EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Tusia
#66883
Gorący temat, właśnie pokazała mi ją urocza klientka. Zachwyciłam się i kamerka poszła w ruch.
15 baterii WEEW naładowała poza domem ta ładowareczka.
Rewelacja :)
I kupiona w Łodzi, sto ileś złotych.


Obrazek
Awatar użytkownika
By Tusia
#66896
To ładowarka USB WEEW akurat podłączona, ale są tam i inne wejścia. Nie miałam czasu dokładnie jej pomacać i obwąchać. Jest podobno w sieci, szukajmy :wink:
Jest bardzo estetycznie wykonana i.. śliczna, ze światełkami :P

Znalazłam :!:
http://sklep.mgsm.pl/gsm/produkt/4122,4 ... mulatorem/

A tu coś co wyskoczyło przy okazji szukania, rozmawialiśmy kiedyś o tym ale nic wtedy nie było. Teraz jest :P
Ach ta technika :wink:

http://www.allegro.pl/item847073293_mob ... salna.html
Awatar użytkownika
By Bulba
#66898
Tusiu ale to klamot wielki jest.
A za 150PLN mozesz miec taka ladowarke słoneczną ! :)
Awatar użytkownika
By Tusia
#66899
Eee tam w torebce miała ta pani :wink:
Wielkość batona BIG :)
Duża bo 15 Ładowań daje radę, musi mieć moc. :wink:
Awatar użytkownika
By ubs
#66909
Tusia pisze:Eee tam w torebce miała ta pani :wink:
Wielkość batona BIG :)
Duża bo 15 Ładowań daje radę, musi mieć moc. :wink:


Ciekawi mnie jak z paleniem bylo by z niej 0,7A, czy nie za malo??
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#66912
Jest i na Allegro na TEJ aukcji. Bardzo dokładnie opisana
Awatar użytkownika
By scob
#66963
czasem się bardzo cieszę, że nie mam 2 lewych ;-).
Oczywiśie - wykonanie sporo ładniejsz od mojej "turystycznej", jednak za zaoszczedzona stówe waluty mam masę dobrego liquidu :)
Awatar użytkownika
By Bulba
#66990
Zimnego liquidu z pianką oczywiscie :)

Ps. Tusia zalatw kabelek od ladowarki do starej nokii
to popelnie Ci ladowarke turystyczna. Nie bedzie taka piekna i taka mrygajacza swiatelkami
ale bedzie 2x mocniejsza i 2x mniejsza.
Awatar użytkownika
By Tusia
#66992
Uważaj co mówisz... bo mam taką ładowarkę, tzn. kabelek :mrgreen:
Ale musi mieć światełka :wink: i muszą mrugać (żart :D )
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#66996
a może jakas seryjna produkcja od razu z gniazdem USB, świetnie by było ładować bateryjki w plecaku lub w torbie, a nie szukać bez przerwy gniazdek 220V ;)
By niunio
#67033
Gawronku - kupujesz koszyk na baterie 4 x AA + dolutowujesz gniazdo USB ( żeńskie ) + do tego kupujesz uniwersalną ładowarkę usb i za 30 zł ( nie licząc akumulatorków AA i ładowarki ) masz mobilną ładowarkę o pojemności takiej, jaką mają Twoje akumulatorki AA ( np. 2500 mAh ).
Części już mam, tylko czasu brak, ale jak zrobię, to pokażę.
No i mam nadzieję, że będzie można palić z tego na kibelku usb.
Niektórzy już ponoć palą nie martwiąc się o zasilanie - aczkolwiek takie urządzonko, jak na zdjęciach jest bardzo fajne, tylko jeśli prąd na wyjściu ma 0,7 A, to raczej z tego nie popalimy, gdyż piszą na HG, że prąd musi być większy, niż 1,3 A.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#67042
chętnie zobaczę co CI wyjdzie, bo akumulatorków to u mnie akurat jest w full, zasilam lampę do aparatu i i aparat z gripa, więc jest kilka kompletów po 4, ładowarkę USB też mam więc tylko koszyczek i trochę umiejętności, a właśnie tych ostatnich najmniej hehehe
Awatar użytkownika
By scob
#67049
to Panowie - naprawde, nie ma co ponownie odkrywać hameryki ;-) już we wrześniu ludzie tego uzywali ;-)
viewtopic.php?f=63&t=2299

film-prezentacja w pierwszym poscie.
Da się na tym palić, tylko trzeba uważac na atomizer i watkę - w pełni naładowany pakiet daje prawie 5,5v
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#67050
no wstyd mi, tyle siedzę na forum i mi to umknęło

