EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382609
Niniejsze "dzieło" jest dedykowane dwóm osobom, które mnie natchnęły, pomogły, i wspierały duchowo podczas wszelkich moich robótek.
Murof & rysio-misio - Dziękuje Wam za całokształt!


"No i po małym"...rzekł rolnik wyciągając jajka z sieczkarni :mrgreen:
A małe czasami jest naprawdę piękne :mrgreen:

Proces technologiczny w telegraficznym skrócie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Porównanie z boxem r-m w obudowie z Conrad'a.
Obrazek

A tak się prezentuje finalnie moje maleństwo:
Obrazek

Ps. Batki 2x16340 Protected, moduł KIS, woltomierz czerwony migający, potencjometr jakiś niebieski :), kondensatory na wyjściu 2x100uF, na wejściu 1x100uF, włącznik na 3A, obudowa z94.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 15:50 przez Kszywho, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#382618
No, pierwsza i druga fotka, troszkę się różni od tej końcowej :D piękna robota Kszywho, nic tylko pogratulować. Co się namordowałeś to Twoje, ale efekt końcowy jest powalający :) musisz być dumny, ze swojego dziecka :D

Szacun
:beer:
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382631
Myślałem w sumie, że to będzie prosta sprawa, ale upchać to w tak małym pudełku prawie przerosło moje zdolności manualne! Wyświetlacz musiał zostać na przykład okrojony z bezużytecznych styków.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382634
adamstasiek pisze:Jeszcze tylko nazwa i można sprzęta opijać. :mrgreen: :beer:


Pigmay No.1 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2011, 15:12 przez Kszywho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#382636
Kszywho pisze:Wyświetlacz musiał zostać na przykład okrojony z bezużytecznych styków.


Już to widzę oczami wyobraźni, jak ja to okrajam :D ciekawe co by z tego zostało :roll: pewnie same niepotrzebne rzeczy, a te ważne poszły by do kosza :lol:
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382741
admiral271 pisze:Fajne. A po ile i kiedy te listy? :)

Czekam na wyświetlacze, dostawy melisy i wolne w połowie stycznia. Na razie tylko 6 chętnych na priva mam, ale noszę się z zamiarem dokupienia więcej części. :mrgreen:

reed pisze:Ciekawy maluszek :)
To kiedy drzewnianego rzeźbisz?

Drewno mi się kojarzy z tamponem :mrgreen: A mistrz dłuta może być tylko jeden. :mrgreen:

luna1009 pisze:heh super, świetna robota-gratki

Dziękuje. Mi też się podoba :) Ale podczas prac poleciało więcej curev niż w "Psach" Pasikowskiego :evil:
Awatar użytkownika
By Murof
#382779
Brawo, brawo, w miniaturyzacji dorównałeś nieomal małym i zręcznym chińskim łapkom.
Ta decha na 5 zdjęciu, po prawej stronie, nieźle ucierpiała przy lutowaniu. A jak twoje palce ?.
Na ostatnim zdjęciu widać, że mają się całkiem nieźle. Rozumiem, lutowałeś w rękawicach
spawalniczych.
Baaardzo fajniutki, malutki modzio.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382804
ciopik pisze:Kszywho nieźle się napociłeś żeby to upchać :?
nie znalazłeś czy nie szukałeś mniejszego (mniej wystającego) włącznika?

Miał być solidny włącznik, więc wybrałem takiego. Bardziej płaskiego trudno znaleźć, a jak się znajdzie to jest z większą średnicą, lub cena powala :( Ale za wszelkie linki z fajnym włącznikiem będę bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382873
Przycisk to standardowe 12mm. Pewnie myślisz o tej ładnej metalowej i płaskiej 16tce, ale niestety- 4mm więcej to już przesada, chociaż nie mówię, że niemożliwe :)
Awatar użytkownika
By Murof
#382886
A może w tym maleństwie dobrze by się sprawdził przycisk rozwierny. Jest ich spory wybór i można
upolować taki całkiem ładny i niezłej jakości. Niestety linku nie podam, bo kupowałem takie u siebie
w sklepie.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#382922
Kszywho , teraz dopiero w pełni zrozumiałem Twój PM :-)
Elektronika TayWoya jest gabarytowo porównywalna z Kis , ale dochodzi wyświetlacz (o który tak walczyłeś), tak więc szacun za miniaturyzację !!!
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382934
No podziękowania należą się również koledze Will_away, który okazał się szybszy niż chińsko-polska poczta i mnie poratował voltomierzem w trybie ekspresowym!
Nałóg- do modułu KIS dochodzi nie tylko wyświetlacz <2x większy od taywoyowego maleństwa>, ale i potencjometr, 3 kondensatory i mnóstwo kabelków, więc jest co robić :)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, 08:05 przez Kszywho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ciopik
#382942
Nałóg Totalny pisze:Elektronika TayWoya jest gabarytowo porównywalna z Kis

tu bym się nie zgodził, cały regulator tayvoya po złożeniu jest miej więcej wielkości Kis bez dodatków, a jak wykorzystasz (poprzez odpowiedni montaż) przełącznik jaki jest na płytce to zaoszczędzasz jeszcze miejsce na przełącznik :D
Awatar użytkownika
By szulmar
#382950
Nałóg Totalny pisze:Kszywho , teraz dopiero w pełni zrozumiałem Twój PM :-)
Elektronika TayWoya jest gabarytowo porównywalna z Kis , ale dochodzi wyświetlacz (o który tak walczyłeś), tak więc szacun za miniaturyzację !!!

