EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By ubs
#61980
Bylem przed chwila w aptece, nie mialem okularow ze soba [wzrok juz nie ten]
i patrze a tu ulotka jakiegos malego e-papierosa :shock: .

Teraz rozczytalem:
Innowacyjny produkt wspomagajacy rzucanie palenia.

Inhalator Nicorette sklada sie z ustnika z wymienialnymi wkladami, zawierajacymi nikotyne farmakologiczna

Wyglada jakby sam atomizator od pena, ale dla nas raczej nie przydatny.
Chyba, ze ktos chce sie pozbyc nalogu, jak pisza bo zajmuje rece :lol:
Nikotyna jest inhalowana z wymiennych ustnikow.

Czego to nie wymysla, ale moze i e-p sie pojawi w aptece.
Awatar użytkownika
By ubs
#61988
Chcialem wrzucic scan, ale sprzet sie zbuntowal :(

Ten co dzisiaj widzialem i mam na ulotce chyba nowszy model, troche rozni sie pudelko.
By gizmo
#61991
Mój mąż miał taki, w Szwecji są od dawna, a w polskich aptekach były przelotnie jakieś dwa lata temu. Ja też tego próbowałam, ale moim zdaniem to prosta metoda na strucie się. Wkłady są mocne, zasysa się powietrze jak przes słomkę, bez oporu, bez smaku, bez zapachu. Nie da się nijak kontrolować ilości wdychanej nikotyny. Poza tym miałam od tego potworny kaszel, bo jak wdycha się chłodne powietrze, to odruchowo ciągnie się prosto do płuc. Po odmie pulmunolog zabronił mężowi używania tego wynalazku.
Awatar użytkownika
By Tusia
#61995
Ale kolorki i nazwa jak u nowej marki e-p... Nicore... dziwne... jakaś rodzina :roll: :?:
Awatar użytkownika
By ubs
#62028
Tusia pisze:Ale kolorki i nazwa jak u nowej marki e-p... Nicore... dziwne... jakaś rodzina :roll: :?:


Myslisz, ze chca ominac chinskie patenty :lol:
a za chwile bedzie e-p :?:
Awatar użytkownika
By Tusia
#62046
Myślę, że nie zdziwilibyśmy się zbytnio :mrgreen:
E-p są przyszłością...
Awatar użytkownika
By ubs
#62048
Tusia pisze:Myślę, że nie zdziwilibyśmy się zbytnio :mrgreen:
E-p są przyszłością...


