EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Worczyslaw
#264625
Witam!
Mam małe pytanie odnośnie palenia na dworze;) Czy jak jest mróz palicie swoje e-papierosy na dworze? Czy wpływa to negatywnie na wasze zdrowie, infekcje? Pytam, ponieważ nasunęła mi się myśl, że skoro e-papieros tworzy parę, to w procesie inhalacji para ta osiada w gardle. A skoro palimy, wciagamy także mimochodem zimne powietrze, które ochładza tą parę i logicznym wydawałoby się, że infekcje występują częściej i szybciej. Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź:)
Awatar użytkownika
By cube99
#264629
Worczyslaw pisze:Witam!
Mam małe pytanie odnośnie palenia na dworze;) Czy jak jest mróz palicie swoje e-papierosy na dworze? Czy wpływa to negatywnie na wasze zdrowie, infekcje? Pytam, ponieważ nasunęła mi się myśl, że skoro e-papieros tworzy parę, to w procesie inhalacji para ta osiada w gardle. A skoro palimy, wciagamy także mimochodem zimne powietrze, które ochładza tą parę i logicznym wydawałoby się, że infekcje występują częściej i szybciej. Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź:)


Poczytaj, może coś ciekawego wyczytasz ;)
viewtopic.php?f=46&t=2581
viewtopic.php?f=46&t=1830
viewtopic.php?f=46&t=2542
i wiele innych w dziale e-palenie a zdrowie.
Uzupełnij profil, pomoże w porozumiewaniu się z userami. ;)
By Worczyslaw
#264677
Dzięki Cube99, już czytałem te tematy, jak tylko kupiłem pierwszego e-papierosa:) Ale do końca nie znalazłem tam odpowiedzi na to pytanie, dlatego też postanowiłem założyć nowy temat, żeby się dogadać z kolegami i koleżankami e-palaczami:)
Awatar użytkownika
By szperaczz
#264679
Powiem tak.
To moja pierwsza zima z e-papierosem. Paląc analogi wieczne zapalenie gardła. Teraz nic się nie działo.
W mrozy wieczorem jeździłem na nartach, cały czas na wyciągu popalając EGO i nic.
Wydaje mi się że niema związku e-palenie na mrozie, a infekcje.
By Worczyslaw
#264702
No to jest świetna wiadomość, bo dotychczas powstrzymywałem się od palenie e-petka na mrozie obawiając się o swoje zdrowie, bo jak dla mnie nie ma gorszego bólu niż ból gardła;P (no, poza klasyfikacją przeziębiony pęcherz)
By maniak
#264983
Nie martw się za bardzo... Już gdzieś pisałem (zabij mnie, ale nie pamiętam gdzie i kiedy), że e-p na mrozie potrafi smakować dużo lepiej niż w pomieszczeniu. Kartomizery szczególnie się sprawdzają. A zimne powietrze wcale nie musi być przyczyną przeziębienia - to tylko nam się tak wydaje. Jak paliłeś analogi to też wciągałeś z dymem zimne powietrze na mrozie. Ja osobiście przeziębiałem się często i ciężko te przeziębienia przechodziłem (za analogowych czasów). Teraz łapię infekcje dużo rzadziej i przechodzą dużo szybciej i łagodniej. To moja druga zima z e-p jakby ktoś pytał.
By Worczyslaw
#265108
No w sumie wiem, że tak było, że z analogami zimne powietrze też wchodziło:) Ale nie było pary i to mnie zmyliło:) Co do infekcji analogowych już się naczytałem, że analog całą zaporę przez infekcjami zdzierał i nie pozwalał jej się odbudować i dlatego były takie straszne problemy z tym. Poza tym dym hamował działanie leków:) Dziękuje za odpowiedzi:)
Awatar użytkownika
By zbig65
#265381
To prawda, że dymek na mrozie zacny, ale takie wapowanie na mnie źle działa, tzn. mam spierzchnięte usta, takie niekomfortowe uczucie suchości, często powiązane z nadmiernym zaczerwienieniem.
Awatar użytkownika
By Kriss
#265497
A ja e-palić na mrozie nie lubię, bo nie czuję w ogóle, że coś palę. No, jak sobie podrasowałam liquidy to czuję, ale nadal o wiele słabiej niż zwykły tytoń, więc wolę jednak w pomieszczeniu, moja psychika się czuje wtedy bardziej usatysfakcjonowana. ;-)
Awatar użytkownika
By xtigerx
#265499
To tak samo jak się paliło analogi na wietrze tez bez smaku i w ogóle beznadziejnie.
By Worczyslaw
#265626
No pewnie tak, ale ten nawyk palenia na dworze zostaje od analoga:) Póki co próbuje i nadal nic mi nie jest od palenia na dworze, gardło mocniej nie boli, nie jest źle...
Awatar użytkownika
By utak3r
#265628
Mi przeszkadza w sumie tylko fakt, że metalowe driptipy potrafią na mrozie przywiązać do siebie ;)
By maniak
#265632
utak3r pisze:Mi przeszkadza w sumie tylko fakt, że metalowe driptipy potrafią na mrozie przywiązać do siebie ;)

