EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Seth171
#1540150
Siemaneczko mam do was pytanie.
Kupiłem ostatnio swoją pierwszą bazę i aromaty w celu zrobienia liquidu
Baza: pink fury 50/50 3mg
Aromaty: banana berry i green fruit mix (tez pink fury)
Z pomocą kolegi (który wydaje mi sie zna sie na rzeczy, bo juz kilka razy vapowalem jego LQ i byly bardzo smaczne) wymieszałam to odpowiednio (buteleczka 50ml, 65 kropelek aromatu reszta baza), włożylem pod gorącą wodę i znowu wymieszałem.
Niestety nie mogę się pozbyć tego charakterystycznego smaku bazy (coś jak płatki kukurydziane). Prawie wcale nie czuje aromatu. W zapachu tak samo, liquid pachnie strasznie podobnie do bazy (kukurydzianie)
Co zrobiłem zle?
Nie wiem jak opisac tam ten smak i zapach, nie jestem pewnien czy "kukurydzianie" to dobre slowo. Jak się wchodzi do sklepu edymu, to caly sklep jest przesiakniety takim zapachem bazy, mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :)
By Seth171
#1540156
nie, a trzeba czekac az tyle?
wsadzilem (oczywiscie zakrecona) buteleczke pod goraca wode, poczekalem az liquid sie rozgrzeje a potem porzadnie mieszalem przez jakies 5min, i zostawilem na cala noc. Musze poczekac dłużej?
Awatar użytkownika
By Sivy604
#1540172
Seth171 pisze:nie, a trzeba czekac az tyle?
wsadzilem (oczywiscie zakrecona) buteleczke pod goraca wode, poczekalem az liquid sie rozgrzeje a potem porzadnie mieszalem przez jakies 5min, i zostawilem na cala noc. Musze poczekac dłużej?


W większości przypadków tak. Smak docelowy (taki, który już się nie będzie zmieniał) mieszanka może osiągnąć po tygodniu a nawet po miesiącu.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1540189
Kup sobie porządną bazę i porządne aromaty, a nie jakieś pomyje. Czysta baza PF smakuje płatkami kukurydzianymi? No to smacznego. Czysta baza nie powinna mieć smaku ani zapachu... bo jest czysta.
Przykładowo aromaty Aqua w szczególności Red cloud lub Shisha apple nie muszą się długo przegryzać i stanowią już gotowe liquidy same w sobie - są to skoncentrowane kompozycje smakowe choć mogą być używane do mieszania z innymi aromatami oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1540251
@Seth171 - a ja z innej beczki doradzę, spróbuj najpierw wyeliminować nośnik jako sprawcę całego zamieszania z "kukurydzianym" smakiem. W sumie sam nie potrafisz go precyzyjnie nazwać, więc pomyślałem : a może to pop-cornowy posmak ??
Dlaczego o tym wspominam ? Ano zakupiłem u naszego szanowanego bimbrownika trzy topowe smaki i równocześnie w znanym sklepie włókna CelluCotton Rayon Fiber za - uwaga 0,99 zł/metr. Początkowo oczywiscie się ucieszyłem, że udało mi się kupić w tak dobrej cenie, gdyż ten nośnik powinien kosztować w granicach 6-7 zł/m.
Pierwszy setup , drugi i trzeci - wszystko do kosza i do mycia. Nie dało się wapować - totalny, wszechobecny pop-corn. To nie boberek, nic z tych rzeczy, to byl wyraźny pop-corn (z lekko zużytym olejem w tle) i jeśli ktoś lubi ten klimat, to byłby zachwycony. Ja nie cierpię.
Szybkie PW do bimbrownika - nie ma mowy o pomyłce. Wącham więc nośnik i co się okazuje ? Pachnie zwykłą watą apteczną. Nigdy na wacie nie wapowałem, zawsze minimum Muji, nie stosowałem więc "sztuk" z gotowaniem itp. i do głowy mi nie przyszło, że coś może być nie tak z CelluCottonem. Ano może - trzeba uważać jaki symbol się kupuje. Teraz już wiem jaki.
Piszę abyś sprawdził sobie nośnik, może to on lub inny rodzaj użytego drutu są przyczyną twoich kłopotów.

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.