EPF
Awatar użytkownika
By cimon
#1330616
Hcigar box HB-MINI

Small and handy 7-30 Watt box mod. Powered by a 18650 battery.
Based on original Hcigar chipset, produced in collaboration with Eleaf™.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Features:
- manually adjustable 510 connector center pin (no szkoda)
- original Hcigar chipset, produced in collaboration with Eleaf™
- OLED screen
- magnetic battery door (duzy plus)
- tactile buttons
- Micro USB charging port

Specifications:
Material: die-cast zinc alloy
Colour: Black/Silver
Output power: 7-30 Watts
Output voltage: 3-9 Volts
Resistance: 0.2Ω ~ 3.0Ω
Dimensions Approx: L87mm x H39mm x W23mm
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 23:58 przez cimon, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By piehot
#1330660
zajedwabisty. Biorę ;)
Awatar użytkownika
By cimon
#1330669
eleanorgt pisze:Ładny, ładny :) Ciekawe jaka będzie cena :)

Pozdrawiam, Dawid


Mysle, ze nie tylko Ty sie zdziwisz..

37,50 € !!!

Spodziewana dostawa: 2015-03-15



EDIT:

Zycze swojemu Miniakowi 100 lat zycia na pelnych obrotach ale jak 'wyzione ducha z dymem' lub nie przezyje kolejnego dachowania, nie bede sie zastanawiac dwoch sekund. ;)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 14:05 przez cimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By piehot
#1330671
Świetne wieści ;)
Tylko w tym cigreen.com jest?
Awatar użytkownika
By cimon
#1330677
piehot pisze:Świetne wieści ;)
Tylko w tym cigreen.com jest?


Nigdzie wiecej nie szukalem. Sklep mam 'w ulubionych' bo sprawdzony juz dawno. Bralem u nich HB50 i choc slimaczyli sie z wysylka, to reszta Tip-Top. Nawet support po polsku (nasz chlopak jest chyba wspolwlascicielem).. zero problemow - mila obsluga.

poOzdrawiam

EDIT:

Tej, zeby nie bylo.. ja tu zadnej reklamy nie robie. Ciesze sie tylko, ze mini bedzie lada dzien dostepny. Od paru miesiecy HCigar juz o nim trabi i totalna posucha byla (pare fotek na FaceBooku).

EDIT2:

Dla porownania z 'wiekszym bratem'.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 14:15 przez cimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By cimon
#1330682
jjarik pisze:od ilu Ohma start ?


Dobre pytanie.. w opisie jest wy.. (?????) ..owane.

Ale mozna isc tropem Eleat'a.. 30W ;)

EDIT:

Eleaf 30W

Size: 23.0mm * 32.5 mm * 77.0mm
Color: black, sliver, red, blue
Capacity: 2200mAh
Thread Type: 510 Thread
Rated output voltage: 2.0V-8.0V
Rated output wattage: 5W-30W
Rated resistance range: 0.4Ω-5Ω
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 14:20 przez cimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1330684
Ja znalazłem :)
HCigar Vapors pisze:HB mini ( Inside not glue )
1. 3 buttons
2. Resistance: 0.2Ω ~ 3.0Ω
3. Adjust Wattage: 7.0 – 30w
4. Adjust Voltage: 1.2v-9.0v
5. screen can rotate to left & right.
6. One puff longest limited time: 12 seconds
7. On smoking display pipe on screen
8. Removable 18650 battery.
9. Magnetic back cover
10. passthrogh available
11. Adjust screw pin.
12. Color: silver and black
13. 39mm x 87mm x 23mm

