EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Minias
#507637
Witam forumowiczów.
Mam niemały problem, otóż dzisiaj zostałem skontrolowany przez narkotykówkę prowadząc samochód w testach na ślinę wykryło stężenie T H C. Nie palę maryśki, natomiast palę e-fajkę z wkładem mentholowym. Czy ma to jakiś związek i przez substancję zawarte w olejku test mógł wykryć T H C myląc go z olejkiem do fajki?
Dowiedziałem się od farmaceutki w aptece, że wiązanie chemiczne T H C, a mentholu jest podobne. W związku z rzadkimi 'wyciekami' i połykaniu przeze mnie olejku test mógł to stężenie wykryć?

Proszę o rzetelne odpowiedzi, sprawa jest dosyć poważna.

p.s zabrano mnie na badania krwi i czy we krwi również może mi coś przez to wykryć?

Jakby nie było klasyfikujemy się w takim razie jako osoby prowadzące samochód po środkach odurzających! Dla mnie jest to wielki absurd!


To Ty się tak klasyfikujesz jak na razie. Nie oskarżaj od razu wszystkich epalaczy, że się odużają e-papierosami. Troszkę na wyrost to stwierdzenie. Rejestrujesz się w nocy i od razu z takim wątkiem? Nieco to dziwne i będę miał Cię na oku. Zmieniłem temat na "mniej "Fakt'owy" - Kszywho
Awatar użytkownika
By PucH2
#507639
Badanie krwi nic nie wykryje. No chyba ze jarałeś w ciągu tygodnia. [ciach] długo w krwiobiegu pozostaje.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 03:14 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By Minias
#507640
PucH2 pisze:Badanie krwi nic nie wykryje. No chyba ze jarałeś w ciągu tygodnia.


To w tej kwestii jestem spokojniejszy.
Jesteś w stanie wytłumaczyć mi to zjawisko?
Dlaczego przy paleniu e-fajka w narkotestach wykrywane jest T * C?
By Rudran
#507641
Mam nadzieję, że to kompromitacja policyjnego sprzętu , a nie producentów LQ.
Bo jeśli to drugie, w co mi się nie chce wierzyć, ale w dzisiejszych czasach, każdy akt głupoty, ale i cwaniactwa , trzeba brać pod uwagę- to byłby koniec w moich oczach producenta twojego liquidu(pomijając aspekt prawny i reperkusje na większą skalę).
No, właśnie, konkret:
Jaki to liquid, przez kogo wyprodukowany i rozprowadzany?

PS Szczerze powiedziawszy, biorę pod uwagę też prowokację z twojej strony(no offence)-ta sprawa mogłaby pogrążyć e-peta.
PPS [ciach] można wchłaniać podczas biernego palenia
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 03:21 przez Rudran, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By PucH2
#507643
Mam narkotesty i na mięte nie reagują. Napisz jaki LQ. To jak mam to wrzucę na tester z ciekawości.
By Minias
#507644
Producent olejku to: Trendy
Żadnej informacji o składzie nie otrzymałem jak również ulotki więc nic nie wiem.
Na butelce mam jeszcze jakieś logo SGS.
By Rudran
#507646
Minias pisze:Producent olejku to: Trendy
Żadnej informacji o składzie nie otrzymałem jak również ulotki więc nic nie wiem.
Na butelce mam jeszcze jakieś logo SGS.


