EPF
Awatar użytkownika
By Julia
#958013
"Jak pisze Bloomberg, w przeciwieństwie do e-papierosów, nowy produkt firmy będzie zawierać tytoń, co jest ukłonem w stronę konsumentów przyzwyczajonych do tradycyjnego smaku papierosa. "Nie będzie on jednak palony, a raczej podgrzewany" - ustalił z kolei "The Wall Street Journal"."

? Hmmmmmm Jakoś trudno mi sobie wyobrazić satysfakcjonujące podgrzewanie tytoniu.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#958017
Tak, wielka mi nowość. Znamy już maszynki do podgrzewania ziolek o wyglądzie ego. Spodziewałem się czegoś więcej po FM.

Tapatalk 2
By AdamDz
#958041
Julia pisze:"Jak pisze Bloomberg, w przeciwieństwie do e-papierosów, nowy produkt firmy będzie zawierać tytoń, co jest ukłonem w stronę konsumentów przyzwyczajonych do tradycyjnego smaku papierosa. "Nie będzie on jednak palony, a raczej podgrzewany" - ustalił z kolei "The Wall Street Journal"."

? Hmmmmmm Jakoś trudno mi sobie wyobrazić satysfakcjonujące podgrzewanie tytoniu.

Ale za to łatwo wyobrazić sobie można przyklejoną banderolkę, ot takie podkładanie :pig w wydaniu PM.
Awatar użytkownika
By Cezar
#958152
firma PM planuje wejść na rynek e-papierosów w drugiej połowie tego roku.

Znaczy, że będą produkować grzałki i inne, czy liquid ?
Ciekawe...
Awatar użytkownika
By Ogar616
#958163
Nie wiem czy to oni wznowili badania, czy ktoś już te pomysły rozważał w początkach pomysłów na temat zdrowszego palenia jeszcze w XXw, ale pomysł na pewno nowy nie jest. Na pewno za to jest bardziej problematyczny niż e-papierosy.
By AdamDz
#958197
Ogar616 pisze:Nie wiem czy to oni wznowili badania, czy ktoś już te pomysły rozważał w początkach pomysłów na temat zdrowszego palenia jeszcze w XXw, ale pomysł na pewno nowy nie jest. Na pewno za to jest bardziej problematyczny niż e-papierosy.

Pierwsze pomysły na stworzenie „bezpiecznego” dla zdrowia palaczy papierosa sięgają połowy XX w. i były próbą odpowiedzi firm tytoniowych na nagonkę medialną o szkodliwości nikotyny i innych substancji wchodzących w skład papierosów. Jednak żadnej ze znanych nam marek nie udało się stworzyć produktu, który zostałby dobrze przyjęty przez konsumentów. Ciągłe problemy techniczne skutecznie uniemożliwiły wprowadzanie na rynek elektronicznych papierosów. Prace i kolejne pomysły poszczególnych producentów, ułożyć można w pewną chronologię porażek i sukcesów:

lata 60.: projekt „Premiere” firmy Philip Morris, okazał się zupełną klęską, nie przyjmując się wśród konsumentów
I połowa lat 90.: Philip Morris rozpoczął kolejne prace nad prototypem e-papierosa. Powstaje produkt o nazwie „Eclipse” – bezdymny papieros, który miał zmniejszać negatywny wpływ biernego palenia o około 85-90%. Papieros emitował smak tytoniu bez tworzenia popiołu i dymu, produkował mniej rakotwórczych związków niż zwykłe dostępne na rynku papierosy, nadal jednak wytwarzał tlenek węgla i zawierał nikotynę.
kolejną propozycja marki Philip Morris był „Acord”, emitujący o 83% mniej toksyn niż zwykłe papierosy (Philip Morris - Accord)
Źródło Wikipedia
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#958203
Może będzie to coś na zasadzie już wspominanych kiedyś na forum, liquidów na bazie tytoniu. Nie pamiętam jak dokładnie to niektórzy użytkownicy robili. Chyba moczyli przez dłuższy czas liście tytoniu, w bazie bez nikotyny. No albo tak jak jsakic19 pisze, maszynka do podgrzewania tytoniu.
Awatar użytkownika
By Ogar616
#958217
Szymon1988 pisze:Może będzie to coś na zasadzie już wspominanych kiedyś na forum, liquidów na bazie tytoniu. Nie pamiętam jak dokładnie to niektórzy użytkownicy robili. Chyba moczyli przez dłuższy czas liście tytoniu, w bazie bez nikotyny. No albo tak jak jsakic19 pisze, maszynka do podgrzewania tytoniu.


Robi tak między innymi szanowny kolega Bogdan. Tylko w glikolu z tego co pamiętam (a pamiętam niewiele :D)
Kolega Stary Chemik ostrzega jednak, że to bardzo niezdrowe :P
By Darkan
#965277
A ja nie rozumiem - oni chcą robić liquidy jakąś "nowatorską" technologią, czy mniej toksyczne analogi?

"Docelowo, fabryka ma produkować 30 mld paczek papierosów rocznie, co stanowiłoby ok. 6 proc. sprzedaży papierosów w całej Unii Europejskiej"
Awatar użytkownika
By Heisenberg
#966227
Z tego co mi sie wydaje chcą zrobić mniej toksyczne analogi :)

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.