EPF
Co z czym i jak mieszać.
By husajnn
#281634
nadal nie mogę zrozumieć tych prostych zasad mieszania liquidu. Gubię się w gąszczu baz itp.
Czy wykorzystując baze PVG wystarczy dodac aromat? Czy baza PG powina być mieszana z VG (jezeli nie uzywam PVG) i wreszcie czy niezbędny jest glikol i gliceryna oddzielnie?

Próbuję podejść do tematu już od miesiąca i mam problem z ogarnięciem całości.

PS : gdzieś czytałem na forum (oczywiście jak jest mi to potrzebne to już znaleźć nie mogę) o przepisie na liquid z ananasem. Podrzuci ktoś z dobroci serca?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#281701
noman1 pisze:a może spróbuj najpierw z DNB ;)

A ile już wszelakiej bazy przedymałeś, że tak ochoczo proponujesz potrzebującemu od razu brudną bazę?
Niech zacznie od normalnego roztworu PG z nikotyną. To najlepsze co może być. Będzie za rzadkie- doleje troszkę gliceryny i po kłopocie.
By jaceka
#281713
nadal nie mogę zrozumieć tych prostych zasad mieszania liquidu. Gubię się w gąszczu baz itp.


Daj sobie spokój z mieszaniem.
By maniak
#281747
Kszywho pisze:Niech zacznie od normalnego roztworu PG z nikotyną. To najlepsze co może być. Będzie za rzadkie- doleje troszkę gliceryny i po kłopocie.

Dokładnie. Ostatnio w zasadzie nic innego nie palę. Przepis dla leniwców (na buteleczkę 30ml):
- 15 ml Nicoglycol 36 mg/ml http://twojliquid.pl/roztwor-bazowy/nic ... gory_id=27
- 12 ml glikolu http://twojliquid.pl/glikole.html?page= ... egory_id=6
- 3 ml gliceryny http://twojliquid.pl/gliceryna.html?pag ... gory_id=10
Moc docelowa 18 mg/ml. Dobrze wstrząsnąć i można palić.
By husajnn
#281755
Amix, dodaj do tego różne nazwy opisujące najprawdopodobniej to samo spotykane na forum, fakt, że nigdy tego nie robiłem i przypomnij sobie swoją wszechwiedzę gdy zaczynałeś a zrozumiesz "gąszcz". Ponadto celem tego posta podczas jego zakładania a także użytkowników, którzy mi pomogli nie było przytaczanie czyjejś wypowiedzi celem bezowocnego popisywania się wiedzą (którą i tak się nie dzielisz) ani elokwencją. Zwykle nie mam w zwyczaju odnoszenia się do wypowiedzi jak Twoja, ale czasem ciężko już przejść obojętnie.
Jaceka, dzięki za radę, bardzo pomocna.

Ludzie, jeżeli wam się zwyczajnie nie chce pomóc, poradzić, etc. po prostu sobie odpuście wysiłek pisania. Chociaż skoro wam się chce pisać poza tematem, to już sam nie rozumiem w czym jest problem.


Wszystkim dziękuję za pomoc.

Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
By lesmie
#281861
maniak pisze:
Kszywho pisze:Niech zacznie od normalnego roztworu PG z nikotyną. To najlepsze co może być. Będzie za rzadkie- doleje troszkę gliceryny i po kłopocie.

Dokładnie. Ostatnio w zasadzie nic innego nie palę. Przepis dla leniwców (na buteleczkę 30ml):
- 15 ml Nicoglycol 36 mg/ml http://twojliquid.pl/roztwor-bazowy/nic ... gory_id=27
- 12 ml glikolu http://twojliquid.pl/glikole.html?page= ... egory_id=6
- 3 ml gliceryny http://twojliquid.pl/gliceryna.html?pag ... gory_id=10
Moc docelowa 18 mg/ml. Dobrze wstrząsnąć i można palić.


Też lubię prosty (i bardzo tani) e-liquid, proporcje tylko nieco inne.
-15 ml baza na PG 36 mg/ml od TL
-7,5 ml PG od TL
-7,5 ml VG z apteki
Moc docelowa 18 mg/ml
Awatar użytkownika
By utak3r
#281869
lesmie pisze:-7,5 ml VG z apteki

