EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By morek900
#373098
jaka baza do aromatów owocowych jest najlepsza. Bo zamierzam sie pobawić w chemika liquidowego :)

VG , PG , czy 50:50? :zakrecony
Awatar użytkownika
By Amix
#373099
VG - daje dym
PG - kopa
Możesz pogodzić dym z kopem stosując VPG
Awatar użytkownika
By morek900
#373104
OKEJ , bedzie VPG! jak mowicie tak zrobie :>

-- [scalono] 07 gru 2011, 20:32 --

do tego dodaje się sam aromacik :>?

jaki wg was nejlepszy aromacik z twojliquid jest?

-- [scalono] 07 gru 2011, 20:32 --

i czy cleaomizer albo giantomizer nie zepsuje sie od mojego liquidu?

-- [scalono] 07 gru 2011, 20:38 --

VPG. Power Smoke Baza 26mg/ml - 100ml 34zł
VPG. Power Smoke Baza 36mg/ml - 100ml 41

Dirty Neutral Baza 24mg/ml - 100ml 36zł
Dirty Neutral Baza 36mg/ml - 100ml 45zł
Dirty Neutral Baza 12mg/ml - 100ml 20zł
(wszystko od E-dym)


NICOGLYMIX 50:50 Unflavoured Eliquid 80g moc 24mg 25zł
NICOGLYMIX 50:50 Unflavoured Eliquid 80g moc 36mg 30zł
(twoj liquid)

które wg was są godne polecenia?
Awatar użytkownika
By morek900
#373112
Aromat BRZOSKWINIA BINIA (Brzoskwinia) 10g
Aromat COLA O'LA (Cola) 10g
Aromat CYTRYNKOLADA (Cytryna) 10g
Aromat INO CAPUCCINO (Capuccino) 10g
Aromat KAWA ŚW. PATRYKA (Irish coffee) 10g
Aromat MANDARYN KA (Mandarynka) 10g
Aromat POCZUJ MIĘTĘ (Miętowy) 10g
Aromat TRUSKAWKA SOCZYSTA (Truskawkowy) 10g
Aromat WHISKACZ (Whisky) 10g
Aromat WIŚNIAK (Wiśnia) 10g
(TWOJ LIQUID)

czy E-dym
E-aromat 10ml:
cytryna,kawa,cappucino,mięta,wiśniowy,menthol,poziomka,whisky,pomarańcz


Prosze o pomooc : )
Awatar użytkownika
By Thaniell
#373115
Mieszanie liquidów jest raczej osobistą preferencją smaków e-palacza ;) to co smakuje mnie, może się okazać porażką dla Ciebie.
Awatar użytkownika
By morek900
#373119
okej wezme DNB baze :D i likłidy chyba z e-dyma ! HURTEM KUPUJEMY !

zestaw z giantomizerami i duużo likłidów !:D:D:D

-- [scalono] 07 gru 2011, 20:47 --

dodam że Pepsi Cola od milda to jest poezja :D

-- [scalono] 07 gru 2011, 20:48 --

a i jeszcze jedno, hmm np na

10ml bazyy ile dodać aromaciku? z 1ml? : )?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#373123
kolego morek900, proponuję abyś zapoznał się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi mieszania liquidów, bo jak widać wiedzę na ten temat masz mizerną, a do dziadostwa jeden krok ;)
Awatar użytkownika
By morek900
#373124
kolego Thaniell : ) , buszowałem po forumm długo :) i czytalem blogi chemika. I mało wiedzy wynioslem :(

moglbys podrzucić linka jakiegoś : (?

kalkulatorem tez nie umiem sie poslugiwac zbytnio
By maniak
#373136
morek900 pisze:kalkulatorem tez nie umiem sie poslugiwac zbytnio

:shock:
Może lepiej nie bierz się za mieszanie...
Awatar użytkownika
By morek900
#373139
dobra dziekuje, MANIAK trzeba w koncu sie nauczyc :)

-- [scalono] 07 gru 2011, 21:29 --

no i człowiek czyta i to wszystko takie skomplikowane się wydaje

na tym linku mieszają osobno PG + VG

<olaboga> : (

-- [scalono] 07 gru 2011, 21:58 --

widze że ludzie co robią liquidy to mieszają wszystkie Aromaty :D

wnioskując z forum tych ludków co robią

chyba lepiej kupić bazę 50:50 12mg/ml i do tego sobie aromatu dodawać, bo nie lubie mocnyych :)

albo bazę tą 32 / 24 mg/ml PG i dokupić glikol i gliceryne i mieszać , ale pewnie zrezygnuje z tego jak mi wychodzic nie bedzie

-- [scalono] 07 gru 2011, 22:00 --

gliceryna jest do zmienijszania nikotyny? tak?

