EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By riodoro1
#758010
Witam, oto mój pierwszy post na tym forum. Witam współpalaczy! :bry
Jako pierwszą e-fajkę kupiłem prawie nowy zestaw dwóch M201, jak narazie jestem zadowolony oprócz faktu że walnęła (zalała się) jedna z batek :(
Nie poddałem się i po nieudanej próbie reanimacji batki, która i dla gwintu i dla mojego palca skończyły się masakrą, gwint zdarłem (bo nie wiedziałem jak to wyjąć) a w palec wbiłem śrubokręt jak go (gwint) prostowałem. Na szczęście i gwint i palec odżyły jakoś a za batkę się chwyciłem i jako że czasu przed komputerkiem spędzam sporo to zrobiłem batkę na kabelku.

Elektronika prosta, klawisz (sam plastik) jest od eGo (miałem walniętą baterię) diodka, mikroswitch i diodka prostownicza którą muszę wywalić bo na mniejszym napięciu atomek prawie w ogóle nie grzeje.

Oto fotki (robione kalkulatorem):

Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz zostaje mi ją tylko pomalować spowrotem na czarno żeby wszystko łądnie wyglądało i wyjąć tą diodę.

Przy okazji
Nie wie ktoś gdzie kupić taką batkę, może manual ? Oraz czy można do tej fajki wpsować batkę od M401 ? wiem że gwinty niby różne, ale czasami wiadomo jak jest.
Awatar użytkownika
By mdf
#758271
Miło wiedzieć, że ktoś prócz mnie jeszcze tego używa :) Poszukaj na allegro, coś tam jest. W sklepie nie wiem czy gdzieś dostaniesz, ewentualnie może któryś kolega z forum posiada i chce się pozbyć. Nie miałem nigdy M401 ale jeśli nie pasuje to mała przejściówka załatwi sprawę. Swoją drogą, to Twój jedyny e-fajek?
Awatar użytkownika
By riodoro1
#758273
Tak, jak narazie jedyny, choć po szybkości padnięcia jednej batki i braku jakich kolwiek części do niego (chyba że w mojej mieścinie jeszcze są) szybciutko kupię coś innego, coby nie być przymuszonym do analogów :)

PS. Po wyjęciu Diody ograniczającej napięcie dymi jak szalony, wziąłem 4 solidne buchy i kopnęło :zakrecony
Awatar użytkownika
By mdf
#758278
Ja używam go tylko na wyjścia typu spacer, sklep itp. ale przy normalnym użytkowaniu nie wiem czy 30 min mojego wapowania by wytrzymał :D Prócz używek ciężko będzie Ci znaleźć co innego, jest to sprzęt, można powiedzieć, poprzedniej generacji, aczkolwiek jak dla mnie genialny bo posiadam chyba od 2009 bądź 2010 roku i nadal działa bez zająknięcia z przejściówką na kartki 510. W sumie to dałbym sobie rękę obciąć, że niecały miesiąc temu, przeglądając różne sklepy natknąłem się na tą batkę ale gdzie to było to nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
By riodoro1
#758279
Zauważyłem że to co teraz jest w sprzedaży znacznie odbiega od tych fajków. Za miesiąc może z kawałkiem myślę że pójdę za tłumem i będę palił jakiegoś eGo a ten zostanie jako zapasik :)
Awatar użytkownika
By mdf
#758282
Jeśli nie trafisz używki w DOBREJ cenie to bez sensu w ogóle szukać tego sprzętu i płacić za niego jakiekolwiek większe pieniądze. Spraw sobie coś o większej pojemności i na bardziej popularny gwint a dziadka m201 wsadź do szuflady i daj mu odejść na emeryturę, może jeszcze kiedyś :dupa uratować.

Może nie mild ale gwint ten sam:
http://www.peleon.pl/product.php?id_product=896
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.