No to jeśli to się potwierdzi, to możesz ich stuknąć na grubszą kasę( jak i reszta klienteli) z powództwa cywilnego, tyle że z tego by urządzono , przy okazji nagonkę na całe środowisko e-fajkowe...
Moim zdaniem sprawa dojrzewa do tego, żeby producenci wzięli na siebie obowiązek przeprowadzenia rzetelnych testów medycznych liquidów( również dystrybutorzy powinni na to naciskać). Jeśli tego nie zrobią- cała branża skończy pod szyldem dopalaczy i tak jak dopalacze...
By Minias
#507647
No właśnie. Trzeba będzie chyba napisać co nie co do Policji o bardziej dokładne narkotesty skoro później taki bałagan będzie się tworzył...
Tyle właśnie narysowała i napisała mi farmaceutka w aptece całodobowej, w której chciałem kupić test dla koleżanki która nigdy nie paliła papierosów ani e-fajek. Miała napalić się tym przez chwilę i sprawdzić czy wykrywa tylko że nigdzie nie mogłem znaleźć. Wszystkie apteki posiadały tylko testy na mocz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#507648
Niestety jak widać na foto nie mają [ciach]. Test na "Nark 2" zestaw 20 na maryche, haszysz, [ciach], olej haszyszowy. Szkoda tylko LQ.
Obrazek
Kolor brunatno piaskowy.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 03:35 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By Minias
#507650
Nie zakładałbym tematu gdybym coś jarał bo wiedziałbym że i tak się nie wykręcę.
Zresztą panowie mieli inny test, jak mi zresztą policjant wspominał bardzo czuły i często wykrywa nawet minimalne stężenia.
Wykrywa do 7 dni! wszystkie inne testy max. 72h więc naprawdę coś mi tu nie pasuję.
By Rudran
#507651
PucH2 pisze:Niestety jak widać na foto nie mają *brak*. Test na "Nark 2" zestaw 20 na maryche, haszysz, *brak*, olej haszyszowy. Szkoda tylko LQ.
Obrazek
Kolor brunatno piaskowy.


No to minias masz chyba przerąbane... i e-fajek nic Ci nie pomoże...
Trzeba było jednak nie baunsować, tak jak napisałem- wystarczy że przebywałeś w jednym pomieszczeniu z melanżystami przez kilka godzin i wio:)
Awatar użytkownika
By pol
#507652
http://www.i-apteka.pl/product-pol-1875 ... otyki.html
[ciach] i haszysz (kanabinoidy) są środkami halucynogennymi otrzymywanymi z różnych części roślin zwanych konopiami indyjskimi. Głównym sposobem zażywania marihuany/haszyszu jest palenie. Efekt wywołany zapaleniem jednego papierosa pojawia się po 20 – 30 minutach od momentu użycia i utrzymuje się na poziomie wykrywalnym przez 3 – 10 dni.
By Minias
#507653
pol pisze:http://www.i-apteka.pl/product-pol-1875-TEST-*brak*-wykryw-narkotyki.html
*brak* i haszysz (kanabinoidy) są środkami halucynogennymi otrzymywanymi z różnych części roślin zwanych konopiami indyjskimi. Głównym sposobem zażywania marihuany/haszyszu jest palenie. Efekt wywołany zapaleniem jednego papierosa pojawia się po 20 – 30 minutach od momentu użycia i utrzymuje się na poziomie wykrywalnym przez 3 – 10 dni.