Sęk w tym, że nie na wszystkim da się to palić. Ja największy problem spotkałem z CE2, gdzie woda (której w glicerynie z apteki jest bardzo dużo) odparowuje jako pierwsza i schładza grzałkę, nie pozwalając na odparowanie "liquidu właściwego". Efekt jest taki, że wapujesz praktycznie samą parę wodną. Smak oczywiście zerowy.
Natomiast na normalnych atomizerach rzeczywiście pali się to bezproblemowo :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#281876
Nie spotkałem się z tym. Wody w glicerynie z apteki jest 14% co daje ogólną ilość wody w gotowym e-liquidzie wg proporcji składników jaką podałem powyżej zaledwie 3,5%.
Awatar użytkownika
By utak3r
#281878
Zgadza się - ale nie powinno jej być wcale ;)
Jak mówię - zależy od grzałki i napięcia.
Awatar użytkownika
By utak3r
#281884
Nie paliłem. Jeśli zawierają wodę, to nie najlepiej to o nich świadczy...
By maniak
#281887
Mi z apteczną też nie smakuje. Liquid wychodzi zbyt rzadki/za mało lepki. Z tą z TL jest OK.
A Farsee jakoś mi nie podchodzi...
Awatar użytkownika
By lesmie
#281889
Gliceryny daję 25-30% i e-liquid na glicerynie od TL wydaje mi się trochę za gęsty, a na aptecznej wg mojej oceny jest w sam raz, zwłaszcza pod tanka, pod kartomizery/atomizery wydaje się to nie mieć już większego znaczenia.
By maniak
#281903
Mi też się wydawał za gęsty (głównie w kartomizerach) przy tak dużym dodatku gliceryny. Dlatego daję teraz tylko 10%. Ale jeśli używam aptecznej, to mam wrażenie, że daje dodatkowy posmak. Z kolei bez dodatku gliceryny jest trochę za rzadki.
By jaceka
#282110
nadal nie mogę zrozumieć tych prostych zasad mieszania liquidu. Gubię się w gąszczu baz itp.

Jaceka, dzięki za radę, bardzo pomocna.

Może wyjaśnię. uważam, że skoro nie rozumiesz tych prostych zasad mieszania to wstrzymaj się z robieniem swoich płynów. Dla dobra własnego. I nie mędrkuje. Może za wcześnie chcesz to robić.
Uważam też, że "starsi stażem" e-palacze winni napisać podobnie. Jeżeli myślicie, że mieszanie to żarty to się mylicie.
By husajnn
#282155
Obliczanie stężeń jest proste jak budowa cepa, czystość prac potrafię zachować, bo niestety zajmowałem się chwilę chemią, jakby się uparł można nawet liczyć rachunek energetyczny ale po cholere. Cały problem dla mnie to było "co z czym", bo baz jest kilka, wiem jakie właściwości ma gliceryna, etc. ale nie mam ochoty na tracenie czasu i pieniędzy na szukanie właściwej proporcji gdy już najprawdopodobniej ktoś to zrobił. Nie opracowuje się rzeczy już opracowanych. No chyba, że rosjanie, oni wynajdują wynalezione...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By utak3r
#282158
husajnn pisze:szukanie właściwej proporcji

Właściwe proporcje są takie, jakie Tobie odpowiadają... VPG to pól na pół VG z PG. Proporcje mieszania zależą od Ciebie (i trochę od atomizera, na którym będziesz to potem wapował).
Awatar użytkownika
By lesmie
#282160
husajnn pisze:Obliczanie stężeń jest proste jak budowa cepa, czystość prac potrafię zachować, bo niestety zajmowałem się chwilę chemią, jakby się uparł można nawet liczyć rachunek energetyczny ale po cholere. Cały problem dla mnie to było "co z czym", bo baz jest kilka, wiem jakie właściwości ma gliceryna, etc. ale nie mam ochoty na tracenie czasu i pieniędzy na szukanie właściwej proporcji gdy już najprawdopodobniej ktoś to zrobił. Nie opracowuje się rzeczy już opracowanych. No chyba, że rosjanie, oni wynajdują wynalezione...

Pozdrawiam.


Zobacz ankietę na temat naszych ulubionych proporcji PG i VG:
viewtopic.php?f=174&t=12860&start=0
By husajnn
#282170
Witam,

dziękuję za podesłanie ankiety. Zabawę z "mieszaniem" zacząłem od aromatyzowania gotowych liquidów, żeby sprawdzić zmianę gęstości i mój "smak" (tzn. kiedy zaczynam wyczuwać różnicę) a dzieję się to po naprawdę sporej modyfikacji. Głownie problem był stosunek pg vg i ewentualna ilość gliceryny. Pierwszy miks własnej produkcji gotowy (w pełni własnej), dzięki poradom z forum jest całkiem całkiem. Chociaż wymagałby delikatnego rozrzedzenia.

Pozdrawiam.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.