EPF
Awatar użytkownika
By LogerM
#648708
W ubiegłym tygodniu trafił w moje ręce U-STAND i Śląscy spotowicze mieli już okazję się z nim zapoznać, jako że nie wiedziałem jaką nazwę handlową będzie nosił w Naszym pięknym kraju wstrzymywałem się z opisem.

Obrazek
(Na zdjęciu: U-STAND, Vivi Nova Slim, Vision Crystal 2 400mAh)

U-STAND to chińska klono-wariacja Sticker Mini od SvoёMesto. Od projektu pierwotnego różni się typem zasialnia dla jakiego został stworzony. W przypadku Sticker Mini był to gwint 510 tutaj mamy do czynienia z gwintem eGo. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować przejściówkę 510->eGo i korzystać z zasilania które nie zostało wyposażone w głowicę eGo, niestety rozwiązanie takie wydłuży nasz zestaw o kilkanaście milimetrów.

U-STAND posiada budowę tak banalną że aż wstyd że pojawił się dopiero teraz 3 śruby, 4 nakrętki, obudowa bazy, dwa gwinty eGo (zasilanie i parownik), 2 izolatory pina dodatniego, 3 izolatory śrub pina dodatniego (do tego jeszcze wrócimy), 4 nakrętki i 'łącznik' pinów.

Obrazek

Problemem początkowym było spasowanie z użytym przeze mnie zasilaniem, pojawiła się milimetrowa luka która co prawda nie miała wpływu na działanie ale jednak nieco psuła efekt wizualny, po rozmontowaniu całości okazało się że jeden z okrągłych izolatorów odpowiada za wysokość pinu dodatniego gniazda zasilania i jego usunięcie skutkuje idealnym spasowaniem, operacja ta nie ma wpływu na ewentualne zwarcia. Dzięki temu prostemu zabiegowi dość szybko możemy kontrolować wysokość pinu pd konkretne zasilanie.

Obrazek

Należy pamiętać że U-STAND został stworzony z myślą o standardzie eGo, dlatego też osoby chcące zamontować parownik z gwintem 510 (bez pierścienia/osłonki eGo) będą musiały zaopatrzyć się dodatkowo w osłonkę gwintu.

Obrazek

Kilka szczegółów:
Szerokość: 32mm
Grubość: 16mm
Wysokość (podstawy): 13mm
Wysokość całkowita: 25mm
Odległość miedzy pinami: ~17mm
Awatar użytkownika
By Lutor
#648733
wszystko muszą udoskonalić :(
Awatar użytkownika
By darw11
#648752
A jeżeli bateria wyżej będzie wystawała od parownika to życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
By Lutor
#648758
jak masz włącznik w dupce to nosem będzie się naciskać
By walerka
#648771
darw11 pisze:A jeżeli bateria wyżej będzie wystawała od parownika to życzę powodzenia.

A co za problem użyć kątowego dripa

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By LogerM
#648779
darw11 pisze:A jeżeli bateria wyżej będzie wystawała od parownika to życzę powodzenia.


To akurat nie problem, na rynku są dostępne dripy 'kątowe', zarówno plastikowe jak i wykonane z metalu.

Lutor pisze:wszystko muszą udoskonalić :(


Ja tam nie narzekałem ;) Sprzęt pasował do tego co i tak leżało w domu bez konieczności stosowania przejściówek. Chińczyk robi pod chińskie produkty po prostu. Sprzęt sprawia dobre wrażenie i choć rozumiem że niektórzy mogą czuć się lekko zawiedzenie koniecznością stosowania przejściówki to należy pamiętać że chińczyk robi pod masówkę, a więc po eGo które sam produkuje.
Awatar użytkownika
By Archon1
#648786
Nie za bardzo rozumiem sensu tej konstrukcji, chyba że tu chodzi o wysokość, pomijając szerokość i poręczność.
Awatar użytkownika
By LogerM
#648803
Tak chodzi o wysokość u mnie zestaw ma mniej niż 9cm (licząc z dripem), więc konstrukcja jest niewiele większa od paczki zszywaczy biurowych i jest całkiem poręczna; choć wymaga chwili aby się z nią oswoić. Choć oczywiście zależeć wszystko będzie od użytych komponentów.
Awatar użytkownika
By Lutor
#648831
przerobienie tego nie zajęło by mi wiele czasu, ale nie zamierzam wydać 70 pln na dwie redukcję 2 blaszki, 3 śrubki i trochę silikonu

blaszki dla chcących sobie zrobić można podebrać dziecku z zestawu Meccano,

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lut 2013, 20:52 przez Lutor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By daras25
#648837
Widać że można to przerobić pod Piccolo/Gus16 i Spheroida :mrgreen:
Awatar użytkownika
By LogerM
#648841
daras25 jak już pisałem wystarczy przejściówka 510->eGo przeróbka nie jest konieczna ;)

Lutor silikonu o dziwo brak.
Awatar użytkownika
By daras25
#648894
LogerM pisze:daras25 jak już pisałem wystarczy przejściówka 510->eGo przeróbka nie jest konieczna ;)

Tak czytałem ale to nie wygląda dobrze moim zdaniem i wydłuża całość a mi chodzi o coś odwrotnego :)
Awatar użytkownika
By LogerM
#648921
daras25 pisze:Tak czytałem ale to nie wygląda dobrze moim zdaniem i wydłuża całość a mi chodzi o coś odwrotnego :)


Już miałem pisać że w warunkach domowych nieco ciężkie do wykonania ale znalazłem standardowy gwint 510 (taki jak dostępny w niemal każdym sklepie z EP) i faktycznie 3min z dremelem i śrubka ~M3 powinny wystarczyć aby go przerobić odpowiednio.
Awatar użytkownika
By wodz11
#653978
walerka pisze:
darw11 pisze:A jeżeli bateria wyżej będzie wystawała od parownika to życzę powodzenia.