Tak rozumiem ale test na mocz!
Mi zrobiono tylko test na ślinę, a później zabrano na pobieranie krwi.
Muszę po prostu dorwać taki sam narkotest jaki mi robili panowie w mundurach i zbadać na niepalącej osobie zażywającej tylko e.
Wtedy najwyżej napiszę co i jak bo tak to ciężko stwierdzić.
Niektóre testy po prostu mogą być znacznie czulsze.
Zresztą to był test na wszystkie substancje na raz poczynając na [ciach], a heroinie kończąc.
By Minias
#507655
No właśnie najlepsze jest w tym wszystkim to, że ostatnią imprezę na której jarano zaliczyłem 22 czerwca tego roku. Dla tego jedyną opcją jaka mi przychodzi do głowy to właśnie ta e-fajka, która mogła spowodować wykrycie. Dla mnie to jest po prostu paranoja i nie dziwię się wam, że przypuszczacie mnie o jaranie bądź też czynny udział. Sam bym raczej w to nie wierzył.
Awatar użytkownika
By PucH2
#507656
W sklepach był jakiś napój z [ciach] dopuszczony do sprzedaży detalicznej. Ale nawet on nie reagował na testery.
By Minias
#507658
To o tym nawet nie wiedziałem. W każdym bądź razie jeżeli wykryły testy w ślinie związek to nie powinno we krwi jeżeli byłoby to przez e-fajka spowodowane. Tak sądzę, chociaż w chwili obecnej już sam nie wiem. Jak zabiorą mi prawko z powodu tego tylko i wyłącznie, że mi zrobili narkotest to ja tego osobiście nie zostawię, ponieważ wiem że nic nie zrobiłem i będę walczył o swoje prawo.
A wcześniej znajdę ten sam narkotest i go użyje.
Awatar użytkownika
By LogerM
#507661
Nie wiem na ile dokładne są testy policyjne i czy miałeś robiony multitest ale jeżeli tak to możliwe że wykryło Ci mirystycynę, wystarczy że zjadłeś coś z większą dawka gałki muszkatołowej przed kontrolą.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#507707
Ciekawy temat...
Zakładam, że rzeczywiście nie używałeś T*C. Bierne wchłanianie daje bardzo małą szansę na to, że standardowy test immunologiczny da wynik pozytywny, chyba że ktoś by zrobił test na osobie, która wyszła po kilku godzinach z pomieszczenia, w którym tuzin ludzi jarało przez wiele godzin.
Teraz do rzeczy. Przede wszystkim - dobrze, że zabrali Cię na badania krwi. Tylko takie badanie może jednoznacznie potwierdzić/wykluczyć obecność metabolitów T*C w osoczu krwi. Test śliny czy moczu jest tylko przybliżony. LogerM ma rację - gałka muszkatołowa (i zapewne wiele innych substancji) może dać fałszywy wynik pozytywny, ale oczywiście badanie GC/MS lub LC/MS definitywnie jest w stanie to rozróżnić.
Gorzej, jeśli test krwi potwierdzi obecność metabolitów T*C. Na wszelki wypadek zachowaj flaszeczkę z liquidem. Wtedy oczywiście Ty masz problem, ale jeszcze większy problem ma dystrybutor. I my wszyscy też.
Awatar użytkownika
By ep-poznan
#507724
Nie ma nic łatwiejszego do podważenia w sądzie niż narkotesty. Nie wymyślono jeszcze takiego, który by stwierdzał, że jesteś w danej chwili naćpany. Tu tak naprawdę chodzić o stężenie T*C w organizmie. Ktoś kto pali codziennie ma tak wysokie stężenie, że nawet jeżeli nie zapali danego dnia i złapie go policja to wychodzi jakby sekundę temu wyciągnął skręta z ust.
Wystarczy byle adwokat, by Ci uratować cztery litery :)
Nie są to moje wymysły, a potwierdzone informacje.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#507729
Zauważ, że pozytywny wynik testu skutkował pobraniem krwi. Wyniki krwi bardzo trudno podważyć.
Awatar użytkownika
By ep-poznan
#507737
StaryChemik pisze:Zauważ, że pozytywny wynik testu skutkował pobraniem krwi. Wyniki krwi bardzo trudno podważyć.

Ale w krwi T*C też utrzymuje się długo i nie da się właściwie stwierdzić kiedy ostatnio było palone. A z jakiej racji mają zabrać prawko osobie które dzień wcześniej paliła?

-- [scalono] 22 sie 2012, 10:59 --

Z resztą narkotyki są BEE i nie powinno się ich zażywać. Tyle w tym temacie! :P
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#507743
Tak jak pisałem - zakładam, że wątkodawca nie palił. Reszta jest interesująca bardzo dla całej społeczności. Mam nadzieję, że dowiemy się czegoś o dalszym ciągu.
A właśnie - tak z ciekawości - prawo jazdy prewencyjnie zatrzymali?
Awatar użytkownika
By LogerM
#507746
edeptak pisze:Ktoś kto pali codziennie ma tak wysokie stężenie, że nawet jeżeli nie zapali danego dnia i złapie go policja to wychodzi jakby sekundę temu wyciągnął skręta z ust.
Wystarczy byle adwokat, by Ci uratować cztery litery :)
Nie są to moje wymysły, a potwierdzone informacje.


