EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By lxr
#1111651
Witam, jako że posiadałem i body i uszkodzoną elektronikę od ProVari V1 postanowiłem ożywić ją i nieco zmodyfikować połączenie płytki z górnym capem.
Jak wszyscy posiadacze wersji V1 wiedzą jej bolączką były chowające się bolczyki które stanowiły transport prądu z płytki na górny cap.
Można lutować do SS na pastę, ale ja wpadłem na dużo lepszy i tańszy sposób a mianowicie :

Potrzebne szpeje :

1. ProVari V1 z uszkodzonymi bolczykami
2. Lutownica kolbowa o dużej mocy
3. Kawałek pręcika miedzianego lub mosiężnego
4. Twarde wiertło, ja użyłem narzynki tokarskiej
5. Przewody, cyna, kalafonia itd
6. Zapał, piwko i dobre chęci :mrgreen:

Przystępujemy do akcji :

1. Demontujemy górny cap z moda, ja wyginałem i bujałem kajfunem, można spokojnie wybić jakimś prętem od strony wkładania akusów
2. Wiercimy otwór o pożądanej średnicy, jednak radzę aby nie był on większy niż 2mm
3. Wbijamy pręcik, pamiętajmy aby był większy niż średnica otworu tak aby bardzo ciasno usiadł
4. Szlifujemy np. pilnikiem do równej powierzchni ze spodem capa, ja zostawiłem dosłownie 2 setki żeby cyna oblała go dookoła
5. Lutujemy przewód minus
6. Lutujemy przewód do wcześniej zdemontowanego pina plus
7. Wkładamy z powrotem izolator i pin i całość lutujemy do elektroniki
8. Oczyszczamy materiał z odpadów po kalafoni i montujemy całość do body
9. Tadaaaam, nasze PV dostało właśnie drugie życie

Dokumentacja fotograficzna :

1. Cap przed lutowaniem, tuz po wbiciu i zeszlifowaniu mosiężnego pręcika :

Obrazek

2. Po lutowaniu :

Obrazek

3. Całość :

Obrazek

Mam nadzieję że mój poradnik przyda się osobą które nie wiedzą jak dać drugie życie swojemu zabytkowemu sprzętowi, mój sposób można zastosować również w innych modach gdzie przewody lutowane są do SS lub kwasówki.
Awatar użytkownika
By angier
#1111706
Kolego trafiłeś z tematem w " 10 ". Właśnie mam rozebrane PV v1 i nie mogę się zebrać aby je naprawić metodą dolutowania " na pastę ".
Bardzo dobry pomysł. Tylko mam pytanie: jakich użyłeś przewodów? Pytam, ponieważ po włożeniu elektroniki w tubę zostaje nam ok. 6 mm od górnej krawędzi a górny cap wchodzi na głębokość 3,3 mm, zostaje więc szczelina między nimi 2,7 mm. Trochę mało miejsca aby dwa przewody " ładnie " się ułożyły.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.