EPF
Awatar użytkownika
By cimon
#1307692
HCigar HB DNA 40


W skrócie:

- chip DNA 40 (kontrola temperatury, step-down, 1-40W, 1-9V)
- wymiary: L90mm x H50mm x W23mm
- Kanthal (0.16-2ohm)
- Nikiel (0.10-1ohm)
- plywajacy pin 510
- ladowanie USB (passthrough)
- wyswietlacz OLED
- latwy dostep do baterii (tylna klapa na magnesach)
- aluminiowa buda (srebrny i czarny)

Sugerowana cena: $100-110
W sprzedarzy: koniec lutego


W tym przedziale cenowym HB DNA 40 narobi sporo zamieszania i jest to bardziej niz pewne. Jakosc wykonania? Rewelacyjna (to DNA 40 w budzie HB35/50). Obawiam sie tylko 'nowego fire button' (stary byl wisienka na torcie).

poOzdrawiam

EDIT:

Wlasnie dostalem 'cynka', ze pierwsza partia zawita do sklepow juz w srode (tj. 18.2.15).

EDIT2:

Woohoo.. wlasnie doszly na sklep. Nowe sweet focie boxika juz na 'zywca' (prawdopodobnie pierwsze w sieci).

Obrazek
Obrazek

Czy to foto wam czegos nie przypomina?

Obrazek

Przeca to nasz Mini! :D


Opakowanie
Obrazek

Po wyjeciu (mod, kabel usb, instrukcja)
Obrazek

Subtank 25mm
Obrazek
Obrazek

Subtank 18.5mm
Obrazek
Obrazek

Taifun GT 23mm
Obrazek
Obrazek

Jak pewnie zauwazyliscie, gniazdo NIE JEST osadzone symetrycznie i dlatego 23mm Taifuna wystaje ok. 1mm poza zarys boxa. Samo gniazdo jest osadzone na rowni z obudowa, co pozwala na dokrecenie parownmika na tip-top. Odrazu zwrocilem na to uwage, jak i na pare innych szczegolow rozniacych boxik (np. logo na froncie) od tych z fotek HCigar.

W 'tri migi' zalaczyl mi sie Sherlock Holmes i dalem nura do srodka sprawdzic czy przypadkiem pod maska nie siedzi elektronika z Kasprzaka.
Obrazek
hmm.. wyglada git.

Przypomnialo mi sie wowczas, ze DNA 40 HCigara mialo juz min. dwie wersje (zanim wogole uderzyly na rynek) <lol>
Mozliwe, ze powiazane to bylo z oczekiwaniem na druga (poprawiona) wersje DNA 40 Evolve (bledy wyswietlacza w trybie temp. control). U mnie nic nie 'krzaczy' wiec znow mialem farta (przypadek?).

Fire button
Obawialem sie go jak ognia - czy slusznie?.. TAK! Umiejscowienie jest 'malo intuicyjne', poniewaz po paru godzinach vapowania, palec wskazujacy (ktory sie teraz nudzi) jeszcze potrafi mi 'podskakiwac' w momencie palenia. Moge sobie co najwyzej nim teraz.. podrapac. ;)
Wykonanie? Moglo by byc lepsze. Material aluminio-podobny, dosc luzny i kichowaty skok guzika (nie w moim stylu). Nawet nie porownuje do 'Fire button' w HB50, bo to nie ta kategoria wagowa. Jesli ktos nie mial okazji to moze bedzie miec, a ktos kto mial, ten wie o czym mowie <@lxr powiedz ze zmyslam>. Ogolnie nie jest zle - kwestia odzwyczajenia i przyzwyczajenia sie na nowo.

Tylna klapa
Oczywiscie jest na magnesach i to chyba wyrwanych z taboru kolejowego. Wydaje mi sie, ze przesadzili z ich wielkoscia, bo doslownie trzeba uwazac zeby nie przyczasnac sobie paluchow! <przesada>

To tyle biadolenia, czas wkrecic Ni200 OCC na Subie.
Mialem przyspieszyc ale znow musze sie zatrzymac na chwile. <sorki>
Ogladajac ostatnio Brodacza, przy okazji krecenia na Ni200 wspomina (wspomina?.. on drze jape), ze palenie na Ni200 to totalnie cos innego niz do tej pory (Kanthal itp..). Wydawalo mi sie, ze chodzi mu o przygotowanie setupu i tak dalej, ale po paru godzinach experymentow z temperaturami i Watami, zamienianiem grzalek i parownikow, odstawianiem roznych cyrkow z zaciaganiem sie (geba, pluca, krotko, dlugo).. chyba wiem teraz co mial na mysli.
Kufa.. nie podoba mi sie - tyle powiem. Na grzalkach OCC Kangera (po wypaleniu 5ml z marszu - myslalem ze mi garnek peknie) jest nadal do bani!
Znalazlem optymalne ustawienie do 'mojego palenia' ale nie zmienia to faktu, ze smaki, jak i sposob palenia sie zmienily z minuty na minute. Chyba za duzo tych zmian jak na jedno podejscie:

