EPF
By witja
#97175
Jak to u większości e-palaczy, denerwował mnie:
1-pojemność wkładu
2-czas działania bateri
Ponieważ z pkt.1 nie wiedziałem jak sobie poradzić, skupiłem się na punkcie 2.Chciałem aby papieros był elegancki, długi czas pracy, i niezawodny(bez skomplikowanej elektroniki).
Postanowiłem skonstruować swojego e-papierosa, opartego na akumulatorku li-ion 18650 (zamiennie na 2x3V) i atomizerze typu Pen.
I tak powstał VVV (Veni Vidi Vici). Konstrukcja ze stali nierdzewnej i przełącznik mechaniczny.Postaram się dziś lub jutro wkleić zdjęcia do waszej oceny(chcę jeszcze wygrawerować logo, zanim wstawię zdjęcia).
Pytanie do szanownego grona Forumowiczów-może ktoś zna rozmiary gwintów atomizerów 901, 510 itp(penowy jest M9x1).
Pozdrawiam serdecznie
Na razie Logo
Obrazek
Awatar użytkownika
By pok14
#98097
Jeśli kopci tak samo ładnie jak wygląda to zakładaj firmę, startuj z kampanią reklamową, uruchamiaj produkcję i pchaj na cały świat po przystępnych cenach. Ale się w Chinach zdziwią.
Ale skoro masz iskrę bożą do majsterkowania to może byś rozkminił temat tego ustrojstwa
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yx ... AFS-23-901
By witja
#98107
Stal nierdzewna, przełącznik mechaniczny.
Natomiast jeśli chodzi o tamto ustrojstwo GG, to jest zbiornik do " Vapovania", z tego co ogłądałem na joutube to zakłada się to na atomizer, wlewa do tego liquid do połowy, a w kartomizerze jest mała wywiercona dziurka nad powierzchnią liquidu. Tyle zdołałem zaobserwować na filmie.
Aha, kopci b.dobrze, na razie dwa dni na tygodniowym aku jeszcze nie ładowanym.
By user
#98195
witja zapodawaj fotki i od razu odpowiedz czy będziesz produkował VVV (przynajmniej limitowaną serię) na sprzedaż. Oczywiście na początek tylko forumowiczom, w ramach rozreklamowania produktu :)
Z chęcią nabyłbym takie cacko rodzimej produkcji, po co dawać zarabiać ludzikom jedzącym ryż skoro jeden z nas ma taki talent?
Gratulacje i czekamy na więcej.
By witja
#98520
scob pisze:ładne. Bardzo ładne!
'Łepek' jakbym gdzies już widział ;-)

:wink: Oczywiście,widziałeś w Prodigy. ale środek zmieniony ;).
Mam problem z zejściem z wagi, mógłbym co prawda zrobić z aluminium, ale jakoś tak stal nierdzewna chociaż dużo trudniejsza w obróbce ma w sobie tą klasę...
Awatar użytkownika
By scob
#98560
i urodę - nie ukrywajmy. a to ważne dla dobrego samopoczucia użytkownika. A aluminium - nawet jak się wypoleruje (pomijając trudność tegoż) - to wystarczy lekko stuknąć, otrzeć - i po efekcie

co do łepka - miałem na mysli to :
Obrazek
Awatar użytkownika
By van_zant
#98622
witja pisze: Mam problem z zejściem z wagi, mógłbym co prawda zrobić z aluminium, ale jakoś tak stal nierdzewna chociaż dużo trudniejsza w obróbce ma w sobie tą klasę...

Witja,

Ja nie chciał bym Cię podpuszczać, ale następny Twój egzemplarz będzie z damastu ... :D i to zahartowany na conajmniej 60 hrc.
Reasumując super, dla mnie bomba już to co jest.
Awatar użytkownika
By Melker
#98645
No cóż, nasuwa mi się tylko jedna myśl - zajebiaszcze :D
Na prawdę wizualnie podoba mi się bardziej od indu, i jeszcze to logo VVV - bardzo sympatyczne :D

Jestem pełen podziwu dla konstruktorów bo to na prawdę sztuka wszystko wymyślić, pomierzyć etc.

I zapytam z ciekawości - bazowałeś na INDU, czy tak sobie po prostu wcześniej umyślałeś ? :wink:
Bo do złudzenia go przypomina ... :)
By witja
#98704
Nie, nie i jeszcze raz nie!
Pierwsze po pokazaniu się postów o Indu, pobiegłem do sklepu z zamiarem zakupu i ...odpuściłem sobie-jednak chińszczyzna:(.
I to zdopingowało mnie do roboty:), a wzorowałem się na Prodigi, lecz zmieniłem włącznik(nie pasował mi plastik i sposb montowania owego.A oto Prodigi
Obrazek
a to mój
Obrazek
Awatar użytkownika
By van_zant
#98759
witja pisze:Z damastu jak z damastu, ale na próbę może zrobię z parę sztuk.

