EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By seba.nowak
#1766398
Witam wszystkich,

Wcześniej przez kilka miesięcy używałem takiego e-papierosa:
Obrazek

Kilka dni temu kupiłem Milda Wave:
Obrazek

Ogólnie chmura z milda jest mega, ale niestety w porównaniu do wcześniejszej fajki jest słaby smak oraz muszę ciągnąć do płuc. Moje pytanie jest takie, czy da się jakoś zmodyfikować tego Wave, aby ciągnąć do ust a potem dopiero wdychać do płuc - tzn, żeby przy wciąganiu był wyczuwalny opór.

Próbowałem przysłaniać dziurki, ale niestety powietrze podczas wciągania jest wówczas bardzo gorące.
Awatar użytkownika
By miblah
#1766404
W tym zestawie masz grzałki, które całkowicie nie nadają się do takiego sposobu wapowania, jaki jest ci potrzebny. Poszukaj na forum, co jest zalecane dla osób wapujących MTL - czyli "dopaszczowo" (w cudzysłowie, słowo klucz) i zmień sprzęt.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1766413
Dokonałeś złego wyboru kolego seba.nowak. Możesz się ratować wkręcając grzałkę Triton 1,8 oma. Przeciąg bardzo wyraźnie się zmniejszy, przesłonięcię otworów w bazie nie będzie nawet konieczne. Jednak napięcie podawane przez Wave'a jest po prostu zbyt niskie dla takiej grzałki i nie będzie to działać poprawnie. Ten EIN nie bez powodu jest zaprojektowany dla grzałek 0,18-0,5 oma.
Robiłem próby z grzałką 1,8 i o ile przeciąg stawał się odpowiedni do usta-płuca, to chmurka robiła się baaardzo mizerna, a o smaku można zapomnieć. Sprzedaj kolego tego sprzęta i kup Nautilusa Mini z prostym zasilaniem VW i będziesz zadowolony. No i trzymaj się z daleka od wysepek, dobrze na tym wyjdziesz *SMOKEKING*
By seba.nowak
#1766478
Dzięki za odpowiedzi. Nałóg Totalny, mam pytanie w związku z Twoim postem:
1. Czy tego Nautilusa mogę wkręcić do tego wave'a?
2. Jeżeli nie, to co to jest zasilanie VW i jakie byś polecił?
3. Co to są wysepki? Chodzi o punkty sprzedażowe w sklepach?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1766493
@Krasnal45 - :beer:

@seba.nowak - dokręcanie Nautka Mini do Wave'a do średni pomysł. Spójrz na gabaryty. Poza tym Nautek używa kilku rodzajów grzałek pracujących pod ciut innymi ustawieniami podawanego napiecia. Wave'a "nie nastawisz". Czujesz to ?
Lepiej kupić choćby najprostsze zasilanie VW - na przykład wprost stworzony do niego Eleaf Istick 20/30/40W z wbudowanym ogniwem lub popularne Pico 75W na wymienne ogniwo.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.