Oby tylko ceny nie byly z ksiezyca *HUNTER*
Awatar użytkownika
By Tusia
#62053
Ceny może nie z księżyca ale jeśli e-p zaczną robić z trwałych materiałów jakich używa się do budowy statków kosmicznych to mogą być... kosmiczne te ceny...
E-p będą tylko dla bogatych a biedni niech się trują dalej... cóż selekcja nienaturalna... słabsi muszą odejść a przetrwają najsilniejsi, najlepiej przystosowani...
Znowu mnie naszło... :(
Awatar użytkownika
By malina
#62056
Nie będzie tak źle biedniejsi zawsze mogą zajrzeć na forum a tu już się dowiedzą jak sobie radzić (samoróbki itp :lol: )
Awatar użytkownika
By roback
#62057
spokojnie, teraz wszystko się robi tak aby wytrzymało okres gwarancji.
Awatar użytkownika
By kubawodzu
#62067
i dla biedniejszych coś będzie. z tego rynku można wyciągnąć tyle kasy że spokojna rozczochrana(albo łysa) :] oni będą mieli kosmiczny chłam dla lansu a my będziemy operować na tym co "jakość/cena" będzie najlepsze:]
By Szczyps
#63507
Wkłady w tym nicorrecie mają 10mg nikotyny dla osób które paliły paczkę dziennie zaleca się zużycie minimalnie 6 wkładów dziennie, dla osób które paliłe dwie paczki... 12 wkładów.
Nie zaleca się użycia więcej niż 12 wkładów dziennie.
Ten wynalazek ma raczej obrzydzać papierosa przez duże dawki nikotyny a nie go zastąpić.
Kolejny chłam wart tyle co gumy i plastry, a 120 mg nikotyny dziennie to jakaś masakra, nie wiem jak to może uchodzić za produkt leczniczy.
Awatar użytkownika
By nessie
#63542
Moja znajoma dostała coś takiego w prezencie jakiś czas temu. Pali ok paczki lightów dziennie. Mówi, że po jednym takim wkładzie serce jej zaczęło wariować, zimny pot na nią wstąpił. Jak zobaczyła mojego e-p to wrzasnęła, żebym to natychmiast wyrzuciła, myśląc, że to ten sam patent. Nawet nie chciała mojego spróbować, taki uraz ma do tamtego świństwa.
Awatar użytkownika
By Px69
#63571
A my sie martwimy, że inhalujemy po 2 albo 3 ml po 11 (16) mg :D Proszę bardzo, urządzenie medyczne i zalecają tak około 60 mg nikotyny na początek dla śrenio uzależnionych .... hm, nieźle ;)
Awatar użytkownika
By lesmie
#63578
A ile kosztuje taki inhaler i wkłady do niego ?
Awatar użytkownika
By Px69
#63580
Awatar użytkownika
By lesmie
#63584
To gdyby firmy farmaceutyczne zdecydowały się produkowac e-papierosy, wkłady lub e-liquidy, to może też nie byłyby wcale drogie ?
By JimmyB
#63589
Panowie z tej firmy farmaceutycznej (nie wiem kto produkuje nicorette) powinni sie punkąc w głowe !!!
LD50 Nikotyny (wg wikipedi) 1–1,5 mg/kg masy ciała. LD50 to najczęściej badania na szczurach (taka dawka, 1-1,5mg,podana doustnie, spowodowała śmierć 50% testowanych zwierząt). Wydaje mi się, że 2 ml. płynu o stężeniu 25mg/ml to max. bezpieczna dawka dla ludzi....
Awatar użytkownika
By Tusia
#63592
Ja bym tak nie "wieszała psów" na plastrach, gumach, inhalatorach, itp. Niech sobie będą, z pewnością dają ukojenie bo sama przez miesiąc kleiłam jeden z plastrów (ten lepszy, bezbarwny co to można się z nim kąpać). Można z nimi zerwać z nałogiem jak się bardzo chce. Człowiek jest spokojniejszy niż bez żadnego wspomagacza. Nie utrwala się nawyku... Ja nie paliłam miesiąc..., może wytrzymałabym dłużej ale tęskniłam bardzo za chmurą...
Niektórym może się udać całkowicie zaprzestać palenia i na zawsze...
Ja rzuciłam analogi jednak dopiero z e-p, tęsknota za chmurzeniem była zbyt silna, zawsze bardzo się przywiązuję :wink:
Być może osoby o innej psychice z takimi plastrami i gumami wygrają z nałogiem, niech sobie będą równorzędnie.
Dostarczają nikotyny więc jest troszkę łatwiej. Jednak bez walki z samym sobą się nie obejdzie...
Dla wszystkich znajdzie się miejsce... :wink:
Awatar użytkownika
By Px69
#63596
Tusiu, nie wieszamy psów, tylko zauważyliśmy, że firma farmaceutyczna proponuje nam inhalowanie 60 (i więcej) mg nikotyny!!!
By Szczyps
#63606
No może ja troche powiesiłem psa na plastrach i gumach :P Ale to dlatego że moi klienci zapytani o to czy próbowali rzucać palenie wymieniali mi różne metody które nic im nie dały, oprócz złego samopoczucia i mdłości.
Cena za te artykuły jest kosmiczna, a ankiety prowadzone wśród użytkowników pokazują niskie wyniki.
By JimmyB
#63666
Próbowałem:
Pastylek do ssania - nie działało totalnie, głód nikotynowy straszliwy, przez cały dzień
Gum - jw.
Plastrów - jedyne co nieco złagodziło głód, ale i tak wystepował.