To ja chcę być Twoim "Telesforem" :lol:
Witja, jak zaczniesz to klepać z damastu, to i z "zejściem z wagi" problemów nie będzie :D .
Ostatnio zmieniony 10 lut 2010, 23:35 przez van_zant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#98761
to ja będę Wojanem jak się nie obrazi :) Wojan oczywiście :)
Awatar użytkownika
By bigbaster
#98777
dobre szczuro :)
i tak może być bo stal poszła w górę :)
Awatar użytkownika
By zorrek67
#100228
No naprawdę Profesjonalna Robótka............. *SMOKEKING* GRATULUJE!!!!!!
To jak się weźmiesz na początek za limitowana produkcje to i ja się wpisuje do oczekiwanych w kolejce *SPAM*
Nie mogę się doczekać kiedy produkcja ruszy a myślę ze nie długo!! :lol: :lol:
Czekam na twego Pay Pala żeby dingi przelać Ci na konto :roll: :lol:
Pozdrawiam i życzę zaparcia do interesu.........
P.S. zapisuj se kolejność zamówień i chętnych *CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK* .
Awatar użytkownika
By van_zant
#100858
JimmyB pisze:beż dotacje na założenie firmy z Urzędu pracy (siakieś 18k dają ;-) ) i możesz zaczynać masową manufaktuturę - zbyt na jakieś ~50 sztuk miesięcznie myślę że masz jak w banku ;-). Jeszcze tylko "łepki" opracuj na 810, 510, m401, 901 i kr808 :-)

Po co inne łebki: Styknie jeden - np do 801, reszta to przejściówki bateria 801 -> dowolny atomizer.
To, że INDU robi aż 4 głowice i 3-częściowego e-petka wynika to z Ich założeń co do możliwości używania krótszych i dłuższych ogniw. Jak ktoś używa krótszego pojedyńczego ogniwa i chce mieć ogólnie krótszego e-papierosa, to jedynie wtedy ma to sens, ale wiąże się to z dokupieniem dłuższej tuby na ogniwo 18650 lub 2 krótsze połączone w szereg dla atomizerów HV, ale przy ogólnej grubości INDU - przyrost długości tuby zasilającej o kilka centymetrów dla mnie osobiście nie ma znaczenia.
Jak bym miał możliwość, to bym zrobił dokładnie tak jak to jest zrobione, tylko długość tuby na baterie musiała by dawać możliwość włożenia dwóch mniejszych akumulatorków pod atomizery HV - żadnych innych zmian w tym pomyśle. To jest dobre, to podoba mnie się :D, to ma sens.
Ja myślałem o tulejkach do instalacji wodnej (np. z Castoramy - są ładne mosiężne, w chromie itp.), tj. korek, zaślepka i przedłużka do baterii - też musi działać, tylko to dość gruby materiał, a tym samym ciężki.
Jak ktoś chce, to można z rury wodnej, ocynkowanej (lub nie, lub kombinacje powyższych) ... - wersja dla "estetów" i "purystów" :lol:.

Jaką nazwę proponowalibyście dla takiego modelu?

Moja propozycja: Bita sygnatura: "HI" - od HydroIndulgence ... :lol:

Pozdrawiam.
By witja
#101804
Witam serdecznie szerokie grono forumowiczów.
Nie, nie przestraszyliście mnie, a wręcz przeciwnie-mobilizujecie.
Przepraszam za długą przerwę, ale wylądowałem w szpitalu(operacja kolana), teraz też mogłem napisać ten post dzięki uprzejmości kolegi z sali obok:)-nie mam komp. z internetem.Natomiast że trochę tu nudno, to sobie rozrysowuję na papierze.Myślę ze następne będą na akumulatorki 14500, to będzie taki kompromis pomiędzy długością palenia a wielkością.Wychodzę pod koniec tygodnia(optymistycznie) lub na początku przyszłego(pesymistycznie) i postaram się wziąć ostro do roboty:).
Pozdrawiam
PS
Różnica pomiędzy pesymistą, a optymistą?
Pesymista powie: oj, już gożej być nie może:(
A optymista?
Oj może, może:)
By user
#102058
Przyłączam się do życzeń :) Zdrowiej jak najszybciej i nie forsuj kolan (coś o tym wiem ;) )
Mam nadzieję, że rehabilitacja nie przeszkodzi Ci w dalszych pracach nad fajkami :)
BTW, czy myślałeś już o propozycjach produkcji "masowej" swoich fajków?
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.