EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#153524
Witam wszystkich znawców tematu samodzielnych liquidów.
Wczoraj po raz pierwszy podjąłem się próby stworzenia własnego liquidu
Zakupiłem:

Baze 36
Glicerynę
olejek nikotynowy-tytoniowy
3 aromaty ( Burley,Cuban supreme,Latakia) wszystkie Flavour Art z Italy
osprzet typu plastikowe pipety
Glikol

Po przeczytaniu wielu postów stwierdziłem że dam rade

Zrobiłem mixy 5 ml bazy + 3 ml gliceryny + 2 ml aromatu

Efekt : dramat !!! :( Burley pachnie i smakuje jak korzenie orientalne,imbir czy coś ala orientalne, Cuban jest słodki a Latakia mdli mnie, ogólnie wszystkie mnie mdlą :( )

Aby poratować sytuację do cubana dodałem " nieco " olejku tytoniowego, z tym że nie co za dużo .

ALe jak się okazało mimo stężenia ogromnego w liquidzie olejka nikotynowego i pomimo mocno brązowego koloru prawie czarnego jako jedyny nie powoduje u mnie odruchów wymiotnych)

Zrobiłem jeszcze mix baza+gliceryna + Cuban bez olejku - smak lodów z advocatem albo pinacolady :(

straszne gów..o

Jestem załamany zamówiłem u inawery 5 aromatów i zobaczymy ostatnia szansa.

Powiedzcie czy za dużo aromatu dałem ? 2ml na 10 ml całości ? czy tylko te aromaty są do bani ?

Jak pozbyć się słodkawego smaku gliceryny ? paliłem liquidy na glicerynie o gęstości miodu na bank z minimnalną ilością glikolu i były extra, zero słodyczy a tutaj szajs mi wyszedł.


Jestem zdruzgotany wydanymi pieniędzmi i ratuje się jakoś mieszaniem troche tego troche tamtego ale szkoda jest mi robić kolejnego liquidu na tym badziewiu choć może zaryzykuje i stopniowo będę dodawać aromat do reszty.


Własnie aby uniknąć takich sytuacji pisałem ostatnio posty które zamkneliście bo " powielają tematy"
I tak powielają że musiałem napisać aby ktoś mi od a do z wyłożył co i jak robić

( dzięki dla LAKIEGO )

Jesli macie pomyśł a na pewno macie podpowiedzcie mi gdzie robie błąd
By stypa
#153530
MONTERMC pisze:Jesli macie pomyśł a na pewno macie podpowiedzcie mi gdzie robie błąd


Inawera podaje stężenie aromatu 2-3 % a u Ciebie to wychodzi cos koło 20 :D
Osobiscie zastosowałem sie do zalecen Inawery i jestem pod wrażeniem (nie wszystkich) smaków FA
Awatar użytkownika
By barcelona50
#153533
Trochę zaszalałeś z ilością jak na pierwszy raz:) Jeśli chodzi o słodycz,to za dużo gliceryny,wyszło 30% nic dziwnego,że słodkie.Jeśli chodzi o aromaty,to te włoskie są bardziej skoncentrowane ,dla nie których nawet 1kropla na ml to za dużo.Oprócz grupy specjalnej z pomorza i kajana5:))) No i przede wszystkim,to się musi przegryźć,smak po zmieszaniu czasem jest do niczego,jak poleży i dojrzeje robi się fajny.Poczytaj forum,o mieszaniu jest bardzo dużo.No i zacznij od1kr/na ml,potem możesz dodać więcej,jak dalej będzie lipa.Pozdrawiam,nie załamuj się,początki czasem są trudne,a potem niesamowita frajda:)
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#153540
ps
faktycznie !!!!
o kur....
ale przegiąłem
z matmy byłem słaby :)

ale jak wacham te zakupione aromaty to nie pachną tytoniem nie pachną niczym co próbowałem do tej pory

jak odmierzyć na 10 ml odpowiednią ilość aromatu ( w tym wypadku kropel bo na ml to się chyba nie da )

Wybaczcie moje wywody ale to mój pierwszy raz ....

