpara po dokręceniu parownika co znamy z Vamo
-krótki gwint 510 co skutkuje powiększeniem wcześniej wspomnianej szpary do dość znacznych rozmiarów
-faza na górnym kapie. Te niedociągnięcia można wyeliminować przez dorobienie nowego dłuższego o ok 1,5mm górnego kapa bez fazy może ktoś się tego podejmie?
Na plus
-wygodna obsługa jednym przyciskiem
-fajny wyświetlacz
-jest mały i zgrabny przy 18650 jest krótszy od Vamo o ok 10mm
-napięcie podaje bardzo dobrze.
Miałem kilka chińskich modów i myślę że za 126zł to naprawdę dobry mod co prawda z tym kapem najlepiej wygląda z parownikami typu EVOD ale do kajtków itp. mam mechaniki więc to nie problem :D
Awatar użytkownika
By Amix
#1033292
Należy dodać, że oprogramowanie i menu podobne do S.I.D. Bawię sie nim od godziny i już kombinuję z górnym capem :)
W sumie za taką kasę zdecydowanie warto. W komplecie jest jeszcze cienki dolny cap, ale nie wiem do czego, bo mam tylko batki 18650 i jedną 18350.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014, 21:15 przez Amix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1033297
Amix pisze:Należy dodać, że oprogramowanie i menu podobne do S.I.D. Bawię sie nim od godziny i już kombinuję z górnym capem :)
W sumie za taką kasę zdecydowanie warto. W complecie jest jeszcze cienki dolny cap, ale nie wiem do czego, bo mam tylko batki 18650 i jedną 18350.

Myślę że do 18350 właśnie *GOOD*
A cap to może kolega Laguna dorobi??? Ciekawe jaki był by koszt???
Awatar użytkownika
By Amix
#1033323
To jest teleskop i 18350 z grubym capem pasuje. Po co cienki ?
Bez sensu, bo i tak skręcić można zależnie od zastosowanej baterii.
Na razie działa spoko i wygląda na pancernego :)
Stosowaliście 2x18350 ?. Mam jedną i czekam na dostawę z FT. Nie mam jak sprawdzić.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1033350
Amix pisze:To jest teleskop i 18350 z grubym capem pasuje. Po co cienki ?
Bez sensu, bo i tak skręcić można zależnie od zastosowanej baterii.
Na razie działa spoko i wygląda na pancernego :)
Stosowaliście 2x18350 ?. Mam jedną i czekam na dostawę z FT. Nie mam jak sprawdzić.

Tak ale na tym mniejszym jest krótszy niewiele ale jednak :mrgreen:
Na 2x18350 nie próbowałem ale podobno śmiga :D
Na to że jest pancerny bym nie liczył ale jak padnie to już wiem co można zrobić
Obrazek
Obrazek
Podobno DNA 20 można upchać :mrgreen:
http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?t=9795
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1033824
Mam co prawda Zmaxa mini od Sigelei z nowego rzutu od e-dyma, ale podłączę się pod ten temat - chyba nie ma co zakładać oddzielnego dla mini...

Zasilanie działa fajnie, nic nie cyka, nie "świerszczy" podczas wapowania. Ładny, czytelny, nienachalny wyświetlacz. Sterowanie jednym przyciskiem trochę upierdliwe, ale zmax trzyma ustawienia podczas wymiany baterii, więc można przeżyć. Jedyny problem to już wspominana tutaj przerwa między górnym, odkręcanym capem a parownikiem. Po dokręceniu Kayfuna Lite+ od Ehpro szczelina ma ponad 1mm.

Fajnie by było jakby któryś z forumowych tokarzy mógł się podjąć dorobienia dłuższego górnego capa bez fazy :)
I przy okazji przedłużki na 18650 do wersji mini, bo dostałem odpowiedź z e-dyma, że przedłużka do zmaxa którą mają w ofercie nie pasuje do tego zasilania...

Ogólnie - za 124zł bardzo fajne zasilanie! :D
Awatar użytkownika
By xacax
#1033859
ElCzupakabra pisze:I przy okazji przedłużki na 18650 do wersji mini, bo dostałem odpowiedź z e-dyma, że przedłużka do zmaxa którą mają w ofercie nie pasuje do tego zasilania...


Byłem u chłopaków, namacalnie sprawdzaliśmy - przedłużka od z-maxa smoka jest za wąska.
Jednakże powinny pasować tuleje od Vamo - delikatnie różnią się średnicą, ale tragedii tez nie ma.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1034086
xacax pisze:
ElCzupakabra pisze:I przy okazji przedłużki na 18650 do wersji mini, bo dostałem odpowiedź z e-dyma, że przedłużka do zmaxa którą mają w ofercie nie pasuje do tego zasilania...


Byłem u chłopaków, namacalnie sprawdzaliśmy - przedłużka od z-maxa smoka jest za wąska.
Jednakże powinny pasować tuleje od Vamo - delikatnie różnią się średnicą, ale tragedii tez nie ma.

