EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By mat
#320156
Witam, prześladuje mnie ostatnio złe przeczucie odnośnie wpływu liquidu na nasz zdrowie, a zaczęło się od przeczytania artykułu o zabawkach chin „… Funkcjonariusze odnaleźli w tirze tysiące chińskich zabawek, stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia dzieci. Badania wykazały, że wyprodukowano je z toksycznych materiałów…”
Nasuwa mi się teraz pytanie, skoro nie boją się produkować promieniotwórcze zabawki dla dzieci to ciekawe, czy przejmują się zdrowiem dorosłych europejczyków i czy aby na pewno liquid jest robiony z znanych nam i podawanych w ulotkach składników? Wogóle czy ktoś bada te liquidy?
Jeżeli ci co produkują liquid podchodzą do tego tak jak ci od zabawek to miej nas Panie w opiece
Weźmy np. żywoność produkowaną w Polsce, jest tam tak wiele różnego świństwa dodawane dla większego zysku że głowa boli, a produkują to przecież Polacy i nie przejmują się zdrowiem ani życiem konsumentów, więc nie podejrzewam żeby ci z Chin się przejmowali.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Kszywho
#320159
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile codziennie zjadasz chińskich produktów. Nie ma co się czepiać w tym temacie liquidu, bo i tak nic z rozwiniętego wątku nic nie wyniknie. Oprócz spamu. Równie dobrze możesz zapodać temat "Zupka chińska- czy na pewno nie jest z dodatkiem toksyn?"
Awatar użytkownika
By fireball
#320160
... i zależy co pykasz. Jak liquidy niewiadomego pochodzenia-to jest ryzyko.
Kupuj pewne albo rób sam z dobrej bazy i będzie OK
Awatar użytkownika
By Riccardo
#320162
Przecież nie ma obowiązku wapowania liquidów z Chin. Są jeszcze inne :)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#320164
Riccardo pisze:Przecież nie ma obowiązku wapowania liquidów z Chin. Są jeszcze inne :)

No. Z ChRL :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sz3kla
#320170
Taa, dokładnie. Te z niemiec, usa czy uk są robione z glikolu leczniczego.
Chińskie niestety ze spożywczego/kosmetycznego. :lol:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#320184
To nie mogliście mi tego wszystkiego powiedzieć wcześniej, wredne szuje? To ja się trułem zwykłą nikotyną, a wy terapeutycznej używacie. Spiorę was - w zwykłym proszku.
By mat
#320192
[quote="Kszywho"]Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile codziennie zjadasz chińskich produktów.
Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego co jem bo przywiązuje do tego dużą wagę i napewno w moim jadłospisie nie ma chińskich produktów. Ale nie o to tu chodzi, problem jest taki czy aby napewno skład chińskiego liquidu jest taki jak na ulotkach.
By mat
#320200
Pilot353 pisze:A jak się czujesz po ponad 8 setkach wapowania. Lepiej czy nie?

Tak naprawdę to nie czuję żadnej różnicy. Może żeby poczuć musiałbym zastosować odwrotność czyli zacząć palić to może wtedy bym poczuł co straciłem. A jeżeli chodzi o zdrowie to tej zimy pobiłem rekord, byłem 6 razy chory (przeziębienie), żona mi truje że to przez e-papierosa bo jak paliłem zwykłe to tak nie chorowałem
By Pilot353
#320202
Ciekawa teza. Ja u siebie obserwuję raczej odwrotność. Zero kataru, chorób dróg oddechowych czy gardła.
By mat
#320205
Pierwszej zimy po około pół roku e palenia, byłem 4 razy chory w tym raz na zapelenie oskrzeli (chyba pierwszy raz w życiu) a jak powiedziałem lekarzowi że palę elektronicznego papierosa z Chin to się zapytał czy jestem normalny i kazał natychmiast odstawić
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#320207
mat pisze:Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego co jem bo przywiązuje do tego dużą wagę i napewno w moim jadłospisie nie ma chińskich produktów. Ale nie o to tu chodzi, problem jest taki czy aby napewno skład chińskiego liquidu jest taki jak na ulotkach.

Oj, zdziwiłbyś się, zdziwił...
Awatar użytkownika
By Pinky
#320212
Chiny,Chiny! Jestem agentem celnym i mam z tymi towarami do czynienia na co dzień. Trzeba uważać co się kupuje. 50% to jeden wielki chłam (towary bazarowe), ale towary spożywcze mają taką barierę UE (czasami aż wkurzającą, masa dokumentów, unijna biurokracja), że większość towarów nie ma prawa (tak przynajmniej powinno być) pojawić się na rynku.
By mat
#320216
StaryChemik pisze:
mat pisze:Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego co jem bo przywiązuje do tego dużą wagę i napewno w moim jadłospisie nie ma chińskich produktów. Ale nie o to tu chodzi, problem jest taki czy aby napewno skład chińskiego liquidu jest taki jak na ulotkach.

Oj, zdziwiłbyś się, zdziwił...

To może powiem inaczej staram się zdrowo odżywiać i przywiązuje dużo wagę do tego co jem lecz zdaję też sobie sprawę że nie da się uniknąć całej chemii i innego syfu w jedzeniu, no chyba że mieszkałbym na bezludnej wyspie i sam produkował żywność, ale to i tak nie miałbym 100% pewnośći bo mogłoby zawsze coś przywiać z wiatrem :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#320222
mat pisze:Pierwszej zimy po około pół roku e palenia, byłem 4 razy chory w tym raz na zapelenie oskrzeli (chyba pierwszy raz w życiu) a jak powiedziałem lekarzowi że palę elektronicznego papierosa z Chin to się zapytał czy jestem normalny i kazał natychmiast odstawić

Był to zapewne wybitny lekarz, fachowiec. Jeśli miał wątpliwości co do Twojej normalności, powinien natychmiast wysłać Cię do psychiatry.
Uwierz - 90% lekarzy nie ma zielonego pojęcia o e-fajkach, więc na pewno odpowiedzą właśnie tak.
Swoją drogą - chmurzysz ponad 2 lata i nagle zacząłeś się zastanawiać nad szkodliwością liquidu?
By mat
#320223
Od początku mnie to gryzie a ostatnio się nasiliło, ale rzucić nie rzucę a wracać do analogów nie chcę i żywie nadzieje że pożyje dłużej niż paląc analoga
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.