Testowałem sporo sprzętu i liquidów co zaowocowało sklepem internetowym, niestety w mieszaniu składników nigdy nie uczestniczyłem
Awatar użytkownika
By lesmie
#153547
Zdecydowanie za dużo aromatu, połowę z tego to jeszcze dużo za dużo, 0,5 zamiast 2 ml to już będzie gdzieś koło tego. Do tego burley jest taki dziwnie aromatyczny, niby tytoniowy ale bardziej korzenny i słodkawy. Do tego wszystkiego jeszcze słodka gliceryna, nic dziwnego że tego nie da się palić. Spróbuj aromat tobacco Inawery, nie jest słodki i chyba najbardziej przypomina tytoniowy, kilka-kilkanaście kropel na 5 ml e-liquidu. Bazę nie rozcieńczaj samą gliceryna, niczym nie usuniesz tej słodkości. Rzcieńczaj co najwyżej pół na pół VG i PG. Nie wiem jak uzyskują brak słodyczy w fabrycznych e-liquidach na glicerynie bez PG. Z czasem dowiemy się i tego.
Awatar użytkownika
By barcelona50
#153551
Dobra,łopatologicznie:) przygotuj sobie roztwór bazowy pod aromaty.Najlepiej skorzystać z kalkulatora do mieszania liquidów,ryczypior stworzył taki, najszybciej chyba znajdziesz na stronie twojliquid.pl,na forum też jest ale nie pamiętam gdzie.Jak zrobisz bazę,podziel ją sobie na mniejsze porcje,np.po 2ml i dodaj po1kr na ml,czyli na 2kr/2ml. W ten sposób będzisz mieć 5 smaków na próbę,jak jakiś Ci nie podpasuje,to potem go przerobisz,a zawsze coś do palenia zostanie. Mam nadzieję,że to dość jasno opisałam:)
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#153558
Dzięki za podpowiedzi
kalkulator powiedzmy że pojąłem. i korzystam
największy ból był z aromatami za dużo źle zrozumiałem podpowiedzi.
Powiedzcie jeszcze ile mniej więcej krople wchodzi na te 0,5 ml ( wiecznie pojawiające się pytanie :) tak żeby walić prosto z pojemniczka z aromatem a nie bawić się ze strzykawką czy innym odmierzaczem.

Czy 3 ml gliceryny na 5 ml bazy to za dużo ? proponujecie 2ml gliceryny + 1 ml glikolu na 5 ml bazy ?

Czy kolega który ma cuban supreme od FlavourArt po zrobieniu mixa też ma słodki liquid ? czy nie ? bo jestem ciekwa czy to zła kompozycja czy taki jest
Awatar użytkownika
By Dżako
#153564
Ja robię tak: 15ml bazy 36+10.5ml glikolu+4.5ml gliceryny(gliceryny możesz dać mniej zwiększając glikol)wychodzi mi z tego bezsmakowy liquid o mocy 18.Potem rozlewam to do buteleczek po 5ml i dodaje aromaty 1-5 kropli na 1ml w zależności od aromatu(ja lubię intensywne smaki) do tego 1kr ph minus na 5 ml.
Pomogłem?
Awatar użytkownika
By babus
#153565
MONTERMC
Osobiście używam ostatniej pozycji w kalkulatorze po rozwinięciu "co chcesz policzyć". Glicerynę wpisz procentowo ile jej chcesz w liquidzie, Ja daję 25% bo dymku jest więcej, ale jest słodsze. Coś za coś. Aromatu dodaję 1 kropelkę na 1 ml., odmierzam buteleczką z kroplomierzem od Inawery, tą samą w której jest aromat. Dodaję jeszcze 2-3 krople czystego spirytusu na 20ml. coby olejek dłużej postał. Będziesz musiał jedynie znaleźć swój aromat. Od Inawery najbardziej smakuje mi Tobacco i mięta. Powodzenia przy mieszaniu!
Awatar użytkownika
By lesmie
#153568
Ja proponuję na 5 ml (o mocy 36 mg) bazy dodać 3 ml PG i 2 ml VG, wyjdzie Ci 18 mg, do tego na początek 5 kropel aromatu, jak będzie za mało aromatyczne, to dodaj jeszcze 2 krople, jak jeszcze za mało, to następne 2 krople, aż uzyskasz aromat taki o jaki Ci chodzi. Kurde jesteś najstarszym stażem na forum e-palaczem, nie wypada abyś nie dał sobie z tym rady.
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#153573
Właśnie
najstarszy stażem a najgłupszy w tym temacie :)

Kupowałem testowałem i kombinowałem z masą e fajek dawno dawno temu kiedy jeszcze nikt nie wiedział co to e-liquid a goole wyrzucały 3 anglojęzyczne strony w tym temacie .
Ehh dawne czasy ,kiedyś jak człowiek potrzebował atomizer to czekał po 2 tygodnie i bulił tyle że aż mózg stawał dęba. Teraz idzie sie marketu albo do spożywczaka ( pozdrowienia dla KING E CIGAR z Łodzi ).

