EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By chmmka
#218868
Proszę o pomoc/doradztwo...

Mam w sumie 12 różnych baterii, ale coś takiego spotykam po raz pierwszy. Chodzi o bateryjkę RIVA. Działa normalnie jednak jest w środku luźna. W sensie, gdy nią delikatnie potrząsnę czuję jak 'latają bebechy'... Lub trzymam do góry nogami, za pierścień i delikatnie stukam palcem w deczko. Nigdy mi nie upadła, taka była od początku.
Czytałam na forum o 'urwaniu głowicy', jednak to chyba nie to, skoro działa poprawnie. Pytanie - jak długo?
Baterię mam od kilku dni, więc jest na gwarancji. Tylko czy to powód do reklamacji?
Awatar użytkownika
By ubs
#218903
Mam 3 Rivy i sa "ciche" - sprawdzilem potrzasajac - wiec lepiej zareklamowac.
Skoro lata batka wewnatrz to zachwile cos sie oberwie i to moze w najbardziej nie spodziewanym momencie.
Awatar użytkownika
By krawatos
#219214
Rivy nie rozbierałem ale w kamikaze ściągnąłem głowicę i wpuściłem trochę silikonu
Awatar użytkownika
By PucH2
#219215
Po ściągnięciu głowicy powinna być tam miękka gąbka. Ona niweluje luzy i stanowi amortyzator ale często jej tam nie ma. Pewnie tylko na export ją dają :mrgreen:
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#219216
Riva z reguły jest ciaśniej zrobiona. Ma przyklejoną "podkładkę" z gąbki więc ciasno się trzyma.
Ja moją otwierałem, ponieważ odlutował się kabelek od "kapsla" i nie kontaktowała. Już teraz jest oki.
A wnętrzności latają o wiele częściej w Joyowych Ego (np.Kamikaze)
By gwene
#219339
Witam


Czy ktoś z kolegów może podać długość samego ogniwa po wyjęciu z blaszanej obudowy ? Chodzi mi o wszystkie modele rivy 650,750,1000. Coś mam wrażenie że żółci robią nas w konia . Ja mam niby 1000 mah ale w obudowie dużo jest gąbki i na szybko dokładanych podkładek aby amortyzować ogniwo . Wymiary : długość samego czarnego elementu osłaniającego ogniwo (bez złota i gwintów ) 7 cm , długość ogniwa bez gąbek 54 mm.
Awatar użytkownika
By PucH2
#219346
gwene pisze:Czy ktoś z kolegów może podać długość samego ogniwa po wyjęciu z blaszanej obudowy ? Chodzi mi o wszystkie modele rivy 650,750,1000. Coś mam wrażenie że żółci robią nas w konia . Ja mam niby 1000 mah ale w obudowie dużo jest gąbki i na szybko dokładanych podkładek aby amortyzować ogniwo . Wymiary : długość samego czarnego elementu osłaniającego ogniwo (bez złota i gwintów ) 7 cm , długość ogniwa bez gąbek 54 mm.


Twe przypuszczenia są bardzo słuszne. Dlatego kupuj firmowy sprzęt i sprawdzonych dystrybutorów z forum. Na forum nikt nie sprzedaje szemranej Rivy 1000.

Poproszę o fotki by wszyscy wiedzieli czego mogą się spodziewać i gdzie to można kupić.

jq0o pisze:Nie mam tego e.p.ale długość ogniwa nie świadczy o jego pojemności.


Tak - wielkość ogniwa świadczy o jego pojemności. Za to pojemność ogniwa jednakowej wielkości może bardzo znacząco się różnić w zależności od producenta i selekcji.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2010, 19:44 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By gwene
#219348
Proszę jeśli to możliwe o konkretne informacje a nie dywagacje co kto sądzi lub uważa ... i jeśli to możliwe oznaczenia kodowe z ogniowa .U mnie na ogniwie widnieje napis hgb130600r e0827. Gdzie kupiłem jest bez znaczenia ... nie bedę robił komuś reklamy lub antyreklamy ,bo narazie nie wiemy co to za ogniwo .
Awatar użytkownika
By PucH2
#219366
gwene pisze:hgb130600r

130600 - średnica akumulatora w mm 130600 - długość akumulatora w mm
Obrazek

Pierwszy od prawej aku Joye 650mah i taką pojemność posiada
Drugi Riva 750 pojemność prawdziwa aku 650mah
Trzeci Kamikadze z opisem jak pierwszy

By sprawdzić ogniwo wystarczy rozładować i naładować w jakiejś dobrej ładowarce modelarskiej. A tam nie oszukasz bo wpompuje mah tylko tyle ile wejdzie w ogniwo a nie tyle co napisali :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 05 paź 2010, 21:54 przez PucH2, łącznie zmieniany 2 razy.
By gwene
#219422
Kupiłem na Alibabie , ale pewnie wersje z wydłużoną tylko obudową trafiły również do Polski. Chińscy bracia wymyślili sobie sposób na zarobienie dodatkowych 2 usd poprzez wydłużenie rurki . Pewnie są też wersje o dużej pojemności ale ja osobiście był bym ostrożny z wydawaniem kasy. Widać z tego ,że toretycznie ogniwo jest trochę dłuższe niż standardowe ale chyba jego pojemność jest przesadzona . Inną sprawą jest ,że działa długo nawet przy intensywnym paleniu. Pewnie jest to jakaś 750 i nic więcej.
Awatar użytkownika
By chmmka
#219516
piotradamczyk13 pisze:U mnie też coś lata w środku. :/
Skąd wziąłeś tą rive?

Napiszę Ci na PW, bo rozumiem, że o moją, luźną chodziło.

Swoją drogą nadal nie wiem czy reklamować czy nie, ale postanowiłam skontaktować się ze sprzedawcą, aby później nie było, że mi gdzieś upadła...
Awatar użytkownika
By Blair
#230241
Niestety dzisiaj tez odkrylem dziwne luzy w wewnatrz mojej baterii.
Czy jest gdzie jakis tutorial, na ktorym jest pokazane jak rozebrac baterie i uratowac ja zanim cokolwiek sie urwie ?
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.