Nie wiem kto te informacje potwierdził ale chyba to właśnie on sekundę wcześniej wyciągnął z ust wspomnianego skręta. Orzecznictwo RP w tej mierze jest dość nieugięte, stężenie metabolitów T*C ocenia każdorazowo biegły nie ma co prawda z góry ustalonych progów, a to właśnie stężenie decyduje o ostatecznym wyroku. Nie ma znaczenia (zgodnie z ustawodawstwem) czy paliłeś tydzień czy godzinę temu pozytywny wynik i wysokie stężenie metabolitów T*C we krwi kończą się zawsze tak samo, bez względu na poziom adwokata.

StaryChemik pisze:A właśnie - tak z ciekawości - prawo jazdy prewencyjnie zatrzymali?


Zgodnie z procedurą muszą je zatrzymać aż do otrzymania wyników (umorzenia sprawy lub skierowania do postępowania)
Awatar użytkownika
By cinto
#507750
Cytat z TVN24
Nie ma metody badania obecności narkotyków w organizmie, która byłaby szybka i dokładna. W związku z tym należy przyjąć, że wszystkie dodatnie wyniki, które są uzyskane za pomocą narkotestów powinny być potwierdzone inną metodą - tłumaczy dr hab. Maria Kała, dyrektor IES.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 87772.html
Awatar użytkownika
By Kszywho
#507759
Minias- na jaki okres zabrano Tobie prawo jazdy?

edit: widzę że Stary Chemik już o to zapytał, więc zapytam jeszcze o jedno: jaki był powód badania narkotesterem i co wykazało badanie alkomatem?
Awatar użytkownika
By PucH2
#507760
Normy unijne zezwalają na jakąś tam zawartość T*C w produktach spożywczych. Jest to w sprzeczności z naszym ustawodawstwem. Choć na przykład hodowcy maku czy konopi indyjskich mają takie normy. Więc niekiedy można nieświadomie wprowadzić do organizmu. Tyle że produkty są dobrze oznaczone z racji tego że się dobrze sprzedają. Bardziej bym się obawiał energetyków które mają na maxa dopuszczalnych dawek narkotycznych środków pobudzających.

Zbyt duże parcie jest na kasę by wcześniej czy później któryś z producentów nie próbował uzależnić swych odbiorców od swojego produktu dozwolonymi środkami chemicznymi. Niekoniecznie odurzającymi. Tam gdzie duże pieniądze to nie ma skrupułów.

Brak norm w naszych przepisach skutkuje tym o czym pisał @LogerM, i wszystko zależne jest od widzimisię sądu.
Awatar użytkownika
By krakry1
#507802
Coś mało prawdopodobna wydaje mi się ta historyjka - może się mylę, ale coś pachnie Trollem.
By Minias
#507818
Wracałem z kina obok mnie siedziała moja kobieta, zatrzymali się obok mnie na światła i standardowo ściągnęli za skrzyżowaniem (nieoznakowany pojazd, dlatego nie wiedziałem że to panowie policjanci). Na początku myślałem, że to przez światła przeciwmgłowe, gdyż mam żółte założone i miałem włączone.
Podejrzeniem były moje oczy i reakcja na światło, a prawdą jest że od 2 dni przyzwyczajam się do normalnego zasypiania, gdyż wcześniej pracowałem w piekarni rozwożąc pieczywo i pracę zaczynałem o 4.
Wzięli mnie na kontrole ja nawet zaciekawiony byłem jak to wygląda, pierwszy raz badano mnie narkotestem, wiedząc że jestem czysty niczego się nie spodziewałem. No ale, wyszło jak wyszło i teraz mam burzę mózgu od wczoraj.
Jeżeli chodzi o ludzi na jakich trafiłem byli w 100% w porządku dla mnie. Nie zadzwonili po lawetę, pchnęli ze mną samochód na chodnik żeby nie stał na ulicy i po wykonaniu czynności odwieźli mnie na miejsce mówiąc: jedziemy na komendę, a co pan teraz zrobi to my już nic nie wiemy.
Aktualnie prawo się zmieniło i prawa jazdy nie zabierają do wyjaśnienia sprawy, teoretycznie jednak nie mogę jeździć samochodem aż nie poinformują mnie o wynikach ale wiem, że nie byłem w stanie jakichkolwiek środków odurzających więc nie mam zamiaru przesiadać się na komunikacje.
Ogólnie panowie i panie mam dużego pecha. Prawo jazdy od sierpnia 2010. Kontrola, którą wczoraj przeprowadzono była moją 12!
Od marca tego roku kupiłem sobie samochód, który był już kontrolowany 7 raz...
Nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, a jednak panowie policjanci upatrzyli go sobie. No może jedynie tym, że stary samochód na błyszczących alufelgach i oryginalnie przyciemnionych stopach i wstecznym.