Potwierdzam gwinty od vamo do zmax teleskop pasują. :D
Awatar użytkownika
By smialekcz
#1034439
Amix pisze:Należy dodać, że oprogramowanie i menu podobne do S.I.D. Bawię sie nim od godziny i już kombinuję z górnym capem :)
W sumie za taką kasę zdecydowanie warto. W komplecie jest jeszcze cienki dolny cap, ale nie wiem do czego, bo mam tylko batki 18650 i jedną 18350.

Wywal sprężynkę z dowolnego dolnego capa i bedzie krótszy o parę (2) milimetry.
Zrobiłem podobnie w innych (KSD K-max, itaste SVD) i też jest git. Dla akumulatorków, którym koszulki "nachodzą na dupkę" wystarczy włożyć malutką kuleczkę z folii aluminiowej - świetnie się spłaszcza.
By midasek
#1034511
Kupiłem,fajny modzik ale ta szpara to okropność.Jak mogli coś takiego skopać.Praktycznie na każdym wkręconym parowniku widać ją okropnie.A wystarczyło by zrobić o 1,5mm dłuższy cap i była by gitara.Prośba do fachowców na forum.Może ktoś by zrobił 1,5mm dłuższego i z redukcją na 22mm capa.Podejrzewam że chętnych by sie znalazło sporo.
Awatar użytkownika
By Amix
#1034545
leszekzy pisze:
Amix pisze:Będę musiał pokombinować i zrobić górnego capa jak w Vamo V3.
Obrazek

Fajny jak go zrobiłeś :?:

Moje V2 SS potoczyło się po szczecińskim bruku (niby pancerny) i ostała się jeno obudowa. Skróciłem dolną tulejkę i zrobiłem z niej górnego capa do V3 :) mam jeszcze dwa górne capy do vamo, ale mosiądz vamo-18500-mod-t54207.html?hilit=Vamo%2018500%20mod
By pawelf1
#1035992
boogeyman napisał że ..." Po wymianie sprężynki na mniejszą (ta w zestawie jest duża i gruba), możemy używać batek 18490 w najkrótszej wersji 18350 :D A to daje nam... tylko 104mm :mrgreen: "...........ciekawe czy w wersji Z-max mini też można po wymianie sprężynki na mniejszą wsadzić 18490? Czy ktoś to sprawdzał? Tam jest tylko ten mniejszy dekielek........

-- [scalono] 30 mar 2014, 16:47 --
By pawelf1
#1035999
[quote="Kszywho"]Jakie wymiany sprężynek? Przecież wchodzą każde aku do tego teleskopa. 650.500.490 i 350[/quote
Tu chodzi o to że po wymianie tej sprężynki teleskop skręca się z 18490 do końca . A ja pytam się o wersję mini (nie teleskop) . Czy tam też jest "jakiś zapas " na taki manewr? :roll: Wypowiadał tu się posiadacz tego modelu i może sprawdzał......
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1036004
Stanowczo odradzam skręcanie tego moda do końca!!!
Pewien magik chciał mi udowodnić, że się wkręci do końca na 18500. Wkręciło się. Ale aku ma wgniotkę na minusie, a pin z elektroniką się przesunął i powoduje to wadliwe działanie modzika :(
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1036006
Kszywho pisze:Stanowczo odradzam skręcanie tego moda do końca!!!
Pewien magik chciał mi udowodnić, że się wkręci do końca na 18500. Wkręciło się. Ale aku ma wgniotkę na minusie, a pin z elektroniką się przesunął i powoduje to wadliwe działanie modzika :(

Ja też odradzam skręcanie na maxa. Mam wersje teleskop i z dłuższym capem przy 18500 brakuje ok 5mm do zlicowania się tulejek. Wersja mini ma krótki cap i długość jak skręcony teleskop więc numer z 18500 raczej odpada 8)
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1036309
pawelf1 pisze:Tu chodzi o to że po wymianie tej sprężynki teleskop skręca się z 18490 do końca . A ja pytam się o wersję mini (nie teleskop) . Czy tam też jest "jakiś zapas " na taki manewr? :roll: Wypowiadał tu się posiadacz tego modelu i może sprawdzał......


Ja jestem posiadaczem tego modelu i powiem tak - "jakiś zapas" jest, ale na pewno nie tyle, żeby wcisnąć bez stresu 18490. Nie mam takich baterii, żeby sprawdzić, ale zmierzyłem suwmiarką, że eliminując sprężynę praktycznie do zera może by przybyło jakieś 9mm miejsca...
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1072432
Widzę, że w temacie cisza jak makiem zasiał. Nie wygląda na to, żeby pojawiły się dłuższe górne capy, a szkoda... Sprawdzał może ktoś z was, czy ring od provari by podpasował do tego zmaxa? Może to byłby jakiś sposób na pozbycie się szczeliny pod parownikiem?
Awatar użytkownika
By Isia
#1072437
Tak wygląda z aku 18500 :D dałam kółko od kluczy,podobnie można zrobić z górnym capem,dając cieńsze kółko.