E-papieros to najlepszy obecnie dostepny środek wspomagający żucanie palenia - jestem niemal pewien że w 3 do 6 miesięcy każdy jest w stanie odzwyczaić stopniowo organizm od nikotyny. E-palenie daje dużo przyjemnosci (czego nie można powiedzieć o gumach i pastylkach które maja okropny smak). Moje obawy budzi jedynie dawka nikotyny w tych inhalatorah - im. e-palenie jest znacznie tańsze i bezpieczniejsze.
Awatar użytkownika
By kubawodzu
#63674
ja powiem tak. zapach świeżego plastra jest zabójczy. raz się zaciągniesz i gwiazdy w oczach:]

ja stosowałem te najmocniejsze. owszem 4 dni nie paliłem ale potem i miałem plaster i paliłem właśnie dla chmury.
By zzz3
#63798
roback pisze:może jakiś tuning..... :D

A jeśli nie tuning :wink: Jako że brak na rynku - to może wykorzystać zawartą we wkładach nikotynę (może głupi pomysł - może nie :wink: :) .Wyciągnąć ją z tego np. przez namoczenie w PG.(nie jestem fachowcem - tu musiałby się wypowiedzieć ktoś znający chemię- i nie wiem jak to jest zbudowane) i zastosować w liqudzie .Zrobić test na zawartość (ktoś chyba robił taki test) na forum. W nocy dziwne pomysły przychodzą mi do głowy :roll:
Awatar użytkownika
By Quasimodo
#63848
zzz3 - idziesz cholernie na około :D To już lepsza własna plantacja w piwnicy :P
Awatar użytkownika
By Manexus
#63857
Z tego co się orientuję wcale nie trzeba w piwnicy. Uprawa tytoniu na własne potrzeby chyba jest dozwolona?
Awatar użytkownika
By Quasimodo
#63860
Pytanie jak wycisnąć z tytoniu nikotynę :D
Awatar użytkownika
By malina
#63929
Quasimodo pisze:Pytanie jak wycisnąć z tytoniu nikotynę :D

To bardzo proste :D
Bierzesz starą pralkę "Franię" tam jest zamontowana taka wyżymaczka na korbkę w postaci dwóch wałków i przekręcasz przez nią świeżo zerwane liście tytoniu z przydomowej plantacji.Nikotynka sobie spokojnie ścieka do bębna poczciwej "Frani".Jak wyciśniesz żądaną ilość włączasz pralkę na wolne obroty dolewasz PG ,glicerynę i w zależności od gustu i zapotrzebowania jakiś aromat.Po dokładnym wymieszaniu pozostaje tylko zlać gotowy liquid do przygotowanych wcześniej buteleczek przy użyciu węża spustowego "Frani" i GOTOWE *THX*
By Szczyps
#63982
Z wkładów dużo łatwiej otrzymać czystą nikotyne niż z liści tytoniu, w taki wkładzie jest tylko nikotyna i azot jako nośnik.
Problem w tym że to drogie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
By lesmie
#64058
malina pisze:
Quasimodo pisze:Pytanie jak wycisnąć z tytoniu nikotynę :D

To bardzo proste :D
Bierzesz starą pralkę "Franię" tam jest zamontowana taka wyżymaczka na korbkę w postaci dwóch wałków i przekręcasz przez nią świeżo zerwane liście tytoniu z przydomowej plantacji.Nikotynka sobie spokojnie ścieka do bębna poczciwej "Frani".Jak wyciśniesz żądaną ilość włączasz pralkę na wolne obroty dolewasz PG ,glicerynę i w zależności od gustu i zapotrzebowania jakiś aromat.Po dokładnym wymieszaniu pozostaje tylko zlać gotowy liquid do przygotowanych wcześniej buteleczek przy użyciu węża spustowego "Frani" i GOTOWE *THX*


Żeby to było takie proste, też kiedyś myślałem żeby wyciskać sok ze świeżych liści tytoniu np. w sokowirowce i dodać to do PG i byłby gotowy e-liquid, ale niestety, staryChemik rozwiał wszelkie nadzieje, nie wiadomo ile taki sok miałby nikotyny i oprócz nikotyny będzie zawierał dużo szkodliwych substancji. Nie da się żadnym domowym sposobem uzyskać dobrej jakości nikotyny.
Awatar użytkownika
By ubs
#64064
Czytam i popalam liquid z olejku tytoniowego :lol:
Atomizer od pena jeszcze nie myty ani razu, watka szkoda slow taka brudna - ale zalewam i sie ciagnie :lol:
Mam namiastke cygarowego smaku.
Awatar użytkownika
By kubawodzu
#64216
malina pisze:
Quasimodo pisze:Pytanie jak wycisnąć z tytoniu nikotynę :D

