EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By djMarco
#1675503
Witam. Poszukuję znawców tematu.

Chce kupić do mieszkania klimatyzację. Z tego co widzę na necie to taka która się montuje na stałe kosztuje wraz z montażem około 4k PLN.

Z kolei tzw mobilne są tańsze i właśnie taką był bym zainteresowany. Na co konkretnie zwracać uwagę przy zakupie?

A może macie jakieś linki które możecie polecić?

Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By slavo22
#1675519
Weź pod uwagę że ta mobilna ma kilka wad - hałas, potrzebę odprowadzenia ciepłego powietrza i wody, miejsce, mniejsza wydajność. Czasem lepiej dołożyć.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By Peter007
#1675524
Z odprowadzeniem wody to żaden problem. Podstawiasz co jakiś czas miskę i spuszczasz. No ale z rurą z ciepłym powietrzem może być problem. Miałem coś takiego w pracy i przy jakichś 5m2 dawało radę.
By djMarco
#1675536
Z tym ciepłem to słyszałem. Co do dołożenia. To musiał bym 4x tyle dołożyć a to już duża różnica.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LogerM
#1675539
Jaki metraż?
Awatar użytkownika
By LogerM
#1675546
Jeżeli pokój będzie przez większość czasu zamknięty to od da radę na klimatyzatorze przenośnym. Oczywiście pamiętać należy o tym o czym już mówili przedmówcy rura i tak musi być wyprowadzona. A sam klimatyzator będzie hałasował tak czy owak. W okolicach 1500-1800 powinno udać Ci się coś znaleźć na tyle ciekawego aby swoja pracą nie wykańczało nerwowo osób przebywających w pokoju. Miałem na podobnej powierzchni DeLonghi z serii Silent (podobno na 35m² miał starczać ale chyba by mi czaszkę rozerwało zanim by wychłodził te 35m²) i zasadniczo do póki ludzie pamiętali aby zamykać drzwi to było ok, gorzej jak ktoś uznał, że zamykanie drzwi jest zbyt mainstreamowe, wtedy nie było już tak "Silent".
By djMarco
#1675547
Wyszedłem z założenia, że lepiej kupić klimatyzator niż wiatrak/wentylator.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LogerM
#1675559
Zasadniczo wiatrak nie schładza powietrza w pomieszczeniu, to jego ruch daje nam takie odczucie i to tylko gdy temperatura powietrza jest niższa niż temperatura ciała. To tylko automatyczna wersja wachlarza. Klimatyzator służy do schładzania powietrza i niestety w każdej opcji ma swoje minusy, splity są drogie, a jeśli mieszkasz w bloku to dochodzi jeszcze kwestia pozwolenia na montaż i doprowadzenie przewodów. Przenośnie tym czasem hałasują (splity też ale na zewnątrz ;) ) i mają stosunkowo niższą wydajność (chyba że komuś nie przeszkadza hałas). Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie czyli klimator, taki wiatrak który chłodzi powietrze dzięki temu że w jego obudowie umieszcza się 'czynnik chłodzący' w postaci lodu/wody. Wydajność ma to niewielką w porównaniu z klimatyzatorami, ale na pewno jest ciut lepiej niż w przypadku samego wiatraka.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1675562
LogerM pisze:Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie czyli klimator, taki wiatrak który chłodzi powietrze dzięki temu że w jego obudowie umieszcza się 'czynnik chłodzący' w postaci lodu/wody. Wydajność ma to niewielką w porównaniu z klimatyzatorami, ale na pewno jest ciut lepiej niż w przypadku samego wiatraka.

Wersja DIY to butelka z zamrożoną wodą przed wiatrakiem. Nawet działa :)
By djMarco
#1675564
Riccardo pisze:
LogerM pisze:Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie czyli klimator, taki wiatrak który chłodzi powietrze dzięki temu że w jego obudowie umieszcza się 'czynnik chłodzący' w postaci lodu/wody. Wydajność ma to niewielką w porównaniu z klimatyzatorami, ale na pewno jest ciut lepiej niż w przypadku samego wiatraka.

Wersja DIY to butelka z zamrożoną wodą przed wiatrakiem. Nawet działa :)

Ja robie inaczej :)

Wkładu do lodówki turystycznej i wieszak na wiatraku :)

Ale kondensacja daje nam mokrą podłogę :)

W sumie z tym klimatyzerem czy jak to tam zwał nie jest taki zły pomysł. Tylko teraz. Co konkretnie kupić :)

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1675577
Zwiększa wilgotność powietrza, czyli wręcz konieczne otwarte okna i drzwi

System chłodzenia : Płytki ewaporacyjne


POLIFEMO 4w1 ARGO
http://www.wentylacja24.pl/pl/p/Klimaty ... -ARGO/1859

Taka mała domowa wersja Port-A-Cool
http://info.portacool.com/blog

http://portacoolcyclone.blogspot.com/20 ... tdown.html
Ostatnio zmieniony 26 cze 2016, 22:10 przez pol, łącznie zmieniany 3 razy.
By Chomayenko
#1675588
Kuzyn zakupił swego czasu klimator. Następnego dnia jechał oddać. Hałas jak na lotnisku i wychłodzenia prawie żadnego. Wiadomo nie każdy taki jest, są pewnie lepsze i gorsze ;)
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1675706
W domu sam posiadam klime sanyo montowana w ścianie i powiem szczerze ze po przebojach z mobilna , nie zamieniłbym jej na taki mały ,, pierdzik"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By djMarco
#1675713
Ja mieszkam w bloku i o tyle o ile mogę zamontować sobie klimy o tyle jest problem z montażem. Mieszkam na parterze i to co musi być na zewnątrz nie może być na balkonie czy też na ścianie tylko muszę to wyciągnąć na dach. Blok ma tylko 4 piętra ale problem jest bo nie ma jak pociągnąć tego wszystkiego na dach.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Skinner
#1675724
Ja kiedyś pożeniłem moduły Peltiera z wiatrakiem i działało to zaskakująco dobrze (cicho, sucho, chłodniej). Oczywiście do klimy się to nie umywa ale koszt był żaden (części z odzysku) no i satysfakcja ze zrobienia czegoś co działa własnymi ręcami :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.