EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
By LockeOn
#62291
Właśnie zakończyłem kompletowanie i modyfikowanie niesamowicie wydajnego e-papierosa, bardzo przypominającego analoga (a dokladnie to Marlboro Light 100). Jest to urządzenie złożone z baterii od Trendy 808 w kolorze białym z czerwoną diodą bez napisu "Trendy", atomizera Joye 510 w kolorze białym, oraz skróconego przeze mnie kartridża od Joye 510 również w kolorze białym. Zamieniłem baterię Joye na Trendy gdyż na niej e-papieros daje więcej dymu i dłużej trzyma (oczywiście jest troszke większa), a skrócenie kartridża to kwestia tylko i wyłącznie zmniejszenia wymiarów calości i upodobnienie do analoga.

Po złożeniu wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek

I tutaj poszczególne częsci.

Bateria:
Obrazek
Obrazek

Atomizer:
Obrazek
Obrazek

Kartridż:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kartridż z atomizerem:
Obrazek
Obrazek

Oraz akcesoria:

5ml buteleczka na plyn:
Obrazek

Papierośnica z ładowarką:
Obrazek

Skoro już wiadomo jak to wygląda to teraz krótko opiszę jak działa, jak z tego korzystam itp. Ze sobą zawsze noszę papierośnicę wraz z drugą baterią w środku, buteleczke z płynem, i całego skręconego e-papierosa. Gdy chce zapalić wyciągam kartridż, zakraplam go tak aby było mokro i wkładam w atomizer, i taki zabieg starczy mi na okolo 20-25 buchów przy czym jestem w stanie wziąć tak z 15-20 gdyż mam już dość palenia, nie bawię się w noszenie zalanych kartridży, uzupełnianie ich, wymiane watek, kombinowanie jak zrobić idealny kartridż itp. Tak dymi zawsze równo i zawsze jest tego dymu chmura. Takie napełnianie zajmuje mi tyle samo czasu co znajomym wyciągnięcie papierosa z paczki i odpalenie go. Palę płyny Mild i Colinss Tobacco/Marlboro High mieszane z gliceryną w stosunku 80% liquidu i 20% gliceryny. Dymu urządzenie to generuje niesamowicie dużo, pod tym względem przypomina bardziej sziszę niż papierosa ale jak zaciąga się tak przez 2 sekundy to nie jest go dużo więcej niż ze zwykłej fajki. Kop w płuco jest, drapanie troche w gardło, w płucach już raczej nic takiego nie czuć. Ktoś na pewno zapyta czy przy takim skróceniu kartridża nie piję płynu - nie nie piję zalewam je tak aby to wszystko nie było zalane, uciapane itp. Z takim zestawem mogę palić spokojnie 24h więc świetnie się sprawdza na wyjscia do baru albo na imprezę. Z wyglądu bardzo przypomina Marlboro Light 100 na czym też mi zależało. Całość jest bardzo poręczna, wszystko mi się mieści w kieszeniach, mam zapas płynu, prądu dla baterii, więc nie zdażyła mi się jeszcze taka sytuacja, żebym nagle nie mógł tego palić. Całość mogę szczerze podsumować jako elektroniczny odpowiednik prawdziwego papierosa, taka sama wygoda, taki sam dym i zawsze pod ręką. W domu i w samochodzie korzystam jeszcze z baterii USB od Trendy 808, ale wtedy to już jest prawdziwy komin (można zrobić mgłę w samochodzie.) I na koniec, przez 5 lat palilem codziennie paczkę czerwonych Marlboro a ten zestaw w pełni mi to zastąpił.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.