Zrób sobie "prezerwatywkę" z kapturka od kartomizera :D.
Awatar użytkownika
By jaszczurus
#265691
Kriss pisze:A ja e-palić na mrozie nie lubię, bo nie czuję w ogóle, że coś palę. No, jak sobie podrasowałam liquidy to czuję, ale nadal o wiele słabiej niż zwykły tytoń, więc wolę jednak w pomieszczeniu, moja psychika się czuje wtedy bardziej usatysfakcjonowana. ;-)


A już myślałem, że jestem odosobnionym przypadkiem :D
Awatar użytkownika
By Kriss
#265738
@Szperaczz
To szczerze zazdroszczę.
Ale może to kwestia nieprzyzwyczajenia do e-palenia, w końcu 2 m-ce z hakiem to tyle, co nic.
Awatar użytkownika
By Bogart
#561841
Wypiliśmy z kumplem wczoraj kilka piw i mój Mild Black 18mg był strasznie słaby... w ogóle nie dało się odczuć (paliliśmy na polu).
Wróciłem do domu i jak się zaciągnąłem to siekło, więc wniosek jest prosty :)
A grzałka się nie zepsuje od mrozu?
Awatar użytkownika
By jsakic19
#561962
W temacie napiszę tylko, że wszystkie metalowe dripy chowam do wiosny do szuflady i te jedyna zmiana w czasie wapowania zimą.
Awatar użytkownika
By Artur
#561979
Ja w domu oczywiście alu, ale poza domem w zimie zawsze noszę ego z tankami a w tym roku napewno będzie to ET, nic mi nie mrozi i palić mogę śmiało bez obaw o to czy się coś zmrozi czy nie - kwestia czy się chce jak mróz szczypie w policzek to już inna sprawa
Awatar użytkownika
By prymus140
#561985
Nie mam żadnego problemu zimą.Boxik drewniaczek na Tayu.Wybieram opcję PH i mam podgrzany liquid.Metoda sprawdzona w zeszłą zimę.
By Historynka
#578765
Bogart- z Krakowa jesteś?
Ja paliłam dzisiaj na mrozie, a mróz niewielki, -1, może -2, ale nie czułam większej różnicy w smakach- liquid 50/50 VG i PG. Nie zauważyłam żeby się działo coś niedobrego z płynem, może inaczej przy -15 jest.
Awatar użytkownika
By barba82
#581308
Ostatni będąc na rybach przy temp. -5 st.C, chciałem sobie w przerwie pociągnąć i wciągałem jednego bobra za drugim, myślałem, że skończył mi się liquid, ale przecież zalałem go rano... Kiedy po przechyleniu widziałem jak w żółwim tempie się przelewa zrozumiałem, że e-pka trzeba trzymać w ciepłym miejscu, a nie w zewnętrznej kieszeni. Gęstnieje tak okropnie, że nie da się palić. Dlatego chowajcie swojego e-pka w majty :D
Awatar użytkownika
By dzikaluna
#581509
Wczoraj vapowałam na obok przystanku czekając na autobus . Ze zdziwieniem obserwowałam swojego clearka. Pierwszy raz widziałam tak wyrażnie ilość liquidu w zbiorniczku . Chyba od pary, wolne miejsce było białe . Długie wolne zaciągnięcia z przerwami ale smak mi bardzo podchodził , Mam górnogrzałkowca wiec mgiełka jest ciepła i o gardełko się nie obawiam
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#582390
Właśnie w takich sytuacjach masz co się obawiać o gardło. Szybka zmiana temperatur. Ciepła mgiełka, zimne powietrze i dość szybko następuje przeziębienie.
Troszkę wyjaśnienia.
Gardło nie przeziębia się od zimnego powietrza. Kiedy byłem u lekarza i powiedziałem, że czasami przebywam na chłodni w niskich temperaturach, to mi odpowiedział, że najbardziej niebezpieczna dla gardła jest szybka zmiana z zimnego na ciepłe powietrze, nie zaś jak większość myśli z ciepłego na zimne.
Awatar użytkownika
By Kasia1
#582434
Czy niskie temperatury wpływają w jakiś szczególny sposób na baterię tzn czy ma ona wtedy skłonność do szybszego rozładowania się?
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#582440
z tego co wiem , to każda bateria traci swą pojemność na mrozie
Awatar użytkownika
By Kasia1
#582448
Tak sobie właśnie wykoncypowałam, że skoro komóra siada szybciej to nasz e-papierosek również- muszę zabezpieczyć się szybciutko w ładowareczkę sam. bo idą duuuuże mrozy ;)
Awatar użytkownika
By michalodz88
#582480
kasia1 pisze:Tak sobie właśnie wykoncypowałam, że skoro komóra siada szybciej to nasz e-papierosek również- muszę zabezpieczyć się szybciutko w ładowareczkę sam. bo idą duuuuże mrozy ;)

Gorzej jak w aucie aku siądzie wtedy i ładowarka nie pomoże :D Chociaż narazie niema dużych mrozów...
By nicus101
#588210
Mam taka prace ze czasem cos robie na mrozie i mam duzo mniejsza frajde z dymienia do tego wydaje mi sie ze grzallki zaczely sie szybciej przepalac...
Awatar użytkownika
By maciejaszek
#588212
nicus101 pisze:Do tego wydaje mi sie ze grzallki zaczely sie szybciej przepalac...