Po pierwsze. Na Ni200 OCC 0.15ohm nie jestem w stanie zaciagnac dluzej niz 5 sec. (nawet z limitem 500-550F). Powyzej 550 do 600F jest juz taki piekarnik, ze pali gebe (tak, nie lubie goraca). Nawet mniejszy Wat'arz potrafi podbic temperature do maksymalnej i odciac. Fakt, ze dluzej to trwa, ale nie moge sobie pozwolic na palenie jak do tej pory.

Po drugie. Smak samych plynow sie diametralnie zmienil. Tu jest akurat ciekawa sprawa, bo Nutacco zrobil sie bardziej 'tytoniowy' (choc zniknal posmak orzechow pod koniec), a np. moj ulubiony Mint mam wrazenie jakbym go teraz jadl a nie wapowal. Czy to mi pasi? Absolutnie nie! Mozliwe, ze smaki sa 'lepiej' oddane ale TO NIE SMAKI KTORE MIESZAM OD DWOCH LAT. Juz teraz widze, ze beda dalej palone ale na Kanthalu i basta. Panzer + 0.5ohm i wszystko wroci do normy.. mniam - niebo w gebie.

Po trzecie. Zostawilem dla siebie, bo mam nadzieje, ze bedzie to lepiej wygladac na wlasnych grzalach. Bedzie czas i drut z metra to sprawdze to jeszcze na Taifunie, a dla pewnosci zrobie jakis dual na dripie. Cos mnie te Ni200 Kangera nie przekonuja ale mowie, moge sie mylic. Sprawdze na bank.

To tyle na pierwszy strzal. Oczywiscie ze mozna uzywac DNA 40 w 'zwyklym trybie' (Kanthal). Tak wiec nie bede plakac juz obiecuje. ;)

Zapodaje pare filmow (zawsze mozna sobie pewne rzeczy lepiej zobrazowac). Na drugim 'zlapal' mnie komunikat <Weak battery> jak probowalem odpalic na maxa 40W i 600F. Batka byla zajechana (wlasnie sie laduje) ale dobrze sie stalo, bo przynajmniej chip dal mi znac, ze 'nie spi'...




W razie pytan walcie smialo.

poOzdrawiam
By leznyz
#1311831
Możesz wrzucić foto z jakimś parownikiem 22mm?

Gdzie zamówiłeś? Niestety w Polsce nikt nie ma.
Awatar użytkownika
By cimon
#1311969
leznyz pisze:Możesz wrzucić foto z jakimś parownikiem 22mm?

Gdzie zamówiłeś? Niestety w Polsce nikt nie ma.


20-22mm bedzie pasowac (juz nie posiadam). Taifun GT (23mm) niestety o ten 'milimetr' wystaje.. co zreszta widac.



-- [scalono] 20 lut 2015, 15:11 --

Bylem wrecz pewien, ze nie mam juz nic na 22mm.. blad. Zupelnie zapomnialem, ze z Sub'em 25mm dostalismy przejsciowke 22->25mm.
Jest juz o wiele lepiej.. ale nie idealnie. Sami zobaczcie:

Obrazek
Obrazek



22mm jest juz na rowni z burta, choc przez frez 0.5mm 'wcina' sie pod pierscien.
Awatar użytkownika
By piehot
#1366650
szaleniec dopadł...
Awatar użytkownika
By cimon
#1366710
OK. Tripper jak zawsze 'podniecony', wiec trzeba mu troche posolic.

Facet ma box'a od paru dni, wiec pewnie nie wie ze (lub nie wiedziec dlaczego nie wspomnial):

- mamy juz minimum trzecia wersja HB DNA40
- niestety fire button NIE jest najlepszej jakosci
- prawdopodobnie magnes pod klapka bedzie wymagal podklejenia

Wiecej grzechow nie pamietam..

Ostatnia wersja HB DNA40

Ostatnia wersja HB DNA40, wyroznia sie poprawionym (bardziej przejrzystym) 'okienkiem' nad wyswietlaczem. Pierwsze modele (w tym moj) z tego powodu mialy troszeczke 'zamglony' wyswietlacz. Druga bardzo istotna sprawa, to prawidlowe podpiecie zera z baterii prosto na plytke (wg. zalecen producenta - Evolv). We wczesniejszych wersjach zero z batki bylo dokrecone, co moglo spowodowac spalenie ukladu przy wyzszych nastawach - objawialo sie komunikatem 'Weak Battery'.

