EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Centek
#547347
Witam.
Mam takie nurtujace pytanie, wedlug definicji z wikipedii:
Nikotyna jest dość silną neurotoksyną, przewyższającą toksycznością wiele nielegalnych narkotyków


Czy macie jakies potwierdzone infomacje na ten temat. O co dokładnie chodzi z tym iż jest to tak silka neurotoksyna. Troche probowalem szukac na ten temat lecz zadnych informacji poza tym zdaniem z wikipedii nie odnalazlem, moze Wy pomozecie ;)
Awatar użytkownika
By gregbard
#547350
sporo czytania przed tobą kolego, na początek :"Blog Starego Chemika".
edit - literóFka
Awatar użytkownika
By LogerM
#547365
Centek pisze:o dokładnie chodzi z tym iż jest to tak silka neurotoksyna.


Neurotoksyna czyli trucizna organiczna która oddziałuje na układ nerwowy. Silna bo dla normalnego osobnika 75mg to dawka śmiertelna. Ot i wyjaśnienie nurtującego Cię problemu.
Awatar użytkownika
By Centek
#547383
Szukalem juz dokladnie wiadomosci na ten temat na jego blogu, lecz nie odnalazlem wyczerpujacych informacji, moze macie link do konkretnego wpisu, być moze czegos nie zauwazylem
Awatar użytkownika
By Arnie
#547423
Tak mi się skojarzyło - za wikipedią :D :

....Etanol jest środkiem odurzającym o działaniu narkotycznym. .......Etanol jest substancją narkotyczną z kategorii depresantów......... Wychodzi na to, że narkotyzuję się depresantem chmielowym prawie codziennie :D
Awatar użytkownika
By LogerM
#547435
Centek pisze:Szukalem juz dokladnie wiadomosci na ten temat na jego blogu, lecz nie odnalazlem wyczerpujacych informacji, moze macie link do konkretnego wpisu, być moze czegos nie zauwazylem


Inaczej: o co dokładnie Ci chodzi? Jakich wiadomości próbujesz się doszukać? Wyjaśniłem Ci już w skrócie co oznacza pojęcie 'silnej neurotoksyny' bo o to pytałeś. U Chemika jest mnóstwo materiałów na temat nikotyny, czego jeszcze potrzebujesz? Mam dziwne wrażenie że opacznie zrozumiałeś fragment z wiki który Nam tutaj zacytowałeś i próbujesz dokopać się do informacji których nie ma, i bardzo chciał bym się tutaj mylić.
Awatar użytkownika
By Centek
#547686
Twoja odpowiedz w sumie to wyjasnia, lecz czy moglbys podac zrodlo z ktorego to napisales? Czy po prostu na chlopski rozum sformulowana odpowiedz? Tez tak na poczatku pomyslalem jak ty w odpowiedzi, po prostu szukam potwierdzenia w tym rozumowaniu
Awatar użytkownika
By LogerM
#547691
Centek była to odpowiedź która po prostu nieco uprościła to co już wcześniej przeczytałeś w Wikipedii. Można powiedzieć że źródłem jest Wikipedia gdyż wszystkie informacje które zawarłem w tych dwóch zdaniach możesz bez problemu z niej wyciągnąć w 3 min.
Awatar użytkownika
By Centek
#547714
Dobrze w takim razie temat uważam za wyczerpany, chyba że ktoś jeszcze jakieś konkrety bedzie miał do dodania. Dziękuję osobom które się wypowiedziały ;)
By user
#547725
Centek pisze:Dobrze w takim razie temat uważam za wyczerpany, chyba że ktoś jeszcze jakieś konkrety bedzie miał do dodania. Dziękuję osobom które się wypowiedziały ;)


Ja tak tylko jeszcze jeden przykład zarzucę.
Wiesz zapewne, czym jest i jak działa TLENEK WĘGLA?
Powiedz mi więc, dlaczego jeszcze jesteś wśród nas (żywych) skoro przez lat ileś tam, wdychałeś ten zabójczy związek?
Czaisz teraz analogię z nikotyną? ;)
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.