EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By cough
#1095034
Witam, na zagranicznym forum przypadkiem spotkałem temat o viskozie, jako że do tej pory używałem i bawełny i rozsławionych ścierek Tami, postanowiłem spróbować. 200g 100% viskozy z rosmana za jakieś 3-4zł. Wygotowałem tak dla spokojnego sumienia. Wymieniłem bawełnę kayjtku i dripperze na viskoze, no i boom. Dużo, jeśli nie bardzo dużo poprawił się kop nikotyny, (chyba zejdę do 6) co do smaku to również poprawił się może nie tak dużo ale jednak, vapowanie jest bardziej smukłe. Używam viskozy już od jakiś 2 tygodni, po tym czasie stwierdzam że można śmiało zastąpić bawełnę, transport dużo lepszy na viskozie, nie zawala grzałki tak jak bawełna( oczywiście testowane na tym samym liquidzie). oczywiście tak jak w przypadku bawełny nie polecam odpalać jak nie ma liquidu.
Awatar użytkownika
By daras25
#1095061
Wiskoza, roztwór przędzalniczy zawierający celulozoksantogenian sodu rozpuszczony w ługu sodowym. Wiskozę otrzymuje się z drzewnych mas celulozowych, które poddawane są działaniu ługu sodowego, a następnie siarczku węgla(IV). Wiskozę przetłacza się przez małe otworki dysz przędzalniczych i poddaje kąpieli chemicznej. Otrzymane włókna zazwyczaj posiadają właściwości bawełny i są stosowane m.in. do wytwarzania sztucznego jedwabiu (jedwab wiskozowy).


Nie jestem fachowcem w tym temacie i mogę się mylić ale proces otrzymania wiskozy nie wygląda zbyt naturalnie .
Może jest ktoś kto się zna na tym i rozwieje obawy .

Tapa
Awatar użytkownika
By marek000
#1095067
Też mam obawy że jak padnie transport powodu to zaciagniesz samą chemię .
Awatar użytkownika
By PucH2
#1095079
marek000 pisze:Też mam obawy że jak padnie transport powodu to zaciagniesz samą chemię.


Też mam obawy że jak padnie transport liqidu to zaciagniesz samą chemię

I to są słuszne obawy. Jak zabawa to tylko w produkty znane i palone od lat. Niekoniecznie zdrowe ale już znane i stosowane a więc najbliższe naturalnym lub będące takimi.
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1095089
No tak. Tylko, że to co wciągasz do płuc, to może być mieszanina jeszcze bardziej szkodliwa niż z analoga.:shock:

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By cough
#1095118
rozumiem wasze obawy, oczywiście każdy zrobi to co uważa za słuszne,ja ekspertem nie jestem, pamiętać trzeba tylko że tak naprawdę nie wiemy nic jak nasza bawełna jest produkowana, to ze producent pisze że czysta organiczna itp nie musi oznaczać że nie została poddana jakimś procesom chemicznym, i wątpię aby to wkrótce się zmieniło gdyż producenci raczej nie myślą że ich produkt wykorzystywany jest w celu odparowywania liquidu. aby mieć 100% pewność trzeba by mieć plantację bawełny.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1095130
cough pisze:...to ze producent pisze że czysta organiczna itp nie musi oznaczać że nie została poddana jakimś procesom chemicznym...

To samo możemy powiedzieć... np o kiełbasie
Inaczej. My nie mamy pewności czy w naszej bawełnie nie ma trucizny. Ty masz pewność, że w Twojej wiskozie trucizna jest. Kto jest w lepszej sytuacji?
Na marginesie. Zalecana temperatura prasowania materiałów z bawełny jest sporo powyżej 200 st C, temperatura prasowania materiałów z wiskozy sporo poniżej 200 st C. To też coś nam mówi..
By user
#1095173
Zawsze można z powrotem na analogi przeskoczyć, idąc tym tropem.
Po co pół środki w postaci wiskozy?


Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By cough
#1095198
panowie, nie jestem ekspertem, opisuje tylko zalety wiskozy, a wy wady, nie twierdzę że mam rację , wiem tylko ze lepiej oddaje smak i kop, natomiast całkiem możliwe iż jest dużo bardziej toksyczna, wiskoza ma wiele odmian, np tencel jest to podobno to samo tylko eco friendly, itp itd.jeśli ktoś jest bardzo zadowolony z efektów bawełny niech przy niej pozostanie, temat założony eksperymentalnie.