-- [scalono] 07 gru 2011, 22:19 --

JEZUUUU, pomóżcie. Którą baze zamówić :(

50:50 o mocy 18mg/ml bo taka mi sie wydaje być spoko.

chciałbym tylko 18mg/ml. Czy zamowic tą największą i rozcieńczać?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#373176
Kup sobie bazę DNB lub VPG 18mg i do tego aromat. Gliceryna służy do zagęszczania liquidu, zwiększa jego lepkość.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#373180
morek900: nie pogniewaj się, ale jesteś żywym dowodem tego, co piszę w książce - że jednak lepiej zacząć mieszanie nie prędzej niż po miesiącu używania e-p z fabrycznymi liquidami. Ten czas warto poświęcić między innymi na poczytanie abecadła mieszania - w sieci albo na papierze. Uwierz, że zaoszczędzisz czasu, pieniędzy, a być może i nieco zdrowia.
Bo tak to wygląda mniej więcej tak jak w sytuacji, gdy ktoś zacznie jeździć autkiem na pedały i po 11 dniach wsiada do bolidu F1, odpala, rusza i przez radio rzuca pytania: chłopaki, powiedzcie jak się tu włącza trójkę?... panowie... a hamulec to który pedał?... a ten przycisk DRS to do czego służy?
Wszystko jest nawet fajnie - do pierwszego zakrętu.
Awatar użytkownika
By morek900
#373187
Nie obraziłem się : ). I przyjmuję krytykę w 100% : ). Czytam strasznie dużo, teraz siedze na temacie

http://www.e-papierosy-forum.pl/viewtopic. ... 4&start=80

: ). Tylko że w piątek będe zamawiać nowe gianty, i chcialem odrazu bazy dokupić. Ale sprawa nie jest taka hop siup. : )

ostatnie pytanie czy lepiej VPG 32mg/ml czy taką jaką preferuje tzn 18mg/ml. ?

czy po dodaniu aromatów poziom nikotynki drastycznie spada, w stosunku do 10ml likuidu przyjmując 3krople/ml ?
Awatar użytkownika
By Tomba
#373195
morek900 pisze:czy po dodaniu aromatów poziom nikotynki drastycznie spada, w stosunku do 10ml likuidu przyjmując 3krople/ml ?

To może zacznij czytać od tego: http://starychemik.wordpress.com/
Awatar użytkownika
By morek900
#373197
daro pisze:No comment :mrgreen:

:( :zakrecony :zakrecony

-- [scalono] 07 gru 2011, 22:50 --

chyba zamówie ta księge ! : )
Awatar użytkownika
By lesmie
#373230
Nie chyba, ale na pewno i jak najszybciej jeśli chcesz sam sporządzać e-liquidy, dowiesz się wszystkiego.
Awatar użytkownika
By Kriss
#373260
morek900 pisze:czy po dodaniu aromatów poziom nikotynki drastycznie spada, w stosunku do 10ml likuidu przyjmując 3krople/ml ?

Dobra, zaznaczam, że robię to tylko JEDEN raz. :-P

Przyjmujemy, że 1ml=20kr. Jeśli chcesz dodać 3kr/ml do powiedzmy 10ml bazy da to 30kr aromatu czyli 1,5ml.

Korzystamy teraz z kalkulatora, żeby się dowiedzieć, jak bardzo osłabnie nam moc bazy 18mg

Obrazek

Korzystamy z pierwszej opcji w kalkulatorze i traktujemy aromat jako liquid o mocy 0mg. Dostajemy odpowiedź, że moc wynikowa to 15,65mg.


A teraz załóżmy, że chcesz zmieszać 10ml płynu o wynikowej mocy 18mg od podstaw, czyli korzystając z mocnej bazy, glikolu, gliceryny i aromatu.
Załóżmy, że baza ma 36mg, chcesz dodać 20% gliceryny i 1,5ml aromatu (niewiele więcej niż 3kr/ml). Wpisujemy wszystko w odpowiednie rubryki, te, które nas nie interesują (np. alkohol) pomijamy i na dole dostajemy automatycznie odpowiedź.