A co za problem użyć kątowego dripa

Obrazek
Obrazek

Ktoś będzie zamawiał od SMOKE te saksofony ?
Miałyby wzięcie jak sądzę. Może któyś z naszych krajowych sprzedawców zdecyduje się na import...
Awatar użytkownika
By Thaniell
#654057
Raczej nikt. Ten drip jest, z podłego materiału. Ja bym tego do ust nie brał :P Będzie schodzić emalia, już to przerabiałem. Tfuuu.

To już lepszy plasticzany Twister.
Awatar użytkownika
By slavo22
#654079
Thaniell pisze:Raczej nikt. Ten drip jest, z podłego materiału. Ja bym tego do ust nie brał :P Będzie schodzić emalia, już to przerabiałem. Tfuuu.

To już lepszy plasticzany Twister.

Dokładnie, w v-core 2 był taki drip, po kilku dniach zaczął złazić chrom. Drip poszedł do szuflady.

Tapnięte ze SGSa
Awatar użytkownika
By LogerM
#654341
Thaniell pisze:Raczej nikt. Ten drip jest, z podłego materiału. Ja bym tego do ust nie brał :P Będzie schodzić emalia, już to przerabiałem. Tfuuu.

To już lepszy plasticzany Twister.


Jesteś pewien co do tego dripa? Na wiadomej Ci imprezie taki sam trafił w moje ręce i cholerstwo jest (chyba) stalowe (kształt się zgadza i biorąc pod uwagę asortyment z ostatniej dostawy zgadzał by się też producent - ale pewności nie mam).

Zresztą i tak chodzi wyłącznie o tą przejściówkę pomiędzy dripem, a parownikiem. A ta jest wykonana ze stali (zgodnie z informacją producenta).
Awatar użytkownika
By wodz11
#654439
LogerM pisze:
Thaniell pisze:Raczej nikt. Ten drip jest, z podłego materiału. Ja bym tego do ust nie brał :P Będzie schodzić emalia, już to przerabiałem. Tfuuu.

To już lepszy plasticzany Twister.


Jesteś pewien co do tego dripa? Na wiadomej Ci imprezie taki sam trafił w moje ręce i cholerstwo jest (chyba) stalowe (kształt się zgadza i biorąc pod uwagę asortyment z ostatniej dostawy zgadzał by się też producent - ale pewności nie mam).

Zresztą i tak chodzi wyłącznie o tą przejściówkę pomiędzy dripem, a parownikiem. A ta jest wykonana ze stali (zgodnie z informacją producenta).

Dzięki LogerM - chodziło mi właśnie o tą przejścówkę. Drip można wsadzić dowolny (510)...
Awatar użytkownika
By Thaniell
#654669
LogerM pisze:Jesteś pewien co do tego dripa? Na wiadomej Ci imprezie taki sam trafił w moje ręce i cholerstwo jest (chyba) stalowe (kształt się zgadza i biorąc pod uwagę asortyment z ostatniej dostawy zgadzał by się też producent - ale pewności nie mam).

Zresztą i tak chodzi wyłącznie o tą przejściówkę pomiędzy dripem, a parownikiem. A ta jest wykonana ze stali (zgodnie z informacją producenta).


Na stronie gotvapes, widnieje opis materiału, z którego jest wykonany adapter. Jest napisane - "Polished chrome angled drip tip". Cena i tak dotyczy tylko adaptera, a drip jest w formie pokazowej.
By Rafto
#798393
Nie wiem, czy to właściwe miejsce na takie pytanie, ale noszę się z zamiarem zakupu czegoś takiego.
W PL już nie ma i nie będzie, w CHRL raczej tylko hurtowo, w UE za drogo.
Badam natomiast opcję zakupu w USA.
Może znalazłby się ktoś jeszcze zainteresowany - można by podzielić koszty przesyłki ;)
Post w żadnym wypadku nie jest ofertą handlową - chciałbym zorientować się po prostu, czy ktoś jeszcze planuje zakup.
Awatar użytkownika
By tomekura
#1125969
Odświeżę temat bo FT takie coś wypuścił i się skusiłem :) ale teraz mam pewien dylemat, czy taka przejściówka będzie odpowiednia do podłączenia mechanika np JM16 ? Jakoś bez proporcji nie mogę sobie tego wyobrazić :( jeśli nie taka, to gdzie w pl znajdę odpowiednią?
https://www.fasttech.com/p/1284600 taką zamówiłem
https://www.fasttech.com/p/1650600 a tu link do stand'ów na FT
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.