Jeżeli jakieś pytania do mnie to chętnie odpowiem.

P.s wie ktoś może czy mam możliwość przyjechania na komendę i poproszenia na miejscu o zrobienie testu?
Awatar użytkownika
By krakry1
#507821
Jeżeli to prawda to sorrki.
Awatar użytkownika
By PucH2
#507826
Minias pisze:P.s wie ktoś może czy mam możliwość przyjechania na komendę i poproszenia na miejscu o zrobienie testu?

Nie wiem czy widziałeś na linku @pol ile kosztuje jeden tester. Panowie muszą rozliczyć się z każdego użycia. Można dostać przeterminowane acz sprawne po znajomości, bo to i tak idzie do utylizacji. Może na forum ktoś pomoże bo ludzi z resortu tu trochę jest.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 14:09 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By Tomcio
#507827
Minias pisze:Aktualnie prawo się zmieniło i prawa jazdy nie zabierają do wyjaśnienia sprawy, teoretycznie jednak nie mogę jeździć samochodem aż nie poinformują mnie o wynikach


Chyba sam nie wierzysz w to co zacytowałem? Prawko albo się ma i można jeździć, albo je zatrzymują i nie można jeździć. To jak z ciążą, albo się jest albo nie jest. Nie można być trochę w ciąży...

Swoją drogą - nie zazdroszczę sytuacji.
By Rudran
#507829
[/u]T
Minias pisze:
P.s wie ktoś może czy mam możliwość przyjechania na komendę i poproszenia na miejscu o zrobienie testu?


To Ty jeszcze tu siedzisz i z nami gaworzysz?
Myślałem , że już kilka komend obskoczyłeś w tym temacie.
A jak jesteś MWzWM to może jakiś Instytu Kryminologii się by znalazł.
Jeśli teraz nie wykonasz wszystkich możliwych testów podbitych pieczątką od czynników oficjalnych, to z prawkiem możesz się pożegnać na dłuższy czas...
cinto pisze:Cytat z TVN24


PS
Nie ma metody badania obecności narkotyków w organizmie, która byłaby szybka i dokładna. W związku z tym należy przyjąć, że wszystkie dodatnie wyniki, które są uzyskane za pomocą narkotestów powinny być potwierdzone inną metodą - tłumaczy dr hab. Maria Kała, dyrektor IES.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 87772.html


Tia, bardzo ścisły prawniczy żargon, który nikogo do niczego nie zobowiązuje kodeksowo...
Pachnie to zwykłym chciejstwem szanownej dr hab Kały Marii.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 14:00 przez Rudran, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Lutor
#507830
badanie włosów może Ci pomóc określi czy zażywasz czy tylko jednorazowy wyskok, prowokacja policji, skażenie testów i krwi
By Minias
#507831
Tomcio pisze:
Minias pisze:Aktualnie prawo się zmieniło i prawa jazdy nie zabierają do wyjaśnienia sprawy, teoretycznie jednak nie mogę jeździć samochodem aż nie poinformują mnie o wynikach


Chyba sam nie wierzysz w to co zacytowałem? Prawko albo się ma i można jeździć, albo je zatrzymują i nie można jeździć. To jak z ciążą, albo się jest albo nie jest. Nie można być trochę w ciąży...

Swoją drogą - nie zazdroszczę sytuacji.



Inaczej, facet mi powiedział że nie zabierają prawa jazdy. Wracać wczoraj samochodem nie mogłem ale dzisiaj mogę jeździć jeżeli wiem, że nie byłem w stanie środków odurzających. Prawa jazdy po prostu mi nie zabrali. dla mnie abstrakcją będzie jak złapią mnie w przeciągu tygodnia i znowu zrobią narkotesty i wykaże znowu obecność [ciach] wtedy mam pewność, że powodem tego jest mentholowy olejek.