Niska temperatura powoduje, ze liquid robi się gęstszy, a więc i transport liquidu jest utrudniony.

Wysłano z Milestone z użyciem Tapatalk
Awatar użytkownika
By PucH2
#588293
Na mrozie nawet frajda z dymania tanka jest wielka. Olbrzymie obłoki dymu. By dawało to satysfakcję trzeba jednak na dwór dobrać odpowiedni LQ z odpowiednim smakiem. Dobrze jest odkopać stare wątki bo te dylematy przerabialiśmy już w poprzednich sezonach grzewczych.
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#588298
Powiem tak :
Bateria Volish Ego3 Twist + Vivi Nova też od Volish-a
Gdy jaram w domu , baterię mam ustawiona max 4,8 V i jest OK
Gdy jaram na dworze , a pracuje po 10 godzin w polu , to przy obecnych temperaturach nie mogę ustawić wyżej jak 3,7V bo idzie bober :)
W domu mogę buchać nawet 20 razy pod rząd a na dworze nie więcej jak 4 razy
To apropos liquidów :)
Awatar użytkownika
By crux
#588367
Ja jakoś szczególnie nie odczuwam tego mrozu jak palę :D może troche słabiej czuje smak ale ogólnie nie jest źle :D
Awatar użytkownika
By wachu94
#588372
A propos tych metalowych ustników. Przymarzł ktoś może kiedyś do e-petka? :D Kiedyś, jak byłem mały, to zlepiłem się językiem do słupka :) wystarczyła sekunda żebym nie mógł się oderwać. W sumie to mam plastikowy więc nic mi nie grozi, ale z ciekawości kiedyś spróbuje.
Awatar użytkownika
By kotoj
#588381
wachu94 pisze:A propos tych metalowych ustników. Przymarzł ktoś może kiedyś do e-petka? :D Kiedyś, jak byłem mały, to zlepiłem się językiem do słupka :) wystarczyła sekunda żebym nie mógł się oderwać. W sumie to mam plastikowy więc nic mi nie grozi, ale z ciekawości kiedyś spróbuje.


Przymarznąć do metalowego ustnika?! :shock: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#588382
crux - pierwsze 2-3 godziny na mrozie są OK
Gorzej jest później :)
W 10 - 12 godzinie , na środku pola , gdy wieje wiatr i sypie śnieg a e-fajek jest na powietrzu - to już jest duuużo gorzej :)
Szczególnie w ostatnią sobote gdy , jak zaczynaliśmy robote to było -18C :)
wachu - gdyby drip miał z 5cm grubości i z metr długości to jęzor by ci do niego się przylepił :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#588480
kotoj pisze:
wachu94 pisze:A propos tych metalowych ustników. Przymarzł ktoś może kiedyś do e-petka? :D Kiedyś, jak byłem mały, to zlepiłem się językiem do słupka :) wystarczyła sekunda żebym nie mógł się oderwać. W sumie to mam plastikowy więc nic mi nie grozi, ale z ciekawości kiedyś spróbuje.


Przymarznąć do metalowego ustnika?! :shock: :lol: :lol: :lol:

Zdarzało się. Tylko kto ci o takiej wpadce napisze? A że się nie poleca metalowych to daje do myślenia :lol: ,
Awatar użytkownika
By wachu94
#588617
A ja mimo wszystko spróbuje :D Poczekam na jakieś -15 i położę jęzor na dripie.
Jak mawiał jeden poeta:

“ W życiu wszystkiego trzeba spróbować. Trzeba zapalić papierosa, upić się do nieprzytomności, tańczyć całą noc, zgubić telefon, nieszczęśliwie się zakochać, jechać w bagażniku, pływać w nocy, zgubić się w obcym mieście, przymarznąć do metalowego dripa (...)"
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#588622
wachu94 - jest zbyt mały
Od razu złapie od języka temperatury i jęzor się nie zdąży przylepić :)
By tomek1984
#590000
Ja mojego na dworze nawet nie wyciągam bo nie chce mi sie rozpinać kurtki bo noszę go na smyczy :)
Ale jest jeden plus narazie zero problemów z gardłem:)
By maniak
#590164
tomek1984 pisze:Ja mojego na dworze nawet nie wyciągam bo nie chce mi sie rozpinać kurtki bo noszę go na smyczy :)
Ale jest jeden plus narazie zero problemów z gardłem:)

Na smyczy jeden (do inhalowania w pomieszczeniach) a w kieszeni kurtki drugi (do dymienia na zewnątrz).
I po problemie.
By kostner
#590417
Co do mrozu, jak e-papieros reaguje na niskie temperatury? Nic się z nim nie stanie jak zostawie go na kilka godzin w aucie? Liquid zgęstnieje, ale czy nic nie zamarznie?
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.