EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Jabuszko
#480642
Witam kolegów i koleżanki z forum.

Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z mieszaniem własnego samogonu.

Jako że poczytałem na forum i wszyscy polecają zapisywanie sobie kiedy i co się mieszało itp.

Niestety moje zapiski zawsze są chaotyczne i trudno niekiedy je odnaleźć postanowiłem zrobić maleńką aplikacje w Accesie która pozwala dokumentować wszystkie mieszania jak i informuje o stężeniu i innych informacjach.

Moja prośba do was jest taka że jako macie większe doświadczenie w tych sprawach abyście sprawdzili czy aplikacja nie ma jakiś błędów i dobrze wszystko oblicza.

Jest ona bardzo prosta ale może się komuś spodoba :)

Link do pobrania:

Trwają prace nad naprawą błędów

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za wyniki xD Powinny być dobre xD

Dziękuje i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 13:21 przez Jabuszko, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By Jabuszko
#480662
szperaczz pisze:Moc liquidu pokazuje błędnie :?


Co przez to rozumiesz?

Wg moich obliczen wychodziło poprawnie.

np Baza 18% 10 ml + 0,35 ml aromatu 0% = 17,39 %

Z kalkulatora Ryczypiór wychodzi tak samo

Otrzymasz 10.35 ml liquidu o mocy 17.39 mg/ml

Chyba widzę błąd nie wiem czemu założyłem ze po zmieszaniu 10 ml 36 % i 10 ml 36 % otrzymamy 20 72% xDDD

Zaraz poprawie xD
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 13:12 przez Jabuszko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#480665
Jabuszko pisze:Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za wyniki xD Powinny być dobre xD



To chyba jest dowcip ? ;) To nie jest kalkulator do mieszania farby podczas remontu mieszkania, tylko liquidów, które zawierają nikotynę.
Awatar użytkownika
By Jabuszko
#480669
Thaniell pisze:
Jabuszko pisze:Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za wyniki xD Powinny być dobre xD



To chyba jest dowcip ? ;) To nie jest kalkulator do mieszania farby podczas remontu mieszkania, tylko liquidów, które zawierają nikotynę.



Odnosi się to do tego że nie jest to dopracowane dlatego.

Możecie mnie zbesztać jeśli chcecie chciałem po prostu podzielić się z wami moim pomysłem.

Jeśli się tak bardzo nie podoba można wątek skasować :(
Awatar użytkownika
By Kostka
#480677
Jabuszko pisze:Możecie mnie zbesztać jeśli chcecie chciałem po prostu podzielić się z wami moim pomysłem.

Jeśli się tak bardzo nie podoba można wątek skasować :(


Spokojnie, pomalutku... słuchaj wskazówek, poprawiaj... zapowiada się fajnie... sam chciałeś dać już do testów to słuchaj i tych krytycznych uwag :twisted:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#480682
Ale ja Cię nie besztam, jestem ostatnią osobą, która by to zrobiła. Po prostu wychodzę z założenia, że jeżeli się podejmujemy jakichś działań, a w tym przypadku dość znaczących, to pasuje to dopracować. Nowi użytkownicy niejednokrotnie nie wiedzą co to jest baza, a biorą się za mieszanie liquidów. Jeżeli w takiej formie jak jest teraz, Twój kalkulator trafił by w niepowołane ręce, to już się boję wyniku końcowego takich działań. I tyle miałem do przekazania ;) Inicjatywa bardzo zacna, tylko wymaga poprawek :)

Howgh :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.