EPF
Awatar użytkownika
By agregat76
#1452345
KOOPOR Plus 200W TC




















Material: Stainless Steel and Zinc Alloy
Output Power: 6w-200w
Output Voltage: 0.35v-8.00v
Resistance Range: 0.08Ω—3.00Ω (Temp Mode)
0.10Ω—3.00Ω (Watt Mode)
Standby Current: < 300µA
Maximum Current: it should be less than 50A when the atomizer resistance is 0.1 ohm.

Temperature protection between 200°F and 600°F(or 100°C-315°C)
    Under temp mode, KOOPOR Plus can recognize your coils made of Ni200 alloy and Ti.
    Be careful to only attach new atomizers that have cooled to room temperature to the mod.
    When using a new atomizer or reconnect your existing atomizer under temp mode, the KOOPOR Plus will prompt “NEW COIL UP SAME DOWN” to allow you to confirm the change.
Awatar użytkownika
By 60N20
#1452521
Ciekawe czym (oprócz mocy)będzie się różnić względem SMOK X CUBE II TC - 160W
Wymiary praktycznie te same.
By MakeZZZ
#1459268
A mnie interesuje ile wattów można wykorzystywać w TC. Xcube 2 nie daje możliwości manipulacji.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1459344
Mnie by waga zniechęciła, mój max dla boxa na dwie batki to 180-200 g, sam wziąłem IPV 4S
Z dwoma batkami i solidnym tankiem to prawie pół kilo będzie

Technicznie czymś sie różni od mini poza Watami i rozmiarami ?
Leci do mnie maluch właśnie na podmiankę za półrocznego klekota Smoka M65 :)
Awatar użytkownika
By suvv
#1491330
Qrcze...nie jest źle... aczkolwiek mam jakieś dziwne obawy co do jakości Koopoor'ów (uraz po smokach)... ciekawe co zrobią z $$
By Damian2144
#1499724
Jego młodszy brat jest podobno całkiem dobry, wiec pozostanie czekanie na niego. Tylko nie mam pojecia, czy czekac, az bedzie w enzo, czy moze zamawiac juz z ft? Doradzcie panowie :)
By devnull
#1504896
Jest u mnie, miałem również wersję mini w ramach forumowego TOS (dzięki @pol) o której też napisałem. Wielki brat ma ogromne problemy w moim przypadku. Box jest bardzo solidnie wykonany, spasowanie jest na dobrym poziomie. Razem z ogniwami jest naprawdę ciężki. Menu jest bardzo mało intuicyjne na wszystko trzeba czekać, nawet głupie wyłącznie urządzenia zajmuje dużo czasu. Niestety regulacja mocy oraz temperatury jest bardzo przeciętna. eVic-VTCMini (na najnowszym oprogramowaniu) radzi sobie zdecydowanie lepiej. Testowałem kilka grzałek gdy evic zostawił niemal białą watkę, koopor ją spalił ... na tych samych ustawieniach - oczywiście testowałem tylko nikiel oraz tytan (chociaż do jego źródła mam wątpliwości). Temperaturę SS ma tylko koopor - też średnio. Doświadczyłem również "strzałów mocy", przy ustawieniu na 45W czułem przez 1-2 sekundę jakby podawał z 100W - watka oczywiście się spaliła. Cała elektronika oraz box bardzo się grzeje. Testowałem na LG HG2 ale również na HB6 które lepiej radzą sobie przy dużym obciążeniu jeśli chodzi o temperaturę. Niestety słabo odprowadza ciepło, elektronika dosłownie się grzeje, mini też miał takie problemy - ciągle wyskakuje komunikat. Moc tego urządzenia to oczywiście fikcja - wg mnie kompletnie sobie nie radzi powyżej 100W, do porównania mam kilka urządzeń na DNA200 i oczywiście różnica jest ogromna. Nie korzystam z 100W nigdy - zrobiłem wyłącznie próby. Jednak 55W po 25 minutach i box naprawdę gorący to już przesada. Zostaje tylko czekać nam na aktualizację. Niestety wszystkich uprzedzam że aktualizacje na tym urządzeniu nie wykonuje się w klasyczny sposób. Trzeba używać programatora tak jak w wersji mini

Szczerze jest tani ale to ciężki, gorący, wolny, mało intuicyjny ciężarek na zimę ... wg. mnie można poszukać coś ciekawszego, fikcyjne oraz praktyczne 200W i tak jest zbędne :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2015, 01:21 przez devnull, łącznie zmieniany 1 raz.
By PAJDA
#1505209
Dobrze, że tu zajrzałem! Twoja opinia skutecznie powstrzymała mnie od kupna :)