To bardzo proste :D
Bierzesz starą pralkę "Franię" tam jest zamontowana taka wyżymaczka na korbkę w postaci dwóch wałków i przekręcasz przez nią świeżo zerwane liście tytoniu z przydomowej plantacji.Nikotynka sobie spokojnie ścieka do bębna poczciwej "Frani".Jak wyciśniesz żądaną ilość włączasz pralkę na wolne obroty dolewasz PG ,glicerynę i w zależności od gustu i zapotrzebowania jakiś aromat.Po dokładnym wymieszaniu pozostaje tylko zlać gotowy liquid do przygotowanych wcześniej buteleczek przy użyciu węża spustowego "Frani" i GOTOWE *THX*



no to teraz na allegro będą nowe "zdrowe i bez chemicznej nikotyny" liquidy z patentami:P;]
By maniak
#64245
Tusia pisze:Ja bym tak nie "wieszała psów" na plastrach, gumach, inhalatorach, itp. Niech sobie będą, z pewnością dają ukojenie bo sama przez miesiąc kleiłam jeden z plastrów (ten lepszy, bezbarwny co to można się z nim kąpać). Można z nimi zerwać z nałogiem jak się bardzo chce. Człowiek jest spokojniejszy niż bez żadnego wspomagacza. Nie utrwala się nawyku... Ja nie paliłam miesiąc..., może wytrzymałabym dłużej ale tęskniłam bardzo za chmurą...

Nie wiem jak plastry - z tego co słyszałem to ich skuteczność też jest raczej znikoma (niestety nie pamiętam źródła więc nie będę się upierał), ale jeśli chodzi o skuteczność np gum z nikotyną to tutaj (badanie dotyczy nastolatków):
http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid ... 78E55B0E88
wyszło im, że skuteczność gum jest podobna jak placebo...
Z doświadczeń moich znajomych próbujących rzucać palenie też dosyć jasno wynikało, że gumy nie nadają się do niczego a już szczególnie do żucia...
Rozbawił mnie trochę komentarz profesora do tego tego artykułu w którym z jednej strony twierdzi:
Wyniki badania po raz kolejny dowodzą, że właściwie prowadzone leczenie z zastosowaniem dobrze dobranego leku jest znacznie skuteczniejsze niż rzucanie palenia tylko z pomocą silnej woli lub placebo.

Dodam tylko, że zgodnie z moją wiedzą środki NTZ nie są lekami...
Ale z drugiej strony pojawia się tu niezwykle istotne stwierdzenie:
Trudno natomiast wyjaśnić i zrozumieć, dlaczego czysta nikotyna podana w sposób transdermalny jest u dzieci skuteczniejsza niż w postaci gumy do żucia. W populacji dorosłych obie formy NTZ wykazują podobną skuteczność.

Zwracam uwagę na drugie zdanie w połączeniu z faktem że skuteczność gum jest zbliżona do skuteczności placebo...
By JimmyB
#64251
Drodzy przyjaciele, nie bawcie się w pseudo-ekstrakcję nikotyny domowymi sposobami :) Da się taką ekstrakcję przeprowadzić w laboratorium, ale... studiując posty na zagranicznych forach - jeden z forumowiczów pracujących kilkanaście lat jako Laborant przeprowadził taką ekstrakcję - z kilograma tytoniu fajkowego otrzymał 10ml ekstraktu o zawartości nikotyny 17,5%, resztę stanowił "syf" z tytoniu. Skoro Chemik stwierdził że nie weźmie tego do ust, ja wam również odradzam wszelkie eksperymenty :) tak dla przypomnienia co zawiera dym tytoniowy:

http://palenie.esculap.pl/dym.htm
Awatar użytkownika
By iowa74
#66627
Tusia pisze:Ja bym tak nie "wieszała psów" na plastrach, gumach, inhalatorach, itp. Niech sobie będą, z pewnością dają ukojenie bo sama przez miesiąc kleiłam jeden z plastrów (ten lepszy, bezbarwny co to można się z nim kąpać). Można z nimi zerwać z nałogiem jak się bardzo chce. Człowiek jest spokojniejszy niż bez żadnego wspomagacza. Nie utrwala się nawyku... Ja nie paliłam miesiąc..., może wytrzymałabym dłużej ale tęskniłam bardzo za chmurą...
Niektórym może się udać całkowicie zaprzestać palenia i na zawsze...
Ja rzuciłam analogi jednak dopiero z e-p, tęsknota za chmurzeniem była zbyt silna, zawsze bardzo się przywiązuję :wink:
Być może osoby o innej psychice z takimi plastrami i gumami wygrają z nałogiem, niech sobie będą równorzędnie.
Dostarczają nikotyny więc jest troszkę łatwiej. Jednak bez walki z samym sobą się nie obejdzie...
Dla wszystkich znajdzie się miejsce... :wink:

Ja na tych wszystkich środkach "pomocnych" w walce z nałogiem papierosowym też bym "psów nie wieszał". ja bym je wystrzelał , powiesił itp. itd.
Palę 22 lata. Pierwszy raz próbowałem się odzwyczaić 20 lat temu. Takich prób było wiele, oprócz : hipnozy, akupunktury i inhalatorów (nie e-pety), próbowałem wszystkiego. Łączyłem różne metody; efekt:
5-6 lat temu przestałem się odzwyczajać; nic nie skutkowało.
Czasowo ograniczałem tylko ilość wypalanych papierosów, i to po bardzo ciężkiej walce.
E-petek- efekt: z dnia na dzień zjazd z 40-50 szt/dzień do 15-20 szt/dzień , i to bez żadnej walki, całkiem bezproblemowo.
Awatar użytkownika
By kijan77
#86060
To teraz tylko czekać na newsy w dziale "Początkujący"
super meaga smoker pisze:witam.
Zakupiłem e-papierosa "Nicorette Inhaler". Wszystko w sumie ok. Ale nie daje kopa i w ogóle nie ma dymu!!! Wkład wymieniony, batki naładowane i nic!
Ps. Jakimi liquidami najlepiej to zakrapiać!
Pozdro600
By niunio
#86239
daro pisze:Nie udało im się zlikwidować zagrożenia ze strony EP to teraz muszą się ostro reklamować :D


Chyba zaświtało im, że będą mieli problemy z wyeliminowaniem e-p z naszego rynku, dlatego jednak wprowadzili ten inhalator i zaczeli go reklamować.
Mam taką cichą nadzieję, że to właśnie oni i firmy tytoniowe będą się prześcigać w przyszłości... w tworzeniu coraz doskonalszych modeli e-p

P.S. Czy wkłady w tym ich inhalatorze są jednorazowe, czy da się je napełnić naszym liquidem :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#86260
nessie pisze:...mają też "dizajnerów" od aplikatorów OB :mrgreen:


:lol: :lol: :lol: szczerze mnie ubawiłaś swoją spostrzegawczością![/quote]
Drogie panie... czy sugerujecie, że oni to... hmmm... z recyklingu? :shock: :shock: :shock:
By bikermarek
#86276
ubs pisze:Myslisz, ze chca ominac chinskie patenty :lol:
a za chwile bedzie e-p :?:


Tusia pisze:Myślę, że nie zdziwilibyśmy się zbytnio :mrgreen:
E-p są przyszłością...


niunio pisze:Mam taką cichą nadzieję, że to właśnie oni i firmy tytoniowe będą się prześcigać w przyszłości... w tworzeniu coraz doskonalszych modeli e-p



I niech zrobią jak najszybciej. Jeśli koncerny farmaceutyczne/tytoniowe skonstruują własnego e-papierosa to wtedy będą przeciwnikami zakazu. A przecież o to nam chodzi :D
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.