Obrazek

Tadam.
Awatar użytkownika
By morek900
#373287
Dziekuje KRISS bardzo pomogłaś : )

proszę :) w ramach podziękowania : )

Obrazek

-- [scalono] 08 gru 2011, 09:18 --

liquid rozcieńczający to jaki?
Awatar użytkownika
By Amix
#373303
liquid rozcieńczający to jaki?

Jaki tylko się Tobie podoba.
Jeden warunek: ma mieć mniejszą zawartość nikotyny niż bazowy, bo ma rozcieńczać

W tym przykładzie od @Kriss
Liquid bazowy - PG 36mg/ml - 5 ml
liquid rozcieńczający - PG 0mg/ml - 1.5 ml
Gliceryna - VG 0mg/ml - 2 ml
aromat - 1.5 ml
Wychodzi 10 ml o mocy 18mg/ml
Awatar użytkownika
By morek900
#373412
czyli lepiej jednak kupić PG i bawić się w mieszanie :D
niż gotowego 50:50 : ) i do tego sam liquid

:>

-- [scalono] 08 gru 2011, 13:28 --

b. pomogliście : )

dziekuje : )

-- [scalono] 08 gru 2011, 13:49 --

tak teraz myśle i wnioskuje że 1,5ml aromaciku, z 50:50 too w sumie dużo , jak te buteleczki mają po 5ml :D ale to tylko moje odczucia :D
Awatar użytkownika
By Kriss
#373430
To jest średnio.
Zresztą co dywagujesz, czy to dużo czy mało, jak nie próbowałeś... :P

Spróbuj, będzie za mocne, to rozcieńcz i na drugi raz daj mniej, będzie za słabe, dodaj więcej. Proste.
Awatar użytkownika
By Amix
#373619
czyli lepiej jednak kupić PG i bawić się w mieszanie :D
niż gotowego 50:50 : ) i do tego sam liquid

Ja do DC mimo zaleceń stosowania oryginalnych liquidów stosuję VG/PG - 15/75
i super działa na samogonku :D
Metodą prób i błędów sam dobierzesz wszystko. Ja "zmarnowałem" ponad pół roku i teraz jestem very happy :D
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#373750
@morek900
Na początek postaraj się ochłonąć - piszesz bardzo chaotycznie, trudno Ci myśli w jeden wątek zebrać, "doklejasz" coraz nowe zdania. Rozumiem to - też dopiero zaczynam mieszanie. Niestety nie opanowanie tych odruchów nie pomoże, a nawet może przyczynić się do tragedii małej (chcesz na prawdę palić 36mg?).

Z doświadczenia niemal tak świeżego, jak Twoje: na tym forum są odpowiedzi na wszystkie postawione przez Ciebie pytania, do tego dość uporządkowane. Daj sobie jeszcze tydzień-dwa na lekturę, potem stwórz laboratorium. No i niemal truizm - słuchaj Starego Chemika.

Nie odbierz tego, proszę, jako uszczypliwości. Nie trudno się przejechać, oby tylko na smaku, a nie daj Boże na mocy...
Będę Cię dopingował, bo droga do sukcesu niełatwa i...może być kosztowna. ;)
Awatar użytkownika
By vincent
#373778
A mój graal na razie to "Universal Baza" i aromat "Tobacco Symphony" (Wera Garden - 15 kropel / 10 ml bazy). Sama baza też jest dla mnie OK. Tak już mogło by zostać.
Awatar użytkownika
By aspartan82
#373919
morek900 pisze:jaka baza do aromatów owocowych jest najlepsza. Bo zamierzam sie pobawić w chemika liquidowego :)

VG , PG , czy 50:50? :zakrecony


Szanowny kolego morek900, ja jak zaczynałem przygodę z samoróbkami zacząłem od rzeczy dość prostych: paliłem liquidy gotowe 18mg, więc wziąłem bazę VPG 50/50 18mg i parę aromatów oraz czyste buteleczki, i zacząłem w ten sposób, do dwóch buteleczek pustych za pomocą strzykawki odmierzyłem 1 ml bazy i wlałem ją do buteleczek, teraz aromat np. Cuban Supreme (podaje ten jako przykład z racji iż Vera garden mam dwa smaki od niedawna i są one dość skoncentrowane (1 / 2 krople na 5ml bazy). Cuban Supreme 1 kropla na 1 ml, 2 krople do drugiej, dwa dni gryzienia i próby, które lepsze. Później na blogu Starego Chemika wyczytałem jak to jest ze stężeniami procentowymi, i teraz ilość aromatu dozuje w ten sposób: na stronie producenta pisze np. tak zalecane stężenie z bazą 1-2%, więc 1ml aromatu na 100ml bazy, więc jak chcę zrobić 10ml gotowca to daje 0,1 - 0,2 ml aromatu na 10 ml bazy, dla wspomnianej ilości testowej 1ml będzie to tak wyglądało: 1ml bazy i 0,01 - 0,02 ml aromatu. Ale cóż kubki smakowe każdy ma inne więc gusta inne. Jeżeli używałem bazy DNB też 18mg to aromatu dawałem mniej żeby nie zabić smaku tytoniowej bazy. Poszukaj na forum umieściłem kilka przepisów własnych. I raz jeszcze proszę zacznij od prostych przepisów, jeżeli chcesz zdrowie zachować.