Pozdrawiam całe forum. Troche głupio przy moich postach wygląda logo i podpis "dostawca " :)
By stypa
#153574
MONTERMC pisze:Czy kolega który ma cuban supreme od FlavourArt po zrobieniu mixa też ma słodki liquid ? czy nie ? bo jestem ciekwa czy to zła kompozycja czy taki jest


Jest słodkawy a po dodaniu pH Minus jeszcze bardziej - gustuję w słodkich liquidach.
Awatar użytkownika
By Maja_inna
#153577
Do rozrobionej już 18 /robię tak jak lesmie/ dodaję 4, 5 różnych aromatów. Na 10 ml. np. 5 lub 6 kropli virgini /u mnie podstawa/ do tego 10 kropli orientala /zwykły, nie włoski/ + 5 kropli np.cuban lub camtel lub mellow lub cowboy /lub inne tytoniowe włoskie/ + 2 krople wanili + 2 krople ph minus. Stoją tydzień i można używać. Nie bójcie się używać kilku aromatów, dają smaki jakich w sklepie się nie kupi.......trzeba eksperymentować, bo każdy ma inny smak.Dla mnie np. Desert ship jest zupełnie nie do palenia :zakrecony
Awatar użytkownika
By lesmie
#153578
MONTERMC pisze:Właśnie
najstarszy stażem a najgłupszy w tym temacie :)

Kupowałem testowałem i kombinowałem z masą e fajek dawno dawno temu kiedy jeszcze nikt nie wiedział co to e-liquid a goole wyrzucały 3 anglojęzyczne strony w tym temacie .
Ehh dawne czasy ,kiedyś jak człowiek potrzebował atomizer to czekał po 2 tygodnie i bulił tyle że aż mózg stawał dęba. Teraz idzie sie marketu albo do spożywczaka ( pozdrowienia dla KING E CIGAR z Łodzi ).

Pozdrawiam całe forum. Troche głupio przy moich postach wygląda logo i podpis "dostawca " :)


Pamiętam dobrze te czasy i jak uczyłeś jako doświadczony już e-palacz, mnie, zielonego jeszcze wtedy w temacie, palić. Potem pogniewałeś się, jak zacząłem się wymądrzać, gdy podłapałem już trochę lepiej temat e-palenia. Dzisiejsze czasy nie da się porównać z tamtymi, nawet się nie marzyło wtedy to co jest dzisiaj.
Awatar użytkownika
By barcelona50
#153581
MONTERMC e tam głupio,wszyscy się uczymy,dobrze że jest kogo zapytać w razie draki:) Poradzę Ci też,żebyś sobie opisywał buteleczki,ile czego dałeś,bo może Ci wyjdzie fajny smak i potem nie będziesz wiedział co to było.Trochę czasu poświęcisz,ale warto.Ja niestety byłam leniwa i nie zrobiłam tego raz,czy dwa i teraz nie mogę dojść do tego smaczku. Miłego mieszania,to jest bardzo fajne,teraz to już moje hobby będzie:)
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#153590
Butelki opisuje a jakże ( no poza eksperymentalnymi niewypałami bo to co napisałem po zrobieniu zostało zmienione )

Zrobiłem na szybko baze doradzoną przez Leśmie i dodaem 5 kropli Latika
efekt
porażający
inny smak zupełnie od tego co wyszło za pierwszym razem
smakuje troche jak regular tabacco z cholandii nieco suchy ale dobry w porównaniu do szajsu który wyszedł na początku. 30 ml pójdzie chyba do smieci no moze jakoś uzdatnie za jakiś czas.

Ja się nie obraziłem na Ciebie Lesmie, poprostu kwestia domowego laboratorium jak na tamten czas trochę przerastała jak sam chyba stwierdzisz znajomość liquidów i sposobów sporzadzania a i do tego użytkowników było nie wielu , 90% początkujących.

Czasy naprawde ciekawe wszystko z zagranicy ,testy na sobie, 5 modeli na krzyż a teraz Ameryka :)

Nie marzyło się nikomu chyba kupowanie bazy i aromatów tytoniowych rok czy 2 lata temu

Pozdrawiam *CZAJNICZEK* <=tego nie kumam jeszcze :)
Awatar użytkownika
By Ewaaa
#153618
Rada :
Aromaty FA są naprawdę mocne i aromatyczne - dodawaj kropelkami stopniowo .
Wtedy sprawdzisz kiedy jest dość - każdy następny płyn będzie bardziej udany .