czy taki koszyk może być http://www.allegro.pl/item848528236_kos ... _fvat.html lub taki http://www.allegro.pl/item845646148_kos ... _x_r6.html
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 23:13 przez Gawronnek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By scob
#67068
może być taki, tylko że to jest AAA, czyli efektywna pojemność ok. 1Ah.
Jak weźmiesz taki na AA - to ogniwka dzisiaj sa po 2500mAh - to jest KUPA ładowania i palenia :)
Moje eneloopy z filmiku ładowały swobodnie 5x batke od pena albo zasilały penowy atomizer swobodnie przez 3 dni :D

po poprawce: aha, aha :)
a jeszcze lepiej zamykany i z wyłacznikiem - rozwiązanie zyskuje na "elegancji" ;-)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 23:15 przez scob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#67071
faktycznie zły wkleiłem, już poprawiłem

a jak długo się ładuje bateria na takim urządzeniu?
Awatar użytkownika
By scob
#67075
u mnie różnica na pierwszych 3-4 ładowaniach była niemierzalna. Tak długo, jak pakiet daje Ci więcej jak 4,5V - ładowarka dziala jak z komputera
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#67082
no to muszę zamówić któryś koszyczek i poświęcić jeden przedłużacz

dzięki
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#116639
WItam
A ja przeglądając niestety nieliczne sklepy włoskie znalazłem takie dwa cuda:

http://www.sedansaitalia.com/index.php?section=index@showobjdetails&id_obj=616

Oraz

http://www.sedansaitalia.com/index.php?section=index@showobjdetails&id_obj=615

To pierwsze to ładowarka zawierająca akumulatorki 2400mah
To drugie to ładowarka (przenośne zasilanie) na zwykłe paluszki bez funkcji ładowarki.

Nie wiem tylko co to za papieros poglądowo podłączony na kablu. Nie jestem jeszcze aż tak obcykany jak wy:)
Jeśli już gdzieś były pokazane takie urządzenia to wybaczcie, ale przestudiować całe forum wydaje się nierealne :)
Ciao
Awatar użytkownika
By ubs
#116674
unexplainedforces pisze:Nie wiem tylko co to za papieros poglądowo podłączony na kablu. Nie jestem jeszcze aż tak obcykany jak wy:)
Jeśli już gdzieś były pokazane takie urządzenia to wybaczcie, ale przestudiować całe forum wydaje się nierealne :)
Ciao


Ciekawe urzadzenie :)
Epapieros z pierwszego zdjecia to typ pen, widac ze ma przycisk i jest typu manualnego, sam dozujesz podgrzewanie.

Ogolnie wyglada mi to na skrzyzowanie PassUSB z epapierosem.
Gdy polaczone tak jak na zdjeciu pali sie z zasilacza, po wyjeciu wtyczki na poczatku ep chyba mozna z wewnterznej baterii o ile taka jest wewnatrz, bo zastanawia ten wtyk.
A puszka z drugiej strony kabla wyglada na pojemnik baterii cos jak PassUSB w modelu 510.
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#116679
Już wiem.
To e-papieros model sedansa OMNI SC700. Cena zabójcza ale we włoszech o wiele tańszy.
http://www.epalacze.com/sedansa-omni-sc700-elegant-white/produkt/55.html?%3CosCsid%3E
On w zestawie posiada normalną baterię oraz adapter usb tylko nie mogę znaleźć informacji czy ta bateria usb działa też bez podłączonego kabla.
Pomysł super - cenia trochę mniej :)
Poszukam trochę więcej info bo ciekawy temat.
By user
#117436
Ale to standardowe pudelko za 1,75 PLN z dolutowana wtyczka USB. 9 zł + wysylka to za drogo jak za taki zabieg.
Awatar użytkownika
By Wszool
#117485
unexplainedforces pisze:Ostatecznie wersja dla oszczędnych. Przynajmniej nie trzeba nic lutować. Zresztą za te pieniądze nawet bym się nie brudził

http://www.allegro.pl/item936686919_zasilacz_bateryjny_usb_baterie_do_podgrzewacza.html

Jak dla mnie super moja z zwykłego koszyczka wyszła drożej :D
Kupiłem przedłużacz usb żeby mieć gniazdo ;) ale śmiga już 3 miesiąc i wszystko ok :D
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#120073
dzisiaj byłem w Łodzi i kupiłem w sklepie z częściami pojemnik na baterie i przedłużkę USB, w sumie wyszło mnie ciut taniej niż kupić pokazywaną z allegro, czyli 10 zł zamiast 15 zł (9 zł +6 zł wysyłka), ale już działa i ładuje, akumulatorów R6 i ładowarek w domu mam sporo więc jest to idealne dla mnie mobilne zasilanie, jak przetestuje ile baterii 280 mAh naładuje na pełnych 4 Recyko to dam znać
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.