Pozdrawiam
W razie pytań pisz, chętnie pomogę,
Awatar użytkownika
By qkiz_xt
#375152
vincent pisze:A mój graal na razie to "Universal Baza" i aromat "Tobacco Symphony" (Wera Garden - 15 kropel / 10 ml bazy). Sama baza też jest dla mnie OK. Tak już mogło by zostać.


A w czym to palisz? Pytam, gdyż używam lijquinatora DC i nie chce mieć pękniętej/zżartej tulejki/drip tripa.
Smak podobny do czego?
Awatar użytkownika
By vincent
#375194
qkiz_xt pisze:
vincent pisze:A mój graal na razie to "Universal Baza" i aromat "Tobacco Symphony" (Wera Garden - 15 kropel / 10 ml bazy). Sama baza też jest dla mnie OK. Tak już mogło by zostać.


A w czym to palisz? Pytam, gdyż używam lijquinatora DC i nie chce mieć pękniętej/zżartej tulejki/drip tripa.
Smak podobny do czego?

Czuć delikatne orzeszki z aromatu oraz delikatne zioła trudno mi powiedzieć jakie - pochodzące z bazy. Mnie to przypomina KL, ale nie jest identyczne. W każdym razie palę tylko to lub samą bazę.
Palone w SE-2 oraz liquinatorach ale w strzykawkach (innych nie mam :wink: ).
Awatar użytkownika
By qkiz_xt
#375208
vincent pisze:
qkiz_xt pisze:
vincent pisze:A mój graal na razie to "Universal Baza" i aromat "Tobacco Symphony" (Wera Garden - 15 kropel / 10 ml bazy). Sama baza też jest dla mnie OK. Tak już mogło by zostać.


A w czym to palisz? Pytam, gdyż używam lijquinatora DC i nie chce mieć pękniętej/zżartej tulejki/drip tripa.
Smak podobny do czego?

Czuć delikatne orzeszki z aromatu oraz delikatne zioła trudno mi powiedzieć jakie - pochodzące z bazy. Mnie to przypomina KL, ale nie jest identyczne. W każdym razie palę tylko to lub samą bazę.
Palone w SE-2 oraz liquinatorach ale w strzykawkach (innych nie mam :wink: ).

A drip tripy jakie masz? Wszystko z nimi w porządku?
Awatar użytkownika
By vincent
#375210
qkiz_xt pisze: A drip tipy jakie masz?

Plastik (liquinator) i metal (SE-2).
Awatar użytkownika
By qkiz_xt
#375213
vincent pisze:
qkiz_xt pisze: A drip tipy jakie masz?

Plastik (liquinator) i metal (SE-2).

Aha. Dzięki za info *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By morek900
#375802
zrobilem zakupy :)

dziś kurierem ma przyjść zestaw od E-DYM z giantomizerem : )

oraz

Dirty Neutral Baza 18mg vpg i 2x e-aromat od inavery wiśnia w likerze i cool mint :)

-- [scalono] 13 gru 2011, 13:30 --

proporcja 5kr/1ml bazy? :)?
Awatar użytkownika
By gotronkk
#375804
Zacznij od 2kr/ml jak będzie miało to dolej. Pamiętaj tylko, że liquid musi się "przegryźć". A tak z ciekawości zapytam, wiesz co to blog Starego Chemika? I jakie informacje na nim się znajdują?
Awatar użytkownika
By morek900
#375805
i czy lepiej wapować wlasny LIQUID na Giantomizerze czy na Dual Coilu ktory dostałem w gratisie?

-- [scalono] 13 gru 2011, 14:09 --

czytam blog starego chemika.