W komentarzu pod filmikiem:
https://www.youtube.com/watch?v=DDq7Yx2Z8Gs
Awatar użytkownika
By cimon
#1330685
agregat76 pisze:Ja znalazłem :)
HCigar Vapors pisze:HB mini ( Inside not glue )
1. 3 buttons
2. Resistance: 0.2Ω ~ 3.0Ω
3. Adjust Wattage: 7.0 – 30w
4. Adjust Voltage: 1.2v-9.0v
5. screen can rotate to left & right.
6. One puff longest limited time: 12 seconds
7. On smoking display pipe on screen
8. Removable 18650 battery.
9. Magnetic back cover
10. passthrogh available
11. Adjust screw pin.
12. Color: silver and black
13. 39mm x 87mm x 23mm

W komentarzu pod filmikiem:
https://www.youtube.com/watch?v=DDq7Yx2Z8Gs


0.2ohm *BOJE SIE*

Kurcze tak ciagnac temat, HCigar naprawde daje czadu. Po swietnym starcie z HB35/50 (swietny box.. wykonanie itd + SX300), pozniej jakiejs przejsciowce DNA38 (zbijaja cena i to znacznie), po czym (bardzo szybko) wypuszczaja w tej samej budzie boxa z chipem Evolv na pokladzie. Teraz (tez ich wlasna konstrukcja) kolaboruja z Eleaf'em.. cholercia i do tego te ceny. Naprawde daja czadu! Technologie maja opracowana - zawsze mieli klony na bardzo wysokim poziomie, a do tego puszczaja coraz wiecej wlasnych rzeczy.. BRAVO!

Nie chce OT robic, ale HCigar zrobil kapitalny parownik na bazie BVC Aspire (grzala z Atlantisa). Wieczorkiem moze temat zaloze.. fajna sprawa.

EDIT:

Az z ciekawosci przywalilem foto..

HCigar Mini vs HCigar DNA 40

Wymiary Mini: L87mm x H39mm x W23mm

Obrazek



Cloupor Mini vs HCigar DNA 40

Wymiary Mini: L77.5 x H36 x W22mm

Obrazek



HCigar Mini vs Cloupor Mini

Dlugosc:
87mm vs 77.5mm

Wysokosc:
39mm vs 36mm

Szerokosc:
23mm vs 22mm

Ten Mini.. nie taki mini. ;)


EDIT2:

Dla porownania.

Sigelei 'Mini' (aka. nie taki mini) wymiary:

L90.3mm x H36mm x W22mm
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, 23:55 przez cimon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1330753
No szkoda że dna40 tam nie wsadzili.
Ale wygląda zacnie.

.........
Awatar użytkownika
By cimon
#1330769
szperaczz pisze:No szkoda że dna40 tam nie wsadzili.
Ale wygląda zacnie.

.........


Cena mowi wszystko..

HCigar DNA40 (ok. 80 punda) vs HCigar Mini (27.66 punda)

Jesli wykonanie na poziomie 'wiekszych' HCigar to rewelacja. Gdyby tylko mozna zajrzec do srodka.. :twisted:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1330846
Bardzo estetyczny ten mini, kompaktowe wymiary... i wymiarowo poprawny ( parowniki ¤22 będą siedzieć dobrze). Oj robi się zamieszanie w 20 + boxach.

Z fona...
Awatar użytkownika
By e_petelka
#1331381
Podoba mi się.:) Chyba chcem go mieć.;)

Tymon78 pisze:Oj robi się zamieszanie w 20 + boxach.


Oj, tak. Od pewnego czasu choruję na mini boxa. Przeglądam, czytam opinie, porównuję parametry, oglądam filmiki. I co zdecyduję się, że tak, ten mi si podoba, tego biorę to pojawia się coś nowego, co znowu burzy moją decyzję. :twisted:
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1331760
e_petelka pisze:Podoba mi się.:) Chyba chcem go mieć.;)


Ładny, nawet bardzo ładny, ale niestety pin na śrubokręt i wyświetlacz od spodu go dyskwalifikują.
Ogromny plus, to USB z boku, co jest fajne ponieważ box nie musi leżeć podczas ładownia.

Mój faworyt, to nadal IPV mini :D
Awatar użytkownika
By cimon
#1331796
@jacekgothic

Z pinem sie zgodzę (łatwo sie przyzwyczaić do dobrego - ruchomy pin), ale z wyświetlaczem nie koniecznie.

