EPF
Co z czym i jak mieszać.
By OphisR
#183832
Witam
potrzebuję jakiś sprawdzony sposób na zrobienie tylko dymu w moim epapierosie. Widzę, że jest sporo różnych opisów na forum, ale ja chcę tylko uzyskać dymek. A jak mi się spodoba to no to już skorzystam z tych wszystkich przepisów.
Proszę o poradę jakie dokładnie preparaty kupić i w jakich proporcjach wymieszać.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 lip 2010, 12:35 przez Tusia, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Edycja tytułu. Dym jest efektem spalania a w e-p spalania nie ma.
Awatar użytkownika
By navegare
#183834
Jeżeli to ma tylko dymić - baza VG, "zerówka", z Inawery.
By OphisR
#183836
Dzięki za szybką i bardzo konkretną odpowiedź.
Właśnie czytałem o mieszaniu glikolu i glikolu propylenowego - myślałem, że to jest baza dymu.

"Dymu", bo to nie dym.Tusia.
Awatar użytkownika
By navegare
#183838
Właściwie taką zerówkę mógłbyś zrobić z aptecznej gliceryny i wody destylowanej lub demineralizowanej. No, ale to już jest trochę zabawy z dobraniem gęstości :)
W naszych liquidach - gliceryna "dymi", glikol zaostrza smak i daje lepszego "kopa".
By OphisR
#183841
Byłoby super zrobić coś takiego samemu, jak możesz to podaj mi mniej więcej proporcje jakie powinny być zachowane, a z tą gęstością to może się akurat uda. Od czegoś trzeba zacząć.
Awatar użytkownika
By navegare
#183843
Nigdy nie próbowałam, zawsze mieszam jakąś bazę + glicerynę + dodatki.
Pozostaje poeksperymentować - składniki są na tyle tanie, że można trochę zmarnować. :)
Awatar użytkownika
By gotronkk
#183845
Błagam. navegare wiem, że Twoje dobre serce chce pomóc każdemu ale to było wałkowane już wiele razy. A i już na pierwszy rzut oka widać, że człek nie ma o tym bladego pojęcia. A gdyby jak mówi poczytał to by już wiedział gdzie i czego szukać. Więc może skierować do odpowiednich działów zanim zrobi sobie krzywdę.
By OphisR
#183847
Ostatnia rzecz i możecie wyrzucić ten post :)
No wiem, że koszt składników jest niewielki, ale dzisiaj bazy mi się nie uda kupić a do apteki dostęp mam dobry:)
W pierwszej odpowiedzi napisałeś mi, że wystarczy kupić bazę VG, a w ostatnim napisałeś, że mieszasz baza + gliceryna i dodatki - rozumiem, że glicerynę dodajesz, żeby uzyskać lepszy dym?
Awatar użytkownika
By navegare
#183851
Używam bazy PG i gliceryny, albo bazy VG - bez dodatków, oprócz smakowych.
Chciałeś uzyskać tylko "dym" - sposób z gliceryną jest najprostszy.
Po inne przepisy - zapraszamy do wątków o mieszaniu.
Zamykam...
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.