Dokrecone zero z batki (pierwsza wersja - preorder)
Obrazek

Poprawnie podpiete zero z batki
Obrazek

Fire button

Jak widac/slychac na filmie 'klik' nie koniecznie musi oznaczac, ze damy zasilanie na uklad. Sam guzik dziala nadal bez zastrzezen - choc musimy go troszeczke mocniej 'docisnac''.


Magnes

No i niespodzianka wczoraj w pracy. Koledze odkleil sie magnes na przerwie. Problem?.. niekoniecznie. Co kropelka sklei-sklei, zadna sila juz nie rozpie***li.
Obrazek

To tyle (narazie). Czy po ponad miesiacu zabawy z HB DNA40, kupil bym go raz jeszcze? OCZYWISCIE. Moim zdaniem Box wart swojej ceny. Male 'usterki' o ktorych pisze, wydaja sie byc bardzo randomowe. Podejrzewam, ze wcale nie musicie sie z nimi spotkac.

Jesli powaznie myslicie o HB DNA40 i przymierzacie sie do zakupu, upewnijcie sie, ze zamawiacie OSTATNIA (poprawiona) WERSJE BOXA.

ps. Dzieki cigreen.com raz jeszcze za poprawienie 'zera'. Apropos, kolega cigreen.com posiada na sklepie (jesli jeszcze wszystkie nie wyplynely) ostatnie wersje Boxa. <ups.. to sie wygadalem>
By MakeZZZ
#1397683
A jednak się myliłem wersja ma poprawiony minus. Mam z nim tylko jeden problem.

Jeszcze zanim go kupiłem to go rozwaliłem :) Wypadł pin i trzeba było sprzęt rozkręcać. Większej filozofii w tym nie było i sprawa została naprawiona bardzo szybko, ale... No właśnie ale bo pojawił się inny problem. Mianowicie dostaje komunikat check atomizer. Gdzieś o tym czytałem, coś słyszałem, śrubkę dokręciłem tak jak ktoś o tym mówił i działa. Szkoda bo działa tylko przez jakiś czas. Później dupa i rozkręcamy go od nowa. Panowie wiecie czego to może być wina? Za każdym razem otwieram boxa. Dokręcam śrubkę i działa przez jakiś jeden dzień. Później proces od nowa.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1662128
Ładowanie prądem 0,5A? Zastanawiam się nad zakupem HB DNA 40, albo Hb 50. Za drugim przemawia ładowarka 1-2A. Kiedyś go miałem i wiem ze to sprzęt pancerny, który szybko naładuje mi aku. Czy ktoś ma/miał jakieś porównanie tych dwóch zasilan?


Tak tak, wiem, złota łopata mi się należy :mrgreen: .

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By cimon
#1662158
HB50 to był kombajn (SX300).

HB40 to nie tak stary box'ik (!).

Pamiętaj tylko, że HB50 miał dokrecaną klapę na batki. HB40 juz na magnesach (które wypadały po 2 tyg.). ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 15:42 przez cimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1662167
@cimon HB50 wspominam bardzo miło. Dobry, masywny, niezawodny, wygodny firebutton. W HB Dna 40 trochę ten przycisk mnie nie przekonuje, nie wiem dlaczego. Dna 40 nigdy nie miałem, a ciekawość spora. Tylko to ładowanie 0,5A :/.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1662169
E. No i parowniki 22mm robią "stopień" :/

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By cimon
#1662204
Luftmysza pisze:E. No i parowniki 22mm robią "stopień" :/

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


To fakt. Szczerze to HB40 nie był zbyt udanym pudełkiem. Choć na tym Box'ie HC tak naprawdę odciął sie od klonów. Pózniej VT40, VT25... 200 no i teraz 75.
By Husar Vapes
#1662215
Pudełko osobiście mam od dawna i jest całkiem fajne. Ma kilka wad, które na dzisiaj jak dla mnie dyskwalifikują tego moda. Przede wszystkim od nowości miał problem z pinem. Do tego nie dokręcona śrubka wewnątrz. U mnie magnesy odpadły od upadku wcześniej nie było żadnych problemów.

Ma jedną zaletę, przynajmniej dla mnie. Był bardzo wygodny w użytkowaniu.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1662218
cimon pisze:
Luftmysza pisze:E. No i parowniki 22mm robią "stopień" :/

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


To fakt. Szczerze to HB40 nie był zbyt udanym pudełkiem. Choć na tym Box'ie HC tak naprawdę odciął sie od klonów. Pózniej VT40, VT25... 200 no i teraz 75.

Właśnie chyba dla tego zastanowię się nad HB50. Na TC w takim modzie mi nie bardzo zależy. Przeglądałem jeszcze wiele innych modów, ale szczerze mówiąc nic ciekawego, a na te ciekawe mnie nie stać :mrgreen:.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1662226
@cimon, ja również :) dzięki za pomoc!

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.