Nastawiasz, blokujesz i zapominasz. Tak naprawdę można nawet włączyć "ninja mode" i wyłączyć go całkowicie (myśle że jest tam stealth mode).

Pozatym jest on stylizowany na VShark'a który ma tyle samo zwolenników co pewnie.. pomijajac fakt, że to inny przedział cenowy.

EDIT:

Dzisiaj dopiero 'wypatrzylem' we wpisie @agregat76 mega wazne info (jesli to prawda).

HB mini ( Inside not glue )

Czyli podnosza poprzeczke z wykonaniem.. no no i to w tej cenie?
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1336089
Te przeźroczyste przyciski z oznaczeniami "pod" IMO wyglądają strasznie tandetnie, jak zabawki z ZSRR ;)

BTW
Coś mikrus ten wyświetlacz w porównaniu do tego co pokazywali na "fotkach poglądowych"
Awatar użytkownika
By cimon
#1336100
jacekgothic pisze:Te przeźroczyste przyciski z oznaczeniami "pod" IMO wyglądają strasznie tandetnie, jak zabawki z ZSRR ;)


Dokladnie.. cos jeszcze..

Na renderach wydawalo mi sie, ze te okragle 'wypustki' wokol wyswietlacza, sa niczym innym, niz pinami wystajacymi poza jego plaszczyzne (mogly by zapobiegac ewentualnemu zarysowaniu, odkladajac moda w pozycji pionowej). Okazuje sie, ze to nie piny/wypustki tylko otwory majace odprowodzac nadmiar ciepla. o.O

A ja, jaj.. bedzie trzeba to sprawdzic 'z bliska'. Bedzie dobre porownanie z Clapkiem.. cenowo stoja podobnie.
By Vaporek
#1336297
przyciski sie prysnie farba, a na wyswietlacz wklei sie szklo powiekszajace i bedzie fajnie :)
Awatar użytkownika
By treblaa
#1336306
Dobrze, że gwint 510 na równi z boxem - ładnie będzie się skręcał z czajnikami :)
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1336329
Qwa... ryżowi tylko ciśnienie podnoszą... jw. na nie : przyciski, wyświetlacz (mały, i odpustowy), brak ochrony doopy (wyświetlacz)
Mam dziwne przeczucie że grzechotnik będzie, fotoszopy takie fajne były...
Zrobić małego, fajnego boxa to sztuka?
:evil:
Awatar użytkownika
By piehot
#1336335
Tymon78 pisze:Qwa... ryżowi tylko ciśnienie podnoszą... jw. na nie : przyciski, wyświetlacz (mały, i odpustowy), brak ochrony doopy (wyświetlacz)
Mam dziwne przeczucie że grzechotnik będzie, fotoszopy takie fajne były...
Zrobić małego, fajnego boxa to sztuka?
:evil:

może nie będzie tragedii, HC jakoś tam trzyma poziom jakości względem ceny. Clupor o dziwo też daje radę (przynajmniej mój), magnes trzyma dość mocno, nic nie lata i nie grzechocze ;)
Podejrzewam że HC zrobił dobrego solidnego boxa ;)
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1336352
Może i tak piehot...
Tylko realnie to on (HC mini) diametralnie inny od założonej wizji... Może przyciski podświetlane, hmm no nie wiem i 30 dziur w doopie jakby 6 było mało. Tak mało dyskretnie, ciężki to na plus.
Poczekam na więcej foci, może mi przejdzie :lol:
Awatar użytkownika
By piehot
#1336354
poczekamy zobaczymy ;) ktoś w końcu będzie musiał kupić to g*fno ;) na razie z dystansem :)
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1336363
Tak prawdę mówiąc... Gdyby cloupor mini był z 4 mm szerszy to było by opakowanie ideał, bo bryłą i prostotą dizajnu kładzie HC mini. Już tak przekombinować to tylko chińczycy potrafią..., już mnie on tak sobie... patrząc dalej na focie.
Awatar użytkownika
By e_petelka
#1336509
No nie, rozczarowałam się. :?
Czyli znowu mam dylemat: jaki box wybrać? :twisted:
Awatar użytkownika
By cimon
#1336560
piehot pisze:poczekamy zobaczymy ;) ktoś w końcu będzie musiał kupić to g*fno ;) na razie z dystansem :)


