EPF
By rated
#946812
Witajcie, mam takie szybkie pytanko. Niedawno dyrektorka naszego liceum skonfiskowała koledze e-fajkę. Było to poza terenem szkoły, na tzw. palarnii. Powiedział, że to zerówka, bo myślał, że go nie ukarze, ale ona powiedziała, że wyśle to na policję (sic!), żeby to przebadali itd. to się przyznał, że 18 czy coś. No i tutaj moje pytania natury "prawnej".
1. Czy jeżeli było to poza terenem szkoły, a tylko papierosy, w domyśle analogi, są zabronione to może mu za to coś zrobić?
2. Z tego co wiem nie są one regulowane prawnie, w sensie, że nie są do końca traktowane jako papierosy. Jak to jest?
3. I jeszcze ostatnie. Jest ustawa dot. palenia przez osoby nieletnie. Zakaz jest na produkty nikotynowe czy tytoń?

Dodam, że ja też sobie e-palę, dlatego jestem ciekawy.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli temat już był to proszę o link, szukajki użyłem i nic co by mnie zadowoliło nie wyskoczyło.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 23:16 przez rated, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#946815
Kolejny dorosły? Dyrektorka zrobiła co zrobiła, jeśli było to poza terenem szkoły w czasie lekcyjnym miała pełne prawo i może próbować wyciągnąć konsekwencje. Ja bym w pierwszej kolejności zaprosił rodziców dorosłego.
By rated
#946819
No dobrze, dorosły nie, ale 17 lat, teraz to już normalne, że ludzie sobie popalają w tym wieku. A było to POZA terenem szkoły, tam nie sięga jej "władza" z tego co się orientuję.
Awatar użytkownika
By gregbard
#946821
W czasie zajęć lekcyjnych? To mogło by być nawet i w metrze i w centrum handlowym i na ławce pod blokiem, w czasie zajęć to szkoła za ciebie odpowiada kolego.

-- [scalono] So 28 gru 2013 23:25:33 --

A ty ile masz lat? Uważacie się za dorosłych ale nie wtedy kiedy pojawia się odpowiedzialność za własne czyny?
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 23:27 przez gregbard, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By krzysiekKrk
#946825
Jeśli szkoła ma w statucie zakaz używania elektornicznych papierosow to nie powalczysz. Jeśli jednak tylko zakaz używania wyrobów tytoniowych to teoretycznie można dyskutować. Lecz jednak jak sam wiesz z dyrekcją nie wygrasz.

Sent from my GT-I8750 using Tapatalk
By rated
#946827
Ja 17, on również. Nie było to w czasie zajęć, po lekcjach.
edit: No właśnie, jest zakaz palenia. Nie wiem w sumie jak to rozpatrywać, bo palenie to technicznie nie jest. O e-papierosach nie ma mowy w statucie.
Awatar użytkownika
By gregbard
#946829
Kolego, czy rejestrując się na forum, dopuszczając się oszustwa przy podaniu że jesteś osobą pełnoletnią, czułeś się dorosły?
Awatar użytkownika
By maluszek69
#946834
Nie ważne kiedy to było .
Zabrała i już.
Masz 17 lat aby być użytkownikiem forum należny mieć lat 18 , więc widzę , że masz tendencję do łamania regulaminów.
E-papieros to nie jest zabawka , więc nie dziw się , że ktoś zabrał ją Tobie.
Skoro dyrektorka Ci ją zabrała , lub koledze w co nie wierzę , to idz do mamy/taty weź to na klatę i powiedz , żeby wstawili się za Tobą.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.