EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By edwi-92
#504701
Witam !

Planuje otworzyć konto osobiste w banku. Mam dylemat tylko gdzie .... czy ING czy ALIOR


Jakieś doświadczenia ? Opinie ?

Dodam, że w Aliorze wszystko jest za 0zł, a w ING trzeba płacić za karte lub wydać 100zł+/- w msc.
Awatar użytkownika
By Lutor
#504703
Alior lub [wymoderowano]




Kolega pyta o model Hondy a Ty mu polecasz Toyotę? Czytamy temat ze zrozumieniem. Ma być szybko i sprawnie. - Kszywho
Awatar użytkownika
By woocash
#504710
Alior Sync i nie płacisz za przesyłkę przy zakupach e-fajek :) Tzn płacisz, ale dostajesz 5% zwrotu...
Awatar użytkownika
By dudi
#504721
Paręnaście lat w ING. Żadnych problemów. Kartą i tak płacę więc konto wychodzi za darmo. Oczywiście wypłata z wszystkich bankomatów też bez opłat.
Awatar użytkownika
By leo_rex
#504817
dudi pisze:Paręnaście lat w ING. Żadnych problemów. Kartą i tak płacę więc konto wychodzi za darmo. Oczywiście wypłata z wszystkich bankomatów też bez opłat.

Ciekawe rzeczy piszesz...Ja tez jestem kilkanaście lat w ING i zawsze do niedawna płaciłem opłate za podjecie pieniedzy w innych niż Ślaskie bankomatach...
Awatar użytkownika
By tara36
#504819
dudi pisze:Paręnaście lat w ING. Żadnych problemów. Kartą i tak płacę więc konto wychodzi za darmo. Oczywiście wypłata z wszystkich bankomatów też bez opłat.

Tu mam złe doświadczenia - brak możliwości płacenia kartą bo wiecznie zawieszony system - kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt sytuacji w przeciągu 2 lat. Zdecydowanie Alior. Posiadam - nie mam zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
By dudi
#504820
Darmowe wypłaty z bankomatów innych niż ING mam gdzieś od trzech lat (od kiedy zmieniłem standardowe konto z Lwem na Direct).
Awatar użytkownika
By taz
#504822
krakry1 pisze:Proponuję w Amber Gold - wrażenia murowane. ;-) :lol:


Z Amber Gold jest jak z naszymi siatkarzami oboje liczyli na złoto :D

A wracając do tematu bierz Alior , nie mam najmniejszych problemów z nimi.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 16:23 przez taz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By daRk
#504829
Od zawsze jestem w ING.Nigdy nie miałem problemów z płaceniem kartą. Posiadam konto Direct więc wszystko za Ozł.Co do wypłat z bankomatów to tak jak wyżej napisał kolega - darmowe.W Alior nie mam konta więc się nie wypowiem. :D
By Salusia
#1692261
Odkopuję temat, bo trafiłam na niego szukając w Googlach opinii o ING i mi się nasze forum rzuciło w oczy ;). Planuję tam założyć konto. Aliora miałam i szczerze to średnio mi przypadł do gustu ten bank. Nie mówiąc o tym, że wprowadzili prowizję i mnie nie poinformowali. ING ma chyba dobre opinie http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/03/ ... irect.html
tylko w ING chyba teraz jet jedna wypłata z bankomatu obcego za darmo w miesiącu? Opłata za kartę jak nie zrobimy min. 300 zł transakcji kartą w miesiącu. Tylko ten miesiąc jest jakoś dziwnie liczony? Od 29 dnia do 28 dnia? Ma ktoś z Was tam dalej konto. Jakie są wasze opinie?
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#1692264
tara36 pisze:
dudi pisze:Paręnaście lat w ING. Żadnych problemów. Kartą i tak płacę więc konto wychodzi za darmo. Oczywiście wypłata z wszystkich bankomatów też bez opłat.

Tu mam złe doświadczenia - brak możliwości płacenia kartą bo wiecznie zawieszony system - kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt sytuacji w przeciągu 2 lat. Zdecydowanie Alior. Posiadam - nie mam zastrzeżeń.

