EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By uziq
#441700
witam
zadaje to pytanie w imieniu mojego znajomego którego niedawno namówiłem na lepszą stronę ciemnej strony mocy ;)
Ma kobietę w 6 miesiącu ciąży i zadał mi pytanie - czy jeśli będzie palił w domu, czy kobiecie może zaszkodzić bierne e-palenie

poprosiłbym o wypowiedź starych wyjadaczy

pozdrawiam
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#441718
Obawiam się, że żaden stary wyjadacz nie odpowie Ci na to pytanie, jeśli podchodzi do sprawy poważnie.
Wystarczy, jeśli pani będzie uczulona na jakikolwiek składnik - po co ryzykować.
Wiosna jest - można chmurzyć na balkonie.
Awatar użytkownika
By fuket
#441720
Badań nie było albo nie słyszeliśmy, ale jeżeli dym się rozchodzi w powietrzu i nie zostaje na wiele godzin tak jak w przypadku petów nie powinno szkodzić. Jedyna szkoda to uczulenie ... Ale to tylko moje przemyślenia
Awatar użytkownika
By Agalloch
#441748
StaryChemik pisze:Wiosna jest - można chmurzyć na balkonie.


Tak na pewno będzie najbezpieczniej, ale wiadomo, mimo wiosny bywa zimno, a nie po to rzucaliśmy analogi, żeby marznąć na balkonie. W takim przypadku proponuję wapować w pomieszczeniach z wentylacją (kuchnia, łazienka) oczywiście, kiedy akurat nie przebywa w nich przyszła mama. Można sobie włączyć okap kuchenny - ładnie wyciąga dymek :)
Awatar użytkownika
By Tomba
#441843
Agalloch pisze:a nie po to rzucaliśmy analogi, żeby marznąć na balkonie. W takim przypadku proponuję wapować w pomieszczeniach z wentylacją (kuchnia, łazienka) oczywiście, kiedy akurat nie przebywa w nich przyszła mama. Można sobie włączyć okap kuchenny - ładnie wyciąga dymek :)

Tak, masz rację. Nie ma co panikować.
Zaproponowane środki ostrożności wydają się OK.
Awatar użytkownika
By Marrok
#441917
Mysle ze balkon ew spacerek to najlepsze wyjscie. Przyszlemu tacie nie zaszkodzi przewietrzenie sie bo to w koncu chodzi o dobro nowego zycia i w tym momecie chmurzenie powinno zejsc na dalszy plan... O wiele dalszy albo przymusowo ze wzgledu dziecko rzucic kompletnie
Awatar użytkownika
By papierosiak91
#441927
Albo może szorować podłoge bo wtedy jest pochylona albo na kolanach a dym unosi się ku górze ;D
nie no idiotyczny zart wiem..
Najlepiej w drugim pokoju pal i tyle :)
Awatar użytkownika
By giantx
#441930
yyyy czy puszczaliście dymek z e-petka po stole? On nie unosi się (lub tego nie widać) Więc zalecam palić na podłodze (ale chodząc można wzbudzić go) lub przy suficie :)

A poważnie nie ryzykujemy przy dzieciach i kobietach w ciąży.
Awatar użytkownika
By Targii
#442508
Hmm... zawsze można przeprowadzić plastikową rurkę wychodzącą na zewnątrz, i w nią wydmuchiwać dymek :)
albo palić do butelki, wtedy można zawsze skorzystać z recyklingu jak batka padnie.

A serio to bym nie radził, miałem przypadek że jak pewna pani weszła do "napalonego" pomieszczenie, i nie była w ciąży zaczęło ja drapać w gardle, może e-dymek nie miał wpływu na reakcję, bo jest to mała "serwerownia" gdzie komputery 24h mielą kurz. Mimo wszystko nie polecam palenia przy wrażliwych osobach.

Wykonywaliśmy później eksperyment na tej pani, paląc bezpośrednio przy niej i nic jej nie było, nawet bucha wzięła i nic. Była nałogowa palaczka paczka dziennie przez 10 ponad lat, nie paląca już przeszło 5lat.
By Papierosnica
#505175
Targii-> ciekawe eksperymenty prowadzicie w pracy. Ja tam uważam, że i e-palenie i normalne palenie w ciąży jest szkodliwe dla dziecka. Nie ma znaczenia czy to e-papieros, czy zwykły. Poza tym jak już ktoś napisał, nie ma badań, które potwierdzają fakt, że e-palenie nie szkodzi dziecku. Lepiej dla dobra swojego maleństwa wstrzymać się od wszelkiego rodzaju papierosów.
By user
#505735
zuczek1987 pisze:Jak dla mnie przy kobiecie w ciąży w ogóle się nie pali.

Racja. Nie palimy.
Tylko zauważ, że my tu nie palimy, a inhalujemy. To zdecydowana różnica, tak w procesie wydobywania chmurki, jak i w jej składnikach.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.