Obrazek
Awatar użytkownika
By boogeyman
#1072455
Kszywho pisze:Stanowczo odradzam skręcanie tego moda do końca!!!
Pewien magik chciał mi udowodnić, że się wkręci do końca na 18500. Wkręciło się. Ale aku ma wgniotkę na minusie, a pin z elektroniką się przesunął i powoduje to wadliwe działanie modzika :(


Bo sprężynki nie wymienił na cieńszą tak jak pisałem w pierwszym poście ;) Te standardowe są strasznie grube, wymienić na cieńszą i skręca się do końca. Co prawda na AW 18490, nie wiem jak z typowymi 18500. Oczywiście nie dokręcałem na chama, żadnego oporu pod koniec nie było. Więc da się, tylko trzeba wiedzieć jak ;)

Ale nie upieram się co do mojej racji. Ja tego moda miałem blisko rok temu, kto wie co chińczyk pozmieniał przez ten czas. Może już ten myk nie jest możliwy i trzeba wziąć na to poprawkę.
Awatar użytkownika
By lary0071
#1072463
u mnie na dłuższym capie przy 18500 panasonica skręca się prawie do końca, brakuje dosłownie 0.5 mm i nic na siłę.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1072486
Isia pisze:Tak wygląda z aku 18500 :D dałam kółko od kluczy,podobnie można zrobić z górnym capem,dając cieńsze kółko.

Obrazek


Dzięki! Jest to jakieś rozwiązanie :) boję się tylko czy dopasuję odpowiedni kółko - górny cap ma raptem kilka zwojów gwintu. Teraz, jak po prostu go odkręcam po przykręceniu kajtka, to trzyma się dosłownie na ostatnim zwoju, "na słowo honoru" ;)
Spróbujemy - zobaczymy :)
Awatar użytkownika
By xacax
#1077567
Ja przewężenie zniwelowałem tym co było pod ręką... dałem po prostu kilka uszczelek gumowych 17/20mm z FT - nie jest to już optycznie full SS, ale ręki się trzyma jak rzep psiego ogona :D

Swoją drogą, czy zauważacie chwilowy, delikatny spadek napięcia w przypadku kiedy akus daje <3,5V w pierwszej sekundzie-dwóch podawania napięcia?

PS. Wspominane "n" razy - górny cap. W wersji ze ściętym można dopasować ring od PV, ale w Flacie już tak różowo nie jest. Interesuje mnie wyłącznie jednolity, płaski pod 23mm. Znalazł ktoś może na to jakiś patent, rozwiązanie, zamiennik?
Awatar użytkownika
By StrefaZIU
#1102947
xacax pisze:PS. Wspominane "n" razy - górny cap. W wersji ze ściętym można dopasować ring od PV, ale w Flacie już tak różowo nie jest. Interesuje mnie wyłącznie jednolity, płaski pod 23mm. Znalazł ktoś może na to jakiś patent, rozwiązanie, zamiennik?


Podbijam pytanie, może ktoś coś?
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1108244
Próbowałem przymierzyć do zmaxa cap od vamo v3 i nie pasuje. Vamo v5 ma chyba taki sam, więc też nie będzie pasował. A szkoda, bo też mi się oczy zaświeciły jak zobaczyłem te capy ;)
By TRNCzarny
#1123712
uciama pisze:Kupiłem tego zmaxa w e dym.pl i dziś do mnie doszedł. Moja wersja nie ma fazki do 19 mm tak jak wskazali inni użytkownicy w poprzednich postach.

http://zapodaj.net/147abd4e4b02b.jpg.html

http://zapodaj.net/a7622f0c7252c.jpg.html


Jaki parownik do tego podpinasz ?
Masz kajtka, żeby zobaczyć czy wkręca się do końca ?
Awatar użytkownika
By kociarski
#1126994
Isia pisze:Czy ktoś ma Vamo V5 i czy cap pasuje do teleskopa :?: bo tu znalazłam same capy :) http://udanezakupy.com.pl/vamo-stainles ... -4596.html


a ja wam powiem że pasuje, może nie jest idealnie równo, bo jest różnica średnic, ale tragedi nie ma, tak to wygląda

https://www.dropbox.com/sc/olv4jdraap8o4ji/AABkrivKxDSt253HvNq5-PLca

edytka:

to dokładnie ten cap z linku Isi, natomiast dolna tuba przeszczepiona z martwego Vamo V5, i z mini robi się wersja na 18650 :)
Awatar użytkownika
By xacax
#1127011
wszystko fajno tylko to jednak 22mm... i to mnie boli.
do tajfuna ni przypiął ni wypiął.

Obrazek
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.