W życiu nie miałem takich problemów, to co napisałeś jest może spowodowane debetami lub uszkodzona kartą. Gdziekolwiek czy czytnik czy zbliżeniowo nie było NIGDY zdnych problemów z ING.
By Salusia
#1692267
@Goldi @Tecumseh macie dalej tam konta? Jesteście zadowoleni? Korzystacie z aplikacji mobilnej?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1692268
Nie mam i nigdy nie miałem w tych bankach konta.
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1692282
Salusia pisze:Odkopuję temat, bo trafiłam na niego szukając w Googlach opinii o ING i mi się nasze forum rzuciło w oczy ;). Planuję tam założyć konto. Aliora miałam i szczerze to średnio mi przypadł do gustu ten bank. Nie mówiąc o tym, że wprowadzili prowizję i mnie nie poinformowali. ING ma chyba dobre opinie http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/03/ ... irect.html
tylko w ING chyba teraz jet jedna wypłata z bankomatu obcego za darmo w miesiącu? Opłata za kartę jak nie zrobimy min. 300 zł transakcji kartą w miesiącu. Tylko ten miesiąc jest jakoś dziwnie liczony? Od 29 dnia do 28 dnia? Ma ktoś z Was tam dalej konto. Jakie są wasze opinie?

Jest jak piszesz, ale nie mam z tym bankiem najmniejszego problemu. Bankomatów Planet Cash i ING jest wszędzie w 3 :dupa. Kartą i tak podejrzewam płacisz częściej więc te 300 zł lekko wyrobisz ;) Reszta za darmo. Świetna i prosta apka mobilna i przejrzysta strona banku.
Awatar użytkownika
By rafii
#1692304
minimaluser pisze:
Salusia pisze:Odkopuję temat, bo trafiłam na niego szukając w Googlach opinii o ING i mi się nasze forum rzuciło w oczy ;). Planuję tam założyć konto. Aliora miałam i szczerze to średnio mi przypadł do gustu ten bank. Nie mówiąc o tym, że wprowadzili prowizję i mnie nie poinformowali. ING ma chyba dobre opinie http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/03/ ... irect.html
tylko w ING chyba teraz jet jedna wypłata z bankomatu obcego za darmo w miesiącu? Opłata za kartę jak nie zrobimy min. 300 zł transakcji kartą w miesiącu. Tylko ten miesiąc jest jakoś dziwnie liczony? Od 29 dnia do 28 dnia? Ma ktoś z Was tam dalej konto. Jakie są wasze opinie?

Jest jak piszesz, ale nie mam z tym bankiem najmniejszego problemu. Bankomatów Planet Cash i ING jest wszędzie w 3 :dupa. Kartą i tak podejrzewam płacisz częściej więc te 300 zł lekko wyrobisz ;) Reszta za darmo. Świetna i prosta apka mobilna i przejrzysta strona banku.

Zgadzam się w 100% brak problemu z tym bankiem przelewy przychodzą szybko całkiem dobre sesje godzinowe przychodzę i wychodzę, a z tymi bankomatami to naprawdę PlanetC jest wszędzie pełno szczególnie w biedronkach

mTalk
By labik
#1692337
T-Mobile (stary Alior Sync) się posypał. Od sierpnia wszystko płatne jest, tylko 3 wypłaty z bankomatów są za darmo, każda kolejna 5zł. Cashback skrócili o połowę. Zastanawiam się gdzie przenieść teraz swój rachunek?

Zależy mi na darmowym prowadzeniu konta oraz darmowych wypłatach we wszystkich bankomatach. Więcej do szczęścia mi nie trzeba.
Awatar użytkownika
By dudson
#1693743
W ing niestety juz nie wyplacisz za darmo we wszystkich bankomatach.

Za darmo w bankomatach ing i planetcash. W pozostalych pierwsza wyplata w miesiacu za darmo, kazda nastepna chyba 2.50.

Jestem klientem ing juz dobre 10 lat i nie mam zadnych problemow. Obsluga zawsze pod reka, system lojalnosciowy, sensowne oferty kredytowe/debetowe.

Zastanow sie dobrze nad wyborem banku, warto miec konto w jednym banku przez dluzszy czas.

