EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By XMeFiX
#432726
Witam, mam poniekąd, dla wielu "głupie" pytanie. Zakupiłem ostatnio kwas jabłkowy( krystaliczny proszek) i niewiem w czym go rozpuścić gdyż gdzieś przeczytałem że zalecana do rozrobienia woda destylowana niestety ale nawet przy zastosowaniu w późniejszym czasie 1 kropli na 10ml liquidu, "zabija" dym i niepomaga nawet gliceryna. Prosze o pomoc ekspertów.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 20:54 przez XMeFiX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pok14
#432734
5g kwasu jabłkowego rozpuścić w 10ml wody, uzyskany w ten sposób roztwór dodać do e-liquidu - powinien stanowić od 1% do 3% zawartości tego e-liquidu.

http://twojliquid.pl/profesjonalne-dodatki.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=126&category_id=16

Stosuj się do wskazań.

Albo zamiast dodawaj to , nie konserwuje ale daje lepszy dym http://twojliquid.pl/profesjonalne-dodatki.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=165&category_id=16
Awatar użytkownika
By szczuro
#432738
ponoc lepiej w destylowanej
Awatar użytkownika
By gregbard
#432752
kryształki kwasu jabłkowego można rozpuścić nawet w glikolu lub glicerynie, tylko weź apteczną 85% / 86%,. Rozpuszczanie trwa dłużej niż w wodzie. Ale eliminujesz wodę.
By marekn57
#432776
Kupiłem kiedyś kwas jabłkowy od Peleona. 5 g rozpuściłem w 20 ml glikolu, trochę trwało rozpuszczanie, chyba ze dwa dni. Dodałem 2 czy 3 krople na 10 ml robionego liquidu, było dawno, dokładnie nie pamiętam. W moim odczuciu kwas jabłkowy zdecydowanie obniżył walory smakowe liquidu. Jeśli chodzi o drapanie w gardło to owszem drapał, próba wapowania tej mieszaniny skończyła się u mnie potężnym kaszlem. Nie wiem, może jestem jakoś uczulony na ten związek. Liquid poszedł do zlewu a mieszanina stoi sobie w szafce, może będę używał do herbaty zamiast cytryny. A konserwowanie liquidu dodatkowym związkiem jest niepotrzebne, glikol jest wystarczającym konserwantem, jeśli chodzi o występowanie bakterii, przy nim żadna nie ma szans.
By maniak
#432788
gregbard pisze:kryształki kwasu jabłkowego można rozpuścić nawet w glikolu lub glicerynie, tylko weź apteczną 85% / 86%,. Rozpuszczanie trwa dłużej niż w wodzie. Ale eliminujesz wodę.

Szczególnie, że gliceryna apteczna zawiera 14% wody...
Awatar użytkownika
By gregbard
#432795
maniak pisze:
gregbard pisze:kryształki kwasu jabłkowego można rozpuścić nawet w glikolu lub glicerynie, tylko weź apteczną 85% / 86%,. Rozpuszczanie trwa dłużej niż w wodzie. Ale eliminujesz wodę.

Szczególnie, że gliceryna apteczna zawiera 14% wody...


Jak sam zauważyłeś 14(15)% wody, to nie 100% jako baza do rozpuszczenia. Czy gdybym napisał "Ale eliminujesz 85% wody" to podkreślenia i wytyku by nie było? :wink: Zimą zamiast 99,5% gliceryny stosowałem tę 85% bo a tą 99,5% zbytnio gęstniał liquid na mrozie, ta 85% mimo zawartości wody nie zagęstniała liquidu i nie zamarzały mi kryształki wody. Naprawdę nie wiem co lepsze, dodaję też i spirytus po kilka kropli na 10 ml i też po gardle daje uczucie drapania, kiedyś dodałem 10 kropli na 10ml to mi jęzor spierzchł :lol: Eksperyment.
By maniak
#432799
gregbard pisze:Czy gdybym napisał "Ale eliminujesz 85% wody" to podkreślenia i wytyku by nie było? :wink:

Nie byłoby :D
Awatar użytkownika
By szczuro
#432800
ja tam ogolnie nie lubie kwasu jablkowego, po prostu wiecej psuje, niz polepsza w liquidzie
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.