EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By analog3
#187811
Mam pytanie do uzywajacych LiFePO4 16340 3,2V-jakimi ladowarkami je ladujecie,prosze o podanie modelu i miejsca zakupu itp.
Awatar użytkownika
By analog3
#187846
reed pisze:WF-139 , ale one ponoć je powoli zabijają.
Nie udało się znaleźć ładowarki z dobrymi parametrami.
Są tylko drogie kombajny,np polecane przez Lennina i padu.
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... ccessories
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... _1-6_Cells
Albo to: http://www.batteryjunction.com/4parc390reli.html

Tez mam WF-139,jak dlugo je juz tak zabijasz i jak rozumie zyja?-traca na napieciu,czy na pojemnosci,czy tez w/g znawcow tematu padna nagle?
Awatar użytkownika
By vlodo
#188300
Jednak z uporem maniaka podpowiem kolejny raz .. Najlepszą i najtańszą ładowarką akurat do tych akumulatorków !!! jest ta standardowa z zestawu INDU .. Używam jej od 8 miesięcy vapując notorycznie na HV i tych aku - świetnie się sprawuje ...Nawet dwie aby jednocześnie ładować oba akumulatorki - jak ktoś się upiera i chce mieć profesjonalną to przepraszam :) inna bajka !!!
By user
#188448
analog3 pisze:Tez mam WF-139,jak dlugo je juz tak zabijasz i jak rozumie zyja?-traca na napieciu,czy na pojemnosci,czy tez w/g znawcow tematu padna nagle?


Już ich nie zabijam. Sprzedałem w zestawie z IHM v2
Nie wiem ile ich "zeżarło" w trakcie użytkowania.
Zauważyłem jedynie, że po naładowaniu (zielona dioda) są gorące. A żadna inna bateria jaką ładuję w WF-139 nawet ciepła nie jest po ładowaniu.

Vlodo, wiem, że można i tą od Indu. Ale albo mówimy o ładowarkach którymi POWINNIŚMY ładować dane typy baterii, albo mówimy o ładowarkach którymi DA SIĘ je naładować. A to już jest jakaś różnica.
Nie każdemu zależy na "profesjonalizmie" wiem. Ale jest wiele osób, które lubią robić pewne rzeczy "zgodnie ze sztuką"
Ja mam taka właśnie wadę, że dążę do profesjonalizmu w tym co robię. I gryzie mnie np to, że ładuję te batki nie tym czym powinienem. Znaczy się, ładowałem. Bo zrezygnowałem z LiFePO4 właśnie ze względu na ten aspekt.
Obecnie używam tylko LiIon.
Awatar użytkownika
By vlodo
#188496
Rozszumię Cię reed :) jednak Universalną Indulgence ładowarką można naładować 18350, 18650,16340, 10440, 14500. od 3V do 3.7V.więć te LiFePO4 16340 3,2V , które sprzedaje wybitnie się do nich nadaje a ma ona na celu ochronę aku wewnątrz PCB. dobrej jakości i nie zalecana jest do innych nie zabezpieczonych aku !!!! to ważne !!!..i nie grzeją się !!! Używając dobrych aku z zabezpieczeniami wewnątrz NIC się zdarzy .. Doświadczam tego na bieżąco do dziś .. Też szukałem wielu i stwierdzam ,że zupełnie nie potrzebnie !!! Ktoś chce naciągać ten temat wyraźnie dla swej korzyści .. Ona kosztuje w EastMall 5 dolców - więc spróbuj znajść coś tańszego i lepszego !!! a ja kupię ja dla wszystkich :) nie zrozum mnie źle - ok DA SIĘ :) niech tak zostanie ...
By user
#188523
Vlodo, ale na ich "tabliczce znamionowej" chyba coś innego pisze?
No i prąd jaki dają na wyjściu?
Awatar użytkownika
By wojan
#188546
Ale akumulatorka z zabezpieczaniem nie naładujesz więcej. Miernikiem sprawdzałem bo ładuję na nich 3,2 (max 3,6) i 3,7 (max 4,2)
Awatar użytkownika
By Pablo82
#188555
wojan pisze:Ale akumulatorka z zabezpieczaniem nie naładujesz więcej. Miernikiem sprawdzałem bo ładuję na nich 3,2 (max 3,6) i 3,7 (max 4,2)


Jeżeli tak rzeczywiście jest, a wierzę, że tak jest to duużo osób będzie miało ułatwione życie :wink:

Może ktoś to jeszcze potwierdzić/zaprzeczyć, aktualnie nie posiadam miernika ..
Ładowarek do 3V 3,2 V jest niewiele ...
Awatar użytkownika
By analog3
#188783
vlodo pisze:Rozszumię Cię reed :) jednak Universalną Indulgence ładowarką można naładować 18350, 18650,16340, 10440, 14500. od 3V do 3.7V.więć te LiFePO4 16340 3,2V , które sprzedaje wybitnie się do nich nadaje a ma ona na celu ochronę aku wewnątrz PCB. dobrej jakości i nie zalecana jest do innych nie zabezpieczonych aku !!!! to ważne !!!..i nie grzeją się !!! Używając dobrych aku z zabezpieczeniami wewnątrz NIC się zdarzy .. Doświadczam tego na bieżąco do dziś .. Też szukałem wielu i stwierdzam ,że zupełnie nie potrzebnie !!! Ktoś chce naciągać ten temat wyraźnie dla swej korzyści .. Ona kosztuje w EastMall 5 dolców - więc spróbuj znajść coś tańszego i lepszego !!! a ja kupię ja dla wszystkich :) nie zrozum mnie źle - ok DA SIĘ :) niech tak zostanie ...

vlodo-czy to te same ladowarki ,ktorych na poczatku do indu nie polecales,a nawet byly na stronie opisane jako startowe-jednorazowe,czy jakos tak,czy tez inne i dlatego teraz je polecasz?
Awatar użytkownika
By vlodo
#188840
Jak dobrze pamiętam to również w opisie INDU jest " 1- Ładowarka uniwersalna akumulatorków (jednokanalowa) sieciowa z przejściówką USA/EU i wbrew mitowi o jej nieprzydatności dobrze się sprawuje zarówno przy aku 3,7V jak i 3,2V - to jej zaleta bo JEDNA !!! I w cenie zestawu !!!! ( zabezpieczone są akumulatorki dostarczone w zestawie ) dostępne również na stronie sklepu - rekomendowane " więc nie mam co tu potwierdzać - od początku nie zmieniłem zdania :)
Awatar użytkownika
By analog3
#189168
vlodo pisze:Jak dobrze pamiętam to również w opisie INDU jest " 1- Ładowarka uniwersalna akumulatorków (jednokanalowa) sieciowa z przejściówką USA/EU i wbrew mitowi o jej nieprzydatności dobrze się sprawuje zarówno przy aku 3,7V jak i 3,2V - to jej zaleta bo JEDNA !!! I w cenie zestawu !!!! ( zabezpieczone są akumulatorki dostarczone w zestawie ) dostępne również na stronie sklepu - rekomendowane " więc nie mam co tu potwierdzać - od początku nie zmieniłem zdania :)

no to teraz dales du.........-sorry ,plame,przeciez sam polecales WF-139-,a nawet podawales kod rabatowy-odpowiedz poprostu ,czy to ta sama ,czy jakas inna i juz.
Awatar użytkownika
By vlodo
#189225
nie chce dyskutować z takimi stwierdzeniami - to nie ma sensu - NIKT tu NIKOGO nie zmusza do kupowania , masz wybór - Twój wybór !!!!! - zrobisz jak zechcesz .. a towar sam się broni - temat zamykam ... co do dawania najchętniej daje Twoją :) pamiętaj !!!! a co do polecania WF-139 nadal ją polecam jak ktoś chce mieć dwukanałowa i droższą ... Tak - TA SAMA !!!
Awatar użytkownika
By Riccardo
#189244
Vlodo ma rację, ta ładowarka z zestawu Indu, całkiem dobrze sobie radzi. Ja zachęcony kupiłem WF-139 i muszę przyznać że leży w kącie. Coś jej chyba odbiło i ładuje jak jej się podoba. Można również wybrać TrustFire, ładuje bardzo szybko, ale może to być okupione żywotnością baterii.
Awatar użytkownika
By rudee
#189249
ja tam na tą ładowarkę do batek z indu nie narzekałem - pisali że to shit że baterie wybuchają itp. nie wiem co ci ludzie robią
zestaw w posiadaniu ma teraz dancio77 i sobie chwali, batki sie nie grzeją, nawet nie są ciepłe a vlodo polecał i mi 2kanałówkę oczywiście ale tylko po to by ładować 2 batki naraz ale jak kto woli może jak wojan kupić 2 ładowarki i ładować na dwóch
jego wybór
daje tu człowiek możliwość wyboru to niektórzy doszukują się jakichś krzywych akcji
tak jest jak mówi powiedzenie - jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził
Awatar użytkownika
By wojan
#189285
I to jest bardzo mądra wypowiedz, możesz mieć 2 mercedesy lub jednego typu bus. Przewieziesz to samo tylko tu za jednym przejazdem albo 2 tylko innymi trasami. Kwestia co kto lubi.
Awatar użytkownika
By donjohn
#189288
Ja ładuje ładowarką trustfire i ładują się bardzo szybko - zdaje sobie sprawę z żywotności takiej baterii , ale co tam koszt baterii jest tak mały że się tym wogóle nie przejmuje . Niech mi nawet miesiąc wytrzyma to nie będę płakał z tego powodu
pozdro
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.