EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By BocianDos
#1926238
Obrazek

Jedną z przyczyn problemów podczas niskich temperatur jest to, że niektóre urządzenia mogą sprawiać problemy ich użytkownikom. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli wiesz, jak prawidłowo dbać o swój sprzęt, możesz kontynuować wapowanie przez całą zimę bez żadnych problemów. W tym artykule przedstawię sposoby radzenia sobie z niskimi temperaturami.

Bateria
Niskie temperatury mogą skrócić życie baterii i obniżyć wydajność urządzenia. Oto kilka prostych zasad, których należy przestrzegać

Przechowywanie baterii
Trzymaj je w ciepłym miejscu, zwłaszcza wtedy, gdy nie używasz urządzenia, jeśli chodzi o baterie wbudowane, zazwyczaj wystarczy trzymać je blisko ciała, na przykład w kieszeni spodni.

Zapasowe baterie
Jeśli twoje urządzenie działa na wymienny akumulator warto mieć ze sobą zapasowe baterie, szczególnie podczas dłuższych sesji na zewnątrz.

Obrazek

Posmaruj usta balsamem
Powszechnie wiadomo, że zimna pogoda jest okropna dla ust. Niestety, wapowanie może pogorszyć ten stan jeszcze bardziej. W zimne dni użytkownicy są bardziej narażeni na suche, łuszczące się i popękane usta. Nikt nie chce, by jego usta były spierzchnięte przez wapowanie. Aby zapobiec spierzchnięciu ust, należy stale pić wodę i używać balsamu nawilżającego.

Obrazek

Zmień proporcje liquidu
Każdy płyn w niskiej temperaturze gęstnieje, rozwiązaniem tego problemu może być używanie liquidów z przewagą glikolu, zwłaszcza jeśli zazwyczaj używasz gęstych liquidów w proporcji 70/30. Dobrym pomysłem jest też trzymanie samego płynu w ciepłym miejscu, chociażby w kieszeni przy ciele. Przełoży się to na zwiększenie żywotności grzałki.

Obrazek

Używaj mniej chłodzika
Bardziej chłodzące liquidy mogą dla niektórych użytkowników być bardziej nieprzyjemne podczas wapowania w niskiej temperaturze. Może to powodować nieprzyjemne uczucie zbyt dużego chłodu w gardle. W tym sezonie lepiej przerzucić się na delikatniejsze smaki. Może być to okazja, by spróbować czegoś nowego.

Obrazek

Używaj jednorazówek
Raz na jakiś czas, zamiast brać ze sobą swoje urządzenie, możemy rozważyć też zakup jednorazówki. Dotyczą ich raczej te same problemy co podów, ale w przypadku zalania, wpadnięcia w śnieg czy po prostu uszkodzenia, dużo mniej będzie nam jej szkoda niż naszego głównego urządzenia.

Obrazek

Ustnik
W dzisiejszych czasach raczej standardem jest ustnik wykonany z tworzywa sztucznego, jednak jeśli nadal używasz ustników metalowych, dobrym pomysłem jest zmiana ich na okres zimowy.

Obrazek

Uważaj na chmury
W zimne dni, gdy temperatura spada, zauważysz, że twój oddech staje się widoczny. To zjawisko występuje, gdy para wodna wydychana podczas oddechu kondensuje się, tworząc małe kropelki lodu. Co istotne, te wydychane chmurki pary wodnej będą utrzymywać się w powietrzu znacznie dłużej. Uważaj, żeby nie przeszkadzać zbytnio innym ludziom znajdującym się na zewnątrz lub żeby nie ograniczać sobie widoczności, jadąc nienagrzanym samochodem.

Obrazek
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.