EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Tadeo48
#1691814
Witam.
Oryginalny akumulator w aparacie fotograficznym ma napięcie 6.8V i pojemność 870mAh. czy zamiennik o napięciu 7.4V i pojemności 1050mAh nie uszkodzi aparatu?
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Haze
#1691844
Masz już ten zamiennik czy pytasz przed zakupem? Bo gdybyś miał to wystarczy naładować obydwie batki na maxa i sprawdzić miernikiem napięcia. Albo zrób to chociaż z oryginałem żeby zobaczyć czy po naładowaniu na maxa też nie ma przypadkiem 7,4V. Może tu być sytuacja taka jak w batkach do ećmików: wszędzie jest napisane 3,7V, ale po naładowaniu dostajemy zawsze 4,2V. W końcu skoro to ZAMIENNIK to powinien być OK.
Awatar użytkownika
By Tadeo48
#1691944
Haze pisze:Masz już ten zamiennik czy pytasz przed zakupem?

Pytam przed zakupem.
Haze pisze:Albo zrób to chociaż z oryginałem żeby zobaczyć czy po naładowaniu na maxa też nie ma przypadkiem 7,4V.

Aktualnie brak miernika, czekam na rozpatrzenie reklamacji.
Polan pisze:Model aparatu

Sony DSC HX 100 V
Polan pisze:Model akumulatora

NP FH 50 link do oryginału:
http://fotomarket24.istore.pl/pl/akumul ... -fh50.html
Polan pisze:Link/zdjęcie zamiennika

https://www.morele.net/akumulator-green ... 19-865922/
Wizualnie i wymiarowo są identyczne, jedynie różnią się napięciem, pojemnością i ceną.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1691946
Obydwa akusy to pakiet dwóch ogniw Li-Ion. Da się też znaleźć zamiennik oznaczony napięciem 7,2V. Nie wiem z jakiego powodu oryginał Sony oznaczony jest jako 6,8V. Jednak wszystko wskazuje na to, że zamiennik 7,4V będzie działał prawidłowo.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.