Dzięki.. <dumb>

Wszystko obfócimy dokładnie. Ja bym dał mu szanse.. HC lipy nie puszcza. Pozatym to juz drugie podejście HC do mini (wzorowanym na VS), mam nadzieje że maja jakieś przemyślenia.
Po primo ma być zero gluta i czysty montaż. Po drugie, sprawdzone bebechy z iSTICK'a. Sam wyświetlacz mnie nie parzy, brakuje tylko ruchomego pinu.
No i te guziki.. Co im 'odEBało'?

poOzdrawiam
Awatar użytkownika
By adamk9
#1336592
Clouporek o wiele ładniej się prezentuje. Przekombinowany ten modzik...tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
By MGK
#1337340
Na renderach wyglądał fajnie, ale już na real foto to strasznie tandetnie się to prezentuje, szkoda bo chciałem go kupić :/
Awatar użytkownika
By cimon
#1362800
Moim zdaniem nie ma tragedii (design). Guziki (wiadomo juz ze to transparentny plastik) nie psuja wcale ogolnego (dobergo) wrazenia.
Pozatym jedna istotna sprawa, o ktorej wczesniej nie wiedzielismy. W instrukcji widac opis 'step-down' lub jakiejs 'alternatywy' tego trybu. Malo to skladne ale: 'Automatic control battery work under 3.2V', czyli automatyczna kontrola pracy baterii ponizej 3.2V. (?) Cokolwiek by to nie znaczylo.. mam nadzieje, ze przydatny 'ficzer'.

Ehh.. tylko to gniazdo 510.

Wiem z pierwszej reki, ze jest solidnie wykonane i osadzone, choc sprynzyny brak. :(

EDIT:

Pamietajmy, ze HB Mini blizej wymiarowo do Klapka, niz Siga Mini. W modzie gwarantuje, ze panuje porzadek jak u babci przed swietami, a wszystko jest cacy mocowane. Miejsce STETY-NIESTETY jest wykorzystane do granic mozliwosci, wiec i na sprynzyne mozliwe ze go zabraklo. Da sie pewnie i bez tego..
By Krasnal45
#1363172
Przede wszystkim, mnie interesuje jak DZIAŁA, potem dopiero jak WYGLĄDA. Już od pewnego czasu szukam jakiejś porządnej trzydziestki. IPV, HB.......Nie wiem, Cloupor jakoś mi się niemisie, Sigelei za duży,za kanciasty...
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1363395
Krasnal - IPV albo cloupor :wink:, mnie też kanciastość...., tylko jak nie patrzeć... nie ma boxów.
Ideały :
- mały
- opływowy :lol:
- dobra elektronika
- wymienne aku
- start poniżej 3.6 V
Vaporshark... lub ipv-ka mini 30.
By znamsienatym
#1364881
Real foto ode mnie, czarna sztuka (a raczej w rzeczywistości jest grafitowa). Parowniki wkręcają się na flush, mój Derringer ma po prostu delikatnie krzywy gwint, także z jednej strony delikatna szparka jest. Przyciski nie są podświetlane (miały być? sam nie wiem). Wokół wyświetlacza w ciemnym pomieszczeniu jest taka jakby obramówka rozjaśniona z każdej jego strony (takie paski tworzące prostokąt po obwodzie wyświetlacza), nie wiem czy tak powinno być czy mam delikatnie rozlany wyświetlacz, chyba jednak rozlany, trzeba będzie zareklamować - może paczka dostała gdzieś po drodze bardzo mocno. W promieniach światła dziennego jest to niewidoczne lub widoczne minimalnie po dokładnym przyjrzeniu się. Ogólnie bardzo miły boxik, napiszę coś więcej jak poużytkuję parę dni.