Wiem wiem właśnie ten jeden test, który mnie sprawdzali kosztuje 45 zł...
On musi być zbyt czuły, nie wierzę w inną możliwość.
Miał ktoś w ogóle podobną sytuację paląc olejek mentholowy?
Awatar użytkownika
By pol
#507835
Może tak:
1. Wizyta u lekarza domowego (pierwszego kontaktu) i prośba o skierowanie do lekarza - biegłego sądowego,
2. Wizyta z takim skierowaniem u biegłego sądowego i wykonanie testów krwi na obecność ....

===========
Edit:
Minias pisze:p.s zabrano mnie na badania krwi i czy we krwi również może mi coś przez to wykryć?

To pobrano Ci krew na badanie, czy nie?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 14:11 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By Minias
#507839
Ruszam masz rację co ja mam tutaj siedzieć i zastanawiać się nad tym wszystkim. Jeżeli sam tego nie wyjaśnię mogę zostać niesłusznie oskarżony i mogą mi zabrać prawko.
Awatar użytkownika
By pawko2009
#507843
Nie ma czegoś takiego że oddają po takiej kontroli prawo jazdy i zabraniają jeździć.Albo są podstawy do zabrania albo nie ma.Coś dziwni Ci panowie niebiescy.
By lubie_ziola
#507844
Kiedy spodziewasz się wyników badania krwi? Bo chyba można takie zrobić prywatnie w laboratorium i mieć pewność. Swoja drogą to istnieje chyba coś takiego jak wynik fałszywie dodatni przy takich testach, skoro nawet w labolatoriach takie się pojawiają.

TapTalk Sony S
Awatar użytkownika
By jsakic19
#507850
Musiałeś biernie palić bo inaczej tego nie widzę. Pamiętam jakiś sportowiec się tłumaczył, jak wykryli u niego ślady t h c, że był na imprezie gdzie palono marychę.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#507853
pawko2009 pisze:Nie ma czegoś takiego że oddają po takiej kontroli prawo jazdy i zabraniają jeździć.Albo są podstawy do zabrania albo nie ma.Coś dziwni Ci panowie niebiescy.

W Poznaniu może i są dziwni, ale za to z reguły bardzo w porządku :mrgreen:

Badania możesz zrobić w szpitalu na Raszei. Możliwe, że tam Cię akurat wzięli panowie policjanci.

Ps. Opisz sytuacje troszkę dokładniej, bo wydaje mi się po prostu, że próbujesz za wszelką cenę oskarżyć liquid trendy o to, że zawierał tehace. Przypomina mi to nieco sytuacje, gdy kierowcy się zarzekali, że nic nie pili tylko zjedli kilogram jabłek i bombonierkę. Pawełek co prawda okazał się winny, ale nie znaczy to, że liquid też będzie winowajcą.
Awatar użytkownika
By balllus
#507861
a mi nie pasuje to ze po dodatnim wyniku nie zrobiono 2 testu. taka jest zasada z tego co wiem zeby wykluczyc falszywie dodatni test. w przypadku alkoholu dmucha sie kolejne 2 razy co 5 min jesli pierwszy wyjdzie pozytywny.


Drugi raz dmucha się minimum po 15 minutach. Tak dla ścisłości - Kszywho
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#507871
balllus pisze:a mi nie pasuje to ze po dodatnim wyniku nie zrobiono 2 testu. taka jest zasada z tego co wiem zeby wykluczyc falszywie dodatni test. w przypadku alkoholu dmucha sie kolejne 2 razy co 5 min jesli pierwszy wyjdzie pozytywny.

Taka zasada obowiązuje przy teście na alkohol. I nie chodzi o wykluczenie fałszywie dodatniego wyniku, ale o to, jak zmienia się poziom etanolu. Jeśli poziom spada, jest OK, jeśli się utrzymuje lub wzrasta - uuu, gorzej...