-- [scalono] 13 gru 2011, 14:10 --

tam jest FAQ i Co to są poszczegolne czesci. Za ksiazke o robieniu liquidow placic trzeba : <

-- [scalono] 13 gru 2011, 14:11 --

o kurde jednak nie. Sory!
Awatar użytkownika
By Kriss
#375814
morek900 pisze:Za ksiazke o robieniu liquidow placic trzeba : <

Morek, za książki o robieniu czegokolwiek trzeba płacić, bo zrobienie książki kosztuje, więc ci, co je robią, nie rozdają ich z reguły za darmo... :D
Awatar użytkownika
By morek900
#375861
czytam blog chemika. Kriss, czy da rade zrobić z 18mg VPG roztwór ktjory ma 12mg nikotynki dodając do niego samą gliceryne?

-- [scalono] 13 gru 2011, 16:36 --

obliczylem z bloga chemika

Skoro w 1 mililitrze ma być 12 mg nikotyny, to w 10 ml musi jej być oczywiście 10 razy więcej, a więc 120 mg.

1ml -18mg (baza)
x ml -120g

x=(120*1)/18

+ kropelki liquidu


da rade coś takiego zmajstrować?
Awatar użytkownika
By miron52
#375880
Motasz się i nie wiadomo czy to co piszesz, to to samo co myślisz. Jak do bazy VPG ( która ma 50% gliceryny) dodasz gliceryny, to liguid będzie za gęsty. Lepiej dodać VPG 0% albo glikolu. Glikolem zmniejszysz gęstość, ale proporcje będą w przyzwoitych granicach. Żeby zejść z mocy 18mg do 12 musisz dodać 50% rozcieńczalnika czyli do 10ml bazy 18mg dodać 5ml beznikotynowego. Rozcieńczalnikiem może być VPG 0% lub glikol. Rozcieńczalnikiem są również aromaty i trzeba również je ująć w obliczeniach.
Pobaw się kalkulatorem http://skrypty.info.pl/kalkulator.html
Awatar użytkownika
By morek900
#375883
glikol kupie w aptece z gliceryną?

-- [scalono] 13 gru 2011, 17:00 --

glicerynka daje dym
a spirytus co daje w roztworze?
Awatar użytkownika
By gotronkk
#375889
Tymi pytaniami udowadniasz, że wiesz że istnieje blog SCH ale go nie czytasz. Spirytus daje hmmm wodnistość.
Awatar użytkownika
By lesmie
#375892
Glikolu propylenowego (PG) nie kupisz w aptece, spirytusem możesz zmniejszyć gęstość (lepkość) e-liquidu jak jest w nim za dużo gliceryny.
Awatar użytkownika
By rafal180
#375946
Kriss pisze:A teraz załóżmy, że chcesz zmieszać 10ml płynu o wynikowej mocy 18mg od podstaw, czyli korzystając z mocnej bazy, glikolu, gliceryny i aromatu.
Załóżmy, że baza ma 36mg, chcesz dodać 20% gliceryny i 1,5ml aromatu (niewiele więcej niż 3kr/ml). Wpisujemy wszystko w odpowiednie rubryki, te, które nas nie interesują (np. alkohol) pomijamy i na dole dostajemy automatycznie odpowiedź.

Obrazek

Tadam.


To może dołączę się dyskusji i zapytam. W przykładzie opisanym wyżej mamy bazę PG, rozcieńczalnik PG i gliceryna. Przedstawia się to tak: bazą jest 5ml PG 36 + 1,5ml PG 0( np. Glikol 1.2 propylenowy) + 2ml gliceryny (np. gliceryna farmaceutyczna 99,5%) + 1,5ml aromatu, co da nam 10ml płynu o mocy 18ml w proporcjach glikol/gliceryna 80/20. A jak użyć kalkulatora, aby otrzymać tyle samo liquidu o tej samej mocy i stosunku glikolu/gliceryny jeśli mam powiedzmy bazę PG 36 (lub 24) i bazę VG 0. Tzn. że baza VG byłaby jednocześnie rozcieńczalnikiem i gliceryną. Gdyby zrobić analogicznie tylko zamiast 1,5ml rozcieńczalnika PG 0 i 2ml gliceryny dodać 3,5ml Bazy VG, otrzymamy to samo ale już proporcja glikolu/gliceryny będzie inna bo dajemy 3,5ml gliceryny a nie 2ml. I czy jest jakaś różnica smakowa/dymowa miedzy metodą PG 36 + PG 0 + gliceryna, a PG 36 (lub 24) + VG 0 i jeśli tak to która metoda jest lepsza ?
By maniak
#376087
rafal180 pisze:I czy jest jakaś różnica smakowa/dymowa miedzy metodą PG 36 + PG 0 + gliceryna, a PG 36 (lub 24) + VG 0 i jeśli tak to która metoda jest lepsza ?