Dla przykladu wziecie kredytu w ing na 15000 kosztowalo mnie 10min przy komputerze. Zero formalnosci, po prostu od kilku lat wplywa mi wyplata na to konto.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Donayo
#1693764
A ja polecam Smart Bank.
Nowy bank na rynku, założony przez właściciela mBank.
Wszystkie normalne czynności za darmo.
Do konta można otworzyć oszczędnościówkę za darmo, która ma dość wysoki procent.
Jedyny problem to wpłaty, gdyż Smart Bank nie posiada jeszcze własnych wpłatomatów i trzeba korzystać z Euronet (0.4% prowizji) lub innych banków (prowizja zazwyczaj koło 0.5%).

Alior może jest spoko, ale po tym jak dzwonili do mnie co drugi dzień, zrazili mnie do siebie.
Na co dzień, od 2012r., korzystam z Credit Agricole i jestem zadowolony.
Jednak u nich jeszcze przez 5 lat będę miał "1 Konto", więc oferta lekko różni się od zwykłej.
Awatar użytkownika
By Vaneheim
#1693785
Bank Millennium "Konto 360°".
Wszystko masz za darmo.
https://www.bankmillennium.pl/konto-360-fl?portalId=208&nr=2&gclid=CKuaxa2Znc4CFWUlcgodofgJhw

0zł za prowadzenie konta
0zł za kartę do konta
0zł za wypłaty z bankomatów
0zł za przelewy krajowe w złotych przez internet i mobilne
0zł za przelewy na e-mail lub telefon
0zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1693800
Ja tam Aliora nie polecam. Konto dobre dla kogoś, kto trzyma na nim 500 zł i nie korzysta. W momencie, gdy wykonywanych jest dużo operacji na większe kwoty, otwarta jest np. linia debetowa itp, zarówno system elektroniczny banku jak i jego "żywa" obsługa głupieje. Stan konta w systemie nigdy nie odzwierciedla stanu rzeczywistego, więc trzeba dzwonić, żeby uzyskać informacje, a i tam potrafią podać info z d... i robimy sobie np. minusa na koncie kosztującego 50zł. Reklamacja nie wchodzi w grę, bo odpowiedzią Aliora jest - "nie jest technicznie możliwe ustalenie stanu konta na dzień taki czy taki" i inne podobne absurdy. Błędy, bezpodstawnie naliczane opłaty itp. W placówkach "przy okienku" też często zawracanie d... z byle powodu. Alior nadaje się dla osób, które posiadają niewielką sumę pieniędzy na koncie i płacą za bułki w sklepie.
Reasumując, ja zapamiętałem Alior jako bank, w którym wszystko dzieje się z winy klienta, a sam bank nie ponosi za nic odpowiedzialności - "bo nie ma technicznych możliwości..." Itp itd.
To oczywiście moje doświadczenia. Miałem tam konto firmowe i prywatne. Oba zamknąłem (co nie jest takie proste i oczywiste) i przeniosłem oba do mBank. Póki co od roku jestem bardzo zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Donayo
#1693810
Vaneheim pisze:Bank Millennium "Konto 360°".
Wszystko masz za darmo.
https://www.bankmillennium.pl/konto-360-fl?portalId=208&nr=2&gclid=CKuaxa2Znc4CFWUlcgodofgJhw

0zł za prowadzenie konta
0zł za kartę do konta
0zł za wypłaty z bankomatów
0zł za przelewy krajowe w złotych przez internet i mobilne
0zł za przelewy na e-mail lub telefon
0zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty


Zwolnienie z opłat za prowadzenie Konta 360° i kartę oraz wypłaty z bankomatów w przypadku zaksięgowania na koncie min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta/BLIKIEM w miesiącu. Za wypłaty z bankomatów za granicą ich operatorzy mogą pobierać opłaty niezależne od Banku. Wypłata w walucie obcej przeliczana jest na PLN, co wiąże się z dodatkową marżą określoną w Cenniku usług. Do karty dołączona jest usługa Pakiet Bezpieczeństwa z ochroną ubezpieczeniową, bezpłatna do końca pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wydania karty. Opłata za każdy kolejny miesiąc wynosi 3,99 zł. Usługę można wyłączyć w każdym czasie trwania umowy o kartę.
Awatar użytkownika
By cannonn
#1693818
Jeśli nie zależy Ci na fizycznym oddziale to może Bank Smart Cię zainteresuje. Mam tam konto od 1,5 roku i nie ma żadnych opłat. Nie będę się rozpisywał, zainteresowani sobie zobaczą ofertę na ich stronie.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.