Tapnięta z galaktycznego centrum dowodzenia internetem Pajdy @
By Grysiek
#1506454
Ja właśnie otrzymałem swojego.
odnosząc się do devnull, jak dla mnie menu jest bardzo intuicyjne i nie mam jakiś problemów ze znalezieniem czegokolwiek. Ustawienie trwa chwilkę, wystarczy chwilę przytrzymać zapłon i wybrane. Nie testowałem jeszcze własnych grzałek tak więc przepalania waty nie doznałem, sprawdzę jak z roboty wrócę. Testuję na chwilę obecną trzygrzałkowca tfv4 i jak dla mnie robi robotę. Przegrzewania ani skoków napięcia też jeszcze nie doznałem (ogniwa AWT a40), zobaczymy co będzie po dłuższym użytkowaniu. Wstępne wrażenia jak dla mnie bardzo pozytywne. Sprzęt solidny, komora batki nie rozpada się jak w przypadku x cuba 2. Mam nadzieję że pozytywne wrażenia pozostaną. Miło by było gdyby udostępnili możliwość własnoręcznej aktualizacji. Jak posiedzę z nim dłużej to się odezwę.
By devnull
#1506488
@Grysiek, dzięki za twoją opinię. Może to kwestia jakieś usterki w moim urządzeniu. Zdaj relację po dłuższym czasie. Osobiście nie testowałem go na tankach tylko na driperach. Możliwości aktualizacji nie będzie gdyż koopor chciał ograniczyć koszty do tego stopnia że brakuje tam kontrolera na płytce. Trochę mnie to dziwi bo to koszty może 1-2 $ przy procesie produkcyjnym. Odeślę go nawet z ciekawości, zobaczy co powiedzą ;)
By packard69
#1506603
Użytkuję go od poniedziałku, jest bardzo solidnie wykonany. Fakt wyłączenie urządzenie trwa chwilkę przy wielokrotnym włączeniu i wyłączeniu robi się to uciążliwe. Również przypala bawełnę ale to wg. mnie to zależy od setupu jaki mamy. Jednym minusem jest też klapka bez etui lub kilku band'ów założonych na boxa będzie nam się ruszać, fajne to nie jest.
Nie zauważyłem problemów z przegrzewaniem się urządzenia, trybu TC nie testowałem.
By patrykmaku
#1532687
Witam, może trochę nie potrzebnie odkopuje, ale może komuś przyda się moja opinia odnośnie Koopor plus 200w.
Urządzenie to posiada juz od 3 tygodni.
Jeden z forumowiczów pisał wyżej, że się grzeje itp. Mam akumulatory awt 40a żółte i jest chłodny nie grzeje sie nie nic, również na czerwonych kolega posiada taki sam model. Skoki napięć też mam wrażenie, że zaobserwowałem ale tylko jednorazowo. Co do wykonania jak najbardziej na plus. Menu jest do przyzwyczajenia zależy z czego kto wcześniej korzystał.
Ja bym jak najbardziej polecił ten sprzęcik jak za taką cenę to jest kosmos ;)
Może kogoś jeszcze zainteresuję gdzie kupiłem to powiem, że enzo ;d.
Pozdrawiam.
By snowslupsk2
#1613065
Witam mam pytanie co to jest za ustawienie
temp mode ->strength soft->coli tc-ss->tc-ss od 0,00050 do 0,00200.

chodzi mi dokładnie co dokładnie reguluje sie tymi wartościami od 50 do 200
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1613450
Podejrzewam, że są to ustawienia TCR.
By snowslupsk2
#1614173
załózmy ze to ustawienia TCR, to na czym one polegają

-- [scalono] 16 mar 2016, 16:40 --

temp mode ->strength soft->coli TC-SS->TC-SS od 0,00050 do 0,00200.
temp mode ->strength soft->coli TC-NI->TC-NI od 0,00400 do 0,00800.
temp mode ->strength soft->coli TC-TI->TC-TI od 0,00150 do 0,00550.


chodzi mi dokładnie co dokładnie reguluje się tymi wartościami, mało lepiej dużo lepiej itp
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1614179
Jest to współczynnik przyrostu oporu względem tempertury. Nie ma zależności czym więcej tym lepiej. Zalecane ustawienia znajdziesz w internecie. Np dla ni200 zalecany jest tcr na poziomie 0.00620. Ale raczej trzeba dobrać metoda prób i błędów. Ja np na niklu mam ustawione 0.00640.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.