Jest. W pierwszym przypadku używasz tylko PG i gliceryny 99,5% (tak przynajmniej napisałeś), która jest bardzo gęsta. Taki "zestaw" trudniej się miesza i nieco dłużej się przegryza.
W drugim przypadku zamiast gliceryny 99,5% dajesz glicerynę z dodatkiem wody, która jest rzadsza i szybciej się miesza/przegryza (baza VG 0 zawiera także wodę oprócz gliceryny, nie znam dokładnych proporcji ale podejrzewam, że jej skład jest mocno zbliżony do gliceryny aptecznej, czyli zawiera kilkanaście procent wody). Smakowo/dymowo obie wersje wypadają podobnie chociaż dawniej preferowałem pierwszy sposób. Aktualnie używam raczej mieszanek w których występuje gliceryna w formie bazy PG/VG 50:50 - mniej zabawy z mieszaniem. Zawartość procentowa gliceryny nie jest aż taka istotna - dobrze jak jest trochę dodane bo ładniej dymi i łagodzi smak ale różnica pomiędzy liquidem o zawartości 15% gliceryny a takim w którym jest jej 20% jest raczej nieznaczna.
Awatar użytkownika
By rafal180
#376148
Dziękuje za odpowiedź, zastosuje sobie właśnie metodę 1 lub bazę VPG, ale na przyszłość pozostaje mi tylko pytanie jak zastosować ów kalkulator do bazy PG i rozcieńczalnika/gliceryny VG 0 aby na wyżej wymienionym w moim poprzednim poście przykładzie uzyskać stosunek PG/VG 80 do 20 ? Kalkulator z opcją 4 liczy zawsze oddzielnie rozcieńczalnik i glicerynę, a stosując VG 0 mamy jednocześnie ją jako rozcieńczalnik i glicerynę. Wpisując tam że chcemy mieć 20% gliceryny automatycznie policzy rozcieńczalnik i wyskoczy aby dodać ileś tam rozcieńczalnika o mocy 0 i ileś tam gliceryny i wtedy uzyskasz żądaną moc liquidu w proporcjach 80/20. Więc jak użyć kalkulatora gdy jednocześnie VG będzie rozcieńczalnikiem i gliceryną, bo gdy zsumuje wypluta przez program ilość rozcieńczalnika i gliceryny do dodania i użyję tylko bazy VG 0 jako suma dwóch w/w wartości to już nie uzyskam żądanej proporcji 80/20 tylko gliceryny będzie więcej niż 20%. Czy da się jakoś za pomocą w/w kalkulatora obliczać żądaną ilości liquidu i mocy oraz proporcji przez zastosowanie bazę PG z jakąś tam zawartością nikotyny + bazę VG z nikotyną 0 ? Czy jest tylko możliwość liczenia bazy PG z jakąś tam zawartością nikotyny + rozcieńczalnik glikol 1.2 propylenowy + np. gliceryna farmaceutyczna 99,5% i tak uzyskamy żądaną ilość liquidu, mocy i proporcji.

Jeszcze mam takie pytanie czy np baza VPG (50/50) nie jest za gęsta do liquinatora z kartkiem DC (kartek np. ten fabryczny do Liquinatora z małą dziurką) ? I jaka proporcja glikolu/gliceryny jest odpowiednia do kartka z małą dziurką ? Czy 80/20 może być za geste do tego ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
By maniak
#376162
Bazy typu VPG mają dodatek wody właśnie po to by nie były zbyt gęste/lepkie do różnych atomizerów/kartomizerów. W takim przypadku proporcje bazy VPG do bazy PG nie mają dużego znaczenia. Mają za to znaczenie dla odczuwanego "kopa" nikotynowego. Mnie baza na PG kopie znacznie mocniej niż baza na VG o tej samej zawartości nikotyny. Co do przeliczeń - jeśli używasz bazy VPG lub czegoś podobnego do rozcieńczania, podaj ją jako rozpuszczalnik a zawartość gliceryny przelicz sobie osobno "na piechotę". Dla uproszczenia przyjmij że baza VPG to czysta gliceryna - nie zrobisz dużego błędu. Czyli w podanym przez Ciebie przypadku, jeśli użyjesz 3,5 ml bazy VG na 10 ml liquidu, zawartość gliceryny wyniesie około 35% (realna będzie mniejsza ze względu na zawartość wody).
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.