Spróbuj owocowych - są bezpieczniejsze w smaku - zawsze można je wypalić
możesz je złamać odrobiną tych tytoniowych :)
Awatar użytkownika
By Doman
#158016
Hej,
może się podepnę, żeby nie robić nowych wątków.

Jestem po pierwszych próbach produkcji samogonu. Kupiłem w "Peleonie" glikol i baze PG 38mg/ml. Zrobiłem sobie kilka buteleczek po 5 ml płynu: 1.6 ml bazy, 2.5 ml glikolu i 1 ml gliceryny plus oczywiście smak (po 1 kropli na 1 ml płynu, Marlboro i Black tea na początek, lubię raczej mało wyczuwalny aromat).
Wychodzi więc moc koło 12mg/ml. Pomijam same smaczki płynów, mam jednak problem z ich mocą. Zakropliłem zaraz po zrobieniu, smak dziwny, ale niech tam, za to zero mocy (dym super). Pomyślałem sobie może postoi do rana będzie ok. Tym bardziej, że zawsze rano, przy pierwszym machu prawdziwie czuć w płucach e-fajeczka. No niestety, poranny demek także mnie rozczarował, jakbym palił zerówkę. Co robię źle? Czy może tak już musi być z tym samogonem? Nawet dokropliłem nieco bazy, ale bez efektu. Zawsze wiedziałem, że o mocy płynu decyduje ilość nikotyny, czyżbym był więc w błędzie? Proszę o pomoc, co mam zrobić żeby poczuć w płynie moc podobna do tej z płynów kupowanych w sklepie :)

Pozdr,
Doman

ps
Dodam jeszcze, że popalam 6mg/ml albo max 11mg/ml i w zupełność mi to styka. W przypadku produkcji domowej zupełnie nie czuję że mam dym w płucach :(
Awatar użytkownika
By Agalloch
#158025
MONTERMC pisze:dobry w porównaniu do szajsu który wyszedł na początku. 30 ml pójdzie chyba do smieci no moze jakoś uzdatnie za jakiś czas.


nie ma powodu tego wylewać - spróbuj je po prostu rozcieńczyć roztworem bazowym (18) bez aromatu. Płyn, o którym pisałeś w pierwszym poście (5+3+2) po rozcieńczeniu w stosunku 1:1,5 (np. 10 ml "mocarza" + 15 ml bazowego) powinien być w sam raz :)
Awatar użytkownika
By Doman
#158933
Doman pisze:Hej,
może się podepnę, żeby nie robić nowych wątków.

Jestem po pierwszych próbach produkcji samogonu. Kupiłem w "Peleonie" glikol i baze PG 38mg/ml. Zrobiłem sobie kilka buteleczek po 5 ml płynu: 1.6 ml bazy, 2.5 ml glikolu i 1 ml gliceryny plus oczywiście smak (po 1 kropli na 1 ml płynu, Marlboro i Black tea na początek, lubię raczej mało wyczuwalny aromat).
Wychodzi więc moc koło 12mg/ml. Pomijam same smaczki płynów, mam jednak problem z ich mocą. Zakropliłem zaraz po zrobieniu, smak dziwny, ale niech tam, za to zero mocy (dym super). Pomyślałem sobie może postoi do rana będzie ok. Tym bardziej, że zawsze rano, przy pierwszym machu prawdziwie czuć w płucach e-fajeczka. No niestety, poranny demek także mnie rozczarował, jakbym palił zerówkę. Co robię źle? Czy może tak już musi być z tym samogonem? Nawet dokropliłem nieco bazy, ale bez efektu. Zawsze wiedziałem, że o mocy płynu decyduje ilość nikotyny, czyżbym był więc w błędzie? Proszę o pomoc, co mam zrobić żeby poczuć w płynie moc podobna do tej z płynów kupowanych w sklepie :)

Pozdr,
Doman

ps
Dodam jeszcze, że popalam 6mg/ml albo max 11mg/ml i w zupełność mi to styka. W przypadku produkcji domowej zupełnie nie czuję że mam dym w płucach :(