tak tylko moze nie mam z matmy piatki ale 20x tansza i jak sie okaze w testach bardziej wydajna
Awatar użytkownika
By Kszywho
#382997
Po dodaniu duperelków do KIS nie będzie to 20x taniej. Sama elektronika jest prosta i niezbyt dokładna <na pewno o wiele mniej niż profesjonalny układ Tajwoja>, ale w moich odczuciach poziom dymania na boxie z takim układem jest komfortowy. Głównie softip w baniaku na 4,6V.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#383005
szulmar pisze:
Nałóg Totalny pisze:Kszywho , teraz dopiero w pełni zrozumiałem Twój PM :-)
Elektronika TayWoya jest gabarytowo porównywalna z Kis , ale dochodzi wyświetlacz (o który tak walczyłeś), tak więc szacun za miniaturyzację !!!

tak tylko moze nie mam z matmy piatki ale 20x tansza i jak sie okaze w testach bardziej wydajna


Z matmy to chyba pałe miałeś. Wyświetlacz, włącznik i inne duperele to ok 30-40 pln czyli max 4x taniej jeśli nie doliczać przesyłek. Ale taniej nie znaczy lepiej, kiss działa dobrze, ale programy A* tajwoja wymiatają ;)
Awatar użytkownika
By adamson
#383024
reed pisze:
Kszywho pisze:Po dodaniu duperelków do KIS nie będzie to 20x taniej. Sama elektronika jest prosta i niezbyt dokładna <na pewno o wiele mniej niż profesjonalny układ Tajwoja>, ale w moich odczuciach poziom dymania na boxie z takim układem jest komfortowy. Głównie softip w baniaku na 4,6V.


A jak z prądami na tym układzie?
Z DC dałaby sobie radę ta elektronika? I nie mam tu na myśli jarania na 3,7V
Raczej w okolicach 4,5 - 4,8V

Daje radę przy odpowiednich akusach.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#383164
Reed- osobiście uważam, że kartek DC najlepiej daje radę w przedziale napięciowym 3,7-4V. Potem już smaży. Boxa, jak już wspomniałem używam głównie do jarania softipa w baniaku na 4,6V, a do DC mam batkę ego 3,7V, chociaż mogę równie dobrze podkręcić napięcie na boxie. Ten większy box to dzieło kolegi wymienionego w pierwszym poście, z jego działania jestem zadowolony w 100% <wymieniłem tylko przycisk na stabilniejszy>. Pigmay jest zrobiony praktycznie tak samo.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#383172
Na spocie sprawdzaliśmy mojego boxa, też na kisie, z DC + dodatkowy miernik. Napięcie ustawione na boxie - 4.8v, na mierniku pokazało... 4.8v ;) Aku 2xTF18350PCB
Awatar użytkownika
By krakry1
#383510
Gratulacje - fajny box - rzeczywiście miniaturka. Krzywho jednak lubi bardzo grube przewody. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Goldi
#383610
Lepiej dać dwa mniejsze niż jeden większy. Zmniejsza się wtedy ich zastępcza szeregowa rezystancja ESR. Ma to duże znaczenie w przypadku przetwornic.
Awatar użytkownika
By analog3
#383613
goldi74 pisze:Lepiej dać dwa mniejsze niż jeden większy. Zmniejsza się wtedy ich zastępcza szeregowa rezystancja ESR. Ma to duże znaczenie w przypadku przetwornic.

bede wkladal kisa do nowego pudla,napisz prosze jak je podlaczyc-łopatologicznie :D najlepiej w watku gerarda o boxach-tam bardziej sie przyda :D
Awatar użytkownika
By soniqs
#384327
Powiem tylko jedna rzecz, boxik jest mega szalowy! :D w dloni lezy idealnie, a komfort palenia jest na wysokim poziomie. Ja jako osoba o zdolnosci technicznej rownej zeru, nigdy bym sobie takiego malenstwa nie ustrugal, jednak gwiazdor Kszywho pod choinke dal mi tego malucha :D
Awatar użytkownika
By admiral271
#410710
Mam i ja. Testuję i porównuję z TVP i jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem. Kszywho jest dla mnie wielki ale ...(mam male paluszki :D ) Boxik jest wykonany na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze leży w ręce i w ogóle jest supeer :) Polecam
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.