EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By esnaider
#228740
W swojej karierze e-palacza podjąłem kilka prób samodzielnego sporządzania liquidów. Sprawa nie jest trudna, ale efekt, przynajmniej w moim przypadku, odbiega od gotowych produktów.
Dodam tylko, że nie ma różnicy czy robiłem a półproduktach z TL czy z Inawery.
A co chodzi. O zapach.
Już po otwarciu gotowych aromatów zaraz pada pytanie: Co to za kwaśne i mdłe g... zaś otworzyłeś.
Gotowy liquid, pomimo, że nawet niezły w smaku pachnie właśnie tak słodko-kwaśnie, ciężko i mdle.
Efekt jest taki, że nie mogę tego palić w domu bo zaraz jest larmo i palę gotowce.
Gotowców nie czuć, co ciekawe nie ma nawet zastrzeżeń do aromatów z Inawery (Port Tagos), a moje samoróbki są z mety skazane na zakaz palenia.
Wraz z upływem czasu dają coraz słabszą woń ale i smak tez nie jest wtedy tak wyrazisty, wiec dolewam, aby czuć co palę, ale zaraz wszyscy dookoła też to czują.
Testowane na kawie, capuccino i wiśni.
Aromaty owocowe są lepiej tolerowane przez moją rodzinę ale znowu mnie nie odpowiadają.
Co zrobić aby nie było tego tak czuć.
Ostatni test na bazie od Inawery - 100 PG 18 mg + 100 VG 0mg - zmieszane 50 na 50.
Awatar użytkownika
By kojuna
#228756
Baza nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o zapach liquidu.
Rzeczywiście samoróbki bardziej oddają zapach do otoczenia.
Najbezpieczniejsze są owocowe.
Cappuccino po kilku buchach czuć w całym mieszkaniu.
Kwaskowatość czuję tylko w owocowych, ale mi to bardzo smakuje :)
Może dajesz za dużo aromatu ?
Awatar użytkownika
By esnaider
#228836
Ile bym nie dodał aromatu efekt zawsze ten sam, mocny i niezbyt przyjemny zapach.
Szkoda, że Inawera nie robi liquidów z kawy i podobnych bo możną by porównać jak "pachną'.
Chyba dam sobie spokój z mieszaniem, wole spokojnie palić nie wysłuchiwać narzekania.
Awatar użytkownika
By kojuna
#228890
Mam jeszcze jedną radę.
U Inawery można kupić ph -, który zmniejsza kwaśność i dym staje się bardziej aksamitny.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.