Czyli już wiadomo: wapowałem 3.8 mg/ml zamiast 38 mg/ml :)
Awatar użytkownika
By navegare
#159557
Z wątku Inawery.
Peleon sprzedaje bazę Inawery.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, 08:29 przez navegare, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#166032
WItajcie
Piszę w tym temacie aby nie tworzyć nowego.
Właśnie wczoraj wymieszałem sobie bimberek tylko jest mały problem.
Korzystałem z kalkulatora toteż nie ma mowy o błędzie w proporcjach. Poza tym z matematyki też problemów nie mam.
Bazę PG 38mg od Inawery (to już ta nowa baza, nie 3,8) rozrobiłem na 18mg dodając do całości 20% VG. I wszystko fajnie smak, kop ale brak dymu.
W ogóle to nic prawie nie dymi.
Zalane do nowo otwartej 901ki czyli raczej wina po stronie liquidu.
Czy należałoby dodać gliceryny???
Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
By barcelona50
#166034
Zawsze daję 20%gliceryny i dymi ok,dziwna sprawa..
Spróbuj dodać jeszcze 5%,niektórzy dają nawet więcej.
Ale w zasadzie to i bez vg powinno dymić.Jeśli w ogóle nic,a nic nie dymi,to
wydaję mi sie,że jednak to wina sprzętu.
Awatar użytkownika
By Menthol
#166050
Na 100% kwestia rozbujania, atomka. Przerabiałem to już wiele razy (mój ulubiony model). 901 nawet na czystym PG daje w miarę przyzwoite obłoczki. Jeżeli to jest typowy 901 to po 3-4 zalaniu powinien być już ok, trochę dłużej bawi rozbrykanie typu RN (szeroka siatka).
By adamow86
#166056
Mam kilka 901 i dymią od pierwszego zalania (zawsze sprawdzam w sklepie, bo kupuję stacjonarnie).
Sprawdź na innym atomku, ponieważ sama baza na PG daje dużo dymu.
By user
#166061
Raczej "na pewno" to kwestia rozbujania atomka, albo jego wady.
Nie tak dawno robiłem samogon dla żony. Sam PG, bo zapomniałem kupić gliceryny. Mimo to dymi :) Może nie tak jak sama gliceryna, ale dymi, niekoniecznie słabo.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#166062
Nie no pierwsze kilkanaście minut dym był cieniutki jak mgiełka. Potem poszłooooo :lol:
Jednak jeszcze nie do końca rozumiem zastosowania PH MINUS. Póki co nie dodawałem bo gdzieś tu wyczytałem że teoretycznie nic on nie zmienia.
Walczyłem także z ilością aromatu. Zacząłem od jednej kropli na ml a skończyłem na 3-4. Teraz w miarę jest ok
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#166067
No baa... samą bazę też popalam sobie. Ale że ostatnio zacząłem gustować w smakach Cappuccino i Kawa to sobie mieszam :) Jeszcze jednak nie do końca jetem przekonany czy 20% gliceryny jest ok.
Swoją drogą to ciekawe co dodają do oryginalnych liquidów że tak kopcą ;)
By adamow86
#166068
Ja daję 50% bazy, 25%glikolu, 25%gliceryny z apteki, na 10ml takiej 18-stki 15 kropli kawy lub cappuccino (oba lubię).
Aromaty z Inawery
Co Ty moje kopcą, oryginalne to "pikuś" :)
Dawałem kiedyś mniej gliceryny i też było dobrze.

Teraz z lenistwa używam tylko (żadnych pipet itp.) strzykawki plastikowej 10ml stopionej na końcu... co by się nie wylało i np. tak sobie odmierzam : 2X strzykawka bazy TL 36mg i do butelki (taka większa po glicerynie z zakraplaczem)
1X strzykawka glikolu , 1X strzykawka gliceryny i po wstrząśnięciu jest moja baza 40ml/ 18mg :)
Potem już tylko nalewanie do butelek i zakrapianie aromatem :)
Awatar użytkownika
By Menthol
#166101
unexplainedforces 20% uważasz że to za dużo? Mam jeszcze resztki samogona zrobionego z gliceryny aptecznej + kilka kropli bazy 36 dla kriepkosti i aromaty. Z atomizerami nic się nie dzieje, dymi straszliwie, nawet jak się rozgrzeje to spływa szybciej niż bym sobie życzył :) Jedyny minus to lekki, słodki posmak na wargach. Dodawaj glicerynki stopniowo, aż osiągniesz ilość, która będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.
Awatar użytkownika
By navegare
#166106
Po BioBazie widać, że gliceryny może być dowolna ilość. Tylko z gęstością trzeba trafić i dopasować do własnych watek.
Awatar użytkownika
By barcelona50
#166111
sorki,skasowałam :oops: źle przeczytałam bez okularów,starość nie radość :lol:
zrobiłam teraz eksperyment,zwiększyłam ilość gliceryny do 30%, na nowym kartomku dymi jak parowóz i nie zatyka go :D
zobaczymy jak będzie po kilku dokraplaniach :)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2010, 18:11 przez barcelona50, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.