PS ciągle liczę że ktoś wymyśli atomizer nie wymagający knota, gdzie liquid będzie podawany bezpośrednio na grzałkę w jakiś sposób. no chyba że taki już istnieje ale mi nic nie wiadomo na ten temat.
Awatar użytkownika
By kurok
#1095204
W tym wszystkim widzę pewien plusik. Od dawna wielu z nas martwiło się o temperaturę grzałki, szukaliśmy materiałów wysokotemperaturowych,
względnie czystej bawełny dbając o odpowiedni transport, a tu okazuje się, że i wiskoza daje radę.
Dla mnie, więc to w sumie pozytywna wiadomość. Obraz wiskozy wtapiającej się w skórę, opary, dym czy skwierczenie mnie nie przerażają,
ale liczę, że forumowicze potraktują to jako ciekawostkę i nie będą testować wiskozy na sobie :wink:
Awatar użytkownika
By refurbished
#1095205
cough pisze:[...]

PS ciągle liczę że ktoś wymyśli atomizer nie wymagający knota, gdzie liquid będzie podawany bezpośrednio na grzałkę w jakiś sposób. no chyba że taki już istnieje ale mi nic nie wiadomo na ten temat.
https://www.e-dym.pl/Atomizery/Low_Resistance/167-Atomizer_LR_bezmostkowy_do_dripu.html
Awatar użytkownika
By cough
#1095253
refurbished pisze:
cough pisze:[...]

PS ciągle liczę że ktoś wymyśli atomizer nie wymagający knota, gdzie liquid będzie podawany bezpośrednio na grzałkę w jakiś sposób. no chyba że taki już istnieje ale mi nic nie wiadomo na ten temat.
https://www.e-dym.pl/Atomizery/Low_Resistance/167-Atomizer_LR_bezmostkowy_do_dripu.html

miałem na myśli coś co nie trzeba będzie po jednym buchu zakrapiać;) taki ala kajtek ;)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1095254
cough pisze:panowie, nie jestem ekspertem, opisuje tylko zalety wiskozy, a wy wady, nie twierdzę że mam rację , wiem tylko ze lepiej oddaje smak i kop

Ha.. nie myśl że nie próbowałem wiskozy. Nie takie rzeczy się próbowało. Jak se przypomne, co ja tam nie próbowałem, to się kulam :kulam
Tyle że mnie tam nic specjalnie lepszego z wiskozy nie wyszło. Porównywalnie do waty bawełnianej. Przynajmniej ja nie odczułem niczego nadzwyczajnego w wiskozie. Więc zostałem przy bawełnie.


reed pisze:Zawsze można z powrotem na analogi przeskoczyć, idąc tym tropem.
Po co pół środki w postaci wiskozy?

Nie ma co dramatyzować. Dopóki wiskoza mokra, to nic specjalnego nie powinno się dziać. Podtruwać się można raczej tylko przy łapaniu bobra. A jak często się takiego bobra łapie? Ja już nawet nie pamiętam kiedy złapałem porządnego bobra.
A ponadto jest dorosły, i ma prawo podtruwać się czym chce i kiedy chce ;)
Awatar użytkownika
By taxi81
#1095291
Mutango pisze:
A ponadto jest dorosły, i ma prawo podtruwać się czym chce i kiedy chce ;)

Ty może tak jednak gimbaza i inne małolaty czytają forum.Chcesz mieć kogoś na sumieniu?!
By user
#1095352
taxi81 pisze:
Mutango pisze:
A ponadto jest dorosły, i ma prawo podtruwać się czym chce i kiedy chce ;)

Ty może tak jednak gimbaza i inne małolaty czytają forum.Chcesz mieć kogoś na sumieniu?!

Natura dokonuje naturalnej selekcji.
Nie ma się czym przejmować. Tylko inteligentne osobniki przeżyją.


Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By cough
#1095355
taxi81 pisze:
Mutango pisze:
A ponadto jest dorosły, i ma prawo podtruwać się czym chce i kiedy chce ;)

Ty może tak jednak gimbaza i inne małolaty czytają forum.Chcesz mieć kogoś na sumieniu?!


hehe dobre... rozumiem że za ćpanie też odpowiedzialni są forumowicze? i z powodu gimbazy nie można tworzyć żadnych tematów? jeśli jesteś takim obrońcą napisz do admina żeby wyłączył całe forum bo liquidu mogą się napić, albo bateria im w ręku wybuchnie.