W przypadku omawianym żaden test po 2 czy nawet 8h nie da innego wyniku. Jeśli ktoś najadł się np. sporo flaków zaprawianych dobrze gałką (a wiadomo, że flaki bez gałki są jak e-fajek bez liquidu), to test będzie nadal fałszywie dodatni (ponieważ gałka zawiera mirystycynę).
Jeśli została oficjalnie pobrana krew do badań, nie ma sensu robić żadnych innych analiz prywatnie. Porządna analiza (GC/MS lub LC/MS osocza krwi to wydatek naprawdę duży.
Aha - na wszelki wypadek nie idź do fryzjera i nie ścinaj włosów.

Tu link do ciekawego tekstu prokuratury z ZG:
https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... DTHOmet-CQ
Awatar użytkownika
By pok14
#507899
Żeby nie filozofować kliknę jak to się odbywa (powinno odbywać) praktycznie.
Po stwierdzeniu za pomocą narkotestu, ze kierujący pojazdem mógł być pod wpływem tzw. środków odurzających, prawo jazdy nie musi być zatrzymane .
Ponieważ narkotest nie daje 100% pewności co do faktu znajdowania się pod wpływem takich środków, a tylko wskazuje, ze takie substancje mogły być przez kierującego zażywane, konieczne jest przeprowadzenie badania krwi ( niektóre narkotesty używane przez Policje są przeterminowane, niektóre są z jakiejś skopanej serii , policjant nie potrafi odczytać wskazań prawidłowo).
Wynik badania narkotestem nie jest brany pod uwagę jako dowód w postępowaniu.
Krew jest przesłana do badań toksykologicznych ( ze wskazaniem konkretnych grup substancji odurzających na jakie ma być badana) do laboratorium kryminalistyki danej KWP. Wynik badań to już dowód.
Ponieważ badanie testerem to nie dowód na to , że popełniło się przestępstwo a próbka krwi wysłana do badań często wraca po około 1 miesiącu nie zatrzymuje się prawa jazdy. Jest na to czas po zapoznaniu się z wynikami badań toksykologicznych.
Uprawnień do kierowania pojazdami może pozbawić prawomocny wyrok sądu, lub okoliczności na podstawie jakich nasze uprawnienia wygasły (prawo jazdy wydane na określony okres czasu- do konkretnej daty).
W związku z powyższym nawet zatrzymanie druku prawa jazdy ( do wyjaśnienia) nie pozbawia nas uprawnień do kierowania pojazdami a jedynie pozbawia nas fizycznie dokumentu potwierdzającego nasze uprawnienia do kierowania pojazdami.
Ponieważ nie mamy sądowego wyroku , nasze uprawnienia do kierowania pojazdami nie zostały w żaden sposób ograniczone ani nie zostaliśmy ich pozbawieni. Do chwili zapadnięcia wyroku i jego uprawomocnienia się możemy sobie jeździć do woli.
Nawet w przypadku zatrzymania druku prawa jazdy w dalszym ciągu nie tracimy uprawnień do kierowania pojazdami a narażamy się tylko na odpowiedzialność za popełnienie wykroczenia drogowego gdyż nie posiadamy przy sobie wymaganego dokumentu.
I jeszcze jedna malutka uwaga. Poza krwią warto także oddać do badania mocz. Tam także długo otrzymują się pozostałości wszelakich zażytych umyślnie lub nieświadomie środków. Ponieważ za badanie i tak płaci Policja można przy pobieraniu krwi do badań wnieść o badanie moczu.



Do tych nerwowców co to im posty przed chwilą usunąłem: spokojnie, czekamy na wyjaśnienia i nadzorujemy temat. - Kszywho
By poldekdaniel
#526187
Zaciekawił mnie ten temat ponieważ kiedyś oglądałem pogromców mitów na discovery ,w którym Adam ( prowadzący program) jadł drożdżówki z makiem i robił badanie narko-testem . Wynik był oczywiście dodatni .
Pomyślałem sobie ,że Założyciel tego wątku po prostu rozwożąc pieczywo i bułki ,dojadał kilka drożdżówek z makiem,więc wynik również mógł być dodatni .
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.