Realne wymiary: 23,10mm x 38,80mm x 86,60mm ale parowniki 23mm wystają 0,5mm od strony panela z przyciskami, atomizer 22mm z żadnej strony nie wystaje poza krawędzie box'a.

















By Krasnal45
#1365558
Czy ktoś mający styczność zarówno z HB35, jak i z HB mini mógłby się pokusić o porównanie? Różnica w cenie dosyć znacząca, w parametrach już nie tak bardzo...
Mam na któregoś z nich smaka.
Awatar użytkownika
By rafii
#1365629
Ja już zamówiłem, mam nadzieje że w czwartek dostanę, porównam z HB-50


Lumia 930 Tapatalk
By znamsienatym
#1365850
Jeśli ktoś się waha to rozwiewam wątpliwości. Po 3 dniach użytkowania mogę stwierdzić że HB mini zamiata raczej wszystkie box'y z linii 30W (piszę raczej bo wszystkich osobiście nie mialem). Ktoś wcześniej narzekał na przyciski wnioskując po samych zdjęciach a prawda jest taka ze miło się je użytkuje, fajnie odklikują, dobre czucie pod paluchami. Box swoje waży ale m. in. dzięki temu pewnie leży w dłoni. Jedyny minus to pin+, który niestety nie jest na lewym gwincie i potrafi się sam przekręcić przy wkręcaniu i wykręcaniu atomizerów. Na sprężynie to już w ogóle byłaby bajka. Niezdecydowanym polecam.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jjarik
#1365934
Przesiadka z Sigelei 30W bardzo pozytywna. Jest mniejszy, ale i cięższy, a przyciski chodzą świetnie i wcale nie wyglądają źle. Jakość wykonania w porządku. Sigelei był estetyczniej wykonany i nie doczytałem się jedynie w instrukcji wapowania na smyczy?


poprawiłem stylistykę, błędy, oraz interpunkcję. Piszemy po polsku.

Th
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1365971
A ja twierdzę że kupa ( wizualnie i praktycznie). Na spokojnie - moje zdanie...
By Krasnal45
#1365977
Tymek, a ja twierdzę, że ilu waperów i ile boxów, tyle opinii, a ponadto, każda sroczka swój ogonek chwali :lol:
że nie wspomnę sławetnego : na nic sprzętu kupa..... :lol:
Awatar użytkownika
By stachu4
#1366477
Ja właśnie nabyłem srebrnego w stacjonarce e-dymu ale jutro leci tam z powrotem na baterii nie działa a po podłączeniu usb bez baterii działa ehhh pechowa sztuka
By cyzxer5
#1366561
Wszystko fajnie tylko czemu taka niska moc... 30W przy grzalkach subohm to ledwo minimum a i zabraknoc moze dla niektorych
Awatar użytkownika
By tstss
#1366579
Dla niektórych to i 260W będzie mało ;)
Awatar użytkownika
By donjohn
#1366585
cyzxer5 pisze:Wszystko fajnie tylko czemu taka niska moc... 30W przy grzalkach subohm to ledwo minimum a i zabraknoc moze dla niektorych

To nie jest sprzęt do CC tylko normalnego wapowania i tyle .
Nie każdy zajarany watami do pierdyliona :lol:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1366736
Jaś dobrze pisze, to box dla ludzi spokojnych...
Tak patrząc @cyzxer5 na te watty - isticki, cloupory są fe :lol:, bierz sig 100 i idź do knajpy...
Box mi nie pasuje z innych względów, bo 30W - to jest ok, a nawet spory zapas.
By cyzxer5
#1366821
Faktycznie w knajpie moze byc ciezko :P
Nie myslalem o tym w takich kategoriach - w mojej glowie siedzial obraz vapowania w domu :D
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.