Bądźmy poważni nikogo nie namawiam , opisuje swoje spostrzeżenia, każdy zrobi to co uważa za słuszne.
By user
#1095358
Tylko opisując podrzucasz pomysły gimbusom, a widać na forum jaki jest ich poziom wiedzy i umiejętności.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By daras25
#1095397
Może wytłumaczę skąd moje obawy odnośnie "materiałów" na knoty pt. " Rewelacje i odkrycia "
Niedawno w TMC pojawił się nowy (ponoć) rewelacyjny Composite Cotton Wick czyli " kompozytowy bawełniany knot " - http://www.vape-atomizer-mesh.com/products/30mm-x-50mm-Rectangle---Organic-Composite-Cotton-Wick---Pack-of-5-Pieces-2624.html
Zapomniałem dodać że w nazwie jest nawet termin " organic "

Tak wygląda ten materiał
Obrazek
Składa się z dwóch warstw , do zdjęcia celowo rozdzieliłem te warstwy .

Pomyślałem rewelacja , to musi być na prawdę dobre , tym bardziej że korzystam głównie z dripperów .
I muszę powiedzieć że faktycznie to działa rewelacyjnie , lepiej niż wata bawełniana ..... z jednym małym wyjątkiem :| .
Miałem dwa przypadki kiedy po przygotowaniu grzałki (microcoil) , poskładaniu atomizera i pierwszym odpaleniu (oczywiście na mokro) pojawiał się bardzo nieprzyjemny smak , .... bardzo chemiczny . Dziwne , organic composite cotton , jak to możliwe ?
A więc zrobiłem " próbę ognia " , i co się okazało .....

Obrazek

.... to co widać . Jedna warstwa topi się jak plastikowa reklamówka a druga pali się jak papier (dosłownie)
A te dwa wypadki z przypaleniem były prawdopodobnie spowodowane zwarciem na zwojach kiedy temperatura w takim miejscu jest o wiele większa , ale gdyby nie te przypadki pewnie polecał bym wszystkim rewelacyjny materiał na knoty .
Stąd właśnie moje obawy przed nowymi - nie do końca naturalnymi materiałami/tworzywami .

Ps. kiedy kupowałem to pod w/w linkiem nie było informacji która pojawiła się znacznie później , pewnie po pierwszych sygnałach od użytkowników :wink:

Please note - This product is used in disposable e-cigarettes. It is suitable for only a few models of rebuildable atomizers. Please contact us before making a purchase if you require more info.


co i tak nie zmienia faktu że to nie ma nic wspólnego z organic cotton .
Awatar użytkownika
By taxi81
#1095474
reed pisze:Tylko opisując podrzucasz pomysły gimbusom, a widać na forum jaki jest ich poziom wiedzy i umiejętności.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda

reed lepiej bym tego nie ujął.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1095488
reed pisze:
taxi81 pisze:
Mutango pisze:A ponadto jest dorosły, i ma prawo podtruwać się czym chce i kiedy chce ;)

Ty może tak jednak gimbaza i inne małolaty czytają forum.Chcesz mieć kogoś na sumieniu?!

Natura dokonuje naturalnej selekcji.
Nie ma się czym przejmować. Tylko inteligentne osobniki przeżyją.

Obrazek
By Krasnal45
#1114407
cough pisze:panowie, nie jestem ekspertem, opisuje tylko zalety wiskozy, a wy wady, nie twierdzę że mam rację , wiem tylko ze lepiej oddaje smak i kop, natomiast całkiem możliwe iż jest dużo bardziej toksyczna, wiskoza ma wiele odmian, np tencel jest to podobno to samo tylko eco friendly, itp itd.jeśli ktoś jest bardzo zadowolony z efektów bawełny niech przy niej pozostanie, temat założony eksperymentalnie.

PS ciągle liczę że ktoś wymyśli atomizer nie wymagający knota, gdzie liquid będzie podawany bezpośrednio na grzałkę w jakiś sposób. no chyba że taki już istnieje ale mi nic nie wiadomo na ten temat.

Mesh się kłania. Ciężko w stalowej siatce znaleźć jakąś trującą chemię.
Awatar użytkownika
By sawas
#1114443
Ja tylko nieśmiało zauważę, że przy produkcji wiskozy jest używany kwas siarkowy. A ten znów jest katalizatorem reakcji estryfikacji, która może zachodzić później w liquidzie. Czyli alkohol i kwas karboksylowy (często w liquidach jest min. kwas jabłkowy) dają estry. A te nie są pożądane w liquidzie, gdyż mogą zmieniać jego smak i zapach, a przede wszystkim są potencjalnie szkodliwe podczas inhalacji po podgrzaniu. Summa summarum, omijałbym wiskozę raczej.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.